امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حل مشکلات Wolfenstein : The Old Blood
به نام خدا

بازی Wolfenstein : The Old Blood مدتی پیش برای کنسول های نسل هشتم و رایانه های شخصی منتشر شد.افرادی که به تجربه نسخه کنسولی پرداختند بدون هیچ مشکلی از این بازی زیبا لذت بردند اما نسخه PC از مشکلات ریز و درشت متعددی رنج می برد که در این تاپیک به حل آن ها می پردازیم.لطفا این مطلب را تا نتها مطالعه نمایید و دقیقا طبق راهنمایی های بنده عمل کنید تا مشکلی پیش نیاید.
مشکلاتی که در این آموزش به بررسی و حل آن ها می پردازیم عبارتند از :
1-افت فریم   2-لگ     3-دیر بارگذاری شدن تکسچر ها      4-لودینگ های طولانی      5-مشکلات تکسچر های بازی
6-قفل فریم ریت و ...

قبل از هر چیز نگاهی به سیستم مورد نیاز بازی می اندازیم.

Minimum System Requirements :
Operating system (OS) : Windows 7 , 8

Processor (CPU) : Intel Core i5-2500 3.3 GHz or AMD FX-8320 3.5 GHz

System memory (RAM) : 4 GB

Hard Disk Drive (HDD) : 38 GB

Video Card (GPU) : Nvidia Geforce GTX 560 or AMD Radeon HD 6870 ( 1 GB of VRAM is needed )

خب اگر چیزی از اطلاعات بالا دستگیرتان نشد پس این چند خط را هم بخوانید.

بهینه سازی بازی در مقایسه با The Evil Within  که با انجین ID Tech 5   ساخته شد ، به مراتب بهتر است.این بازی از ویندوز های 32 بیتی پشتیبانی نمی کند.یعنی باید ویندوز شما ، 7 یا 8 و با معماری 64 بیتی باشد.

پردازنده مورد نیاز بازی یک پردازنده متوسط است که باید سرعت 3.3 گیگاهرتز داشته باشد.

میزان حافظه یا رم سیستم نیز باید 4 گیگابایت باشد.ترجیحاً از نوع DDR3 باشد بهتر است.

برای نصب بازی به 38 گیگابایت فضای خالی نیاز خواهید داشت.

کارت گرافیک مورد نیاز بازی چندان کارت قوی نیست و فقط یک گیگابایت حلفظه گرافیکی نیاز دارید.پشتیبانی کارت گرافیک از دایرکس11 الزامی است.

نتیجه گیری :

این بازی عنوانی بهینه است که بر روی اکثر سیستم های متوسط و نه چندان قوی با کیفیت مناسب و در خور PC    باز ها اجرا می شود.البته نباید انتظار بهینه سازی در حد GTA V   را داشت.

این بازی بیشتر CPU  محور است یعنی بیشتر پروسه ها ، فعالیت ها و پردازش های درون بازی توسط CPU   انجام می شود تا GPU  و این یعنی این که اگر کارت گرافیک ضعیفی دارید ولی CPU قوی دارید ، CPU شما می تواند ضعف GPU را جبران کند و بازی بی مشکل اجرا خواهد شد.هم چنین در موقع اجرای بازی ، میزان استفاده از   CPU به مراتب بیشتر از GPU   است.

خب حالا که سیستم خود را با سیستم مورد نیاز مقایسه کردید ، لازم است که نسخه سالم بازی را نیز در اختیار داشته باشید.کرک شما حتما باید کرک معتبر Codex باشد.

خب حالا می رسیم به بحث شیرین حل مشکلات و ارور های بازی Wolfenstein : The Old Blood . به ترتیب رایج ترین مشکلات بازی را با هم بررسی و رفع می کنیم.

الف)فعالسازی console  :

کنسول محیطی در بازی است که با نوشتن کد های خاص در آن می توان به دستکاری بازی دست زد مثلا مهمات بی نهایت و یا ....

برای فعالسازی این محیط باید کلید Crtl  را به همراه یکی از دو کلید   و یا علامت مد (~) فشار دهید.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ب)حل مشکل تاب خوردن ، این ور و اون ور رفتن و یا متمایل شدن دوربین بازی به سمت های مختلف

خب اول از همه باید وارد محیط console   شوید که در قسمت الف چگونگی ورود به آن توضیح داده شده است.

سپس این عبارت را وارد کنید. ( باید دقیقا این عبارت وارد شود و فاصله حروف و یا کوچی و بزرگی آن ها باید رعایت شود)
cvaradd pm_nobob 1
در صورت استفاده از این کد در محیط کنسول ، مشکل شما حل خواهد شد اما همین کار دو مشکل دیگر ایجاد خواهد کرد.

این کار اول از همه باعث می شود که نشانه گیری کردن و نشستن روی زمین (Aiming and Cruching  )  بسیار سریع انجام خواهد شد.

مشکل دومی نیز که ایجاد می شود این است که استفاده از دوربین نصب شده روی سلاح AK Marksman Rifle   بسیار سخت و تا حدودی غیر ممکن می شود.

اگر این مشکلات شما را بیشتر از مشکل اولیه آزار می دهند ، شما می توانید با نوشتن کد زیر همه چیز را به حالت اولیه باز گردانید اما با این کار مجدداً مشکل اولیه ایجاد خواهد شد.
cvaradd pm_nobob -1
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ) حل مشکل لگ و افت فریم با غیر فعال کردن افکت های گرافیکی خاص ، پروسه ها و پردازش های اضافی بازی مثلا فناوری های مخصوص NVIDIA  ( حتی اگر سیستم شما High End  هست ، باز هم توصیه می شود که این مرحله را انجام بدهید.خصوصا افرادی که سیستم های AMD   و یا ضعیف دارند. )

این مرحله  موجب افزایش چشم گیر فریم ریت بازی و کاهش لگ می شود و به همه عزیزان حتی کسانی که سیستم های قوی دارند ، پیشنهاد می کنم که این کار را انجام دهند.

اول از همه وارد محیط کنسول شوید (به بند الف مراجه شود). سپس این کد را وارد کنید.
cvaradd r_skippostprocess 1

متاسفانه استفاده از دستور بالا حتی Depth Of Field  را هم غیر فعال می کند که این تجربه بازی را اندکی برای تان تلخ می کند.اگر می خواهید که این مورد به خصوص غیر فعال نشود ، بعد از وارد کردن دستور بالا ،این دستور را نیز وارد کنید.
cvaradd r_postprocessdofmod 1

اگر می خواهید که فقط Depth Of Field  غیر فعال شود باید دستور زیر را وارد کنید.
cvaradd r_postprocessdofmod 0

اگر هم هوس کردید که  Fog را غیر فعال کنید کافی است که دستور زیر را وارد کنید.
cvaradd r_skipfog 1

اگر خواستید که هر کدام از موارد بالا را غیر فعال کنید ، باید به جای عدد 1 ، عدد 0 و یا -1 را قرار دهید و صورت اصلی کد تغییری نمی کند.بعضی از دستورات با 0 و بعضی با 1 غیر فعال می گردند.
ت)محل ذخیره شدن Save  ها ، فایل Config  کجاست ؟

محل ذخیره شدن سیو های بازی در آدرس زیر می باشد.
%USERPROFILE%\Saved Games\MachineGames\Wolfenstein The Old Blood\base\savegame

محل فایل Config   نیز در آدرس زیر می باشد.
%USERPROFILE%\Saved Games\MachineGames\Wolfenstein The Old Blood\base\wolftobConfig.CFG
ث)مشکلات FOV       (Field Of View      )

وارد کنسول شوید.(بند الف توضیح داده شده است).این عبارت را تایپ نمایید.
cvaradd hands_fovscale 1.0

اگر شما این روش را امتحان کرده باشید حتما می دانید که همه چیز بزرگتر نمایش در می آید.انگار که دوربین دید بیشتری به ما می دهد.ولی ممکن است که به مزاج بعضی ها این حالت خوش نیاید و بخواهند که به حالت عادی بازگردند.باید عبارت بالا را مجدداً وارد نمایید ولی این بار به جای عدد 1.0 باید عدد -1.0 را وارد کنید.
ج)افزایش فریم ریت و کنار گذاشتن قفل فریم ریت

قبل از هر چیز حتما بند "پ" را مطالعه فرمایید.اگر فریم ریت افزایش نیافت این راهکار را هم امتحان کنید.

وارد فایل کانفیگ بازی به آدرس زیر شوید.
%USERPROFILE%\Saved Games\MachineGames\Wolfenstein The Old Blood\base\wolftobConfig.CFG

حالا چک بفرمایید که دستورات زیر در فایل کانفیگ موجود هستند یا خیر.

cvaradd s_lockListner -1;
seta s_lockListner 0;
seta com_maxfps "xx"

اگر دستورات بالا بودند ، فقط به جای xx   کافی است که عدد 120 را وارد کنید.در صورتی که نبودند خودتان دستورات را اضافه و به جای xx   عدد 120 را وارد کنید.

چ)حل مشکل دیر لود شدن تکسچر ها    

این مشکل در بازی های ولفنشتاین نظام جدید ، شیطان درون و Rage   نیز وجود داشته است و هم اینک حل شده است.

این مراحل را به دقت انجام دهید.

1-وارد محیط Run ویندوز شوید.این عبارت را تایپ و کلید اینتر را بزنید.
%LOCALAPPDATA%

2-پوشه ای با نام MachineGames بسازید.وارد آن شوید و پوشه ای دیگر با نام Wolfenstein The Old Blood بسازید.

3-حالا شما برای بازی یک مکان برای Texture cache  ساخته اید که بازی تکسچر های خود را در آن قرار می دهد و هر وقت نیاز به بارگذاری باشد ، بدون بارگذاری مجدد به آن ها دسترسی می یابد و بارگذاری تکسچر ها با این ترفند تا حدود زیادی کاهش می یابد.به عبارت ساده تر ، بازی نیاز به بارگذاری بسیاری از تکسچر ها دیگر ندارد.

4-این ترفند باعث می شود که حافظه خالی درایو ویندوز شما حدود 1 گیگ کاهش یابد چون بازی برخی فایلها را آن جا قرار می دهد.بعد ها با حذف کردن بازی ، این 1 گیگ فضای اشغال شده از درایو ویندوز ، پاک نخواهد شد و شما باید به طور دستی به آدرس ذکر شده در بند دوم بروید و این یک گیگ را حذف نمایید.

5-شما با یک ترفند پیچیده می توانید که آدرس محل Texture cache  را به محل دیگری غیر از درایو ویندوز منتقل کنید.اما چون خیلی پیچیده است آن را قرار نمی دهم.

6-برای تکمیل بهتر این فرآیند بایستی بند   "ح"   را نیز مطالعه فرمایید.
ح)مشکلات گوناگون مربوط به بافت های بازی

برای درک بهتر این مشکل یک مثال برایتان می زنم .بافت یک جعبه از تعداد زیادی چند ضلعی تشکیل شده است که اگر تعدادی از آن ها بارگذاری نشوند بافت جعبه به صورت ناقص و حالت ابتدایی اش به نمایش در می آید.

برای حل این مشکل که به ندرت رخ می دهد باید وارد منوی تنظیمات گرافیکی بازی شوید.وارد قسمت Advanced video settings   شده و گزینه Virtualtexture streaming  را غیر فعال بنمایید.
خ)مشکلات متعدد نظیر یافت نشدن فایل dll

تمامی نسخه های net framework خصوصا 4.5.1 را نصب نمایید.

تمامی نسخه های دایرکس خصوصا 11 را نصب کنید.

تمامی نسخه های ویژوال سی پلاس پلاس (vcredist) را نصب کنید.
نرم افزار هایی هستند که به طور خودکار فایل dll گم شده را یافته و جایگزین می کنند که با جستجو در اینترنت آن ها را می یا بید.

بازی را کرک کنید.خصوصا کرک Codex 

اگر هنوز شما مشکلی دارید که رفع نشده و یا در تاپیک ذکر نشده ، ممنون می شوم اگر آن را با من در میان بگذارید تا در جهت رفع آن تلاشم را کنم.

با تشکر از همه دوستانی که تاپیک بنده را مطالعه فرمودند.نظر و سپاس فراموش نشه!

[تصویر:  image?url=8Oaj9Ryq1G1_p3lLnXlsaZgGzAie6M...format=jpg]
دوست عزیز تاپیک بسیار مفصلی ایجاد کردین و خیلی هم مفیده فقط یک تصویر برای تاپیک خود قرار دهین. 
مرسی و به کارتون ادامه بدین
[تصویر:  rj9n_thevideogamegallery_26861_3840x2160_-_copy.jpg]
خیلی ممنون از تاپیک قشنگتون.
نیو اردر رو تموم کردم ولی این میگن خیلی شبیه نیو اردره.برای همین نگرفتمش.امیدوارم اونایی که تهیه کردن لذتشو ببرند.
ممنون بابت تاپیک، ولی The New Order دقیقا همین مشکلات رو داشت با همین راه حل،
عجیبه :D
(07-29-2015, 11:11 PM)AMIR_PC نوشته است: ممنون بابت تاپیک، ولی The New Order دقیقا همین مشکلات رو داشت با همین راه حل،
عجیبه :D

چون جفتشون با یه انجین به درد نخور ساخته شدن
[تصویر:  image?url=8Oaj9Ryq1G1_p3lLnXlsaZgGzAie6M...format=jpg]
خوب بود مفید بود
سلام من بازی رو تا سیو ۲۸درصد رفتم اما پس از این که بازی لود میشه ده ثانیه که بازی میکنم میپره بیرون چیکار کنم با تشکر.
(08-08-2016, 11:09 AM)amirassassinscreed12@gmail.com نوشته است: سلام من بازی رو تا سیو ۲۸درصد رفتم اما پس از این که بازی لود میشه ده ثانیه که بازی میکنم میپره بیرون چیکار کنم با تشکر.

اپدیت های بازی رو نصب کردید؟
کرکتون چیه؟
[تصویر:  photo_2019_02_09_09_12_52.jpg]
ممنون آموزش کامل و خوبی بود..تشکر بابت وقتی که گذاشتی برای این مطلب
اما من یه مشکلی دارم...تنظیمات بازی رو هر جوری که میزارم یه افت فریم عجیبی داره !! مثلا یه جاهایی خیلی خیلی روون ولی یه جاهایی عجیب افت فریم داره !!! خیلی دستکاری کردم ولی درست نشد ...جالب بود برام که گزینه vsynce  رو باید همیشه در بازی ها on بزارم که مشکل لگ برطرف بشه ...اما اینو حتما باید بزارم روی adaptive ، که این گزینه رو میزارم لگ هست ولی کمتره اما افت فریم ندارم دیگه !! ولی روی on هم لگ هست هم افت فریم  و روی off فقط لگ شدید هست ! این مشکل لگ تو مخمه ! حتی از طریق تنظیمات کارت  گرافیک هم این گزینه رو on کردم ( مثل فیفا 17 ) که مشکل لگ با تنظیمات گرافیک انویدا حل شد ....

راه حلی نیست برای رفع این لگ ؟!
[تصویر:  235pdx8si32qk84ru6x.jpg]

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکلات کومپانی اف هیروز دو mani 83 0 1,828 01-10-2021, 07:29 PM
آخرین ارسال: mani 83
  رفع مشکلات بازی Assassin's Creed Rogue sir x (2) LG 15 20,770 11-11-2020, 12:25 PM
آخرین ارسال: لاو اساسین
Bug مشکلات بازی resident evil 2 remake s.ebrahim.v 1 2,036 10-05-2020, 01:46 AM
آخرین ارسال: monji_saviour
  ╚تاپیک جامع برنامه استیم ■ اموزش ها و حل مشکلات COD♛for♛EV3R 70 27,458 03-24-2019, 11:32 AM
آخرین ارسال: ice_shadow
  مشکلات بازی ac : rogue tiger2psa77 1 1,517 01-03-2017, 03:08 PM
آخرین ارسال: Booker_Dewitt

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان