امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و بررسی Assassin,s Creed: Chronicles India/ اساسین هندی
[تصویر:  2977084-india.jpg]
نام:Assassin,s Creed :Chronicles India
موتور:Unreal Engine 3
استدیو سازنده:Climax
ناشر:Ubisoft
سبک:اکشن- مخفی کاری-سوم شخص

مقدمه:

.همانطور که مطلع هستید از سال 2007 تا به امروز هرساله شاهد انتشار سالیانه سری AC هستیم.که بعضی از آن ها با شکست و بعضی ها با موفقیّت عرضه می‌شوند که البته تعدادشان محدود است. در این وی یوبیسافت تصمیم گرفت که سه نسخه از سری اساسین را به صورت 2.5 بعدی و با پسوند:Chronicles که دارای سه نسخه:China,India,Russia که اول قرار بود این سه نسخه به عنوان Season Pass منتشر شوند،که این قضایا به دلیل شکست یونیتی و رایگان شدن Season Pass به هم ریخت به صورت جدا ریلیز شد. اولین نسخه که از این نسخه منتشر شد China که توانست با موفقیّت نسبی توجّه هوادارانش را جلب کند. و حالا پس از یک سال نوبت نسخه India رسیده است. آیا این نسخه توانسته است موفقیت نسبی نسخه China را تکرار کند؟ یا شکستی بر شکست های متعدد یوبیسافت افزوده است؟ بامن در نقد و بررسی Assassin,s Creed :Chronicles India همراه باشید.

داستان:
داستان بازی پیرامون شخصی به نام Arbaaz Mir رقم می خورد که داستان به جدال تو فرقه ی دربازی به نام Tempelars و Assassin,s ها می پردازد.
[font=tahoma]داستان بازی چندان قابل قبول نبوده و در سطح مطلوبی قرار ندارد.. و همین که بر سر دعوای دو فرقه بازی برگشته جای شکرش باقیست.داستان بازی با تغییر مکان های بسیار سعی می‌کند تا شمارا در موقیت های مختلف قرار داده (مانند معدن،جنگ جهانی،شهر،تونل های زیر زمینی ،قصر و...)و شمارا بسنجد. به عنوان مثال در یک مرحله باید مبارزات خوبی داشته باشید. دریک مرحله هوش بالایی داشته باشید.یا مخفی کاری خوبی داشته و یا سرعت خوبی داشته باشید و هزاران یا دیگر.[/font]
داستان بازی زیاد نمی تواند سرگرمتان کند پس بهتر است یوبیسافت وقت بیشتری رو داستان های این نسخه های 2.5 بزارد

[تصویر:  etd0shcyce24k3fwee6j.png]
صحنه ای از جنگ جهانی
گرافیک

گرافیک،گرافیک و گرافیک چیزی که امروزه از زبون هرکسی درمیاد تا از چیز مورد علاقش دفاع کنه، چیزی که امروزه در هر بازی جدیدی موج میزنه.بعضیا از لحاظ فنی،بعضیا هم هنری،بعضیاهم هردو. نسخه جدید سری Assassin,s Creed از این مسئولیّت شونه خالی نکرده آن را به درستی انجام داده . چه گرافیک فنی گه گرافیک هنری هردو به محیط بازی می خورند و عالی کار شده‌اند.از نورپردازی های واقع گرایانه تا نقاشی های زیبای هندی ویا خون پاشیدنی به صورت نقاشی همگی عالی کار شده اند تا شما مشکلی در این زمینه نداشته باشید.
.شایدهرچی از گرافیک هنری این عنوان بگم کم گفتم شاید یکی از دلایلی که شما را تا اخر بازی نگهتان دارد همین گرافیک هنری این عنوان باشد که واقعا هنرمندانس.شاید بعضی وقتا حس کنید در یک نقاشی متحرک هستین  که کنترل آن دست خودتان است. بعضی سایت ها به خاطر همین گرافیک هنری بقیه مشکلات را کنار گذاشتند وبه بازی نمره کامل دادند.
از گرافیک هنری بیایم بیرون میریسیم به مشکلات گرافیکی که من به شخصه هیچ باگ،یا افت فریمی در این عنوان مشاهده نکردم و با  جرعت میتونم بگم این بازی در عرصه گرافیک موفق بوده و یوبیسافت کار خود را درست و صحیح انجام داده و واقعا نمره ی کامل حق این بخش است.

[تصویر:  8pm58gv1j1wy6db8anim.png]
نمایی از پاشیدن خون

گیم پلی:
از بحث گرافیک و داستان بیرون بیایم میرسیم به گیم ‌پلی که یکی از عناصر مهم در بازی های امروزی است.

در هوش مصنوعی دشمنان مشکلی دیده نمی شود و خوب واکنش نشان می دهند.حتی اگر نزدیکشان آرام راه بروید صدای پایتان را می شوند و اینجاست که مبارزه شروع می شود.ولی نگران نباشید چیزی که به تازگی به سری Assassin,s Creed اضافه شده یعنی: حالت مخفی کاری صدای پایتان را قطع می کند و تقریبا کار آسان می‌شود.اما فکر کردید با حالت مخفی کاری همه چی حل است باید بگم خیر.دربازی دو نوع قتل وجود دارد یکی به صورت خفه کردن و دیگری به صورت کشتن با خنجر!

کشتن با خنجر باعث تولید صدا می شود که باعث لو رفتنتان می شود و خفه کردن به صورت بی صدا می باشد.مبارازات بازی بسیار زیبا و همینطور سخت می باشد که به چالش های بازی افزوده است.مراحل نیز همانطور که قبلا  گفتم هرکدام بیشتر بر روی چیزی تمرکز کردن و هر کدام چالش های متفاوتی دارند.برای مثال در یکی از مراحل که در معدن یا همان :Temple است حتی اگر یک ثانیه غفلت کنید باعث مرگ و باختن شما می شود و همین باعث سخت و جذاب کردن بازی می شود.شخصیت بازی دارای صلاح هایی میباشد که هرکدام ویژگی مخصوص خود را دارند
مانند بمب دودزا یا Smoke Bomb  یا حلقه ای برای بریدن طناب که هرکدام در جایی بدردتان می خورد.
این نسخه هم مانند نسخه های پیشین سری دارای یک سری جمع کردنی یا همان Colections می باشد مانند صندوق یا chets یا بقیه موارد که با جمع کردن آن ها میتوانید امتیاز بیشتری بگیرید.
چیزی که در این نسخه بیشتر می خورد بخش Chalenge  که در آن می توانید به تقویت بازی خود بپردازید و تمرین کنید تا در مراحل به مشکل بر نخورید.

[تصویر:  3bfkh57w6fljvvhqdzod.png]
Colectionsهنوز وجود دارند
موسیقی:
رسیدیم به موسیقی که مثل همیشه Ubisoft Music چیزی کم نزاشته و عالی کارشده و تمامی آهنگ ها متانسب با محیط هستند.مثلا وقتی شما درحال قدم زدن در شهرید موزیکی آرام با نوای هندی پخش می شود.یا مثلا وقتی شما درحال فرار از ریزش سنگ ها هستید آهنگی هیجانی پخش میشود.درکل در این بخش نیز این نسخه مانند نسخه های دیگر کامل بوده است.

صداگذاری:
صداگذاری نیز دارای نقص کمی می باشد. تنها مشکلی که من در این بخش مشاهده کردم گاهی کندی در پخش صدا است وگرنه تک تک جزئیات دقیق و حساب شده و هیچ مشکلی غیر از کندی در بعضی اوقات دیده نمی شود و به نظر این بخش نیز خوب کار شده و زیاد دارای مشکلی نمی باشد.

کلام آخر:
جدید ترین نسخه از سری Assassin,s Creed به نام India  اگر وقت بیشتری صرفش می شد،قطعا بازی بهتری از آب در میومد.2.5 کردن سری که ریسک بزرگی هم بود به نظر من تا اینجا جواب داده و India نیز  توانسته موفقیّتی نسبی همانند China بدست آورد. حتی اگر شما  از بازی های 2.5 بعدی خوشتان نیامد و یا نمره بازی شما را به شک انداخت تردید نکنید و بازی رو امتحان کنید قطعا ارزش تجربه دارا می باشد.
[تصویر:  sbg2f8j79f3dor3iypyw.png]

نکات مثبت: گیم پلی عالی - موسیقی عالی-گرافیک هنری بسیار زیبا-گرافیک فنی کامل-هوش مصنوعی قوی

نکات منفی:کندی در پخش صدا-داستان کلیشه ای و ساده-

نمره کل:8/5
NvB4Ever
پاسخ
(01-28-2016, 03:58 PM)isapor123 نوشته است:
نقل‌قول: حتی اگر شما از شما از بازی 
S0 (43) S0 (2)

نقل‌قول: حتی اگر نزدیکناش آرام راه بروید
 :-|

اولی که هیچی ولی دومی کجاش غلطه
NvB4Ever
پاسخ
مشکلات نگارشی رو می‌سپارم دست اساتید.
سعی کن تراز از دو طرف بنویسی.
بخش صداگذاری و موسیقی رو توی یک بخش بنویس.
موقع نوشتن هر بند، 3 تا فاصله بزار برای زیبایی متن.
غلط املایی داشتی که اونم با یک دور خوندن رفع میشه
درکل خوب بود
That was just a dream

پاسخ
سلام [تصویر:  s0%20(2).gif] 

خوب داداش گلم، به چشم بنده کمترین اینا اشکلات کلی مقاله هست.
1- بی تکلفی و شیوایی متن موقع نوشتن جملات رعایت کن. به عنوان مثال همون جمله اول:
نقل قول: نوشته است:همینطور که مطّله هستید از سال 2007 است که سری Assassin,s Creed  به صورت سالیانه منتشر می‌شود.

بهتره جمله به این شکل تغییر کنه:
نقل قول: نوشته است:همانطور که مطلع هستید از سال 2007 تا به امروز هرساله شاهد انتشار سالیانه سری AC هستیم.

2- این جمله:
نقل قول: نوشته است:که بعضی از آن ها با شکست و بعضی ها با موفقیّت عرضه می‌شوند که البته تعدادشان محدود است.

دقیقا نیاز به ترجمه داره!!!

گفتی که « شکست و بعضی ها با موفقیّت عرضه می‌شوند »... همه با موفقیت عرضه میشن! عرضه شدن منظور انتشار و فروش بازی هست [تصویر:  s0%20(24).gif] 
بعدش ادامه جمله اصلا معلوم نیست چیه! « تعدادشان محدود است » !!! دقیقا تعدا چی محدوده؟؟! اشتباه هست، مثلا باید می‌گفتی تعداد این عناوین موفق کم است. هرچند که جمله کلا مشکل داره. [تصویر:  s0%20(24).gif] 

3- این جمله یه بار دیگه بخوان؛ فهمیدی ما رو هم در جریان بزار!
نقل قول: نوشته است:در این وی یوبیسافت تصمیم گرفت که سه نسخه از سری اساسین را به صورت 2.5 بعدی و با پسوند:Chronicles که دارای سه نسخه:China,India,Russia که اول قرار بود این سه نسخه به عنوان Season Pass منتشر شوند،که این قضایا به دلیل شکست یونیتی و رایگان شدن Season Pass به هم ریخت به صورت جدا ریلیز شد. 

4- این جمله رو هم داشته باش

نقل قول: نوشته است:داستان بازی پیرامون شخصی به نام Arbaaz Mir است که داستان به جدال تو فرقه ی دربازی به نام Tempelars و Assassin,s ها می پردازد.

داستان بازی زیاد قابل تعریف نمی باشد و در سطح قابل‌قبولی وجود دارد.

خوب اول از همه باید بگی:

نقل قول: نوشته است:داستان بازی پیرامون شخصی به نام Arbaaz Mir رقم می‌خورد که داستان به جدال تو فرقه ی دربازی به نام Tempelars و Assassin,s ها می پردازد.

داستان بازی چندان قابل قبول نبوده و در سطح مطلوبی قرار ندارد.

یه موضوعی هست اینه که اکثر نویسنده ها « توی نقد » با بخش داستان مثل پیشنمایش رفتار می‌کنن! قرار نیست تو نقد داستان تعریف کنی! بلکه قرار به سبک روایت داستان، کلیات داستان و نکات ضعف و قوت شخصیت‌ها بپردازی و به طور کلی نقدش کنی.

5- 

نقل قول: نوشته است:گرافیک،گرافیک و گرافیک چیزی که امروزه از زبون هرکسی درمیاد

عامیانه ننویس [تصویر:  s0%20(24).gif]

یه موضوع کلی دیگه اینه تا حد ممکن از کلمه « چیز » استفاده نکنید [تصویر:  s0%20(24).gif]
نقل قول: نوشته است:گرافیک،گرافیک و گرافیک چیزی که امروزه از زبون هرکسی درمیاد تا از چیز مورد علاقش دفاع کنه،

خیلی سبکه جمله برا یه نقد!

6- رسیدیم به موسیقی که مثل همیشه Ubisoft Music چیزی کم نزاشته [تصویر:  s0%20(2).gif] من یوبی باگ موزیک نمیشناسم!

کلا تو متن اشتباهاتی مثل اشتباهات بالا به وفور پیدا میشه! کلا متن ویرایش کن [تصویر:  s0%20(24).gif]

چندتا نکته کلی و اضافی:

1- بعد از هر علامت نگارشی از قبل « ، / ؛ / . / و... » یک فاصله ایجاد کنید.
2- افعال پیشوندی می بایست دارای نیم‌فاصله باشن. یعنی با کلید‌های کنترل+شیفت+2 نیم فاصله ایجاد کنید. مثال: می‌رویم. می رویم و میرویم غلط
3- علائم جمع و ترین ها نیم فاصله لازم دارن.  مثال: بچه‌ها یا زشت‌ترین
4- تو نقد حتمی ملزم به تقسیم بندی متن و بخش بخش کردن اون نیستی.
5- یک بار قبل انتشار مقاله بخوان ( کاری که خودم کاهی انجام نمیدم [تصویر:  s0%20(43).gif] ) تا غلط‌های املایی و نگارشی رفع بشه

خسته نباشی [تصویر:  s0%20(29).gif]  منتظر نقد بعدیت هستم [تصویر:  s0%20(24).gif]  به امید خدا قوی ظاهر شو! 
پاسخ
خودم بازیش کردم و داشتم نقدش رو هم مینوشتم، ولی اینقدر حوصله آدم رو سر میبرد که دیگه بیخیالش شدم...! 112
[تصویر:  suyo52cp027q7vufdtlu.jpg]

پاسخ
(01-28-2016, 04:31 PM)Free man نوشته است: سلام [تصویر:  s0%20(2).gif] 

خوب داداش گلم، به چشم بنده کمترین اینا اشکلات کلی مقاله هست.
1- بی تکلفی و شیوایی متن موقع نوشتن جملات رعایت کن. به عنوان مثال همون جمله اول:
نقل قول: نوشته است:همینطور که مطّله هستید از سال 2007 است که سری Assassin,s Creed  به صورت سالیانه منتشر می‌شود.

بهتره جمله به این شکل تغییر کنه:
نقل قول: نوشته است:همانطور که مطلع هستید از سال 2007 تا به امروز هرساله شاهد انتشار سالیانه سری AC هستیم.

2- این جمله:
نقل قول: نوشته است:که بعضی از آن ها با شکست و بعضی ها با موفقیّت عرضه می‌شوند که البته تعدادشان محدود است.

دقیقا نیاز به ترجمه داره!!!

گفتی که « شکست و بعضی ها با موفقیّت عرضه می‌شوند »... همه با موفقیت عرضه میشن! عرضه شدن منظور انتشار و فروش بازی هست [تصویر:  s0%20(24).gif] 
بعدش ادامه جمله اصلا معلوم نیست چیه! « تعدادشان محدود است » !!! دقیقا تعدا چی محدوده؟؟! اشتباه هست، مثلا باید می‌گفتی تعداد این عناوین موفق کم است. هرچند که جمله کلا مشکل داره. [تصویر:  s0%20(24).gif] 

3- این جمله یه بار دیگه بخوان؛ فهمیدی ما رو هم در جریان بزار!
نقل قول: نوشته است:در این وی یوبیسافت تصمیم گرفت که سه نسخه از سری اساسین را به صورت 2.5 بعدی و با پسوند:Chronicles که دارای سه نسخه:China,India,Russia که اول قرار بود این سه نسخه به عنوان Season Pass منتشر شوند،که این قضایا به دلیل شکست یونیتی و رایگان شدن Season Pass به هم ریخت به صورت جدا ریلیز شد. 

4- این جمله رو هم داشته باش

نقل قول: نوشته است:داستان بازی پیرامون شخصی به نام Arbaaz Mir است که داستان به جدال تو فرقه ی دربازی به نام Tempelars و Assassin,s ها می پردازد.

خوب اول از همه باید بگی:

نقل قول: نوشته است:داستان بازی پیرامون شخصی به نام Arbaaz Mir رقم می‌خورد که داستان به جدال تو فرقه ی دربازی به نام Tempelars و Assassin,s ها می پردازد.

داستان بازی چندان قابل قبول نبوده و در سطح مطلوبی قرار ندارد.

یه موضوعی هست اینه که اکثر نویسنده ها « توی نقد » با بخش داستان مثل پیشنمایش رفتار می‌کنن! قرار نیست تو نقد داستان تعریف کنی! بلکه قرار به سبک روایت داستان، کلیات داستان و نکات ضعف و قوت شخصیت‌ها بپردازی و به طور کلی نقدش کنی.

5- 

نقل قول: نوشته است:گرافیک،گرافیک و گرافیک چیزی که امروزه از زبون هرکسی درمیاد

عامیانه ننویس [تصویر:  s0%20(24).gif]

یه موضوع کلی دیگه اینه تا حد ممکن از کلمه « چیز » استفاده نکنید [تصویر:  s0%20(24).gif]
نقل قول: نوشته است:گرافیک،گرافیک و گرافیک چیزی که امروزه از زبون هرکسی درمیاد تا از چیز مورد علاقش دفاع کنه،

خیلی سبکه جمله برا یه نقد!

6- رسیدیم به موسیقی که مثل همیشه Ubisoft Music چیزی کم نزاشته [تصویر:  s0%20(2).gif] من یوبی باگ موزیک نمیشناسم!

کلا تو متن اشتباهاتی مثل اشتباهات بالا به وفور پیدا میشه! کلا متن ویرایش کن [تصویر:  s0%20(24).gif]

چندتا نکته کلی و اضافی:

1- بعد از هر علامت نگارشی از قبل « ، / ؛ / . / و... » یک فاصله ایجاد کنید.
2- افعال پیشوندی می بایست دارای نیم‌فاصله باشن. یعنی با کلید‌های کنترل+شیفت+2 نیم فاصله ایجاد کنید. مثال: می‌رویم. می رویم و میرویم غلط
3- علائم جمع و ترین ها نیم فاصله لازم دارن.  مثال: بچه‌ها یا زشت‌ترین
4- تو نقد حتمی ملزم به تقسیم بندی متن و بخش بخش کردن اون نیستی.
5- یک بار قبل انتشار مقاله بخوان ( کاری که خودم کاهی انجام نمیدم [تصویر:  s0%20(43).gif] ) تا غلط‌های املایی و نگارشی رفع بشه

خسته نباشی [تصویر:  s0%20(29).gif]  منتظر نقد بعدیت هستم [تصویر:  s0%20(24).gif]  به امید خدا قوی ظاهر شو! 

در ادامه صحبت های آقای خزایی من یه چیز دیگه هم بگم که از نظر من خیلی میتونه توی زیبایی مقاله کمک کنه ( البته اختیاری و می تونی انجام ندی ولی من از زمان آکادمی تا به اینور این کار رو میکردم)

سعی کن به جای کلاماتی مثل مقدمه، گرافیک و ... یه جمله کوتاه بنویسی... مثلا من برای اولین نگاهی که برای بازی Rise Of Tomb Raider نوشتم برای بخش داستانی به جای نوشتن « داستان» از جمله « در پیچ و خم زندگی » استفاده کردم... اینجور کلمات همونطور که گفتم باعث زیبا شدن مقالت میشه و سطح مقالتو مبتدی نشون نمیده.

سعی کن توی اکثر نقدایی که انجام میدی یه نیم نگاهی به نسخه قبلی داشته باشی ( منظورم این نیست مثلا این رو با Syndicate مقایسه کنی برو مثلا با همون چین و روسیه مقایسش کن... اگه هم بازی اولین نسخش هست که کلا بیخیال)

یه نکته دیگه هم هست... اونم اینه که اندازه متن رو با اندازه عنوان ها یکی کن. شاید این از نظر شما یا دوستان بزرگ کردن سایز عنوان ها به معنی جدا کردن بخش های مختلف مقاله باشه ولی ترتیب مقاله رو از نظر من بهم میزنه... به جای بزرگ کردن سایز عنوان ها از پر رنگ کردن عنوان ها می تونید استفاده کنید.
نوشته های زیر عکس بسیار ریزه کمی بزرگ تر شه بهتره

سعی کن یه عکس باحال برای مقالت درست کنی S0 (2) ( که این دیگه کلا لازم نیست ولی من زمانی که تو فروم فعالیت می کردم برای پیشنمایش ویچر خودم اینکار رو کردم که به نظرم خیلی باحال شده بود مقالم  Ghelion  ) 

با تشکر...
[تصویر:  x81q_batman%E2%84%A2_arkham_knight_20150625130430.jpg]
پاسخ
سلام بازیش واقعا مضخرفه بعده یه مدت کاملا خسته کننده میشه. به نظر من این نسخه هیچ نکته مثبتی نداشت. گرافیک نه چندان دلچسب... گیم پلی نه چندان جالب... بازیش 2 بعدیه که طرفدارای خیلی زیادی نداره..... داستان کاملا کلیشه ای و تکراری و....
در کل از این نسخه انتظاری نداشته باشید.
4K Wallpaper Games

TeamSpeak: 185.86.180.212:8888
پاسخ
عجب!!!!
نقد خوبی بود عزیز . مشکلات نگارشی هم که نباید زیاد ازش ایراد گرفت . به هر حال خیلی جای پیشرفت داری .
اما از نظر محتوا هم بنظر بنده نقد شما اندکی مشکل داره (نظر کاملا شخصی) . همه ی جوانب نقد رو درنظر گرفتی اما نمیشه گفت نقد کردی و بارز ترین سند اثبات این قضیه تو بخش نمره دهی هست که فکر میکنم هیچ منتقدی به این بازی نمره ی 8.5 رو نخواهد داد .باز هم میگم مقاله ی بینظیری بود اما خوبه تو مقالات بعدی جوانب مهمی که ساختار یک نقد خوب رو تشکیل میده در نظر بگیری . امیدوارم از حرفای بنده برداشت بد نکرده باشید . بنده در حدی نیستم که از استادانم ایراد بگیرم و تمام حرف هایی که پیش از این ذکر کردم فقط و فقط بخاطر افزایش کیفیت نوشته ها بوده و بس .
پاسخ
کامنتم پاک شد نمیدونم چرا !  S0 (44)

نوشته بودم بازیش مفت نمیارزه و بهتر بود 10 نمره هم ازش کم میکردی بعد نمره میدادی
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,757 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 934 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 952 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,848 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,101 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان