Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
بازبینی بازی Watch Dogs 2 بر روی MSI GS43VR - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: آژانس خبری (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: نقد و بررسی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C)
+--- موضوع: بازبینی بازی Watch Dogs 2 بر روی MSI GS43VR (/Thread-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-Watch-Dogs-2-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-MSI-GS43VR)

بازبینی بازی Watch Dogs 2 بر روی MSI GS43VR - Gabit0 - 03-24-2017

حدود ده سال پیش یوبی سافت یک ایده فوق العاده داشت، یک بازی که سبک جدیدی از گیم رو معرفی میکرد، حسابی روش کار شده بود و همه بهش امید داشتند، ولی وقتی منتشر شد خیلی ها رو نا امید کرد، اسسینز کرید بازی ای نبود که منتظرش بودیم، ولی اسسینز کرید 2 عیب و ایرادهای نسخه قبلی خودش رو نداشت، همون چیزی بود که میخواستیم. حالا تاریخ تکرار شده، هرچقدر که به واچ داگز امید داشتیم و نا امید شدیم، با واچ داگز 2 همه‌ش جبران شده، واچ داگز 2 همون واچ داگزی بود که میخواستم!

البته نمیخوام فکر کنید که Watch Dogs 2 بازی ای در حد موفقیت Assassin’S CreeD 2 هست ولی بازی جذاب تر، قوی تر و درگیرکننده تری نسبت به Watch Dogs اصلی است.
[تصویر:  65tm_wd1.jpg]
به نظر من ایدن پیرس شخصیت نچسبی بود، داستان بازی یک انتقام گیری بود و خیلی خودخواهانه بود، مکانیک های بازی هم خوب پیاده نشده بودند، از طرف دیگه مارکوس هالووی خیلی واقعی تر و جذاب تره، مثل ایدن عصا غورت نداده، با یک تیم خیلی خوب مچ شده و از همه مهم تر اینکه داره برای یک هدف والا مبارزه میکنه. راجبه داستان بازی بگم که حتی فکرش رو هم نمیکردم اینقدر داستان عمیقی داشته باشه، داستان در مورد دنیاییه که ارزش آدم ها از اطلاعاتی که تولید میکنن کمتر شده، در واقع داستان بازی یک دغدغه ی واقعی دانشمندهای حوزه فناوری اطلاعات هست، اینکه اعداد و تخمین های آماری دنیای ما رو در کنترل خودشون در بیارن. حالا یک گروه هکر به اسم ددسک قصد داره تا جلوی این اتفاق رو بگیره، این عالی نیست؟!

گیم پلی بازی هم تقریبا همونیه که بود ولی با تغییرات کوچک ولی تاثیرگذاری همراه شده. توی نسخه اول کل فرآیند هک شامل فشار دادن یک دکمه بود، ولی توی این نسخه وقتی یک دستگاه رو هک میکنید می تونید تصمیم بگیرید که باهاش چیکار کنید. می تونید بعضی ماشین ها رو هم هک کنید و حرکتشون بدید. بر خلاف نسخه قبل مارکوس بیشتر با لپ تاپش کار میکنه تا اینکه همه کارها رو با یک گوشی همه کاره بکنه!

قسمت جالب دیگه ای که توی این نسخه اضافه شده پرینتر سه بعدیه! مارکوس تمام سلاح ها و گجت هاش رو با استفاده از پرینتر سه بعدی میسازه!! به نظر من که این خیلی باحاله! البته سازنده های بازی میگن که شما می تونید تمام بازی رو بدون کشتن حتی یک نفر به پایان برسونید و به نظر من اگه میخواید حسابی توی حس و حال یک هکر قرار بگیرید و تبدیل به یک جنایتکار نشید همین کار رو بکنید. یه خرده سخت تره ولی ارزشش رو داره.
[تصویر:  orfo_wd2.jpg]
اسباب بازیهای مخصوص مارکوس هم شامل توپیه که به یه طنابی وصله و ازش برای مبارزات نزدیک استفاده میکنه، البته شما کار زیادی نمیکنید و فقط یک دکمه رو فشار میدید، اسباب بازی دیگه اش یک ماشین کوچیکه که می تونید ازش برای رفتن به جاهایی که نمی تونید برید یا براتون خیلی خطرناکه استفاده کنید، مارکوس یه کوادکوپتر هم داره که خوب به جاهای بیشتری میتونه بره، و حتی میتونه توی مبارزات کمکتون کنه.

گذشته از این، یوبی سافت این بار یک بازی جهان باز واقعی تر رو ارائه کرده که توش می تونید به کلی فعالیتهای جانبی بپردازید، لباس بخرید، مسابقه بدید، ماموریت های جانبی رو دنبال کنید و ...

چیزی که کاملا واضحه یوبی سافت به انتقادات گوش میده، با این کار یوبی سافت اشتباهاتی که توی یک بازی داره رو توی بازی های دیگه تکرار نمیکنه و نتیجه ش بهبود مستمر بازیهاش خواهد بود.
در مورد لپ تاپ MSI GS43VR Phantom Pro و نحوه ی اجرای بازی بگم که برخلاف انتظار اولیه م که فکر نمیکردم بازی رو روون اجرا کنه خیلی هم خوب از پسش براومد، فریم ریت من بالای 60 بود و مشکل خاصی به چشمم نرسید، اگرچه توی بعضی صحنه ها یه باگ هایی دیده میشد ولی نتونستم تشخیص بدم که اینها از لپ تاپه یا از بازی. ولی در کل چیزی که بخواد توی روند بازی من مشکل ایجاد کنه ندیدم و بازی بسیار خوب اجرا شد. مشکل گرم شدن بدنه لپ تاپ هم با استفاده از کول پد حل شد و زیر کیبورد گرمایی رو احساس نمی کردم. کیفیت صدای لپ تاپ خیلی خوبه و از تکنولوژی HiFi پشتیبانی میکنه، یعنی اگه یه هدست با کیفیت دارید الان وقتشه که تستش کنید.

اگر در مورد این بازبینی نظری دارید با من در میون بذارید...

پ.ن: این بازبینی با ذکر نام گیمفا در انجمن های پردیس گیم و بازیسنتر نیز منتشر شده است.