امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جون بینهایت | 8 کد تقلب برتر در بازی های رایانه ای
[تصویر:  Playstation_Buttons_Controller_Wallpaperfd.jpg]

نویسنده : کسری کاظمی ملقب به

[تصویر:  Untitled.jpg]
....................................................................................................
تا حالا از خودتون پرسیدید که در آینده یک بازی رایانه ای به چه دلایلی به یادتون میمونه و براتون خاطره ساز میشه ؟
گرافیک زیبا و داستان دلچسب ؟
به طور قطع جواب خیر هست چون گرافیک یک بازی پس از چند سال قدیمی شده و داستان های بهتری نیز گفته میشوند ولی...
یه شرکت موفق بازی سازی باید با زرنگی عواملی رو در بازیش قرار بده که اون بازی رو تا مدت ها در ذهن گیمر جاودان کنه حالا اون عوامل میتونه یه Easter egg بامزه و خاص باشه یا یه باگ و گلیچ که به عمد در بازی قرار گرفته و همینطور هم میتونه یه...
بله درسته یه کد تقلب باشه.
کدهای تقلب در دنیای بازی جایگاه ویژه ای دارند. همه ی گیمرها گاهی اوقات دوست دارن که جونشون بینهایت و پولشون نامحدود بشه و حتی فراتر از این ها...
در این قسمت از سری مقاله های "8 برتر" میخواهیم نگاهی داشته باشیم به 8 کد تقلب برتر در تاریخ بازی های ویدیویی.
البته شرکت ها دیگه خیلی کم از کد تقلب تو بازی هاشون استفاده میکنن و ما رو مجبور به استفاده از ترینر میکنن.نامردا

شماره ی 8 : DK MODE در بازی golden eye 007

[تصویر:  1517481_dk_1.jpg]

اگه رمز جالب نامریی شدن رو در نظر نگیریم،کد تقلب DK MODE  مشهورترین رمز در بازی golden eye محسوب میشه.
با فعال کردن این کد سر سربازان بزرگ شده و دست هاشون همانند میمون آویزون میشه (DK مخفف اسم بازی DONKEY KONG هست که شخصیت ها دقیقا همانند شخصیت بازی دانکی کونگ میمون مانند میشوند) و البته راه رو برای هدشات های دقیق تر برای شما باز میکنند.
آموزش فعال سازی : برای فعال کردن این کد شما باید ماموریت Runway در مرحله ی Agent رو در پنچ دقیقه یا کمتر انجام دهید.

شماره ی 7 : saber realistic combat در بازی star wars jedi knight jedi academy

[تصویر:  evoofcombat3.jpg]

مجموعه بازی های جنگ های ستاره ای دقیقا همون چیزی نیست که گیمرها انتظارشو دارند و در رده ی متوسط رده بندی میشوند ولی بازی star wars jedi knight jedi academy کمی با بقیه قسمت ها فرق دارد. حالت سوم شخص و مبارزات جالب و البته از همه مهمتر شمشیر های نورانی ( light sabers ) کمک فراوانی به زیبایی بازی کرده اند.
حال برای اینکه قدرت واقعی این شمشیرها نمایان بشه کافی است که یه رمز کوچولو رو وارد کنید و از درخشندگی و برندگی واقعی شمشیرهای نورانی لذت ببرید.
آموزش فعال سازی : دکمه ی ~ و shift رو بفشارید و کد devmapall رو در بخش کدها تایپ کنید و اینتر رو بزنید،کد فعال شده است.

شماره ی 6 : butt mode در بازی shovel knight

[تصویر:  dxbaxpjdqz5sgixetpfo.jpg]

بازی شوالیه بیل به دست رو یادتونه؟ که بهترین بازی مستقل سال 2014 شد؟ خب این بازی چیزی حدود 300 تا کد تقلب داره ولی یه کد تقلب جالب تو بازی وجود داره که یه کمی حالت بازی رو عوض میکنه و در واقع یه جک از طرف سازنده ها محسوب میشه. فقط کافیست این رمز رو فعال کنید تا ببینید که در طول بازی نام شخصیت های بازی همراه با حرف butt (ازم نخواهید که ترجمش کنم) می آید.
آموزش فعال سازی : فقط کافیه در ابتدای بازی هنگام نوشتن نامتون این حروف رو تایپ کنید : WSWWAEAW

شماره ی 5 : big head mode در بازی NBA jam

[تصویر:  nba_jam.jpg]

نظرتون چیه که یکی از جالب ترین و سرگرم کننده ترین بازی بسکتبال برای گوشی های هوشمند رو سرگرم کننده ترش کنیم ؟ اونم با یک کد تقلب.
کد big head mode همینطور که از اسمش پیداست سر شخصیت های اصلی رو بزرگ میکنه و لذت معنوی بیشتری به بازی میبخشه.
آموزش فعال سازی : دستور مقابل رو روی صفحه گوشی خود پیاده کنید : Hold Up, the Turbo button, and the Steal button until the tipoff

شماره ی 4 : god mode در بازی doom

[تصویر:  doom.jpg]

امروزه در اکثر بازی های که کد تقلب دارند میتوان اثر رمز god mode یا قدرت های بینهایت رو مشاهده کرد.
خوب باید بهتون بگم که اولین بازی ای که این رمز از توش سر بلند کرد اولین قسمت از مجموعه بازی های doom بود.
خوب خودتون بهتر میدونید که کارش چیه دیگه. جونتون همیشه روی 100% هست و سپر هم روی 200%
مجموعه بازی های doom با این رمز کمک بزرگی به بازی های بعد از خود و جامعه ی متقلب صنعت گیم کردند.
آموزش فعال سازی : فقط کافی است ~ رو زده و در صفحه ی کدها این عبارت رو تایپ کنید : IDDQD

شماره ی 3 : رمز تانک در مجموعه بازی های GTA

[تصویر:  dd.jpg]

خیلی کار زشتیه که صحبت از کدهای تقلب بشه و حرفی از سری بازی های جی تی ای به میون نیاد.
مجموعه ای که از اولین نسخش تا الان تو کد تقلب از بازی های دیگه جلوتر بوده و هست.
ولی از نسخه ی سوم به بعد راک استار یه رمز رویایی برای بازیکن ها قرار داد و اونم همین تانک بود.
ماشین کشتار دسته جمعه و مخرب که اگه سوارش میشدی تا کل شهرو به خاک خون نمیکشیدی بیخیال نمیشدی.
این رمز دوست داشتنی تا نسخه ی IV جایگاه خودشو تو جی تی ای حفظ کرد ولی در نسخه ی IV راک استار به دلیل واقع گرایانه بودن بازی عواملی چون : جت پک،جت،چتر نجات و همین تانک دوست داشتنی رو از بازی حذف کرد و چون صدای طرفداران دراومد تو DLC بازی تحت عنوان EPISODE FROM LIBERTY CITY اون رو برگردوند.
یادش بخیر چه قتل عام هایی که با این تانکه نکردیم آخ آخ آخ.
آموزش فعال سازی :
GIVEUSATANK در جی تی ای 3
PANZER در جی تی ای VICE CITY
AIWPRTON در جی تی ای SAN ANDREAS
272-555-8265 در جی تی ای EFL

شماره ی 2 : رمز خونی در بازی mortal kombat نسخه ی سگا جنسیس

[تصویر:  mortal_kombat_snes_sweath.jpg]

همه ی ما سری بازی های مورتال کمبت رو با خشونت فوق العاده زیاد و خون و خون ریزی های بالاش میشناسیم و این رو هم میدونیم که این مجموعه بازی در رده سنی بزرگسالان به سر میبره.خوب حالا میبینیم که یک نسخه از این بازی که برای کنسول سگا جنسیس عرضه شده کمی با اون مورتال کمبتی که ما میشناسیم فرق داره چون اصلا چیزی به اسم خون تو بازی مشاهده نمیشه.
بله دست اندر کاران سگا بازی رو برای عرضه در کنسولشان سانسور کردند تا کودکان دلبند مردم روحیشون تخریب نشه.
حالا چی میشه اگه با یه رمز کوچولو بشه این محدودیت رو از بین برد ؟
کار رمز خونی یا همون blood code هم همینه
داییم واسم تعریف میکرد که وقتی بچه بودن و به کلوب محل میرفتن صاحب کلوب در ازای گرفتن پول بیشتر براشون رمز خونی رو میزد تا اینکه رمزه لو رفت و دیگه کسی اون کلوب نرفت و همه به یه کلوب دیگه کوچ کردن.
خلاصه این رمز محبوب در قسمت دوم لیست ما جا داره.
آموزش فعال سازی : در صفحه ی افتخارات بزنید : ABACABB و از بازی همونجوری که باید باشه لذت ببرید.

شماره ی 1 : جنجالی

طبق سنت های قدیمی برای شماره ی اول تعدادی نامزد انتخاب کردم که از این قرارند :

DEBUG MODE در بازی disneys aladdin

ALL WEAPONS در بازی duke nukem 3D

WASHING MACHINE در بازی banjo kazooie

که طبق معمول پیش برترین کد تقلب تاریخ بازی های رایانه ای کم میارند.
این شما و اینم :

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

شماره ی 1 : کد کونامی (konami code) در اکثر بازی های شرکت کونامی

[تصویر:  DSC_0726f.jpg]

بالا-بالا-پایین-پایین-چپ-راست-چپ-راست-بی-ای-استارت
حرفی درباره ی این رمز هست که بخواهم بگم ؟
انقدر معروفه که تمام دنیا چه جمعیت گیمر چه مردم عادی رو درگیر خودش کرده.
با وار کردن این رمز میتونستید انواع قدرت ها اعم از جون بینهایت تا گلوله ی نامحدود ر تو بازی دریافت کنید ولی صبر کنید همش این نیست :
تو بازی asssassins cread 3 در مرحله ای که با جرج واشینگون ملاقات میکنید بعد از پایان مکالمه به حیاط خونه برید،چنتا بوقلمون مشاهده میکنید،به آنها دونه داده و سپس کد کونامی رو وارد کنید.بوقلمون ها هم همانند کانر کلاهی اساسین مانند بر سرشون ظاهر میشه.این ادای احترام یوبی سافت بود به شرکت کونامی.
این کد تقلب در تاریخ بازی های رایانه ای بخشی فراموش نشدنی هست که نمونه ای از آن را هم میشه در صنعت سینما و تلویزیون مشاهده کرد.
انیمیشن معروف wreck it ralph 2012 رو یادتونه؟ پس اون صحنه رو هم یادتونه که شخصیت منفی داستان برای عبور از در قفل شده یه رمز رو وارد میکنه خوب معلومه دیگه همین کد کونامی بوده.

[تصویر:  Konami_code.jpg]

در سریال انیمیشنی مرد خانواده (family guy) وقتی شخصیت های سریال در یک سفینه ی فضایی گیر افتادند و نمیدونند چیکار کنند پیتر (نقش اصلی) این کد رو در صفحه ی کنترل سفینه وارد میکنه و میگه دیگه هممون جونمون بینهایت شد دیگه از چیزی نترسید...
آموزش فعال سازی : up up down down left right left right B A start

چه کدهای تقلبی جاشون تو این لیست خالی بود؟ و چه کدی لیاقت این لیست رو نداشت ؟ در بخش نظرات اعلام کنید.
امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.
پاسخ
شماره اول خیلی باحال بود!
دمت گرم
من فکر میکردم این رمز فقط برای بازی 99 هست که توش منتخب جهان و منتخب اروپا آزاد میشد.
برم تو متال گیر بزنم ببینم چی میشه! S0 (2)
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(02-27-2015, 04:28 PM)PWLG نوشته است: شماره اول خیلی باحال بود!
دمت گرم
من فکر میکردم این رمز فقط برای بازی 99 هست که توش منتخب جهان و منتخب اروپا آزاد میشد.

البته فکر کنم که بیشتر تو بازی های قدیمی کونامی کار کنه جدیدا رو نمیدونم
پاسخ
(02-27-2015, 04:55 PM)badboyX نوشته است:
(02-27-2015, 04:28 PM)PWLG نوشته است: شماره اول خیلی باحال بود!
دمت گرم

البته فکر کنم که بیشتر تو بازی های قدیمی کونامی کار کنه جدیدا رو نمیدونم
منم قدیمیا رو گفتم!
متال گیر 1و2! فقط نمیدونم تو نسخه PC این دوتا بازی، a و b کدوم میشن :D
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
میشه توضیح بیشتری بدید و بگید تو چه بازی هایی کار میکنه؟
.Oh, then that's the rule you'll have to break to know the truth
پاسخ
کسری جان مرسی بابت مقاله ،
فقط یکم سایز متون رو بیاری پایین خیلی بهتر میشه

راستی کدِ TGM در اسکایریم هم خیلی معروفه !
[تصویر:  04uigg5da65b7inl96yk.jpg]
-
" .Tragedy Is Invisible. People Turn Away From It "
پاسخ
(02-27-2015, 07:44 PM)hexer نوشته است: میشه توضیح بیشتری بدید و بگید تو چه بازی هایی کار میکنه؟

گفتم که تو اکثر بازی های کونامی که تعدادشون کم هم نیست
مثله سری متال گیر از قسمت دوم به بعد تا ریونجز
و بازی های یوگی اوه و بعضی شماره های pes

(02-27-2015, 07:49 PM)DJ-BisMark نوشته است:
کسری جان مرسی بابت مقاله ،
فقط یکم سایز متون رو بیاری پایین خیلی بهتر میشه

راستی کدِ TGM در اسکایریم هم خیلی معروفه !

چشم حتما
اره البته ماله من بلک باکسه رمزا توش کار نمیکنن
پاسخ
مقاله خیلی خوب بود
ولی من از این کدها و مخصوصا ترینر ها خوشم نمیاد ، حس می کنم لذت بازی رو از بین می بره . یه بار قبلنا Age of Empires III بازی می کردم ، کلی بازی کردیم تا تموم شد بعد بازی رو دادم به دوستم یه چند روز بعد گفتم کجاشی ؟  گفت تمومش کردم . و منم اینطوری S0 (43)   . بعد گفتم تمومش کردی ، چه زود ؟ ( تازه بخش آسیا رو هم داشت )  آره گفت کلی ماشین های بزرگ توش بود بعد با اونا ... من بازم این طوری S0 (43)  ،   گفتم این بازی ماشین چی کار می کرد توش ؟   تازه فهمیدم از این کدها و  ترینر ها استفاده کرده .
  و من باز هم این طوری S0 (43)
ممنون از مقاله
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
(02-27-2015, 09:02 PM)Last Warrior نوشته است: مقاله خیلی خوب بود
ولی من از این کدها و مخصوصا ترینر ها خوشم نمیاد ، حس می کنم لذت بازی رو از بین می بره . یه بار قبلنا Age of Empires III بازی می کردم ، کلی بازی کردیم تا تموم شد بعد بازی رو دادم به دوستم یه چند روز بعد گفتم کجاشی ؟  گفت تمومش کردم . و منم اینطوری S0 (43)   . بعد گفتم تمومش کردی ، چه زود ؟ ( تازه بخش آسیا رو هم داشت )  آره گفت کلی ماشین های بزرگ توش بود بعد با اونا ... من بازم این طوری S0 (43)  ،   گفتم این بازی ماشین چی کار می کرد توش ؟   تازه فهمیدم از این کدها و  ترینر ها استفاده کرده .
ممنون از مقاله

کاملا باهات موافقم من خودمم اصلا رمز ممز نمیزنم الان هم که دارم فارکرای 4 رو میرم بدون رمز تو حالت هارد یه حالی میده که نگو
این مقاله رو هم صرف تفریح و البته به دلیل کد کونامی نوشتم در ضمن اون رمز خونی تو کمبت برای فرار از محدودیت ها محبوب بود نه صرفا جهت تقلب
بازم متشکرم
پاسخ
(02-27-2015, 09:15 PM)badboyX نوشته است:
(02-27-2015, 09:02 PM)Last Warrior نوشته است: مقاله خیلی خوب بود
ممنون از مقاله

کاملا باهات موافقم من خودمم اصلا رمز ممز نمیزنم الان هم که دارم فارکرای 4 رو میرم بدون رمز تو حالت هارد یه حالی میده که نگو
این مقاله رو هم صرف تفریح و البته به دلیل کد کونامی نوشتم در ضمن اون رمز خونی تو کمبت برای فرار از محدودیت ها محبوب بود نه صرفا جهت تقلب
بازم متشکرم
Farcry رو من 3 شو رفتم رو Hard ، خیلی خوش گذشت ، منتظر بودم تموم شد یه Very Hard هم اضافه شه که نشد . چهارشو هنوز بازی نکردم .
آره برا از بین بردن محدودیت و البته زیبا تر شدن بازی موافقم، خیلی هم خوبه . من خودم تو  Skyrim کلی مود برا همین قشنگتر شدن بازی ریختم ، مثل مود خون که تو بازی یکی رو که میکشتی خونی ازش نمی ریخت ولی با مود خون خیلی جذاب تر شد و خون هم اضافه می شد به بازی و کلی چیز دیگه . البته اینا مود بودن ، ولی در کل هر چی که هم محدودیت رو برداره و هم جذاب تر کنه بازی رو خوبه ولی نه از لحاظ جون و گلوله ، که اصلا گیم اوری تو کار نباشه که حال نمیده S0 (43)  حالا یکی دیگه از دوستان   Civilization بازی میکرد ، همون شروع بازی یه کد تقلب میزد کلی سرباز می ساخت و میوفتاد یه جون همه کشورا ! S0 (43) در کل بعضی دوستان علاقه دارن به این کدها و شاید بعضی نه ، سلیقه ای هست دیگه
مقاله ولی قشنگ بود ، ممنون
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 937 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,622 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,112 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,718 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo
  ورود آقایان ممنوع! | ۳۰ شخصیت مونث برتر در بازی های رایانه‌ای – بخش دوم saeed aghababaee 9 3,967 09-10-2016, 08:50 PM
آخرین ارسال: Lightninghero

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان