امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقام جویان | نقد و بررسی بازی باب اسفنجی
سلام دوستان و خسته نباشید این یک نقد کوتاه برای یک بازی ساده است

[تصویر:  06642426064311738421.jpg]

نام به پارسی:باب اسفنجی شلوار مکعبی | رو بات انتقام جو
نام به لاتین:Spongebob Squarepants Robotic Revenge
سازنده:Activision
پلتفرم:PC،X360،PS3،WII،WII U،3DS
درجه ی سنی:+10
سبک :ماجراجویی

ایا با ما عهد می بندی؟

سلام دوستان من باب اسفنجی شلوار مکعبی هستم.شما حتما من رو می شناسید!همونی که در رستوران اقای خرچنگ بد اخلاق کار می کنه و بهترین دوستش پاتریک ستاره هست و دشمن اصلیشون پلاگتون!!یادتون اومد؟این بار پلانگتون بدجنس روبات های غول پیکری ساخته و می خواد فورمول همبرگر های مخصوص رستوران اقای خرچنگ رو بدزده!اما من و پاتریک و اقای چرخنگ ببخشید خرچنگ و سندی و اختاپوس داریم باهاش مبارزه می کنیم و نمی گذاریم که فورمول رو به دست بیاره.اما گروه ما توان مقابله با پلانگتون رو نداره و توهم باید مارو کمک کنی،تو می تونی یکی از ماهارو انتخاب کنی و در مسیری پر از شادی و هیجان حرکت کنی.می تونی اسلحه های مارو عوض کنی یا این که تقویتشون کنید،برای تقویت کردن هم نیاز به پیچ و مهره داری،پیچ  و مهره رو می تونی زمانی که دشمنت رو نابود می کنی از همون دورو برش پیدا کنی یا این که اون ها در بشکه هایی در کنار مسیر هستند و توباید بشکه ها رو بشکنی و پیچ و مهره رو برای خودت برداری.در طول مسیر تو با دشمن های زیادی مواجه می شی و همین طور باس فایت ها در اخر بعضی از مرحلات تو باید با روبات های قول پیکر پلانگتون مبارزه کنی و اون هارو از پای در بیاری.

حالا بگو اماده هستی که در این مسیر خطرناک ما رو همراهی کنی؟ایا با ما عهد می بندی؟

[تصویر:  18770431480227756170.jpg]
5 شگفت انگیز
باب اسفنجی

[تصویر:  28345042534062707654.jpg]

شخصیت اصلی بازی باب اسفنجی نام دارد و احتمالا محبوب ترین شخصیت بازی است
پاتریک

[تصویر:  15722034260836102072.jpg]

مشنگ ترین شخصیت در دنیای باب اسفنجی پاتریک نام دارد که به راستی می شود قسم خورد که بعد از ریمن،پاتریک دیوانه ترین است
اقای خرچنگ

[تصویر:  08866163469870642169.jpg]

صاحب رستوران اقای خرچنگ و باعث تمامی این مشکلات کسی نیست جز اقای خرچنگ بد اخلاق
اختاپوس

[تصویر:  33420062098421751647.jpg]

شخصیتی بی روح،خشک،خشن و بی حوصله در بازی اختاپوس نام دارد
سندی

[تصویر:  08662897325431875063.gif]

سنجابی در زیر اب که با ماهیان زندگی می کند و از تگزاز به بیکیلی باتم نقل مکان مرده است  و او شخصیتی شاد و مبارز دارد 
پلانگتون

[تصویر:  02065763437835639305.jpg]
موجودی ریز و شـــیــطــان صفت که تمامی نقشه ها زیر سر اوست و تمام این جنگ و جدل ها رو او به راه انداخته است

گرافیکــــــ......

گرافیک بازی واقعا لذت بخش است اکتیو توانسته است گرافیک شاد و رنگارنگ کارتون را در بازی پیاده کند،یعنی زمانی که شما بازی را بازی می کنید خود به خود لبخند بر چهره ی تان می نشیند.... بازی دارای کیفیت خاصی نیست یعنی زیاد روی گرافیک بازی کاری انجام نداده اند شرکت سازنده سعی کرده است که گرافیک را کنار بگذارد و بیشترین هواس خود را بر روی محیط بگذارد.

[تصویر:  44316998948442543331.jpg]
صدا گذاری

در بازی دوبلر ها همان دوبلر های کارتون هستند اما در هین بازی کردن دیالوگی به گوش نمی رسد و فقط اهنگ دلنشین کارتون پخش می شود (بیشتر اهنگ تیتراژ پایانی کارتون)

گیم پلیــ......

گیم پلی بازی واقعا روان است یه معنی واقعی!یعنی شما به راحتی می توانید بازی را دون خستگی بازی کنید و هر کاری را که دوست دارید (مربوط به بازی ) انجام دهید که شاملند از سرعت دویدن خوب کاراکترها،پرش و تیر اندازی.یک بخشی که باز یرا بسیار زیبا می کند بخش CO-OP است شما می توانید با 2 تا 4 بازیکن همزمان قسمت داستانی بازی را چهارنفره بازی کنید یک خوبی دیگر بازی این است که صفحه برای هر بازی کن به قسمت های مجزایی تبدیل نمی شود و همه باید در یک صفحه و بدون خط کشی بازی کنند اکتیو روی قسمت CO-OP هم خیلی خوب کار کرده است و باعث شده است که کار های تیمی بین شما صورت گیرد برای مثال زمانی که مقدار جان شما به پایان میرسد و شما روی زمین میفتید دور شما خطی سبز کشیده می شود و یکی از یاران شما باید بیاید و در داخل خط سبز بیستد تا یک درجه ای پر شود و دوباره شما زنده شوید یا یک چیز دیگری که باعث می شود شما تیمی کار کنید این است که زمانی که ماشین های رگبار (تیر بار) در رو به روی شما قرار می گیرند،شما نمی توانید تنهایی ان را نابود کنید باید تمامی بازیکنان به ان هدف شلیک کرده تا ان را نابود سازید.

اما بخریم یا نه؟

اگر اهل کارتون باب اسفنجی بودید و از بازی های ماجراجویی لذت می برید،و دیست دارید با فامیل های کوچک خود یک بازی را بروید پس 100 در 100 این بازی را امتحان کنید اما اگر اهل این سبک از بازی ها نیستید پولتان را برای این بازی خرج نکنید.

نکات مثبت:محیطی شادو جذاب،تنوع خوب کاراکتر ها و اسلحه ها،دشمنانی متنوع
نکات منفی:روند تکراری داستان،نداشتن چالش هایی درگیر کننده و نداشتن بخش هایی چون
کارکردن در رستوران،شکار عروس دریایی و......
تست شده در :XBOX360
نمره:برای اینجور بازی ها نباید نمره جداداد چون امکان دارد کمی نامردی شود ولی یک نمره ی کل به بازی می دهیم 6/10

بابت خواندن نقد کوتاه ممنونم و امید وارم که لذت کافی را برده باشید

:)
پاسخ
نقد خوبی بود ولی میتونستی از بازی های جدید یا از بازی های دیگه ای مقاله بنویسی.
به نظر من اگه روی بازی های جدید تمرکز کنی و بازی های جدید رو نقد کنی خیلی بهتره.
ممنون بابت مقاله. [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
(11-08-2013, 02:53 AM)'mohammad-ps4' نوشته است: نقد خوبی بود ولی میتونستی از بازی های جدید یا از بازی های دیگه ای مینوشتی.
به نظر من اگه روی بازی های جدید تمرکز کنی و بازی های جدید رو نقد کنی خیلی بهتره.
ممنون بابت مقاله. [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

می دونم بازی ضعیفی رو نقد کرددم اما خوب اینم بازی هستش دیگه[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
مرسی،من نقد این حور بازی ها رو خیلی دوست دارم چون هنر منتقد در نقد اینجور بازی هاهه که متبلور میشه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
بسیار زیبا بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]مرسی در عین سادگی پر محتوا بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
خیلی هم عالی که این بازی رو نقد کردی وقت بیشتر هم میزاشتی بیشتر استفاده میکردیم
کلا  باب اسپنجی رو عشقه ولی اصلا اسم این بازی رو هم نشنیده بودم شاید بازیش کنم با این که شاید زیادی بچه گانه باشه
موفق باشی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
وقتی همه چیو میخوای از بام دنیا بهت نگاه میکنن گرگا
زوزه میکشن آروم آروم بیدار میشی با هشدار 
شنا کن این یه دریاس من درویش شرقم برا فردا
پاسخ
ممنون براى نقد خوبتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
سعى كنيد از كلمات توهين آميز هر چند خنده دار هم باشند استفاده نكنيد مثل مشنگ[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
اين كلمات از بار ادبى مقاله كم مى كنه و شما ميتونستيد بگيد ديوانه
نقدتون مقدمه نداشت و مقدمه و بخش داستان رو با هم تركيب كرده بوديد كه جالب بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
در كل نقد جالبى بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
مرسی امیرمحمد جان! پیشرفت مقالت نسبت به قبل، کاملاً قابل حس بود! [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
مقدمه رو خیلی خوب آغاز کردی؛ نوشتن نقد از زبان خود شخصیت اصلی بازی، یک کار خیلی جالب هست که باعث میشه خواننده خسته نشه و همانند یک داستان، دنبالش کنه! البته مقدمه ای که نوشتی، مخلوطی از مقدمه و داستان هست. می تونستی در مقدمه فقط از کارتون اش و سازندگان و ... بگی و در بخش داستانی، داستان رو توضیح بدی!
بهتر بود بیوگرافی شخصیت ها رو هم با یک مقدمه شروع کنی؛ مثلاً:
همواره یکی از عناصر مهم سری کارتون های Spongebob، طنز خوش آیند آن است، پس حضور شخصیتی طنزآمیز و به اصطلاح باحال در این بازی نیز ضروری است! "پاتریک" نیز در این عنوان چنین نقشی دارد، ...
و در آخر هم یک نتیجه گیری کلی از داستان و شخصیت پردازی بگیری.
نقد چنین عنوانی، کار هر کسی نیست و قدرت واقعی یک منتقد رو چنین عناوینی مشخص می کنه! خسته نباشی! [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ
(11-08-2013, 11:06 AM)'Solid' نوشته است: ممنون براى نقد خوبتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
سعى كنيد از كلمات توهين آميز هر چند خنده دار هم باشند استفاده نكنيد مثل مشنگ[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
اين كلمات از بار ادبى مقاله كم مى كنه و شما ميتونستيد بگيد ديوانه
نقدتون مقدمه نداشت و مقدمه و بخش داستان رو با هم تركيب كرده بوديد كه جالب بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
در كل نقد جالبى بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

اه... مشنگ زشتتر از دیوانست[img]images/smi/s0 (5).gif[/img] من فکردم اول بنویسم دیوانه گفتم زشته ولی گفتم بنویسم مشنگ این جوری بهتره!ممنونم که اگاهم کردید[img]images/smi/s0 (30).gif[/img]

پاسخ
بازی خیلی جالبی میتونه باشه.با این نقدی که شما از این بازی کردی فکر کنم تجربه ی شیرینی رو واسم به ارمغان بیاره.[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
مرسی بایت نقدتون.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
خیلی جالب و متفاوت بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img] آفرین[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
بازیشو انجام ندادم و دلم میخواد همین الآن برم گیرش بیارم[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
[تصویر:  90062409511201326600.jpg]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,764 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 943 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 964 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,854 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,108 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان