Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
مشاوره برای خرید PS4 - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: کنسول ها (https://forum.gamefa.com/Forum-%DA%A9%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ™ PlayStation 3 , PlayStation 4 - SONY (https://forum.gamefa.com/Forum-%E2%84%A2-PlayStation-3-PlayStation-4-SONY)
+--- موضوع: مشاوره برای خرید PS4 (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-PS4)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

RE: مشاوره برای خرید PS4 - dantenero365 - 03-31-2015

(03-31-2015, 08:24 PM)محمد امین 78 نوشته است:
(03-31-2015, 08:22 PM)dantenero365 نوشته است: سلام ببخشید یه سوال داشتم
من میخوام ایکس باکس وان مو بفروشم ps4 بخرم ميخواستم بدونم شما سایتی رو میشناسید که
دستگاه کارکرده بخره؟

داداش یک سایت میشناسم از مسواک دسته دو بگیر تا ماشین و لوازم خونه همه چی برای فروش میذارند اگر خواستی اگهی بذار توش! توی بخش لوازم الکترونیکی 

http://tehran.divar.ir/browse/?
موفق باشی

ممنون داداش فقط یه سوال دیگه بنظر شما ایکس باکس وان کار کرده حدودا چند میخرند ورژن 2014 ریجن 1 آمریکا

RE: مشاوره برای خرید PS4 - Mohammad-A₩$N78 - 03-31-2015

(03-31-2015, 08:35 PM)dantenero365 نوشته است:
(03-31-2015, 08:24 PM)محمد امین 78 نوشته است:
(03-31-2015, 08:22 PM)dantenero365 نوشته است: سلام ببخشید یه سوال داشتم
من میخوام ایکس باکس وان مو بفروشم ps4 بخرم ميخواستم بدونم شما سایتی رو میشناسید که
دستگاه کارکرده بخره؟

داداش یک سایت میشناسم از مسواک دسته دو بگیر تا ماشین و لوازم خونه همه چی برای فروش میذارند اگر خواستی اگهی بذار توش! توی بخش لوازم الکترونیکی 

http://tehran.divar.ir/browse/?
موفق باشی

ممنون داداش فقط یه سوال دیگه بنظر شما ایکس باکس وان کار کرده حدودا چند میخرند ورژن 2014 ریجن 1 آمریکا

حدودا 1500 1400 می خرن ازت!! بنویس قیمت مقطوع ویژگی هاش رو کامل بنویس!! تا بتونی زودتر بفروشیش

RE: مشاوره برای خرید PS4 - happyfeat - 04-04-2015

سلام دوستان و سال نو مبارک
من تازه با این انجمن آشنا شدم و در باره خریید کنسول پلی استیشن 4 بدون اینکه بدونم نباید تاپیک بزنم ، تاپیک مشاوره برای خرید زدم که مدیران عزیز با اینکه اولین پستم تو این انجمن بود تاپیک من رو پاک کردن و حتی اقدام به انتقال اون به جای مناسب نکردن  که باز مجبور نشم اون همه مطلب رو تایپ کنم  جای گلایه زیادی داره طرز برخودشون با کاربرای جدید و میتونید یه مقدار انعطاف بیشتری داشته باشید و لااقل تاپیک رو انتقال بدید جای اینکه از بیخ و بن پاک کنید  و سر سوزن هم که شده احترامی به طرف مقابل داشته باشید   :@  :@  :@
اما سوالایی که در مورد خرید این کنسول دارم  :
1 - دوستان من تا حالا همیشه با پی سی بازی کردم و هیچ تجربه ای با کار کردن با کنسول ندارم  و در مورد اینکه این کنسول می تونه جایگزین مناسبی برای پی سی برای گیم باشه  مردد هستم ( راحتی بازی با دسته و خدا حافظی با موس و کیبورد )  دوستانی که تچربه اش رو داشتند یه مقداری راهنمایی کنند .
2 - تا اونجایی که من مطالعه و بررسی کردم دیدم بازی های این کنسول قیمت بالایی داره و یکی از راه هایی که وجود داره بازی های دیجیتالی هست  که به صورت 3 کاربره انجام میشه  ... حالا سوالات من اینه که :
- آیا  استفاده از این بازی ها  قانونی هست یا ممکنه در آینده اکانت باز یها بن یا بلاک بشن؟
- در صورت قانونی نبودن مکان بلاک شدن خود کنسول هم وجود داره ؟
- آیا امکان فروش اون اکانت ها بعد از اتمام بازی به شخص دیگه ای وجود داره ؟؟

3 - در هنگام خرید کنسول  باید به چه نکاتی توجه کنم . ؟؟
4- به چه صورت باید تشخیص بدم کنسول ساخت سال 2014 هست ؟ چون تا اونجا که فهمیدم سری های ساخت 2013 کم و بیش مشکل دار بودن ( در این مورد دقیق و کامل راهنمایی بفرمایید چون بار اولمه که کنسول می خرم و هیج اطلاعات و تچربه ای ندارم و نمی خوام سرم کلاه بره )
5 - نظرتون در مورد باندل ها چی هست . آیا باندل تهیه کنم یا اینکه کنسول + گیم
6 - کدوم یکی  از ریجن ها رو بیشتر پیشنهاد میدین
شرمنده سوالاتم زیاد شد اما  چون تجربه ای از کنسول ندارم سعی می  کنم از تجربیات شما دوستان عزیز استفاده کنم

RE: مشاوره برای خرید PS4 - مجیدنصر - 04-05-2015

(04-04-2015, 11:24 AM)happyfeat نوشته است: سلام دوستان و سال نو مبارک
من تازه با این انجمن آشنا شدم و در باره خریید کنسول پلی استیشن 4 بدون اینکه بدونم نباید تاپیک بزنم ، تاپیک مشاوره برای خرید زدم که مدیران عزیز با اینکه اولین پستم تو این انجمن بود تاپیک من رو پاک کردن و حتی اقدام به انتقال اون به جای مناسب نکردن  که باز مجبور نشم اون همه مطلب رو تایپ کنم  جای گلایه زیادی داره طرز برخودشون با کاربرای جدید و میتونید یه مقدار انعطاف بیشتری داشته باشید و لااقل تاپیک رو انتقال بدید جای اینکه از بیخ و بن پاک کنید  و سر سوزن هم که شده احترامی به طرف مقابل داشته باشید   :@  :@  :@
اما سوالایی که در مورد خرید این کنسول دارم  :
1 - دوستان من تا حالا همیشه با پی سی بازی کردم و هیچ تجربه ای با کار کردن با کنسول ندارم  و در مورد اینکه این کنسول می تونه جایگزین مناسبی برای پی سی برای گیم باشه  مردد هستم ( راحتی بازی با دسته و خدا حافظی با موس و کیبورد )  دوستانی که تچربه اش رو داشتند یه مقداری راهنمایی کنند .
2 - تا اونجایی که من مطالعه و بررسی کردم دیدم بازی های این کنسول قیمت بالایی داره و یکی از راه هایی که وجود داره بازی های دیجیتالی هست  که به صورت 3 کاربره انجام میشه  ... حالا سوالات من اینه که :
- آیا  استفاده از این بازی ها  قانونی هست یا ممکنه در آینده اکانت باز یها بن یا بلاک بشن؟
- در صورت قانونی نبودن مکان بلاک شدن خود کنسول هم وجود داره ؟
- آیا امکان فروش اون اکانت ها بعد از اتمام بازی به شخص دیگه ای وجود داره ؟؟

3 - در هنگام خرید کنسول  باید به چه نکاتی توجه کنم . ؟؟
4- به چه صورت باید تشخیص بدم کنسول ساخت سال 2014 هست ؟ چون تا اونجا که فهمیدم سری های ساخت 2013 کم و بیش مشکل دار بودن ( در این مورد دقیق و کامل راهنمایی بفرمایید چون بار اولمه که کنسول می خرم و هیج اطلاعات و تچربه ای ندارم و نمی خوام سرم کلاه بره )
5 - نظرتون در مورد باندل ها چی هست . آیا باندل تهیه کنم یا اینکه کنسول + گیم
6 - کدوم یکی  از ریجن ها رو بیشتر پیشنهاد میدین
شرمنده سوالاتم زیاد شد اما  چون تجربه ای از کنسول ندارم سعی می  کنم از تجربیات شما دوستان عزیز استفاده کنم
سلام دوست عزیز و سال نو شما هم مبارک
قبل از هر چیزی بزارید من در مورد بحث اول شما توضیحاتی رو بدم.
اول اینکه ورودتون رو تبریک میگم به انجمن گیمفا ولی خب انجمن دارای قوانینی برای خودش هست و اگر هر کس بدون اینکه بخواد بین موضوعات انجمن تاپیک جداگانه برای بحث خودش باز کنه انجممن دچار بی نطمی میشه حالا درست که شما بار اولتون هست وارد انجمن میشید ولی قبل از ارسال وضوعی جست و جویی  در اون انجمن انجام بدید.
در مورد انتقال به جای مناسب که باید بگم تاپیک شما از ریشه اشتباه بود چون چنین تاپیکی در بخش PS4 وجود داشت و جای دیگه ای برای تاپیک شما وجود نداره و این یک تاپیک مرجع برای تمام سوالات هست و نمیشه از یک موضوع دو تاپیک وجود داشته باشه که این هم باعث بی نظی انجمن میشه.
در مورد طرز برخورد با افرراد جدید اگر افراد جدید قوانین انجمن رو رعایت کنند مدیران هم مجبور به این کار و این طرز برخورد با کسی نمی شوند.
خب حالا از این بحث بگذریم و بریم سراغ سوالات

1-من خودم الان هم کامپیوتر دارم و هم کنسول و قبل از اینکه کنسول بگیرم عشق بود فقط موش و کیبورد و هین اتفاق راحتی با موس و کیبورد برای من پیش اومد ولی وقتی کنسول خریدم و با اون بازی کردم دیدم با دسته بازی کردن هم خیلی حال میده و لدت خاص خودش رو داره شما هم اگر کنسول بخری بعد یک مدت بهش عادت می کنی و میشه مثل همون یار قدیمی موش و کیبورد البته این رو هم بگم که کلا هیچ چیز جای موس و کیبورد رو نمی گیره ولی با دسته بازی کردن به خصوص بازی های مبارزه ای لذت خیلی خاصی داره.

2-الف:بله قانونی هست و شما تمام امکاناتی رو که توی خرید بازی به صورت دیسکی دارید توی این بخش هم دارا هستید.
2-ب:نه خود کنسول بن نیشه بلکه اکانت و آیدی کنسول شما بن میشه ولی شما می تونید بازی ها رو به صورت آفلاین بدون هیچ مشکلی بازی کنید.
2-پ:بله امکان فروش به شخص دیگه ای هم هست و این رو هم توجه کنید که اکثرا سعی کنید شما نفر اول و یا نفر دوم اکانت باشید چون خیلی بهتر هست.
اگر نفر سوم باشید باید حتما در تمام مراحب ازی به اینترنت متصل باشید.

3-هنگام خرید به تاریخ عرضن کنسول توجه کنید و همیشه سعی کنید آخرین نسخه که از کنسول منتشر شده رو خریداری کنید مثلا سال سه ماه ی چهارم 2014 یا سه ماه ی اول 2015 این ها مثال بود ولی شما حتما توجه به این قضیه بکنید.الان آخرین نسخه مال سه ماه چهارم 2014 هست که با این کد شناسایی که مال ریجن یک هست شناخته میشهCUH-1115A و برای ریجن دو شما اون 15 رو 16 کن میشه ریجن 2

4-از پشت کارتون دستگاه میشه فهمید و از اون کد های شناسایی که در سول شماره ی 3 به شما گفتم.

5-فرق انچنانی نداره الان قیمت یک کنسول PS4 معمولی حدود 1550 هست که با باندل حالا هر بازی مثلا GTA میشه 1700 حدود که اگه بازی رو بخرید شاید اختلاف باندل و معمولی با بازی حدود 50 تومن در بیاد که زیاد رقم بالایی نیست.

6-ریجن ها هیچ فرقی نمی کنه فقط توی بخش آنلاین بازی کردن و خرید اشتراک پلاس و دانلود DLC فرق داره همین اکثرا توی ایران هم ریجن های یک و دو هست که ریجن یک مال آمریکا و ریجن دو مال اروپا میشه.
دشمنتون شرمنده مشکلی نیست اگر باز ه سوالی داشتید من و بقیه ی دوستان و اساتید در خدمت هستیم.
پیروز و سر بلند باشید.

RE: مشاوره برای خرید PS4 - mr.bk - 04-21-2015

سلام به همه
الان من میخوام کنسول ریجن 2 رو تهیه کنم ولی نمیدونم ریجن 2 ژاپن بگیرم یا ریجن 2 اروپا. اصلا آیا از نظر کیفیتی فرق دارن یا کارخانه های جدا اونارو میسازه؟؟
اصلا برای خرید شما کدوم رو پیشنهاد میکنید

RE: مشاوره برای خرید PS4 - Amir Hidden - 04-21-2015

(04-21-2015, 06:36 PM)mr.bk نوشته است: سلام به همه
الان من میخوام کنسول ریجن 2 رو تهیه کنم ولی نمیدونم ریجن 2 ژاپن بگیرم یا ریجن 2 اروپا. اصلا آیا از نظر کیفیتی فرق دارن یا کارخانه های جدا اونارو میسازه؟؟
اصلا برای خرید شما کدوم رو پیشنهاد میکنید

تفاوت در دکمه ها است که ریجن 2ژاپن جای ضربدر و دایره متفاوته 
اگه ریجن 2 ژاپنش ساخت ژاپن باشه از نظر کیفیتی هم تفاوت دارن و اون بهتره

RE: مشاوره برای خرید PS4 - mr.bk - 04-21-2015

والا اونی که ما دیدیم روش نوشته بود made in japan و یه سوال دیگه واحد پولش برای خرید آنلاین فرقی نداره اصلا راحت تر بگم به نظر شما کدوم رو بخرم

RE: مشاوره برای خرید PS4 - Amir Hidden - 04-21-2015

(04-21-2015, 08:48 PM)mr.bk نوشته است: والا اونی که ما دیدیم روش نوشته بود made in japan و یه سوال دیگه واحد پولش برای خرید آنلاین فرقی نداره اصلا راحت تر بگم به نظر شما کدوم رو بخرم

واحد پول ربطی به ریجن دستگاه نداره بهریجن اکانت مربوطه یعنی اینکه اکانت میسازی کدوم کشور رو انتخاب کنی 
در کل ریجن 1 امریکا کاراییش بیشتره اما کیفیت ساخت ریجن 2 ياپن بهتره (فقط ساخت ژاپن هاش)

RE: مشاوره برای خرید PS4 - Dreamtracker - 04-27-2015

سلام ببخشید من تازه به این سایت اومدم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید!!!

من می خواستم کنسول بگیرم خواهش می کنم وارد بحث سلیقه نشید می خواستم بدونم کدوم یکی از کنسول ها رو بخرم در ضمن کدوم ریجن.

قدرت کنسول واسم مهمه دوست دارم افت فریم کمتری هم داشته باشه......لطف کنید دقیق بگید کدوم ریجن و بگیرم می خوام کنسول کمی کسری نداشته باشه.

ممنون دوستان

RE: مشاوره برای خرید PS4 - Predator - 04-27-2015

(04-27-2015, 11:48 AM)Dreamtracker نوشته است: سلام ببخشید من تازه به این سایت اومدم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید!!!

من می خواستم کنسول بگیرم خواهش می کنم وارد بحث سلیقه نشید می خواستم بدونم کدوم یکی از کنسول ها رو بخرم در ضمن کدوم ریجن.

قدرت کنسول واسم مهمه دوست دارم افت فریم کمتری هم داشته باشه......لطف کنید دقیق بگید کدوم ریجن و بگیرم می خوام کنسول کمی کسری نداشته باشه.

ممنون دوستان
بنده خودم به هیچ وجه طرفدار کنسولی نیستم اما بهت توصیه میکنم همونطور که خودم میخوام PS4 بگیرم توهم PS4 بگیری
یکی از دلایلش که مخصوص خودمونه اینه که بازیاش زودتر فروش میره و از این بحثا...
قدرتش از Xbox 1 بیشتره...از نظر انحصاری باید بگم فعلا باید منتظر E3 امسال باشی چون به نظرم مایکروسافت برنامه هایی واسه X1 داره
اگه PS4 میگیری ریجنش مهم نیس چون همشون یکین فقط تو منوی ریجن 3 و 2 ژاپن دگمه ی تایید دایره هست که عموما ضربدر این کارو میکنه و اصلا هم مهم نیست
اینم بگم که تموم کنسولای PS4 حتی ریجن 3 و 2 ژاپن هم تو چین تولید میشه و هیچکدوم تولیدی ژاپن نیستن...اگرم دوس داری ریجن 1 یا 2 بگیر که مشکل دایره و ضربدر هم نداشته باشی
سوال دیگه ای بود در خدمتم