امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی با زندگی | نقد و بررسی عنوان The Sims 4
[تصویر:  jqt8atwdoy2waabvm8ry.jpg]

چه دختر باشید و چه پسر، چه در یک خانواده بسیار موفق زندگی کنید و چه در یک خانواده معمولی، مشکلاتی را پشت سر گذاشته و حتی بعضی هم پیش رو دارید. حال فکر کنید که می‌خواهید خود را درون یک بازی بسازید خانواده تشکیل دهید و زندگی خود را با توجه به علایق خود طراحی کنید. خانه خود را بسازید، به مدرسه‌ای که دوست دارید بروید و حتی بزرگ شوید! همه این‌ها در بازی شبیه ساز زندگی The Sims 4 امکان پذیر می‌باشد. خیلی ‌ها می‌گویند که این بازی برای دخترها می‌باشد و چه معنی دارد که این بازی را یک پسر انجام دهد، ولی به عقیده من این افراد در اشتباه هستند، وتی که در عاشق می‌شوید فرقی نمی‌کند پسر هستید یا دختر!؟ وقتی که محبت به جنس مخالف را بلد باشید دیگر نیازی نیست که دختر باشید یا پسر؟! هدف این عنوان ساخت زندگی مجازی برای بازیکنانی است که می‌خواهند یک بار دیگر زندگی خود را دوباره و به شیوه‌ای دیگر بسازند. سری بازی سیمز به خاطر سبک خاصی که دارد یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ می‌باشد. نام The Sims که اشاره به افرادی که در بازی زندگی می‌کنند دارد و خود این کلمه مخفف کلمه انگلیسی The Simulations به معنای شبیه سازی(مجازی) است. سیم‌های شما می‌توانند کارهایی که میخواهید انجام بدن، می‌توانند کارهایی که دوست دارید انجام بدن و یا می‌توانند کارهایی که نباید انجام بدید را انجام بدن. سری بازی سیمز را نمی‌توان با هیچ نوع بازی دیگر و حتی بازی‌های هم سبکش مقایسه کرد. گرچه سری بازی های سیمز رفته رفته درحال افت می‌باشد به طور مثال نسخه اول این بازی متای 92 را دریافت کرد و نسخه دوم هم مثل عنوان قبلی‌اش موفق عمل کرد و متای 90 را کسب کرد، نسخه سوم این بازی هم توانست متای 86 را دریافت کند که برای همچین سبکی قابل قبول بود. پنج سال با تمامی قانون شکنی‌ها، عاشقی‌ها و... بازی کردیم. حال به نقد و بررسی نسخه چهارم سری بازی سیمز می‌پردازیم.

[تصویر:  e7nop3dfw79nwvmj82gs.jpg]

نام عنوان : The Sims 4
سازنده :Ea Maxis , The Sims Studios
ناشر : Electronic Arts
سبک : Life Simulation
پلتفرم ها : Microsoft Windows , OS X
تاریخ انتشار : ۴ سپتامبر ۲۰۱۴
پلتفرم نقد و بررسی : Microsoft Windows

روال بازی مثل نسخه قبلی خود می‌باشد، وارد بازی شده و وارد بخش شخصی سازی سیم (sim) خود می‌شود و سیم خود را شخصی سازی می‌کنید. بخش شخصی سازی سیم بسیار گسترده‌تر شده. به طور مثال در نسخه قبلی امکان ویرایش دماغ و یا جای چشم‌های سیم خود را نمی‌توانستید با موس جابه‌جا کنید و به سطح دلخواه برسید، حال شما می‌توانید جای چشم سیم خود را خود انتخاب کنید که داخل باشد یا کمی بیرون و یا... همچنین بقیه اعضای بدن را هم نیز می‌توانید به همین صورت ویرایش کنید که پیشرفت عظیمی در این سری است. نکته منفی که درون بخش شخصی سازی سیم ها می‌توان به آن اشاره کرد نبود گردونه رنگ ها است، در عنوان قبلی گردونه رنگی وجود داشت که بازیکن به انتخاب خودش رنگ مورد نظرش رو انتخاب می‌کرد. تنوع مدل مو برای مردها زیاد است ولی برای زن‌ها اینطور نیست و فقط حدود 10-15 نوع مدل وجود دارد. بخش لباس‌ها فوق‌العاده طراحی شده، تنوع لباس برای مرد و زن یکسان است و در سطح قابل قبولی قرار دارد. لباس‌ها در چند بخش دسته بندی شده‌اند، لباس خانه، خواب، مهمانی، بیرون(ورزشی یا...). برای تغییر هر بخش از بدن به طول مثال موها فقط کافیست روی قسمت موهای سیم خود زوم کرده و کلیک کنید سپس به بخش انتخاب مو منتقل می‌شوید. بخش تتوهاهم پیشرفت بسیاری کرده و مقدار تتوها چندین برابر شده. درکل می‌توان گفت که بخش شخصی سازی سیم از نسخه قبلی تا این نسخه پیشرفت بسیاری کرده.

[تصویر:  hwnz51kwwsu9yipd93cc.jpg]
نمایی از بخش شخصی سازی سیم‌ها

از شخصی سازی سیم‌ها که بگذریم، می‌رسیم به شروع بازی و زندگی سیم‌ها، ابتدا باید برای خود یک خانه یا زمین بگیرید و بعد به دلخواه یا به مقدار پولی که دارید آن را ساخته و یا ویرایش کنید. اگر که محصل نیستید و سن شما از 20 سال رد شده باید یک شغل برای خودتان انتخاب کنید(با توجه به علایق سیم هایتان) ایرادی که منتقدین از این بخش انتخاب شغل گرفتند، کمبود شغل و محدودیت آن‌ها بود. البته همه ما می‌دانیم که هیچ کدام از عناوین قبلی این بازی بدون DLC نبود، در DLC های بعدی که برای این بازی منتشر شد این مشکل حل شد(در ادامه سری به تمامی DLC های این عنوان می‌زنیم) هر شغل بسته به نوع خودش دارای حقوقی می‌باشد که کمترین آن برای دزدی می‌باشد که چیزی حدود ساعتی 9 سیمولئون(واحد پول سیمز) است. مثل عنوان قبلی هرچقدر که بیشتر در یک کار اعتبار و تجربه کسب کنید زندگی بهتر و پول بیشتری دریافت خواهید کرد، در بعضی اوقات هم می‌توانید مرخصی بگیرید و در خانه استراحت کنید. بعد از بحث کار میرسیم به بخش ازدواج و پیدا کردن یک همسر مناسب برای خود، قبل از هرکاری باید به علایق سیم خود توجه کنید که چه دوست دارد و دوست دارد بیشتر علایق همسر آینده‌اش چگونه باشد، اگر فردی را زیر نظر دارید یا در شهر اورا دیده‌اید می‌توانید به سیم خود فرمان دهید که برود و با آن شخص ارتباط برقرار کند، پس از ارتباط برقرار کردند او در لیست دوستان شما قرار می‌گیرد و می‌توانید به آن تلفن کنید ویا به خانه‌اش بروید، حال نصف کار شما انجام شده و فقط شما باید از طریق روابط عاشقانه وارد عمل شده و به سیم مورد نظر درخواست دوستی دهید، در این بخش ممکن است سیم مورد نظر شما ناراحت شود و درخواست شما را رد کند، اما اگر چند روز دیگر دوباره درخواست بدهید حتما قبول می‌کند. بعد از انتخاب همسر باید یک جشن کوچک عروسی را برگذار کنید که هم می‌توانید دوستان خود را دعوت کنید و هم دوستان همسرتان را بعد از دعوت دوستانتان نوبت به خرید لوازم عروسی می‌شود، باید بروید و از بخش لوازم، لوازمی که برای عروسی نیاز است را انتخاب کنید، حتی می‌توانید جشن هم نگیرید و به راحتی به سر خانه خود رفته و باهم زندگی کنید. بعد از ازدواج شما باید بچه‌دار شوید که بعد از بچه دار شدن کار شما یکم سخت می‌شود و درآمد شما نیز نسبت به گذشته کمتر می‌شود و باید به فکر یک راه چاره باشید، بنده به شما خدمات اینترنتی را در وقت آزاد سیمتان پیشنهاد میکنم، به طور مثال سیم شما دارای روحیه طنز و خشن است که برای داستان نویسی علایق خوبی به حساب می‌آید، پس به آن بگوید که برود و در اینترنت داستان نویسی کند تا از این راه پول دربیاورد. در طول بازی شما باید وسایل مورد نیاز برای خانه خود را بخرید فقط به این نکته توجه داشته باشید که لوازم در قیمت‌های مختلف پراکنده‌اند هرچه لوازم گران‌تری بخرید نیازی به تعمیر دوباره ندارید، لوازم را در کنار هم قرار ندهید چون باعث آتش سوزی می‌شود.در کل بازی از داستان خاصی پیروی نمی‌کند و شما می‌توانید به خواسته خودتان سیمتان را کنترل و زندگی‌اش را بسازید.

[تصویر:  8c6gslphjiksdipe0iom.jpg]
نمایی از سیستم ساخت خانه در بازی

بعد از داستان نوبت به گرافیک می‌رسد، گرافیک این نوع بازی‌ها زیاد تعریفی ندارد چون بیشتر روی محتوای بازی کار می‌کنند تا گرافیک، طراحی گرافیک این اثر از نسخه قبلی پیشرفت چشم گیری نداشته، اما نمی‌توان گفت که پیشرفتی هم نداشته، طراحی جهان بازی بسیار فوق‌العاده طراحی شده است، نسخه قبلی گرافیک زیاد چشم گیری نداشت ولی این نسخه نسبت به نسخه قبلی در گرافیک تا حدودی پیشرفت کرده، طراحی شخصیت‌ها کمی فانتزی شده که این یک نوع پیشرفت حساب می‌شود. در نسخه قبل شاهد باگ‌های بسیاری بودیم که در این نسخه تعداد آن‌ها به حداقال رسیده و این یک پیشرفت بزرگ برای این نسل از سیمز می‌باشد. طراحی محیط بازی بسیار فوق‌العاده می‌باشد. به طور مثال وقتی که خورشید درحال غروب یا طلوع است نمایی فوق العاده شهر و همچنین خانه سیم شما را فرا می‌گیرد، بسته به جهت طلوع یا غروب خورشید، همان بخش از خانه شما که به خورشید نزدیک تر است روشن و یا تاریک می‌شود. نورپردازی این عنوان بسیار چشم گیر و حیرت آور است، چراغ‌ها بسته به نوع خودشان اندازه نورهایشان باهم فرق می‌کند. به طول مثال یک لوستر می‌تواند یک سالن را به طور کامل روشن کند، اما حدود 5 چراغ دیواری می‌تواند یک اتاق را روشن کند. به طور کلی می‌توان گفت نسبت به نسخه قبلی پیشرفت داشته و این امیدوار کننده است.

[تصویر:  nlvz8q0k7v55fu1ri78o.png]
نور پردازی این عنوان فوق‌العاده می‌باشد

صدا گذاری سری عناوین سیمز هم از یک جهت دارای ضعف و یک جهت دارای نقطه قوت می‌باشد، بازی دارای صدای خاصی نمی‌باشد که این باعث کسل کنندگی بازی برای بازیکن می‌شود، بازی از موسیقی خاصی پیروی نمی‌کند، سیم‌ها هم در بازی اکثرا ساکت هستند و موسیقی فقط وقتی پخش می‌شود که اتفاقی برای سیم یا خانه شما رخ داده باشد. صدای سیم هاهم که باید خودتان در بخش شخصی سازی انتخاب کرده و به دلخواه آن را تنظیم کنید. روی صداهای مختصر بازی بسیار خوب کار شده به طور مثال صدای پرنده‌ها و موسیقی هایی که در هنگام رخ دادن یک اتفاق پخش می‌شود جای هیچ گونه ایرادی نگذاشتند. در کل بخش صداگذاری تغییری از نسخه قبلی تا این نسخه نکرده است و همانطور باقی مانده که این یک نکته منفی برای کل بازی می‌باشد.

نگاهی اجمالی به پک های سیمز 4

[تصویر:  glz4ggum8mq5blw1tfdb.png]
پک اول، به سوی کار:

اولین DLC این بازی پک به سوی کار یا همان Get To Work می‌باشد. همانطور که در بالا گفتیم یکی از نکات منفی درون بازی کمبود و محدودیت شغل‌ها می‌باشد، این پک با انتشارش به کلی سیستم شغل بازی را دگرگون ساخت و آن را تغییر داد. در این Dlc شما می‌توانید شرکت تجاری خودتان را افتتاح کرده و از آن کسب درآمد کنید. با نصب این DLC میتوانید شغل های زیادی از جمله پلیس ، دکتر ، لباس فروش و .... به بازی خود اضافه کرده. حال به برخی از شغل های این پک می‌پردازیم:

دکتر: سیم شما هم اکنون میتواند روز خود به امید نجات جان مردم اغاز کند ! سیم دکتر شما میتواند عمل جراحی ، درمان بیماران ، به دنیا اوردن نوزاد و ....... انجام دهد.
مبارزه با جنایت: تحقیقات درباره صحنه جرم ، بازجویی از سیم های مجرم ، دستگیری سیم های مجرم و بردن ان ها به زندان همه این کار ها را سیم پلیس شما میتواند انجام دهد.
آزمایش و مخترع: دانشمند شما میتواند وقت خود را صرف پروژه های مهم کند و این شما هستید که انتخاب میکنید که سیم شما از این اختراع برای کمک به سیم های دیگر صرف کند یا برعکس.
کار های کوچک: ایجاد کار های کوچک برای سیم خود از جمله نانوایی ، بوتیک لباس ، گالری های هنری ، کتاب فروشی و خیلی شفل های دیگر ! شما میتوانید خودتان شرکت خود را بسازید و خودتان کارکنان ان را انتخاب کنید یا میتوانید مشتریان را برای خرید تشویق کنید.
سالن شغلی: همه سالن های شغلی مانند بیمارستان ها ، ایستگاه پلیس ، ازمایشگاه علوم به صورت کامل یک نام تجاری دارند و برای رسیدن به موفقیت مناسب هستند ! شما میتوانید با ساختن سالن شغلی برای سیم هایی که جویای کار هستند برای خود یک کسب کار راه بندازین.
گالری عکس: سیم شما میتواند با رسیدن به سطح اخر عکاسی برای خود در خانه یک گالری عکس راه بیندازد تا از سیم های دیگر و بقیه مکان ها عکس بگیرد و ان عکس ها را به فروش برساند !
کشف بیگانگان: بیگانگان به زمین امد اند و در میان ما راه میروند ! سیم خود را در راه پیدا کردن بیگانگان حدایت کنید تا تمامی بیگانگان را از شهر بیرون ببرند !

[تصویر:  ok02ondmsddy180yj1h5.jpg]

پک دوم، مهمانی دورهمی: درباره این پک توضیحی نمیدم این پک در گیمزکام 2015 معرفی شد که ویدیوی دوبله فارسی اون رو براتون قرار میدم که تماشا کنید

امیدوارم که از این نقد و بررسی بنده خوشتون اومده باشه
پاسخ
سلام، خسته نباشید مازیار جان 

نقد عالیه درباره بازی هم بگم که هر موقع حوصله‌ام سر میرفت، بازیش می‌کردم S0 (2) 

درکل بازی سرگرم کننده و جالبیه و به دوستان پیشنهاد می‌کنم. 

بازم خسته نباشید... S0 (24)
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
بازی خیلی خوبیه. برا مواقعی که هیچی نداری بازی کنی خوبه! من یادمه خیلی وقت پیش 3شو خورده بودم. S0 (2)
نقد خوبی بود آقا مازیار. 113
[تصویر:  1zhbsmnc5j398nhrz1nd.jpg]
پاسخ
ممنون بابت نقد خسته نباشید sims 4 به جز اون 2 تا پک بالا که بهش اشاره کردید 3 یا 4 پک دیگه هم داره که بهش اشاره نکردید به اسم های  cool kitchen stuff - luxery stuff-spa day و out door که واقعا عالی هستن و هر کسی این هارو نصب کرده باش واقعا ضرر کرده 
احساسات هم تو بازی واقعا نقش مهمی داره مثلا اگه سیمز شما احساساتش روی very sad باشه تا چند روز سیمز شما دائم در حال گریه کردن هستش و همیشه از کار های شاد پرهیز میکنه حتی ممکنه این وضع باعث مردن سیمز شما بشه توانایی ها و سرگرمی ها هم تو بازی کم نیستند مثلا اگه سیمز توی محارت نوازندگی به لول 10 برسه میتونه واسه خودش یک شغل جدید ایجاد کنه و در مهمونی ا بره نوازندگی کنه وپول بگیره و یا اگه توی مهارت نقاشی به لول 10 برسه میتونه نقاشی های خیلی قشنگه بکشه و با قیمت خیل زیاد بفروشه یک نکته خیلی خوبی که سیمز 4 داشت که بقیه سیمز ها نداشتن روابط تو بازی بود خیلی طبیعی تر  بود (نظر شخصی ) در کل شاید سیمز از نگاه خیلی ها یه بازی بی محتوا و بچه گانه به نظر بیاد ولی کاملا این افراد اشتباه میکنن وقتی کامل این بازی رو یاد بگیرن میفهمن سیمز خیلی حرف ها برای گفتن داره... خود منم چند ساله دارم سیمز بازی میکنم و خیلی حرفه ای هستم تو این بازی میتونم با جرعت بگم تو کل جهان من جزو 100 نفر اول هستم که طرفدار سیمزه چیز خاصی یا حرفه خاصی تو سیمز نیست که من بلد نباشم و بیشنهاد میکنم که کسایی که سیمز رو تجربه نکردن درست حتما تجربه کنن چون واقعا بازی خیلی خوبی هستش و واقعا حقش هست که جزو پر روش ترین بازی های pc باشه .
[تصویر:  ceb35c2332302.jpg]
پاسخ
(05-21-2016, 10:44 PM)white.wolf نوشته است: ممنون بابت نقد خسته نباشید sims 4 به جز اون 2 تا پک بالا که بهش اشاره کردید 3 یا 4 پک دیگه هم داره که بهش اشاره نکردید به اسم های  cool kitchen stuff - luxery stuff-spa day و out door که واقعا عالی هستن و هر کسی این هارو نصب کرده باش واقعا ضرر کرده 
احساسات هم تو بازی واقعا نقش مهمی داره مثلا اگه سیمز شما احساساتش روی very sad باشه تا چند روز سیمز شما دائم در حال گریه کردن هستش و همیشه از کار های شاد پرهیز میکنه حتی ممکنه این وضع باعث مردن سیمز شما بشه توانایی ها و سرگرمی ها هم تو بازی کم نیستند مثلا اگه سیمز توی محارت نوازندگی به لول 10 برسه میتونه واسه خودش یک شغل جدید ایجاد کنه و در مهمونی ا بره نوازندگی کنه وپول بگیره و یا اگه توی مهارت نقاشی به لول 10 برسه میتونه نقاشی های خیلی قشنگه بکشه و با قیمت خیل زیاد بفروشه یک نکته خیلی خوبی که سیمز 4 داشت که بقیه سیمز ها نداشتن روابط تو بازی بود خیلی طبیعی تر  بود (نظر شخصی ) در کل شاید سیمز از نگاه خیلی ها یه بازی بی محتوا و بچه گانه به نظر بیاد ولی کاملا این افراد اشتباه میکنن وقتی کامل این بازی رو یاد بگیرن میفهمن سیمز خیلی حرف ها برای گفتن داره... خود منم چند ساله دارم سیمز بازی میکنم و خیلی حرفه ای هستم تو این بازی میتونم با جرعت بگم تو کل جهان من جزو 100 نفر اول هستم که طرفدار سیمزه چیز خاصی یا حرفه خاصی تو سیمز نیست که من بلد نباشم و بیشنهاد میکنم که کسایی که سیمز رو تجربه نکردن درست حتما تجربه کنن چون واقعا بازی خیلی خوبی هستش و واقعا حقش هست که جزو پر روش ترین بازی های pc باشه .

سلام و درود فراوان 
بنده فقط به expansion packs های این عنوان نگاهی داشتم و اگر میخواستم هم به گیم پک و هم به آپدیت های بازی اشاره ای داشته باشم بقیه پک هارو هم باید نام می‌بردم  113
پاسخ
با درود خدمت مازیار گل
راستش اولش نمی خواستم نظر خاصی بدم یا با دادن امیدهای واهی یا نا امید کردنت روت تاثیر بذارم ولی وقتی دیدم که روز به روز داری تلاشت رو بیشتر می کنی گفتم شاید به یه چندتا نکته اشاره کنم بد نباشه. 

1- قسمت اول نقدت که در مورد شخصی سازی سیم صحبت کردی اشکال جمله سازی زیاد داشت ولی یه چیزی که خیلی خوب اون وسط خودشو نشون میداد استفاده از کلمه ی " دماغ " بود! فکر نکنم استفاده از چنین لفظی وسط نقد چندان مناسب باشه.

2- گفتن جمله ای مثل این : 
نقل‌قول: برای تغییر هر بخش از بدن به طول مثال موها فقط کافیست روی قسمت موهای سیم خود زوم کرده و کلیک کنید سپس به بخش انتخاب مو منتقل می‌شوید
که نحوه ی عملکرد رابط کاربری شخص سازی رو توضیح میده چندان جالب نیست.

3- در کل قسمت اول نقدت رو باید به اشاره ی کوچکی در قسمت گیم پلی خلاصه می کردی.

4- اگه میخوای باهات رو راست باشم در مورد قسمت داستان حرف نزنم بهتره  S0 (43) (فکر کنم خودت هم بدونی چرا. البته زیاد بهت سخت نمیگرم چون داستان عملا واسه این جور بازیا مطرح نیست. )

5- بیشترین مانوری که یک منتقد روی این بازی میتونه بده روی قسمت گیم پلی ومقدمه هست چون قسمت های دیگه پیچیدگی خاصی نداره و نیاز به نقد آن چنانی نداره.

6- Translate This PLS S0 (2)  :
نقل‌قول: طراحی جهان بازی بسیار فوق‌العاده طراحی شده است

7- و همچنین غلط املایی که تو نقدت موج میزنه ولی بامزه ترینش این بود S0 (2)  :

نقل‌قول: به طول مثال یک لوستر می‌تواند...

امیدوارم ناراحت نشده باشی ولی کلا این نقدت زیاد راضی کننده نبود به خاطر همین به این اعتبار نمیدم چون انتظارم بیشتر بود. یه چیزی هم میگم بین خودمون باشه سعی کن مقدمه رو قوی شروع کنی نه اینکه بیای تاریخچه یه بازی رو مطرح کنی مطمین باش هیچکس جذب اون قسمت نمیشه.

آها تا یادم نرفته قبل از شروع کردن به نوشتن یه چندتا نقد از جاهای دیگه بخون کمکت می کنه راحت تر بنویسی. عبارات و جملات قلمبه سلمبه هم زیاد استفاده کن  S0 (2)
[تصویر:  rj9n_thevideogamegallery_26861_3840x2160_-_copy.jpg]
پاسخ
نقد جالبی بود 
یکی از نکته های نسخه چهار این بود که واقعا بازی نسبت به نسخه 3 سبک شده بود و امکانات و گرافیک تغیرات زیادی کرده بودن.
پاسخ
(05-22-2016, 12:12 AM)The Breaker نوشته است: با درود خدمت مازیار گل
راستش اولش نمی خواستم نظر خاصی بدم یا با دادن امیدهای واهی یا نا امید کردنت روت تاثیر بذارم ولی وقتی دیدم که روز به روز داری تلاشت رو بیشتر می کنی گفتم شاید به یه چندتا نکته اشاره کنم بد نباشه. 

1- قسمت اول نقدت که در مورد شخصی سازی سیم صحبت کردی اشکال جمله سازی زیاد داشت ولی یه چیزی که خیلی خوب اون وسط خودشو نشون میداد استفاده از کلمه ی " دماغ " بود! فکر نکنم استفاده از چنین لفظی وسط نقد چندان مناسب باشه.

2- گفتن جمله ای مثل این : 
نقل‌قول: برای تغییر هر بخش از بدن به طول مثال موها فقط کافیست روی قسمت موهای سیم خود زوم کرده و کلیک کنید سپس به بخش انتخاب مو منتقل می‌شوید
که نحوه ی عملکرد رابط کاربری شخص سازی رو توضیح میده چندان جالب نیست.

3- در کل قسمت اول نقدت رو باید به اشاره ی کوچکی در قسمت گیم پلی خلاصه می کردی.

4- اگه میخوای باهات رو راست باشم در مورد قسمت داستان حرف نزنم بهتره  S0 (43) (فکر کنم خودت هم بدونی چرا. البته زیاد بهت سخت نمیگرم چون داستان عملا واسه این جور بازیا مطرح نیست. )

5- بیشترین مانوری که یک منتقد روی این بازی میتونه بده روی قسمت گیم پلی ومقدمه هست چون قسمت های دیگه پیچیدگی خاصی نداره و نیاز به نقد آن چنانی نداره.

6- Translate This PLS S0 (2)  :
نقل‌قول: طراحی جهان بازی بسیار فوق‌العاده طراحی شده است

7- و همچنین غلط املایی که تو نقدت موج میزنه ولی بامزه ترینش این بود S0 (2)  :

نقل‌قول: به طول مثال یک لوستر می‌تواند...

امیدوارم ناراحت نشده باشی ولی کلا این نقدت زیاد راضی کننده نبود به خاطر همین به این اعتبار نمیدم چون انتظارم بیشتر بود. یه چیزی هم میگم بین خودمون باشه سعی کن مقدمه رو قوی شروع کنی نه اینکه بیای تاریخچه یه بازی رو مطرح کنی مطمین باش هیچکس جذب اون قسمت نمیشه.

آها تا یادم نرفته قبل از شروع کردن به نوشتن یه چندتا نقد از جاهای دیگه بخون کمکت می کنه راحت تر بنویسی. عبارات و جملات قلمبه سلمبه هم زیاد استفاده کن  S0 (2)

سلام The Breaker جان  S0 (74)
اصلا همچین فکری رو نکنید، شما از بنده بیشتر تجربه دارید و صد در صد استاد خوبی هم برای بنده خواهید بود. 
بله اشتباهات زیادی داشت که نمی‌دوستم از کی بپرسم چیکار کنم و یا چطوری بنویسم، نقدی هم در سرتاسر نت وجود نداشت که بنده بخوام از رو اون ها ایده برداری کنم  S0 (43)
نوشتن این نقد با این که بازی چندان ساده ای هست برای بنده خیلی سخت بود چون وقتی به بخش داستان رسیدم نمی‌دونستم که چی باید بگم و چطور شروع کنم برای همین رفتم سر شخصی سازی و فلان....
همچنین بنده روی مقدمه و گیم پلی خیلی فکر کردم ولی چیزی بیشتر از این چیزی به کله بنده نیومد S0 (2)  S0 (44)
درباره این جمله ام بگم که خیلی گل کاشتم جان خودم  S0 (2) S0 (45):
نقل‌قول: طراحی جهان بازی بسیار فوق‌العاده طراحی شده است  S0 (45)
در کل ممنون از این که نظر دادید واقعا نمیدونم کار زشتی که انجام دادم با این نقد افتضاح رو چطوری جبران کنم ولی بازم ببخشید  S0 (74)
پاسخ
سلام

خسته نباشی، نقد خوبی بود

درمورد بازی مورد علاقتم نوشتی S0 (2)

در کل جای کار داری و کم کم دستت روون میشه، بعدشم ی نکته بگم: درسته باید توی نقد رسمی بنویسی ولی میتونی از جملات و کلماتی استفاده کمی که کتابی هستن ولی لحن بهتری دارن، اینجوری نقد هم زیباتر میشه

درباره DLCها هم صحبت کردی و باید بگم احسنت S0 (2)

درکل خسته نباشی و منتظر نقدهای بیشتر به قلم خودت هستیم 113
پاسخ
(05-22-2016, 12:27 AM)Bad Boss نوشته است: سلام

خسته نباشی، نقد خوبی بود

درمورد بازی مورد علاقتم نوشتی S0 (2)

در کل جای کار داری و کم کم دستت روون میشه، بعدشم ی نکته بگم: درسته باید توی نقد رسمی بنویسی ولی میتونی از جملات و کلماتی استفاده کمی که کتابی هستن ولی لحن بهتری دارن، اینجوری نقد هم زیباتر میشه

درباره DLCها هم صحبت کردی و باید بگم احسنت S0 (2)

درکل خسته نباشی و منتظر نقدهای بیشتر به قلم خودت هستیم 113

سلام شایان جان  S0 (74) S0 (2)
بله دیگر برای بازی مورد علاقه خودمان نوشتیم  S0 (36) Nau
جای کار رو که بله هنوز مونده که به اندازه شما حرفه ای بشم :) دقیقا این جمله رو نفهمیدم :
نقل‌قول: درسته باید توی نقد رسمی بنویسی ولی میتونی از جملات و کلماتی استفاده کمی که کتابی هستن ولی لحن بهتری دارن، اینجوری نقد هم زیباتر میشه
بله اول قرار بود که فقط درباره نقد بازی بنویسم و بعدش به فکر دی ال سی ها افتادم  S0 (2) اول قرار بود هم گیم پک و پک بازی رو همه رو باهم معرفی کنم ولی برای ترسی که از تموم شدن حجم اینترنت داشتیم نشد دیگه  S0 (2) S0 (45)
ممنون از این که نظر دادی نقد بعدی هم درمورد یکی از عناوین سیمز هست حالا کدوم بماند! شاید یکی !؟ شاید هم همه !؟ (بعد امتحانات) S0 (36)
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,757 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 934 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 953 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,848 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,101 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان