مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت‌نام کنید.

نام کاربری

گذرواژه‌

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 107,945
» آخرین عضو: tom101
» موضوعات انجمن: 24,331
» ارسال‌های انجمن: 225,346

آمار کامل

کاربران آنلاین
درحال‌حاضر 1721 کاربر آنلاین هستند.
» 2 عضو | 1715 مهمان
Applebot، Bing، Google، Yandex، leiliiii

آخرین موضوع‌ها
سینماگیمفا: خدمتی دیگر از...
انجمن: اطلاعیه ها و قوانین سایت
آخرین ارسال توسط: vivek01
04-18-2024, 02:13 PM
» پاسخ: 6
» بازدید: 22,255
درخواست کمک و کلن ایرانی ...
انجمن: بازی های آنلاین
آخرین ارسال توسط: Perceptter
04-13-2024, 01:49 AM
» پاسخ: 1
» بازدید: 1,004
Character Show part 1 – D...
انجمن: Gamefa English Articles
آخرین ارسال توسط: berylbruse
04-11-2024, 09:25 AM
» پاسخ: 4
» بازدید: 2,075
فراخوان جذب نویسنده برای ...
آخرین ارسال توسط: mansikalra
04-08-2024, 10:45 AM
» پاسخ: 4
» بازدید: 4,374
فراخوان دریافت ویدئوهای گ...
آخرین ارسال توسط: mansikalra
04-06-2024, 10:49 AM
» پاسخ: 6
» بازدید: 13,119
اینده ی بازی های کامپیوتر...
انجمن: گفت و گوی آزاد
آخرین ارسال توسط: darkness ii
04-05-2024, 02:48 PM
» پاسخ: 14
» بازدید: 4,218
معرفی چنل دیسکورد escape ...
انجمن: PC
آخرین ارسال توسط: DmC666
04-05-2024, 10:09 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 56
بهترین هاست در ایران در س...
انجمن: اخبار تکنولوژی
آخرین ارسال توسط: dfksdionsdf@hootmail.com
04-03-2024, 11:21 PM
» پاسخ: 2
» بازدید: 1,270
معرفی سایت کاهش پینگ pixo...
انجمن: معرفی سایت، کانال تلگرام
آخرین ارسال توسط: ariyadanesh
04-02-2024, 05:12 PM
» پاسخ: 5
» بازدید: 1,046
دانلود soundtrack های سری...
انجمن: موسیقی بازی ها
آخرین ارسال توسط: aria9
04-01-2024, 12:29 AM
» پاسخ: 2
» بازدید: 2,440

اهمیت موضوعات مختلف در نقد یک بازی
ارسال کننده: wanted - 02-16-2013, 11:22 PM - انجمن: نقد و بررسی - پاسخ (6)

اهمیت داستان بازی

بازی ها معمولا بر اساس گرافیک . صدا گزاری . گیم پلی وداستان رتبه بندی میشوند اما داستان یک بازی چه اهمیتی دارد و ما چه

توجهی به داستانبازی میکنیم . آیا داستان یک بازی کامپیوتری میتواند بازیباز را در سر جایش میخکوب کند . و برسی داستان

بازی های بزرگ  مطالبی هستند که من سعی دارم در این مقاله بیانکنم .

شما وقتی می خواهید فیلمی بخرید به پشت جعبه نگاه می کنید وشرح کوتاه داستان را میخوانید و اگر از داستان لذت بردید وسوسه

ی خرید آن فیلم دستاز سر شما بر نمیدارد و وقتی هم که می خواهید بازی بخرید اصولا متوجه داستان آن شده اید و در اکثر تریلر

های بازی سعی دردقیق تر نشان دادن داستان بازی توسط سازندگان بازی میشود .

بازی هایی با پتانسیل داستانی بالا اصولا موفق بوده اند .شرکت هایی که بازی های اختصاصی کنسول ها را می سازند همه گی

داستان های زیباییبرای بازی هایشان روایت کردند  از ( کراش )و (  پایان ما ) گرفته تا ( هیلو ) و (چرخدنده های جنگ )

همه گی داستان های زیبایی داشتند به نظر من برترین و عمیقترین داستان مربوط به بازی ( خدای جنگ ) است . و حتی

شرکت ( سانتا مونیکا ) سازنده ی بازی ( خدای جنگ ) گروهی ازمحققان را به یونان فرستاد تا داستان بازی خدای جنگ

را از زبان مردم و برگرفته از افسانه های یونان پایه گزاریکنند .

در میان شرکت ها . شرکت ( یوبیسافت ) همیشه سعی داشته استتا بازی خود را بر پایه ی داستان قوی بسازند مانند . ( فرقه ی

اساسینس ) . ( ریمن ) و ( فار کرای ) و ( اسپلینتر سل ) وبازی آینده ی شان ( واچ داگز ) .

اصولا بازی هایی که داستان قوی و خوبی داشته باشند نسخه هایدیگری نیز از انها متشر خواهد شد پس شرکت بازی ساز

توجه خاصی به داستان بازی اش دارد .

هیمشه در بازی هایی که داستان انها به دل آدم می شیند وقتبیشتری را با این بازی در طول روز می گذارد و منتظر ادانه ی

داستان و پایانبازی میشود .

.

اهمیت گرافیک بازی

بیشتر گیمر ها بازی را مامولا بر اساس گرافیک رتبه بندی میکنند . گرافیک بازی شامل نور پردازی . دمو های درون بازی .

کیفیت و دقت بافت ها در بازی و طراحی کاراکتر ها و محیطبازی است . رشد گرافیک بازی ها از گذشته تا به حال واقعا

حیرت برانگیز است .و معلوم نیست در اینده چه میشود . هر سال موتور های گرافیکی بهتر و قوی تری به بازار می ایند

تا قدرت بازی را به همگان ثابت کنند و به قول خودمان دستگاهرو ببرند روی هوا .

همه ی شما با بازی کرایسیس اثر معروف شرکت کرایتک اشناییدارید . علت فروش و برتری این بازی همان گرافیک فوق الاده ی

آن است . به نظر من این بازی یک بازی شوتر کامل و خوب نیست وآن قدر بر روی گرافیک این بازی کار شده که بخش های

دیگر این بازی از یاد رفته است . باز هم مانندداستان میتوان شرکت برتر این موضوع را یوبیسافت و البته کرایتک نام برد

همچنین گرافیک بازیهای بزرگ باعث به رخ کشیدن کنسول اجرا کننده ی ای بازی میشود به همین علت بازی های انحصاری از

از گرافک بالایی بر خوردارند  

.

[تصویر:  crysis--logo-wallpaper-22084.jpg]

اهمیت گیم پلی بازی

فکر نمیکنم گیم پلی نیازی به توضیح زیاد داشته باشد و فقطمیتوان گفت بزرگترین عامل میخکوب کردن مان رو به روی کنسول

بازی و نگه داشتنچشممان به مانیتور همان گیم پلی است . علت معروفیت بازی مثل ندای وظیفه همان گیم پلی است

گیم پلی همان قابلت کنترل بازی و روان بودن حرکات در بازیاست .

(پیشنهاد میکنم این بازی اعتیاد آور را هرگز انجام ندهید .) 
word of warcraft   بازی با گیم پلی بسار زیبا =  

اهمیت صدا گزاری بازی
  صدا گزاری بخشی نسبتا مهم در بازی به حساب می اید و بازی بدون صدا و یا با صدای نامناسب و    
    موزیک بی کیفت جایی در میان بازی های برتر ندارد 

شخصیت های برتر بازی های رایانه ای =

Kratos  .  Mario.   price .  max payne . 
etzio . crash . m.r chif . dante . vaas 
 and …

.

از توجه شما به این مطلب سپاس گزارم و پیشنهاد میکنم انیمیشن بیست دقیقه ای Assassins_Creed_Embers_2011

را حتما دانلود کنید ( تو گوگل بزنید میاد ) با حضور etzio

چاپ این مطلب

مشکل در آنلاین بازی کردن[جنرالgenerals zero hour
ارسال کننده: MR.moham@d - 02-16-2013, 11:09 PM - انجمن: راهنمایی در بازی ها - پاسخ (2)

سلام دوستان.ببخشید من در انلاین بازی کردن جنرال مشکل دارم،اگه کسی می تونه راهنمایی کنه که اصلا چطوری این بازی رو انلاین بازی کنم بهم بگه ممنون.

من پچ هاش رو هم دانلود کردم ولی وقتی نصب می کنم ارور میده،با گیم رنجر هم میشه بازی کرد ولی نمی دونم این بازی رو چطوری بازی کنم  توی این نرم افزار.یکی کمکم کنه ممنون

چاپ این مطلب

Photo ترول+عکس باحال
ارسال کننده: assassin71 - 02-16-2013, 10:02 PM - انجمن: طنز - پاسخ (3)

عکس های جالب وباحال +ترول
[تصویر:  1__1_.gif]
[تصویر:  1__33_.jpg]
[تصویر:  1__3_.jpg]
[تصویر:  1__8_.jpg]
[تصویر:  1__3_.png]
[تصویر:  1__9_.jpg]
[تصویر:  1__6_.jpg]
[تصویر:  1__7_.jpg]
[تصویر:  1__4_.jpg]
[تصویر:  1__4_.png]
[تصویر:  1__5_.jpg]
[تصویر:  1__10_.jpg]
[تصویر:  1__15_.jpg]
[تصویر:  1__14_.jpg]
[تصویر:  1__17_.jpg]
[تصویر:  1__12_.jpg]
[تصویر:  1__11_.jpg]
[تصویر:  1__20_.jpg]
[تصویر:  1__16_.jpg]
[تصویر:  1__18_.jpg]
[تصویر:  1__13_.jpg]
[تصویر:  1__19_.jpg]
[تصویر:  1__25_.jpg]
[تصویر:  1__24_.jpg]

[تصویر:  1__26_.jpg]
[تصویر:  1__29_.jpg]
[تصویر:  1__23_.jpg]
[تصویر:  1__28_.jpg]
[تصویر:  1__27_.jpg]
[تصویر:  1__22_.jpg]
[تصویر:  1__21_.jpg]
[تصویر:  1__30_.jpg]
[تصویر:  1__39_.jpg]
[تصویر:  1__31_.jpg]
[تصویر:  600x400_alamto_13423817362.jpg]
[تصویر:  1__2_.png]
[تصویر:  1__1_.png]
[تصویر:  1__2_.jpg]
[تصویر:  1__41_.jpg][تصویر:  1__43_.jpg]
اگه خوشتون اومد اعتباربدیدممنون.

چاپ این مطلب

مشکل اکانت در سایت
ارسال کننده: V1NN1e - 02-16-2013, 09:55 PM - انجمن: مشکلات انجمن - پاسخ (11)

با سلام.
من توی سایت ثبت نام کردم(سایت نه انجمن)ایمیل فعال سازی واسم نیومده و وقتی میخوام به قسمتی از اکانتم (مثال ویرایش پروفایل) برم , واسم این خطا رو میده :

شما مجوز کافی برای دسترسی به‌این برگه را ندارید.

ممنون.

چاپ این مطلب

. $500 دلار جایزه برای بهترین طراحی لوگو .
ارسال کننده: SCORPION - 02-16-2013, 09:33 PM - انجمن: اخبار بازی ها - پاسخ (4)

سایت 99designs.com یک مسابقه برگذار کرده است که شرکت کننده ها باید برای Playstation 4 یک لوگو طراحی کنند و در اخر به بهترین لوگو ی طراحی شده توسط شرکت کننده ها $500 دلار به عنوان جایزه داده خواهد شد. شما هم با ثبت نام کردن در این سایت می توانید لوگو ی طراحی شده ی خودتان را برای سایت بفرستید و شاید هم برنده ی جایزه ی $500 دلاری شدید البته تاکنون 2573 لوگو برای سایت طراحی شده است.( تمامی 2573 لوگو را در منبع می توانید مشاهده کنید )

نمونه ای از لوگو ها :

[تصویر:  09360708795813723710.jpeg]

[تصویر:  56994712222345795992.jpeg]

[تصویر:  94859171262261584782.png]

[تصویر:  09974277501546096432.jpeg]

[تصویر:  76585711827078863513.jpeg]

[تصویر:  75411306282387492525.jpeg]
-
منبع
.

چاپ این مطلب

Xbox360 و فروش 76 میلیونی در سراسر جهان
ارسال کننده: - 02-16-2013, 08:33 PM - انجمن: اخبار بازی ها - پاسخ (1)

کنسول Xbox360 در سراسر جهان 76 میلیون فروش کرده است.همچنین مدیر اجرایی مایکروسافت در یک نشست خبری اعلام کرد که فروش کینکت به 24 میلیون رسیده است.

در حال حاضر شبکه XBL دارای 46 میلیون عضو می باشد که نسبت به سال گذشته 15% افزایش یافته است.

طبق آماری که داده شده به طور کلی 18 میلیارد ساعت در شبکه XBL بازی شده است در طول سال 2012 در شبکه XBL در ماه 87 ساعت بازی شده است.

[تصویر:  di-YR0W.jpg]
http://www.vg247.com/2013/02/12/xbox-360...6-million/

چاپ این مطلب

عرضه دمو عنوان God of War: Ascension
ارسال کننده: spartacus - 02-16-2013, 08:19 PM - انجمن: اخبار بازی ها - پاسخ (1)

دمو بخش  single-player عنوان God of War: Ascension در تاریخ 26 فوریه عرضه میشود .

[تصویر:  b5481_interniew610.jpg]

اما خبر خوش در این میان این است که کسانی که در  Rise of the Warrior social experience شرکت کرده اند یک هفته زودتر دمو را انجام خواهند داد.

اگر شما از مشتاقان این عنوان هستید نسخه دمو را از دست ندهید.

God of War: Ascension  در تاریخ 12 مارس برای ps3 عرضه خواهد شد.

منبع: http://www.gameinformer.com/b/news/archi...early.aspx

چاپ این مطلب

Resident Evil 7 برای نسل بعد
ارسال کننده: NS game - 02-16-2013, 07:38 PM - انجمن: اخبار بازی ها - پاسخ (3)

سلام دوستان

امروز در حال گشتن در فیس بوک در بخش Resident Evil 6 عکسی از دسته بازی گذاشته و به گفته شده که اویل 7 قرار است از تمام ویژگی های دسته استفاده کند
این عکس حاوی اطلاعات سطحی دسته میباشد

[تصویر:  93491883529446646947.jpg]

منبع : Facebook / Resident evil 6

چاپ این مطلب

گرز لعنتی{نقد گرشاسپ:راز ازدها}
ارسال کننده: Ruthless - 02-16-2013, 06:32 PM - انجمن: نقد و بررسی - پاسخ (18)

بازی گرشاسپ راز اژدها یکی از بازی های ایرانی است که در تاریخ 1391عرضه شد.خیلی ها فکر می کردند این بازی در میان بازی های ایرانی بهترین است اما تمام این انتظارات به هوا رفت!این بازی توسط نرم افزار شریف ساخته شده است.یک بازی ایرانی برگرفته از شاهنامه.بدون مقدمه شروع می کنم.

[تصویر:  Expansion_Poster1.jpg]

شخصیت پردازی
گرشاسپ که شخصیت اصلی بازی است یکی از قهرمانان شا ه نامه فردوسی است.او پسر اثرط و جد رستم است.طراحی ظاهری او بسیار ساده و کلاسیک است.شما در طی بازی با اخلاقیات و خوصوصیات او اشنا نمی شوید چرا که اصلا در بازی وجود ندارد و شخصیت پردازی انچنانی برای گرشاسپ درست نشده است.فضای بازی اجازه نمایان شدن گرشاسپ را نمی دهد.به طوری که اگر شما هیچ چیزی در مورد گرشاسپ ندانید و نسخه قبلی را بازی نکرده باشید با یک شخصیت کاملا نامعلوم مواجه می شوید.من می خواهم او را با دانته در dmc مقایسه کنم و تجربه خودم را در موردشان بگم.من فقط نسخه اخری از هر دو بازی را انجام داده ام.وقتی مراحل اولیه  dmc را بازی کردم به دانته علاقه مند شدم و از او لذت بردم و دیدم که چه طور او پرداخته شده است.اما گرشاسپ اینطور نبود.یک شخصیت عادی و ساده که کوچک ترین چیز جالبی درون او نبود.این کار فردوسی نبود که گرشاسپ را بهتر کند بلکه کار سازندگان بازی بود که این کسی که شخصیت اول بازی اشان هست را بهتر کنند که نکردند!
سلاح های او نیز اندک اند و اصلا لازم نیست در موردشان حرف زد چون جای کاره زیادی دارند!
دشمنان بازی هیچ پیشینه ای ندارند و معلوم نیست که کجا هستند و از چه نوعی اند.برخلاف dmc که حد اقل اسمی برای خود دارند و باس های بازی دارای پیشزمینه هستد.
[تصویر:  1347773713_f45d655575e97f094813cafeb5b8ded9_m.jpg]
داستان
داستان بازی کم محتوا و کلیشه ای است.یک داستان کوتاه و کلیشه ای که یک هدف را پیش روی ما می گذارد و در طی بازی توسط برگه های گم شده روایت می شوند.در این بازی خبر از دیالوگ ها و مکالمه های زیاد و جالب نیست.چون اصلا شخصیت دیگری جزئ گرشاسپ و برادرش وجود ندارد!
داستان این است:گرز ثریت را پیدا کن.
چرا باید پیدا کنم.اصلا این گرز چی هست؟چه فایده و کاربردی دارد؟
تنها چیزی که در مورد این گرز طلایی گفته شده این است که گرز میراث باستانی است که نسل به نسل به طورک رسیده و طورک انرا در جنگلی(نا کجا اباد)پنهان کرده.

گیمپلی
از همان اول که وارد بازی میشوید می بینید که این بازی تقلیدی از god of war است.دوربین بازی قفل است.اکشن بازی با استفاده از کلید زنی های سریع و دفاع و جاخالی دادن صورت می گیرد.همان طور که گفتم سلاح ها بسیار کم اند و استفاده انچنانی ندارند و فقط یک سری حرکات را می شود انجام داد که به سرعت تکراری می شوند.باس های بازی خوبند و مثل همهی بازی ها راهی برای نابودی اشان وجود دارد.دشمنان شما حرکات کمی می زنند و هوش مصنوعیشان پایین است.
از انجا که بازی h&s هست(!)باید یک سریع معما و تنوع در بازی باشد!برای این کار از سکو بازی خیلی ساده(یعنی پرش و بالا رفتن از طناب) به اضافه معما های کلیشه ای مثل استفاده از اهرم و رد شده از دروارزه و ... استفاده شده است.

نگران نباش جای هیچ پیشرفتی نیست!
برخلاف بازی های امروزی مانند darksiders , dmc و ... که مهارت ها , سلاح ها , جادو ها و ... را در بازی می گذارند و بازیکن با بازی کردن مهارت های جدیدی را بدست می اورد در گرشاسپ خبری از این ها نیست و از اول تا اخر همان گرشاسپ است که اول بوده!
حتی چیزی به عنوان نقشه در بازی نیست!یا چیز هایی مثل :سپر . دارو . جادو و ... .
کلا گیمپلی گرشاسپ یکی از نقاط ضعف ان است.

[تصویر:  Garshasp.jpg]
خدای باگ!
گرافیک بازی خوب است اما باگ درونش فراوان است.سیستم من که فرقه اساسین و dmc را عالی اجرا می کرد ,در مقابل این بازی به مشکل بر خورده بود.
مشکل سایه که کاملا ر بازی احساس می شد و اگر تنظیمات رزولیشن و گرافیکی بازی را عوض می کردید می دیدید که بازی تاریک می شود یا خط روی گرشاسپ می افتد و ... !
طرحی بازی برای شخصیت ها خوب هست ولی مکان های بازی تکرای اند.کلا مکان های بازی دو جا اند یکی جنگل و دیگری قلعه ها.
افکت های اب و جنگل و نور که کلا هیچی... .
[تصویر:  1.jpg]
صدا
صدا های شخصیت ها خوب است اما هنوز کار دارد.حد اقل انتظار این را داشتیم که با یک زبان باستانی روبرو باشیم.
موسیقی متن بازی جالب نیست و اکثرا صدای وجود ندارد و بازی کننده با جو بازی اشنا نمی شود و از ان لذت نمی برد.

این هم دیدگاه من نسبت به گرشاسپ

چاپ این مطلب

دانلود بازی Crysis 3 برای XBOX360
ارسال کننده: hasan - 02-16-2013, 12:26 PM - انجمن: دانلود بازی - پاسخ (3)

[تصویر:  Crysis-3.jpg]
بعد از مدتها انتظار این بازی لیک شد و برای دانلود بر روی سایت ها قرار گرفت 
download

11:28:28
2013/02/16

چاپ این مطلب