امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و بررسی سونیک 1
نقد و بررسی(بازی سونیک)
بازی سونیک یکی از پر طرفدار ترین بازی های شرکت سگا و دستگاه جنسیس و پرفروش ترین نیز بود که در سال 1991 عرضه شد و نام اصلی دستگاه به اشتباه در کشور ما به نام شرکت خطاب میشود با عرضه سونیک دیگر جای ماریو تنگ تر شده بود .[تصویر:  sonic1-end.png]
گرافیک
گرافیک بازی سونیک بسیار زیبا و هنری با رنگ های فراوان و سرشار از تنوع در حین سادگی بود و در حد توان دستگاه جنسیس بسیار خوب عمل کرده بود و دارای محیط پر جنب و جوش بود و همچنین گل های آفتاب گردان که به زیبایی طراحی شده بود و به یکی از زیباترین گرافیک های زمان خودش تبدیل شده بود.
[تصویر:  Son1_02.gif]

داستان
داستان بازی در حین سادگی مربوط به حیوانات جنگل میشود که اقای دکتر ایو روبوتنیک حیوانات را زندان میکند و روی انها آزمایشاتی انجام میدهد و انها به روباه تبدیل میکند ولی باورود سونیک قضیه فرق میکند و او در این داستان نقش ناجی حیوانات طبیعت را بر عهده دارد.
موسیقی
به جرات میتوان گفت که موسیقی بازی شاهکار است و به راحتی تمام به دل گیمر مینشیند و گیمر با آن انس میگیرد این موزیک ها در بازی قابل تغیر نیز است بلکه با گرفتن جعبه ستاره میتوتن موسیقی جدیدی را شنید یا اگر70حلقه جمع کنید مرحله جدیدی در آسمان باز میشود که آهنگ جدیدی را داراست و این به راحتی تنوع موسیقی را نشان میدهد.

گیم پلی
گیم پلی بازی سریع ساده و ظریف و نرم  است و در بازی جعبه های زیادی وجود دارد دارد که یکی از جعبه ها ک مخصوص جان اضافه و جعبه دیگری 10 عدد حلقه و جعبه سوم دایره حفاظت و جعبه چهارم ستاره و جعبه پنجم بالا بردن سرعت بازی است که همه ی این جعبه ها آشکار نیست و بیشتر آنها مخفی است بعضی ها در درون دیوار و بعضی دیگر روی درخت هستند و اگر در طول بازی حلقه هایتان را جمع کنید و آنها را از دست ندهید مرحله ی دیگری در آسمان برایتان باز خواهد شد شما با داشتن حتی 1 حلقه می تواند شانس زنده ماندنتان را افزایش دهید  بازی داری 18 مرحله که به 6 بخش 3 مرحله تقسیم میشود که در اواخر هر سه مرحله غولی در پی دارد  و بازی حدود 3ساعت گیم پلی داره که بدون سیو بابد آن را رفت مگر در مدل های جدید دستگاه یا کامپیوتر یا گوشی امکان سیو وجود داشته باشد.

[تصویر:  sonic-the-hedgehog-1-02.png]
راز های بازی
شما در  صفحه زیر تعدادی رمز را میتوانید وارد کنید 1-رمز باز شدن تمام مراحل بدون سیو    بالا -پایین-چپ-راست-دکمه آ رو نگه دارید و استارت رو بزنید
2-رمز در اختیار گرفتن کل بازی     بالا سی -پایین سی-چپ سی-راست سی-آ و استارت رو با هم بزنید

[تصویر:  4fbc5a400d390.jpg]
کلام آخر
سونیک یکی از بهترین بازی های سگا و بازی سال است و متای بالایی کسب کرده است
گرافیک:9
گیم پلی :10
موسقی :10
داستان :9
ارزش بازی:98

صحبت های نویسنده
سالها پیش حدود 10 سال پیش که 9 سال سن داشتم و سال سوم مدرسه ام بود معدلم هم تقریبا 16 یا 17 بود برای ان موقع درسم زیاد خوب نبود یکی از اعضای خانواده تصمیم به خرید سگا کرد من قبلا اصلا از اینطور چیزها خوشم نمیومد و بیزار بودم دستگا ه رو که برادرم روشن کرد سونیک رو  داخلش گذاشت با دیدن این صحنه کمی تو فکر فرو رفتم بعد بسرعت دسته رو گرفتم و شروع به بازی کردم در اون لحظه چشمام مثل جغد به تصویر ثابت شده بود فرداش امتحان داشتم مادرم بزور دسته رو از دستم خارج کرد و دستگاه رو جمع کرد چند دقیقه بعد من به دیوار زل زده بودم تو دیوار سونیک جوجه تیغی رو میدیدم باورم نمیشد سرم داشت منفجر میشد  خدای من این چی بود و از اون به بعد من بخاطر دیدار با سونیک مث چیز درس میخوندم و معدلم شد 19/83 این بازی تو زمینه درسی منو متحول کرد
میدونم نقدم ایراد داره ولی اولین نقدم هست و سعی میکنم از این به بعد بهتر بنویسم
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  TLOU-Ellie-review.png]
پاسخ
عالی بود[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]یاد قدیم ها
آره من برگشتم، ولی میرم و دوباره میام
پاسخ
(10-19-2014, 07:37 PM)'علی باحال' نوشته است: عالی بود[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]یاد قدیم ها

ممنون از نظرت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
یادش بخیر اولا با همینا شروع کردیم[img]images/smi/s0 (48).gif[/img]
ممنون بابت نقدت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(10-19-2014, 08:14 PM)'HardCore Gamer' نوشته است: یادش بخیر اولا با همینا شروع کردیم[img]images/smi/s0 (48).gif[/img]
ممنون بابت نقدت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

ممنون بابت نظر یه نیم من اگه بشه اعتبار بدن بد نیست[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

پاسخ
خوبه[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
پاسخ
(10-19-2014, 09:14 PM)'fan watch dogs' نوشته است: خوبه[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

thank[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,757 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 935 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 953 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,848 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,101 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان