امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزی روزگاری: قلدر مدرسه | نقد و برسی بازی Bully
قلدر مدرسه | نقد و برسی بازی Bully
[تصویر:  TEZYQ.jpg]
تفسیر شما از کلمه‌ی مدرسه چیست؟ آیا مدرسه را جایی برای آموختن علم می‌دانید یا جایی برای شرارت؟ در واقع بازیی، که ما قصد نقد آن را داریم یعنی Bully ساخته‌ی شرکت محبوب  Rockstar Vancouver  مدرسه را جایی برای ماجراجویی تفسیر کرده است. یعنی در این بازی، مدرسه جایی برای شرارت و علم آموختن می‌باشد البته بیشتر شرارت در این بازی دیده می‌شود که نکته‌ی زیاد جالبی به نظر نمی‌رسد! به دلیل این‌که بیشتر بازیبازان از درس فراری هستند و برای همین در بیشتر بازی ما شاهد شرارت‌های شخصیت اصلی بازی هستیم. لازم به ذکر است که شرکت سازنده‌ی این بازی در ایجاد ایده‌های جدید حرف اول را می‌زند! در ادامه نقد بازی با ما باشید.
[تصویر:  63141743537799546276.jpg]
نام بازی: Bully
سازنده: Rockstar Vancouver
موتور: RenderWare
سبک: Action-Adventure Open World
ناشر: Rockstar
سال انتشار: October 17, 2006
پلتفرم ها: PC, PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Wii
پیش به سوی قلدر بازی!
شخصیت اصلی بازی فردی 15 ساله به‌نام Jimmy Hopkins می‌باشد. او شخصیت بسیار دردسر ساز و شروری می‌باشد به طوری که او تا به حال 7 بار از مدارس مختلف اخراج شده است! مادر او هم فردی درست و حسابی نبوده او تا به حال 5 بار ازدواج کرده است! او به همراه همسرش قصد رفتن به یک ماه عسل یک ساله را داشتند و برای اینکه Jimmy مزاحم آن‌ها نشود او را به یک مدرسه‌ی شبانه روزی به‌نام BullWorth Academy می‌برند و او را آن‌جا ثبت‌‍‌نام می‌کنند مدسه‌ای که آدم‌های شرور زیادی دارد. Jimmy همیشه سعی می‌کند که خود را از بقیه بالاتر ببیند! برای همین، او تصمیم به دور زدن قوانین مدرسه، دانش‌آموزان، معلمان، ناظم‌ها و مدیر مدرسه را می‌گیرد.
اگر به یاد داشته باشید GTA دارای چند گروه گانگستری بود که هر کدام گروه از گانگسترها مناطقی را زیر نظر داشتند این بازی هم مثل GTA دارای چند گروه می‌باشد که آن‌ها را نمی‌توان گانگستر خواند. گروه‌ها در بازی شامل 5 تا می‌باشد که هر گروه اخلاق، نوع رفتار و لباس متفاوت می‌باشد. گروه اول به‌نام Nerd ها هستند که لباس‌های سبز رنگی بر تن دارند. آن‌ها بسیار درس‌خوان هستند در عوض در دعوا‌های فیزیکی بسیار ضعیف هستند و رییس گروه آن‌ها فردی به‌نام Earnest است. گروه دوم Greaser هستند، که آن‌ها بیشتر لباس‌های چرمی می‌پوشند و در دعوا‌های فیزیکی زرنگ هستند ولی از نظر درسی، هیچ! رییس آن‌ها فردی به‌‍‌نام Jhonny Vincent می‌باشد. گروه سوم Prepeisها هستند، که لباس‌های آبی بر تن دارند. آن‌ها پول زیادی در اختیار دارند یا همان بچه پول‌دار هستند! در دعوا‌های فیزیکی، بسیار حرفه‌ای هستند و در درس هم خوب می‌باشند. رییس آن‌ها Derby Harrington است. گروه چهارم Jocksها هستند که آن‌ها بسیار به هیکل خود می‌رسند و به ورزش اهمیت زیادی می‌دهند. آن‌ها بیشتر با لباس‌های سفید و کت ورزشی آبی ظاهر می‌شوند. آن‌ها در دعوا‌های فیزیکی حرف اول را می‌زنند و بسیار قوی هستند! رییس آن‌ها Ted Thomson است. گروه آخر Bulliesها هستند. آن‌ها همیشه با لباس‌های سفید ظاهر می‌شوند و در دعواهای فیزیکی بیشتر کم می‌آورند ولی در عوض رییس آن‌ها یعنی Russel که از نظر هیکلی از همه‌ی دانش‌آموزان بزرگ‌تر است، کسی با او درگیر نمی‌شود چون از عواقب این کار، آگاه است! البته بعضی از دانش آموزان هستند که در مدرسه بی‌طرف هستند و عضو هیچ‌کدام از گروه‌ها حساب نمی‌آیند که آن‌ها بیشتر مورد آزار و اذیت گروه‌ها قرار می‌گیرند.
[تصویر:  Bully2.jpg]
انصافا این یکی خیلی حال میده!!

گیم‌پلی این بازی می‌تواند بازی‌بازان‌ را ساعت‌ها سرگرم کند. در این بازی، شما با طی کردن چند مرحله اصلی بازی، امکان گشت و گذار در شهر برای شما فراهم می‌شود که تاثییر خوبی بر گیم‌پلی دارد. مراحل اصلی جذاب و هیجانی ولی در عوض مراحل فرعی بازی،به‌خوبی کار نشده است و جذابیت و هیجان خاصی ندارد. امکان شرکت در مسابقات دوچرخه سواری، رفتن به شهر بازی، رفتن به کلاس‌ها، هدیه دادن به دختران مدرسه، دعواهای فیزیکی جذاب امکان اصلاح مو، خرید لباس، فرار از دست ناظم‌ یا پلیس و... بخشی از کارهایی است که شما را ساعت‌ها در بازی سرگرم می‌کند. شما در بازی می‌توانید مهارت‌های خود را ارتقا داده به طور مثال: شما با شرکت در کلاس‌های ورزشی می‌توانید فنون جدید را یاد بگیرید یا با شرکت در کلاس انگلیسی، دیالوگ‌های جدیدی را یاد بگیرید و در برابر بچه‌های مدرسه کم نیاورید.
از نکات جالب دیگر این بازی می‌توان گفت: اگر ناظم شما را بگیرد ممکن است بخشیده شوید یا توسط مدیر جریمه شوید و وظیفه کوتاه کردن چمن را به شما بدهد! جیمی با خوردن نوشابه می‌تواند درجه سلامتی خود را پر کرده. او سر ساعت 2 بامداد خوابش می‌برد هر جا که باشد!
بیایید کمی از شروریت فاصله بگیریم. در بازی، ما 8 کلاس درس داریم که آن‌ها عبارتند از: انگلیسی، زیست شناسی، شیمی، عکاسی، موسیقی، هنر، حرفه و ورزش. هر کلاس دارای 5 سطح می‌باشد که با بالا رفتن سطح شما کلاس سخت‌تر هم می‌شود و با پایان رساندن هر جلسه از کلاس امکاناتی به شما اضافه می‌شود. در کلاس انگلیسی شما باید حروف به‌هم ریخته را سرهم کنید و یک کلمه‌ی معنا دار بسازید در صورت موفقیت سطح سخن‌گویی‌تان افزایش می‎‌یابد. زیست شناسی: در این کلاس شما با دل و روده‌ی جانوران مرده کار دارید. در کلاس شیمی شما با مخلوط کردن مواد شیمیایی، سم یا مواد منفجره باید درست کنید. ورزش: شما در صورت موفقیت در هر جلسه فنون جدیدی را می‌آموزید. حرفه: شما در این کلاس، با تعمیر دوچرخه در کارگاه به شما دوچرخه می‌دهند. عکاسی: در این کلاس شما باید از مکان‌هایی که به شما گفته می‌شود عکس بگیرید و در عوض به شما دوربین دیچیتال می‌دهند. هنر: در این کلاس باید نقاشی بکشید و در عوض می‌توانید رابطه‌ی خوبی با دختران داشته باشید. موسیقی: باید در این کلاس آهنگ بزنید و یاد بگیرید.
[تصویر:  3415962807.jpg]
مزاحم‌‎های این بازی کسانی نیستند جز ناظم‌ها!!

محیط بازی به خوبی کار شده است ولی طراحی کاراکترها به خوبی کار نشده و به جزییات دقت نشده است. هوش مصنوعی کراکترها قابل قبول می‌باشد. صداگذاری بازی، یکی از نکات قوت بازی به حساب می‌آید. موسیقی متن‌های بازی هم جذاب می‌باشند به طوری که هنگام دعواهای فیزیکی جو خاصی به بازی‌باز وارد می‌شود. در بازی، ما شاهد چرخه روز و شب هستیم. تنوع شخصیت در بازی دیده می‎شود و شباهتی بین شخصیت‌ها دیده نمی‌شود. گرافیک بازی هم در زمان خودش قابل قبول بوده. در بازی شما می‌توانید دانش‌آموزان را داخل سطل آشغال یا یک کمد بیاندازید، می‌توانید دانش آموزان را بترسانید، ناظم‌ها را بزنید، شهربازی بروید، با تیرکمان یا بمب دستی یا... بقیه را مورد آذار و اذیت قرار دهید، از کمد دانش آموزان دزدی کنید، با دستگاه‌های آرکید بازی کنید، حرکاتی با دو چرخه یا اسکیت برد انجام دهید. همه‌ی این موارد بخشی از محتویات سرگرم کننده‌ی بازی می‌باشد. این عنوان به دلیل حواشی زیاد و بدآموزی برای نوجوانان در بعضی از کشورها از جمله برزیل ممنوع اعلام شد. این عنوان به خوبی توانست، دل هواداران را به دست آورد و خیلی از طرفداران منتظر نسخه بعدی هستند. ناگفته نماند که این عنوان توانست نمره‌ی 87 را از سوی منتقدین کسب کند.
[تصویر:  xl2fpepzi5tdj9u7pd8f.jpg]
نقد بر اساس نسخه‌ی PC نوشته شده است.

با تشکر از شایان مددی
Punks Never Die
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
یک نقد عالی برای یک بازی خیلی عالی S0 (62).
[تصویر:  1404979668197580.jpg]
پاسخ
خیلی خوب بود ، من برای اولین بار این عنوان رو دارم روی ps4 تجربه می کنم که در اصل همون نسخه ی ps2 هست ، تا الآن حدود 6 درصد بازی رو رفتم اما شهربازی و رفتن به شهر، اصلاح مدل مو، کلاس زیست شناسی رو در بازی مواجه نشدم، نمی دونم نسخه ی PC محتوای بیشتری داره یا من هنوز نرسیدم و باید بیشتر جلو ببرم بازی رو

Sent from my iPhone using Tapatalk
پاسخ
(04-29-2016, 08:00 PM)Farhad01 نوشته است: خیلی خوب بود ، من برای اولین بار این عنوان رو دارم روی ps4 تجربه می کنم که در اصل همون نسخه ی ps2 هست ، تا الآن حدود 6 درصد بازی رو رفتم اما شهربازی و رفتن به شهر، اصلاح مدل مو، کلاس زیست شناسی رو در بازی مواجه نشدم، نمی دونم نسخه ی PC محتوای بیشتری داره یا من هنوز نرسیدم و باید بیشتر جلو ببرم بازی رو

خیلی ممنونم.
این امکانات به مراتب اضافه میشود S0 (24)
Negan
پاسخ
سلام امیرجان نقد عالی بود  S0 (62)

چون این بازیو تجربه نکردم نمیتونم چیزی بگم 

فقط دو نکته توجه من رو خیلی جلب کرد S0 (2) S0 (2) S0 (2)

نقل‌قول:  هدیه دادن به دختران مدرسه،
نقل‌قول: می‌توانید رابطه‌ی خوبی با دختران داشته باشید
پاسخ
راستی در مورد باگ بگم راکستار شرکتی نیست که بازی پر باگ بسازه و رهاش کنه و حتماً پچی، آپدیتی داده برای رفع مشکلات ، تو ps4 ورژن 1.01 هست (یعنی آپدیت شده تو توضیحات اومده) و من تا حالا با باگ مواجه نشدم
طراحی بد چهره ها رو هم میشه به پای محدودیت های سخت افزاری اون موقع نوشت

پاسخ
(04-29-2016, 08:58 PM)Farhad01 نوشته است: راستی در مورد باگ بگم راکستار شرکتی نیست که بازی پر باگ بسازه و رهاش کنه و حتماً پچی، آپدیتی داده برای رفع مشکلات ، تو ps4 ورژن 1.01 هست (یعنی آپدیت شده تو توضیحات اومده) و من تا حالا با باگ مواجه نشدم
طراحی بد چهره ها رو هم میشه به پای محدودیت های سخت افزاری اون موقع نوشت

در مورد باگ بگم که من نمونه آن‌ها را در بازی دیدم با اینکه بازیم آپدیت بود مثلا: هنگام دعوا تو هم دیگه گیر میکردن، داخل زمین میرفتم، اگر میخواستم چیزی رو از جایی بردارم شخصیت بازی دیگه حرکت نمی‌‍کرد و باگ‌های دیگری که اصلا توصیفش سخته. در ضمن بازی رو هیچ وقت با آپدیت‌هاش نقد نمی‌کنن فقط نسخه بدون آپدیت مورد نقد قرار میگیره.
در مورد چهره‌ها بله حق با شماست ولی می‌تونستن تو نسخه‌های PC یا همین PS4 کیفیت چهره‌ها رو بیشتر می‌کردند و کلا در این زمینه انتظار از راکستار بیشتر می‌رود.

(04-29-2016, 08:53 PM)Punks Never Die نوشته است: سلام امیرجان نقد عالی بود  S0 (62)

چون این بازیو تجربه نکردم نمیتونم چیزی بگم 

فقط دو نکته توجه من رو خیلی جلب کرد S0 (2) S0 (2) S0 (2)

نقل‌قول:  هدیه دادن به دختران مدرسه،
نقل‌قول: می‌توانید رابطه‌ی خوبی با دختران داشته باشید
ممنون از وقتی که برای مقالم گذاشتی
تجربه این بازی بر تو واجبه! میتونید با یک جست و جو راحت بازی رو دان کنید البته بازی کم حجم هم هست! S0 (24)
برای این که توجهت بیشتر جلب شه بازی رو حتما تجربه کن S0 (2)
Negan
پاسخ
یکی از لذت بخش ترین بازی های تاریخ ps2 و یکی از بدترین پورت های تاریخ پی سی  S0 (43)
یکی این یکی جی تی ای IV بدترین پورت هارو روی پی سی داشتن واقعا غیر قابل تحمل بود ولی با هر بدبختی ای بود تمومش کردم و پایان خیلی خوبی هم داشت اگه دیده باشید  S0 (2) S0 (62) 
ممنون بابت مقاله
پاسخ
(04-29-2016, 09:36 PM)BadBoy4Ever نوشته است: یکی از لذت بخش ترین بازی های تاریخ ps2 و یکی از بدترین پورت های تاریخ پی سی  S0 (43)
یکی این یکی جی تی ای IV بدترین پورت هارو روی پی سی داشتن واقعا غیر قابل تحمل بود ولی با هر بدبختی ای بود تمومش کردم و پایان خیلی خوبی هم داشت اگه دیده باشید  S0 (2) S0 (62) 
ممنون بابت مقاله
بله PC مظلومه دیگه! S0 (2)
بله یک پایان زیبایی داشت امیدوارم نسخه‌ی بعدی این بازی معرفی بشه تا بیشتر از این پایان‌ها ببینیم. S0 (2)
خواهش می‌کنم، وظیفه‌ام بود. S0 (36)
Negan
پاسخ
یعنی همه کاری میشه تو مدرسه انجام داد؟
مثلا مداد رو پرت کنی توی صورت معلم؟
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 939 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,630 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,124 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,250 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  روزی روزگاری تلاش برای بقا نقدوبررسیResident Evil 4 PC FAN 0 1,206 08-02-2019, 11:02 AM
آخرین ارسال: PC FAN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان