امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SSD چیست؟
[font=sans-serif]به نام خدا[/font]
[font=sans-serif]با سلام در این تاپیک قصد دارم شمارو با حافظه های SSD اشنا کنم.[/font]
[font=sans-serif]نقد کمی کوتاست ولی در اینده کامل تر و با جزییات بیشتر برای شما قرار میدهم امیدوارم لذت ببرین[/font]

[font=sans-serif]درایو حالت جامد یا ssd (به انگلیسی: solid-state drive) که گاهی به نام دیسک حالت جامد و یا دیسک الکترونیکی نیز شناخته می‌شود (گرچه دارای هیچ‌گونه «دیسک» و یا «موتور چرخان» نیست) یک ابزار حافظه است که از تراشه برای دخیره سازی دائم داده‌ها استفاده می‌کند.[/font]
(Solid State Drives) یا به عبارتی همان SSD در کمترین زمان توانست جایگزین مناسبی برای هاردهای Hard Disk Drive ) HDD )شود. در واقع SSD حافظهٔ مبتنی بر حافظه ی فلش است (همان [font=sans-serif]حافظه فلشخودمان البته در سایز بزرگ!) که در مقایسه با هارد دیسک‌های قبلی برق کمتری مصرف می‌کند و از مقاومت بیشتری نیز برخوردار است. هارد دیسکهای معمولی HDD صفحاتی به نام پلاتر و هد دارند که این هد اطلاعات را از روی صفحات می‌خواند. بر خلاف آن، هیچ کدام از اجزاء داخلی SSD در حال چرخش نیستند و یک حافظه فلش است که فوق العاده محکم و بادوام است. در نتیجه در اثر سقوط از ارتفاع کاملاً مقاوم بوده و نسبت به HDD معمولی دوام بیشتری دارد.[/font]
از آنجاییکه مزایای استفاده از SSD فلش قابل توجه هستند، به لحاظ قیمت نیز با هاردهای معمولی کاملاً متفاوتند. این نوع درایوها گران قیمت هستند و طبعاً لپ تاپهای مجهز به SSD گرانتر از لپ تاپهای مبتنی بر HDD هستند. علی‌رغم آن، SSD هم به لحاظ سرعت عملکرد و هم از نظر میزان مصرف انرژی به مراتب بهتر از HDD است. SSD هم سرعت عملکرد بیشتری دارد و هم از انرژی، برق کمتری مصرف می‌کند که بدنبال آن موجب افزایش عمر باتری [font=sans-serif]لپ تاپ نیز می‌گردد. با این حال از نظر میزان ذخیره سازی داده‌ها نسبت به HDD ظرفیت کمتری دارد. درحقیقت اگرچه SSD سرعت بالا و افزایش عمر باتری را برای کاربر به ارمغان می‌آورد اما به لحاظ حجم داده‌هایی که ذخیره می‌کند کمتر است. علی‌رغم آن، بازار رایانه‌های همراه در راستای بهره گیری از مزایای SSD گام برمی دارد و از آنجاییکه SSD فلش عملکرد بهتر و بطور بالقوه عمر باتری را افزایش می‌دهد، ارزش هزینه کردن دارد.[/font]
منبع[font=sans-serif]:ویکی پدیا[/font]
سلام دوست عزیز
کپی از سایت فارسی زبان ممنوع میباشد
Battlefield 1

[تصویر:  2o3g_00048046932433769437.jpg]
(07-26-2015, 09:29 PM)nami 1 نوشته است: سلام دوست عزیز
کپی از سایت فارسی زبان ممنوع میباشد

دوست من سایت منبع رو هم گفتم همون جور  که ذکر کردم قصد من فقط اشنایی شما با این حافضه هستش بعدا در نقد های دیگر کامل تر قرار میدهم
اگه سعی میکردی خودت بنویسی و مطالب خودت باشه بهتر بود ولی در کل خوب بود
یکی از قوانین فروم هست که تمامی مطلب رو خودتون بنویسین و از جایی کپی نباشه.
بسته شد.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان