امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختصاصی‌گیمفا: نگاهی به موارد اضافه‌شده و بهبود‌یافته در عنوان Uncharted: The N D C
مطمئنا هر شخصی که کنسول نسل هشتمی ۴ PlayStation را داشته باشد، بی‌صبرانه منتظر عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection که یک بازسازی تمام عیار از تمامی نسخه های این سری است، می‌باشد. بنابراین تصمیم گرفتم در طی یک مقاله اختصاصی به موارداضافه‌شده و بهبود‌یافته در این نسخه بازسازی شده بپردازم، با ما در ادامه همراه باشید.

کاور رسمی عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection

نام: Uncharted: The Nathan Drake Collection
ناشر: Sony Computer Entertainment
سازنده: Naughty Dog، Bluepoint Games
تاریخ انتشار: چهارشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۴
امتیاز این نسخه تا به این لحظه: ۸۶
——————————————————————————————————————-
بدون هیچ شکی نسخه Uncharted: The Nathan Drake Collection یکی از بهترین بازسازی‌هایی می‌باشد که تاکنون منتشر شده است. به طور کلی این مقاله به ۲ بخش تقسیم شده است در بخش اول به موارد اضافه‌شده به این نسخه بازسازی شده می‌پردازیم، بخش دوم مربوط یه موارد بهبود‌یافته در این نسخه است.
بخش اول: موارد اضافه‌شده
مطمئنا بزرگترین بهبود این نسخه افزایش فریم‌ریت آن می‌باشد. میان پرده‌ها، منو‌ها و خود بازی همگی با فریم‌ریت ۶۰ اجرا می‌شود و به خصوص این مورد در نسخه بازسازی شده Uncharted: Drake’s Fortune به مراتب بیشتر به چشم می‌آید زیرا در نسخه اصلی در بسیاری از صحنه‌ها با کاهش بسیار بد فریم رو‌به‌رو بودیم که خوشبختانه همگی آن‌ها در این نسخه رفع و بهبود یافته‌اند. پس از انجام تمامی نسخه‌های این سری با فریم‌ریت ثابت ۶۰ نهایت لذت ببرید.

تمامی کنترل‌های بازی با بهبود بسیار چشمگیری همراه بوده‌اند هم‌اکنون نشانه گرفتن و شلیک کردن به مراتب سریع‌تر از نسخه‌های گذشته می‌باشد و همین موضوع باعث شده تا کنترل نیتن دریک به مراتب لذت‌بخش تر از نسخه‌های اصلی باشد. همچنین سیستم پرتاپ نارنجک در نسخه Uncharted: Drake’s Fortune کاملا تغییر کرده است.

با این که میان پرده‌های بازی به صورت کامل از قبل پردازش شده‌اند ولی استودیو Bluepoint Games زحمت فراوانی را کشیده و تمامی میان پرده‌های این سری را با کیفیت ۱۰۸۰P و با فریم‌ریت ۶۰ ار دوباره بازسازی کرده است و به همین دلیل کیفیت کلی میان پرده‌ها به مراتب بهتر از نسخه‌های اصلی بر روی کنسول PS3 می‌باشد.

بله! بالاخره بنا‌به درخواست فراوان طرفداران استودیو Bluepoint Games از افکت Motion Blur را در این نسخه بازسازی استفاده نمود و عملکرد این افکت نیز در بازی کاملا تحسین برانگیز می‌باشد. مورد جالب دیگر این است که شما می‌توانید در بخش تنظیمات داخل منوی Display نوع Motion Blur را تنظیم کنید یعنی شما می‌توانید این افکت را بر تنها بر روی اجسام یا شخصیت‌ها و در صورت علاقه می‌توانید بر روی هر دو قرار دهید و مطمئن باشید که این افکت زیبایی بیشتری را به جلوه‌های بصری بازی اضافه خواهد نمود.

نحوه تغییر نوع Motion Blur در منوی Display

مطمئنا یکی از بزرگترین مشکل‌های نسخه اصلی Uncharted: Drake’s Fortune، سیستم پردازش بافت‌‌های آن بود که اکثرا به صورت ناقص پردازش شده یا در برخی از صحنه‌ها بافت‌ها به صورت کامل محو می‌شد که این موضوع در صحنه‌های که در داخل جنگل اتفاق می‌افتاد به مراتب بیشتر به چشم‌می‌آید. خوشبختانه باید بگویم که این مشکل به صورت کامل در نسخه بازسازی شده این عنوان حل شده است و دیگر شاهد این مورد عجیب نخواهید بود و مطمئنا زمانی که شروع به انجام نسخه Uncharted: Drake’s Fortune بپردازید، لذت به مراتب بیشتری نسبت به نسخه اصلی خواهید برد.

[img=0x0]https://gamefa.com/wp-content/uploads/2015/10/Screenshot_2015-09-30-03-17-35.png[/img]

مطمئنا یکی از مواردی که ارزش یک نسخه بازسازی شده را بالاتر می‌برد، وجود قابلیت Photo Mode می‌باشد که خوشبختانه در عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection شاهد یک Photo Mode بی‌نقص و عالی می‌باشیم که به هیچ هنوان نمی‌توان به آن نقصی را وارد نمود. Photo Mode این عنوان از تمامی استانداردهای این ویژگی بهره می‌برد و به شما اجازه می‌دهد تا از صحنه‌های ناب سری بازی‌های Uncharted که کم نیستند تصاویر بسیار عالی و بی‌نقصی را تهیه نمایید.
منوی Photo Mode در عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection
  • بر روی تصاویر کلیک کنید تا با کیفیت بیشتر مشاهده نمایید.

نمونه تصاویر گرفته شده به‌وسیله قابلیت Photo Mode| نسخه uncharted drake’s fortune

نمونه تصاویر گرفته شده به‌وسیله قابلیت Photo Mode| نسخه Uncharted 2: Among Thieves

[img=0x0]https://gamefa.com/wp-content/uploads/2015/10/Screenshot_2015-09-30-03-18-11.png[/img]

استودیو Naughty Dog همیشه به تنظیمات صدا در عناوین خود اهمیت بالایی داده است، خوشبختانه این وسواس استودیو به این نسخه نیز راه پیدا کرده است و شما با تنظیمات بسیار متنوعی روبه‌رو هستید که مطمئنا به لذت شما از این عنوان کمک شایانی می‌نماید.

[url=https://gamefa.com/go.php?https://gamefa.com/wp-content/uploads/2015/10/Screenshot_2015-09-30-03-18-32.png]
[img=0x0]https://gamefa.com/wp-content/uploads/2015/10/Screenshot_2015-09-30-03-18-32.png[/img]

تمامی منوهای بازی کاملا از نوع طراحی شده است و بابت این موضوع باید استودیو Bluepoint Games را تحسین نمود، حرکت بین منوها بسیار روان و سریع می‌باشد و طراحی بسیار زیبای تک تک آن‌ها چشمگیر و زیبا می‌باشد.
منوی کلی تنظیمات بازی

منو شروع بازی

منو تنظیمات مربوط به کنترل بازی

منو شروع عنوان Uncharted: Drake’s Fortune

منو شروع عنوان Uncharted 2: Among Thieves

منو شروع عنوان Uncharted 3: Drake’s Deception

بخش دوم: موارد بهبود‌یافته
در طی دو سال اخیر شاهد عناوین بازسازی شده بسیاری بر روی دو کنسول نسل هشتمی ۴ PlayStation و Xbox One بوده‌ایم ولی باید بدون هیچ شکی عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection را گل سرسبد آن‌ها دانست. باید گفت که استودیو Bluepoint Games یک شاهکار را خلق کرده و تنها به افزایش رزولوشن و فریم‌ریت بسنده نکرده و با تغییر موارد بسیاری زبادی از جمله سیستم‌جدید کنترل‌های بازی و تغییر کلی منو‌ها یک نسخه بازسازی‌ شده تمام‌عیار را به ما تحویل داده است.
تغییرات نسخه Uncharted: Drake’s Fortune
تنها عنوانی که بیشترین تغییر را در آن احساس خواهید کرد، نسخه Uncharted: Drake’s Fortune می‌باشد. اگر نسخه اصلی بازی را بر روی کنسول PS3 بازی کرده باشید در هنگام انجام این بازی تک تک تغییرات را احساس خواهید نمود. مورد اول فریم‌ریت ثابت بر روی ۶۰ می‌باشد که در شلوغ ترین صحنه‌ها تنها به ۵۵ فریم افت می‌کند، کیفیت کلی عوامل محیطی از جمله آب، دود و درختان نیز کاملا نسبت به نسخه اصلی افزایش داشته است.
جزئیات بهبود یافته در نسخه Uncharted: Drake’s Fortune بیداد می‌کند.

مورد بعدی مربوط به سیستم کنترل بازی می‌باشد، دیگر نشانه گرفتن و شلیک کردن به سمت دشمنان نسبت به نسخه اصلی خسته‌کننده و عذاب آور نیست و در نسخه بازسازی شده با یک سیستم نشانه‌گیری بی‌نقص طرف هستیم که کاملا لذت بخش‌تر از آن چیزی می‌باشد که در نسخه اصلی مشاهده کردیم.
قدرت استودیو Bluepoint Games در بازسازی نسخه Uncharted: Drake’s Fortune مشخص می‌شود.

تغییرات نسخه Uncharted 2: Among Thieves
تغییرات در این نسخه بر خلاف نسخه Uncharted: Drake’s Fortune آنچنان چشمگیر نیست ولی باز هم تغییرات خوب و قابل قبول می‌باشد. بازهم شاهد یک فریم‌ریت ثابت بر روی ۶۰ هستیم و سیستم نورپردازی و کیفیت عواملی از جمله آب، آتش و … با افزایش کیفی خوبی همراه هستند.
نرخ فریم ثابت ۶۰ در نسخه Uncharted 2: Among Thieves

مورد بعدی مربوط به وجود افکت Motion Blur می‌باشد که در بازی سریعی مانند Uncharted بیشتر به چشم می‌آید و همانطور که اشاره کردم این افکت در این نسخه یک مورد قابل تنظیم می‌باشد و خوشبختانه در نسخه اول این سری نیز می‌توان از این افکت به صورت کامل استفاده نمایید در تست‌ها نیز این افکت به شکل بسیار خوبی ظاهر شده است و پردازش های مربوط به بازی را سنگین‌تر نکرده است.
به جزئیات محیط و نقاط دور دست دقت نمایید.

تغییرات نسخه Uncharted 3: Drake’s Deception
انگشت به دهان ماندید نه؟!

شاید تنها نسخه در این سری که تغییرات آن نسبت به نسخه‌های دیگر چندان چشمگیر نباشد عنوان Uncharted 3: Drake’s Deception می‌باشد. بازهم نسبت به دیگر نسخه‌ها شاهد یک فریم ریت ثابت بر روی ۶۰ هستیم ولی در برخی از صحنه‌ها متوجه تغییرات کوجکی نسبت به نسخه PS3 هستیم برای مثال در یکی از صحنه‌های ابتدایی بازی که در تونل های تاریک شهر لندن جریان دارد شاهد این هستیم که نوری که از چراغ قوه دشمنان خارج می‌شود بر روی نورپردازی کلی محیط تاثیر می‌گذارد حتی در کنار نور چراغ قوه‌ها شاهد گرد و غبار هستیم که یکی از نکات قابل توجه بازی می‌باشد. شاید این موضوع بیشترین تغییر را نسبت به نسخه اصلی داشته باشد.
حتی در شلوغ‌ترین صحنه‌ها نیز شاهد فریم‌ریت ثابت هستیم.

جمع بندی
به انتهای این بخش اختصاصی رسیدیم، امیدوارم در این مقاله به خوبی توانسته باشم تمام تغییرات به وجود آمده در این نسخه بازسازی شده را به شما نشان دهم. باید از استودیو Bluepoint Games نهایت تشکر را نمود که چنین نسخه بازسازی را به دارندگان کنسول ۴ PlayStation هدیه داده است. مدت زمان زیادی هم تا انتشار این عنوان باقی نمانده پس خود را آماده کنید تا یک نسخه بازسازی شده به تمام معنا را تجربه کنید و از کنترل نیتن دریک و تجربه ماجراجویی‌های او نهایت لذت را ببرید.

این مقاله اختصاصی سایت گیمفا و شخص نویسنده می‌باشد و هر‌گونه کپی‌برداری از آن بدون ذکر نام منبع و نویسنده ممنوع است.

سياستمدار انسان‌ها را به دو دسته تقسيم مي‌كند: ابزار و دشمن.
 يعني فقط يك طبقه را مي‌شناسند و آن هم دشمن است.
پاسخ
ممنون محمد جان خراب امضاتم  Eee  

پس مثل اینکه نسخه ی کالکشن هم تو ps4 خیلی ارزش بالایی نسبت به کنسول قبلی سونی داره با توجه به پیشرفتی که توش بوجود اومده مخصوصا نسخه ی دوم رو سعی کردن گرافیکی مثل نسل هشت پورت کنن و کات سین هاش رو طبیعی طر کردن ودوربین بازی هم مثل اینکه خدارشکر تو بعضی جاها نزدیک تر شده  
ولی این شلوار نیتن هنوز رو اعصابه با اون راه رفتنش   :blush: همش دمپا گشاد میپوشه  S0 (94)
پاسخ
سلام خدمت محمد رضا عزیز
مقاله ی بسیار ارزشمند و عالی ای بود. از خوندنش خیلی لذت بردم و اطلاعات خیلی خوبی رو در مورد نسخه ی ریمسر شده این بازی به کسایی که اطلاعی از این نسخه نداشتند منتقل کردی.
همان جور که توی مقاله اشاره کردی یک از روی اعصاب ترین قضیه توی سری انچارتد مخصوص به نسخه ی یک و سیستم تیر اندازی اون بود و خودم هم وقتی داشتم بازی می کردم به این مشکل برخورد کردم ولی با این وجود هیچ چیزی از ارزش و زیبایی این بازی کم نکرد. به شخصه از تجربه ی نسخه یک این بازی بسیار لذت بردم  و مشتاقانه منتظرم که یک PS4 بگیرم و این رو هم دوباره بازی کنم.
ممنون بابت مقاله ی بسیار عالی
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
اولا که خسته نباشید میگم به نویسنده عزیز ...
چند وقت بود که دنبال یک همچین مقاله ای میگشتم .
این کالکشن برای کسایی مثل من که نتونستند این فرانچایز رو تجربه کنند در نسل قبل بسیار عالیه ...
مطمئنا تجربه ی خیلی جالب و یک نوع استارت واسه نسخه 4 ام بازی میشه .
ممنون بابت مقاله خوبتون .
پاسخ
(10-02-2015, 01:02 PM)مجید نصر نوشته است: سلام خدمت محمد رضا عزیز
مقاله ی بسیار ارزشمند و عالی ای بود. از خوندنش خیلی لذت بردم و اطلاعات خیلی خوبی رو در مورد نسخه ی ریمسر شده این بازی به کسایی که اطلاعی از این نسخه نداشتند منتقل کردی.
همان جور که توی مقاله اشاره کردی یک از روی اعصاب ترین قضیه توی سری انچارتد مخصوص به نسخه ی یک و سیستم تیر اندازی اون بود و خودم هم وقتی داشتم بازی می کردم به این مشکل برخورد کردم ولی با این وجود هیچ چیزی از ارزش و زیبایی این بازی کم نکرد. به شخصه از تجربه ی نسخه یک این بازی بسیار لذت بردم  و مشتاقانه منتظرم که یک PS4 بگیرم و این رو هم دوباره بازی کنم.
ممنون بابت مقاله ی بسیار عالی

اولا بسیار خوشحال شدم که این مقاله تونست نظر شما رو جلب کنه مجید جان
خوشبختانه یکی از مواردی که به شدت روش تمرکز شده سیستم کنترل بازیه که به خصوص در قسمت اول کلا دستخوش تغییر شده حتی سیستم پرتاب نارنجک نسبت به اون فاجعه ای که تو ps3 بود کاملا تغییر کرده
ممنون

(10-02-2015, 01:13 PM)Dead Soldier نوشته است: اولا که خسته نباشید میگم به نویسنده عزیز ...
چند وقت بود که دنبال یک همچین مقاله ای میگشتم .
این کالکشن برای کسایی مثل من که نتونستند این فرانچایز رو تجربه کنند در نسل قبل بسیار عالیه ...
مطمئنا تجربه ی خیلی جالب و یک نوع استارت واسه نسخه 4 ام بازی میشه .
ممنون بابت مقاله خوبتون .

ممنون آرین جان 
خوشحال شدم که این مقاله تونست نظر شما را جلب کنه 
والله با این که تو نسل قبل ps3 داشتم تنها تونستم قسمت 2 رو بازی کنم و این کالکشن  خیلی برای افرادی از جمله من و شما که تجربه خوبی از این بازی تو نسل قبل نداشتن می‌تونه مفید باشه
تشکر می‌کنم بابت نظر مفیدتون
پاسخ
خدایا یعنی میشه ما اینو تجربه کنیم ؟؟؟؟ فک کنم آنچارتد 4 هم نتونیم بازی کنیم !!!1 S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42) S0 (42)
پاسخ
به به به... پس از مدت ها، یه مقاله سراسر اطلاعات خوندیم و بسی لذت بردیم... خسته نباشی محمدرضا جان... عالی بود!
به شخصه هر کدوم از نسخه ها رو بالای 4 بار بازی کردم! ولی با وجود این پیشرفت ها و تغییرات واقعا ارزشش رو داره که این کالکشن رو هم بازی کنیم و عناوین رو یه بار دیگه هم به صورت کاملا بهبودیافته مرور کنیم...
ممنون
[تصویر:  big_boss_edit7.jpg]
?Sigint: Snake, why are you smoking a Cigarette
.Naked Snake: It's a Cigar
.Sigint: Cigar, Cigarette, same thing
!Naked Snake: It's *NOT* the same thing

پاسخ
(10-02-2015, 03:51 PM)Sir Big Wig نوشته است: به به به... پس از مدت ها، یه مقاله سراسر اطلاعات خوندیم و بسی لذت بردیم... خسته نباشی محمدرضا جان... عالی بود!
به شخصه هر کدوم از نسخه ها رو بالای 4 بار بازی کردم! ولی با وجود این پیشرفت ها و تغییرات واقعا ارزشش رو داره که این کالکشن رو هم بازی کنیم و عناوین رو یه بار دیگه هم به صورت کاملا بهبودیافته مرور کنیم...
ممنون

شایان جان همین که این مقاله تونست نظر شما رو جلب کنه من رو بسیار خوشحال کرد 
به شخصه من هم بشدت منتظر این بازی هستم 
تشکر بابت وقتی که گذاشتید و متن رو خوندید
پاسخ
بازهم باید بگم...
بسیار جذاب و کامل. S0 (37)
فقط همین.
همینطور که هیچ ایرادی بر این بازی وارد نیست، از نظر من هیچ اشکال و نقصی هم به مقاله تو وارد نیست محمدرضا جان.
ممنون از وقتی که میگذاری تا این مقاله های خوب رو، برای بهترین سایت گیمینگ تو ایران بنویسی.
واقعا ممنون. S0 (74)
WWI In Action FPS

[تصویر:  battlefield_1_squads-wallpaper-1920x1080.jpg]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  به جزیره خوش آمدید! جمعیت ۱۰۰ نفر | نگاهی به روند فراگیر شدن سبک بتل رویال White Beard 1 1,674 05-17-2023, 12:49 AM
آخرین ارسال: Ali Gudarzi
  ویدئو گیمفا: هر کسی از ظن خود شد یار من… | Inside “در یک نگاه” White Beard 1 1,518 04-11-2020, 01:59 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مسترچیف، قهرمانی برای تمام بشریت… | نگاهی کامل به زندگینامه Master Chief قسمت 2 yazdandoost 0 1,205 08-21-2019, 10:47 AM
آخرین ارسال: yazdandoost
  مسترچیف، قهرمانی برای تمام بشریت… | نگاهی کامل به زندگینامه Master Chief yazdandoost 0 1,154 08-21-2019, 10:43 AM
آخرین ارسال: yazdandoost
  [مقاله] ماجراجویی ادامه دارد | هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم White Beard 0 1,109 08-13-2019, 06:14 AM
آخرین ارسال: White Beard

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان