Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: آژانس خبری (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: نقد و بررسی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C)
+--- موضوع: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) (/Thread-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-the-cave-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C)

صفحه‌ها: 1 2

نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - dark - 02-13-2013

the cave: بازی فکری معمایی the cave یه همان (داستان غار) یک بازی فکری . ماجراجویی که ما رو تا حد زیادی به بازی
خاطره انگیز limbo سوق میدهد که میتوان گفت شباهت هایی هم با هم دارند. که در ادامه بشتر راجع به این بازی میدونیم.
[تصویر:  The-Cave-By-Ron-Gilbert.jpg]
مشخصات بازی:
سبک بازی: Action/Platformer/2D
استدیو سازنده: Double Fine Productions
ناشر: Sega

داستان بازی : یه بازی فکری و هیجان انگیز ودارای معماهای زیاد که مطمعنا دوستداران این سبک از بازیا لذت کافی میبرند
اوایل بازی با هفت شخصیت روبه رو هستیم که در نوع خودش جالب هست! حلا هر کدوم از کار ها و فعالیتهای کاراکتر های
مورد نظر رو خواهم داد.
حال باید ببینیم که شما کدام یک از شخصیت ها رو انتخاب میکنید؟
بازیکن فقط میتونه 3 شخصیت رو انتخاب کنه و تا انتها بازی رو به اتمام برسونه و جالب ترم اینه که با هر کدوم که از این شخصیتها بازی کنید مراحل بازی فرق خواهد کرد .یعنی فقط hill biily میتواند شنا کند به همین خاطر بازی مراحلی رو که خاصش هست باز میکند
[تصویر:  220px-The_Cave_poster.jpg]
شخصیتهای بازی:
the monk: متاسفانه من این بازی رو در بار تموم کردم وتو این دو بارم از این شخصیت استفاده نکردم و نمیتونم نظر بدم
the twins : به قول خودم همون دوقلوها! که یکی از بهترین شخصیتهای داستان غار هست . فن و مهارت the twins این
است که خودشو به دو شکل متفاوت یعنی بهتر بگم یه the twine به توان 2 رو ایجاد میکنه که خیلی تو طول بازی مفید
واقع میشه
the adventurer: شخصیت محبوب من!!! فن و مهارت این کارکتر قلاب یا همون چیزی که پرتاب میکنه که خوشو از یه جا به جای دیگر منتقل کنه اگه از این شخصیت استفاده نکنید شما نمیتوانید وارد معبد شوید! به غیر از این که کارکترهای بعدی دارای چنین ویژگی
هایی باشند که بتوانید وارد معبد شوید. البته پیشنهاد میکنم این کارو نکنید چون راه برگشتی وجود ندارد!!!
the scientist: دانشمند! که من هر چی تلاش کردم ندونستم به چه دردی میخوره!
the time traveler: شخصیتی پرنده مانند! که مهارتش اینه که وقتی دری یا سنگی یا چیز دیگه ای جلوش باشه میتونه ازش بگزره
و به آن طرف برود
the hiil billy: شخصیت غواص. شناگر! مهرتش اینه که میتونه تا هر زمانی که دلش خواست تو آب بمونه و فایده اش رو اینگونه نشون بده که قابل ستایشه
the knight: همون شوالیه . شوالیه ای که به شکار ازژدها میرود! مهارت شوالیه اینه که میتونه از خودش محافظت کنه : در برابر آتش
و .......
[تصویر:  TheCavePAX_17-660x396.jpg]
نتیجه گیری کلی:
یک بازی خوب و سرگرم کننده که علافه مندان به سبک خودشو میتونه بیشتر جذب کنه.
ببخشید اگه بد بود تموم سعی خودمو کردمConfused74:

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - Ն♡√e - 02-14-2013

باید بازی قشنگی باشه .
خسته نباشید .

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - FARDAD.MG13 - 02-14-2013

آفرین.مختصر و مفید بودConfused74:

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - Amir Fenix - 02-14-2013

عاشق بازی های سبک دو بعدی هستم مخصوصا The Cave! یک بازی معمایی خیلی باحال!!Confused74:

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - Timbersaw - 02-14-2013

ممنون قشنگ بود. فقط یه سؤال من تو مرحله ی این معشوقه ی hillybilly دو تا بلیط مونده موندم اونا رو چطوری درش بیارم. یکی این ترازو هست که هر چی میری روش درست حدس میزنه مونده و یکیشم اون شانسی رنگیه که سه تا رنگ آبی، سبز و قرمز داره. دیگه حوصلم نکشید برم بگردم راه حلش رو پیدا کنم ممنون میشم اگه جواب بدینConfused25:

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - dark - 02-14-2013

(02-14-2013, 12:41 AM)Timbersaw نوشته است: ممنون قشنگ بود. فقط یه سؤال من تو مرحله ی این معشوقه ی hillybilly دو تا بلیط مونده موندم اونا رو چطوری درش بیارم. یکی این ترازو هست که هر چی میری روش درست حدس میزنه مونده و یکیشم اون شانسی رنگیه که سه تا رنگ آبی، سبز و قرمز داره. دیگه حوصلم نکشید برم بگردم راه حلش رو پیدا کنم ممنون میشم اگه جواب بدینConfused25:

ترازو: بایدیکی از وسایل : دمبل . پیک با هرکدوم که بخوای رو ببری پیش جادوگره و با یکی از شخصیت ها بری رو ترازو و بلیطو بهت میده.
دلیل: چون همون جادو گره وسایلی رو جادو میکنه که به وزن دلخواه یاروه برسه.
شانسی: باید اول بری پیش xavatar و گوی رو سبز کنی و بعد بیای پیش شانسیه و رنگ ها و چرخونک رو هم سبز کن
اینطوری بلیط رو بهت میده.

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - dark - 02-14-2013

(02-14-2013, 01:29 AM)Timbersaw نوشته است:
(02-14-2013, 01:09 AM)dark نوشته است:
(02-14-2013, 12:41 AM)Timbersaw نوشته است: ممنون قشنگ بود. فقط یه سؤال من تو مرحله ی این معشوقه ی hillybilly دو تا بلیط مونده موندم اونا رو چطوری درش بیارم. یکی این ترازو هست که هر چی میری روش درست حدس میزنه مونده و یکیشم اون شانسی رنگیه که سه تا رنگ آبی، سبز و قرمز داره. دیگه حوصلم نکشید برم بگردم راه حلش رو پیدا کنم ممنون میشم اگه جواب بدینConfused25:

ترازو: بایدیکی از وسایل : دمبل . پیک با هرکدوم که بخوای رو ببری پیش جادوگره و با یکی از شخصیت ها بری رو ترازو و بلیطو بهت میده.
دلیل: چون همون جادو گره وسایلی رو جادو میکنه که به وزن دلخواه یاروه برسه.
شانسی: باید اول بری پیش xavatar و گوی رو سبز کنی و بعد بیای پیش شانسیه و رنگ ها و چرخونک رو هم سبز کن
اینطوری بلیط رو بهت میده.

دست شما درد نکنهConfused74: الان میرم امتحان می کنمConfused25:

خواهش میشهConfused30:

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - S.M.A Mason - 02-14-2013

بازی جالبیه
سپاس برای مطلب

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - mehdi etzio - 02-14-2013

من حتما دنلودش میکنم بازی قشنگیهConfused29:Confused29:Confused29:
ممنون برای نقد خلاصه و کاملConfused29:Confused74:

RE: نقد و بررسی the cave (اختصاصی) - Ruthless - 02-14-2013

سلامConfused43:لینک دانلودش رو بزارینConfused43:
ارزشش رو دارهConfused60:به نظر خیلی خوب میاد.