امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزی روزگاری: وقتی که یک زن قهرمان می شود/ نقد و بررسی عنوان Tomb Raider 2013
(03-03-2015, 04:37 PM)Clonel Kovolsky نوشته است: سلام دوست عزیز…خیلی خوب نوشته بودی مخصوصا مقدمت که واقعا مناسب بود هم از لحاظ تعداد کلمات هم از لحاظ محتوی فقط یه ایراد املایی تو قسمت زیر باکس ارت بود :"و در آخرین لحظات فردی با وسیه ای"(وسیله)
فقط چون با موبایل مینویسم وقتی paste میکنم بزرگ میشه,قصد خاصی نداشتم

داداش من در مورد گرفتن غلط املایی بهت چی گفتم ؟
لطفا این کارو تکرار نکن 
تو خیلی از مقاله ها و نوشته های دنیا غلط املایی هست دلیل نمیشه اشتباه طرفو به رخش کشید که
البته منظور بدی ندارما ناراحت نشی فقط جهت تاکید گفتم  :blush:
عکس امضام قشنگه ؟
پاسخ
نقد نقد خوبی هست ولی تکلیفت با خودت مشخص نیست. یه تیکه هایی اومدی طنز و خودمونی صحبت کردی ولی یه تیکه هایی رسمی و خشک. باید توجه کنی که لحنت یکسان باشه و تغییرش ندی. در مورد داستان خیلی کم گفتی. نقد داستان این نیست که بیای تعریفش کنی بلکه باید موشکافی کنی که مثلا شخصیت پردازی لارا چه طور بود، شخصیت های فرعی چه نقش تو بازی داشتن و از این موارد. در سایر بخش ها هم مثل بخش داستان خیلی خلاصه نوشتی. امیدوارم از حرفام ناراحت نشدی باشی چون برای پیشرفت خودت گفتم. فکر خوبی داری و می تونی با تمرین قدرت نویسندگیت رو افزایش بدی
[تصویر:  sgxkn2e1hxo6xwa6yjbm.jpg]
پاسخ
نقد قوی ای بود. یک سری نکات هم هست، مثلا:
در بخش داستان میتونستید از درون مایه و ارزش هایی که بازیکن رو به فکر وا میداره صحبت کنید...
در کل نقد خوبی بود و خوشحال هستم که در آکادمی شرکت کردید
----
در ارتباط با بازی هم میشه گفت Tomb Raider از بهترین های 2013 بود و واقعا تجربه عالی ای رو برای طرفداران اکشن/ماجراجویی رقم میزنه
[تصویر:  irosbr2pxrvt.jpg]
پاسخ
نقد خوب و دلچسبی بود. اما چند نکته ریز رو باید ذکر کنم.
همون طور که آقای صفری گفتند، زیاد جالب نیست که در متن از این شاخه به اون شاخه بری چون انسجام و یک پارچگی متن از بین میره. مثلا داخل متن یک جا با شوخی در حال صحبت بودی و به یک خط نرسیدی که متن رو رسمی کردی.
نکته دوم اینه که سعی کن تا جایی که می تونی از کلمات عامیانه داخل متن استفاده نکنی.
نکته سوم این که بهتره در طول متن از یک نوع فونت نوشتاری استفاده کنی و متن رو به صورت راست چین بنویسی.
در ضمن حواست رو جمع کن که وقتی فونت رو ریز می کنی، غلط های املای از دستت نپره، یک مقدار کمی اواخر متن غلط های املایی جزئی داشتی.

در کل خسته نباشید و امیدوارم با تلاش بیشتر و استفاده از راهنمایی دبیران تحریریه به تیم تحریریه سایت راه پیدا کنید.
[تصویر:  6nbcc5qui6npeyaqb2sz.jpg]
پاسخ
(03-03-2015, 04:40 PM)badboyX نوشته است:
(03-03-2015, 04:37 PM)Clonel Kovolsky نوشته است: سلام دوست عزیز…خیلی خوب نوشته بودی مخصوصا مقدمت که واقعا مناسب بود هم از لحاظ تعداد کلمات هم از لحاظ محتوی فقط یه ایراد املایی تو قسمت زیر باکس ارت بود :"و در آخرین لحظات فردی با وسیه ای"(وسیله)

لطفا این کارو تکرار نکن 
تو خیلی از مقاله ها و نوشته های دنیا غلط املایی هست دلیل نمیشه اشتباه طرفو به رخش کشید که
عکس امضام قشنگه 
من نظررو برای نویسنده این مقاله نوشتم,شما میتونین نخونین, یه نویسنده باید قبل از قرار دادن نوشتش در معرض دید غلطهای املایی و ایراداتو از بین ببره و اگر کسی هم ایرادشو بهش گفت باید اونو برطرف کنه,من قصد به رخ کشیدن اشتباه ایشون رو ندارم، فقط دارم غلطشونو بهشون میگم .
امضاتونم زیباست
[تصویر:  STALKER_2.jpg]
پاسخ
(03-03-2015, 09:10 PM)Clonel Kovolsky نوشته است:
(03-03-2015, 04:40 PM)badboyX نوشته است:

لطفا این کارو تکرار نکن 
عکس امضام قشنگه 
من نظررو برای نویسنده این مقاله نوشتم,شما میتونین نخونین, یه نویسنده باید قبل از قرار دادن نوشتش در معرض دید غلطهای املایی و ایراداتو از بین ببره و اگر کسی هم ایرادشو بهش گفت باید اونو برطرف کنه,من قصد به رخ کشیدن اشتباه ایشون رو ندارم، فقط دارم غلطشونو بهشون میگم .
امضاتونم زیباست

واسه این میگم که تو مقاله ی من هم همینا رو نوشته بودی حاجی
پاسخ
نقد خوبی بود. نظرتون رو سعی کردید رسا بیان کنید و به خوبی تونستید رشته کلام رو حفظ کنید(چیزی که خیلی از منتقدای ما گاها نمی تونن به اون برسن)
اما:
سعی کنید زیاد عامیانه در نقد سخن نگید. البته توی این نقد این بخش خوب بود و عامیانه نبود ولی گیرا، بی تکلف و قابل فهم بود. فقط گفتم بدونید و به این نکته باید توجه کرد. ساده بودن و بی تکلف بودن با عامیانه فرق داره
توی نقد نباید در خصوص سایت ها و مجلات دیگه صحبت کرد و دقیقاً اون ها رو نام برد. می تونید به جمیع مجلات و سایت ها اشاره کنید اما قابل قبول نیست که سایت ها رو عیناً نام ببرید. این مسئله باعث می شه اشخاصی بدون اطلاع نقد شما رو وابسته به نقد سایت و مجله مذکور بدونن در حالیکه این جوری نیست
توی بخش داستان تحلیل داستانتون می تونست بهتر باشه. هسته اصلی داستان رو خوب بیان کردید اما مسائل پیرامون داستان رو خیر. مثلا گفتید: "هر چه جلوتر می رویم به زیبایی آن افزوده می شود" .خواننده می خواد بدونه به چه علت؟ مثلا بهتره بگید که داستان سعی کرده نقاط فراز و نشیب رو به خوبی پیاده سازی کنه و روایت اون هم ریتم خوبی رو داره و نه کند هستش و نه تند و... مسائل دیگه

در سایر بخش ها نظیر گرافیک و گیم پلی  نظرتون رو خلاصه و خوب گفتید. اما بهتر بود در خصوص گیم پلی بیشتر توضیح می دادید چون بازی امکانات زیادی رو داره و اگه می گیم نقد بازی باید حتما به ریزترین نکات گیم پلی هم توجه کنیم.

در کل نقد خوبی. خسته نباشید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,757 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 937 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 954 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,849 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,101 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان