Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم (ویدئو اضافه شد) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: راهنمایی و ترفند های بازی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- انجمن: راهنمایی در بازی ها (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7--130)
+--- موضوع: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم (ویدئو اضافه شد) (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A8-Metro-Last-Light-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF)

صفحه‌ها: 1 2

چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم (ویدئو اضافه شد) - Yas222 - 05-30-2013

قبل از هر چیزی بهتر بگم با توجه به اینکه مدت زیادی از عرضه ی این بازی نمی گذرد به همین دلیل این مطلب دارای خطر Spoil شدن است. پس کسانی که بازی را تمام نکرده اند یا نمی خواهند مراحل بازی برای ان ها فاش شود این مطلب را پس از اتمام بازی بخوانند.

****Spoiler
[تصویر:  Metro-Last-Light-Cover-600x300.jpg]
برای شروع بهتر است بدانید در بازی شما با مراحلی مواجه می شوید که باید در ان انتخاب کنید اما به جز ان هر عکس العمل شما در مترو ثبت خواهد شدو بر چگونگی پایان یافتن بازی تاثیر خواهد گذاشت.یک راه ساده برای فهمیدن انکه چه موقعی شما حرکت خوبی انجام داده اید این است که بعد از یک کار خوب صفحه فلش میزند و برای یک یا دو ثانیه کمی سفید می شود و یک صدای کوتاه پخش میشود و ان موقع است که شما میفهید کار درستی انجام داده اید.
خب اول لیست کار هایی که باید برای رسیدن به پایان خوب در همه ی مراحل باید انجام بدید رو ذکر بعد به صورت جدا جدا به سراغ هر مرحله میرویم.
(نکته: انجام دادن همه ی این کار های لیست شده لازم نیست اما انجام دادن انها هم تا جای ممکن شانس رسیدن به پایان خوب رو بیشتر میکند)
کار های خوب:
  • بخشیدن سربازنی که تسلیم میشوند
  • ازاد کردن زنان و کودکان
  • گوش کردن به داستان های NPC ها
  • گوش کردن به دیالوگ های مردم (در گشت و گذار در مترو)
  • نواختن ساز های مختلف
  • دادن گلوله(واحد پول مترو)به فقرای داخل بازی
  • دقیقا کاری را انجام دهید که NPC ها میگویند (برای مثال Dark One میگوید این موجود خطری ندارد او را نکش پس او را نکشید)
  • تا می توانید از کشتن انسان ها خودداری کنید(وقتی که نزدیک ان ها میشوید E را بزنید و ان ها را بیهوش کنید)
  • پیداکردن مهمات و گلوله های مخفی
کار های بد:
  • کشتن انسان ها
  • کشتن سربازان تسلیم شده
  • دزدی کردن در محل هایی که مردم در ان حضور دادند
حلا به صورت جدا جدا به سراغ هر مرحله میرویم.

Sparta
[تصویر:  1.jpg]
وقتی که از خواب و کابوستان بیدار میشوید گیتاری را که داخل اتاق وجود دارد بنوازید.

همان طور که به سمت ایستگاه Sparta میروید به دیالوگ های که بین مردم برقرار میشود گوش دهید

Pavel
[تصویر:  2.jpg]

وقتی که به همراه Pavel از دست ان دو افسر Reich فرار می کنید وبه زندان Nazi ها میرسید وقتی که بالا میروید و به یک دروازه میرسید قبل از کمک کردن به او برای باز کردن دروازه دستگیره ای که روی میز سمت راستتان است را بکشید با این کار زندانی ها را ازاد میکنید و صفحه فلش میزند.

Facility
[تصویر:  3.jpg]

وقتی از کانال خارج میشوید ادامه دهید و به یک اتاق بزرگ میرسید که چند سرباز در ان وجود دارند و یک نفر در حال مشت خوردن است به سمت راستتان بروید ودر همان گوشه مخفی شوید و دو سرباز را میبینید که در مورد یک راز صحبت میکنند به صحبت های انان گوش دهید وقتی صحبتشان تمام شد سربازی را که به سمت جایی که شما از کانل خارج شدید میرود را دنبال کنید و وقتی صندوقش را باز کرد او را بیهوش کنید و تفنگ داخل صندوق را که کاملا مجهز شده را بردارید.

وقتی که از اتاق بزرگ خارج میشوید سربازی داخل سردخانه نشسته است و تسلیم میشود او را نکشید و به راهتان ادامه دهید.

Bolshoi
[تصویر:  4.jpg]
وقتی برای اولین بار وارد Bolshoi
به فقیری که روی زمین نشسته است کمک کنید و پس از گوش دادن به یک سخنرانی طولانی از طرفش دوباره به او کمک کنید.

جلوتر از او به صحبت دو نفری که پشت میز نشسته اند کامل گوش دهید.

وقتی که ادامه می دهید جلوتر به یک نماش می رسید می توانید در اولین صندلی در اولین ردیف بنشینید و تا اخر نمایش طولانی را تماشا کنید ولی فقط در صورت تماشای کل نمایش صفحه فلش میزند.

Korbut
[تصویر:  5.jpg]
وقتی که داخل کانال ها میشوید  همانطور که پیش میروید از دریچه ای Korbut را در حال صحبت میبینید به صحبت های کامل او گوش دهید.

Regina
[تصویر:  6.jpg]
وقتی که در حال رانندگی هستید داخل در دومی در سمت چپ شما به یک غار از عنکبوت ها میرسد ان را ادامه دهید تا به اتاقی برسید که چراغی قرمز در ان روشن است بعد
قدرت چراغها را به وسیله ی پنل روی دیوار باز گردانید.

در طی این مرحله ترس را کنار بگذارید و داخل همه ی راه ها و در ها بشوید تا به کار های خوب دست پیدا کنید مانند پیدا کردن چند جسد و مهمات مخفی

Bandits
[تصویر:  7.jpg]

وقتی که همان اول به کمپ میرسید به دیالوگ های مردم کنار و روی قطار گوش کنید.

وقتی که در حال رانندگی داخل تونل هستید صدای جیغ و داد زنی را میشنوید داخل شوید و دزد ها را بیهوش کنید.

جلوتر نیز وقتی به یک مخفیگاه از دزدان میرسید صدای یک زن را میشنوید که میخواهند او و فرزندش را ب
کشند بروید و انها را نجات دهید

Venice
[تصویر:  8.jpg]
وقتی که به Venice میرسید باید به دو فقیر کمک کنید ان ها را در طول گشت و گذارتان میبینید.

در طول این مرحله درست قبل از رفتن به سوی
ماموریت یعنی Pavel به راهروی کنار مهمات فروشی بروید و یک نفر را میبینید که شما را به مسابقه ای دعوت میکند ای را بپذیرید و با سه دور کشتن موش ها یک عروسک خرسی برنده میشوید درست در انتهای راهرو مادر وپسری را میبینید که گریه می کند خرس را به او بدهید.

Contagion
[تصویر:  9.jpg]
وقتی برای اولین بار وارد مکانی میشوید که دو سرباز دارند به بعضی از مردم شلیک میکنند و انها را از بین میبرند سریع سربازان را بیهوش کنید و مردی که به دیوار تکیه داده و در حال مردن است را نجات میدهید یک فلش برای این و فلشی دیگر هم برای گوش دادن به حرف او میگیرید.

در اخر این مرحله شما بجایی میرسید که Lesnitsky همکارتان را یعنی Anna را گروگان گرفته و به شما میگوید ماسکتان را در بیاورید این کار را سریع انجام دهید تا قبل از اینکه شمارش خود را به یک برساند.

Quarantine
[تصویر:  26771328099185884245.jpg]
تنها کار خوبی که میتوانید انجام دهید پیدا کردن مهمات مخفی در این مرحله است که حدودا 5 یا 6 تا هستند یکی از انها مانند تصویر بالا پشت ان در اهنی قرار دارد.

Khan
[تصویر:  49961858841011602405.jpg]
وقتی در این مرحله داخل River of Fate پیش میروید به جایی میرسید که طبق عکس بالا Khan به شما میگوید تلفنی را جواب بدهید این کار را انجام دهید تا یک فلش بگیرید.

Depot
[تصویر:  06285611961257255248.jpg]
در این مرحله سعی کنید بیشتر داخل کانال های زیر زمین حرکت کنید.

در اخر این مرحله شما باید انتخاب کنید که Lesnitsky را بکشید یا بیهوشش کنید پس او را نکشید و بیهوش کنید

Red Square
[تصویر:  13.jpg]
وقتی در حال راه رفتن در قسمت اول مرحله هستید Dark One هر دفعه که Watchmen (یک نوع موجوداتی بزرگ سریع و دو پا) را میبینید به شما میگوید که اگر نزدیک او یا ان ها نروی به تو صدمه نمیزنند از این نصیحت پیروی کنید. بعد ها هم در همین مرحله Watchman دیگری نیز وجود دارد که تا شما حمله نکنید او هم حمله نمیکند پس اینکار را نکنید.

وقتی از نردبانی در اواسط این مرحله بالا میروید یک Demon (موجودی شبیه Watchmen فقط با دو بال که پرواز میکند)را میبینید او را هم نکشید.

هیچ سربازی را در این مرحله نکشید.در اواخر مرحله شما به جایی میرسید که تک تیرانداز هایی شما را محاصره می کنند به انها صدمه ای نزنید و پنهان شوید تا سربازان پایین بیایند و ان موقع ان ها را بیهوش کنید و بعد Pavel میگوید که دیگه کافیه و در های اصلی باز میشوند و دو سرباز بیرون می ایند ان ها را هم بیهوش کنید ولی تک تیرانداز ها را نکشید و از انها رد شوید. در اخر هم وقتی Pavel تسلیم میشود ناگهان شما او را میبینید که توسط دستانی گرفته شده است سریعا نزدیک او بروید و او را نجات دهید.

The Garden
[تصویر:  14.jpg]
در این مرحله وقتی پیش روی میکنید با غول بزرگی مواجه میشوید که Beer نام دارد که شما باید به او شلیک کنید و وقتی که به اندازه کافی این کار را کردید موجودات دیگر روی او میپرند ان موقع است که باید به قسمت قرمز پشت او شلیک کنید بعد از اینکه به اندازه کافی زخمی شد فرار میکند او را دنبال کنید و میبینید که روی زمین میخوابد و Watcmen های به او حمله میکنند ان ها را بکشید و Beer را نجات دهید سپس یک فلش میگیرید

**** Spoiler****
Endings

خوب
در اخرین مر حله شما باید با Red ها مبارزه کنید تا موقعی که ناگهان قطاری سمت شما می اید و شما وقتی به هوش می ایید Korbut را میبینید و Miller که یک پایش از بین رفته او میگوید که بمب را منفجر کن وقتی این کار را میکنید Dark One می اید و شما را نجات میدهد و...
(نمی گم تا بیشتر از این Spoil نشه)

ویدئوی پایان خوب (
http://s2.picofile.com/file/7785259565/MetroLL_2013_05_30_21_15_24_061.mkv.html)

[تصویر:  LastLightRedemptionEnding.png]

بد
اگر هم به اندازه کافی کار خوب انجام نداده باشید شما هم همراه بقیه از بین میروید و صحنه ایی نشان داده میشود که Anna به فرزندش (پسر Artyom) میگوید که پدرت یک قهرمان بود
[تصویر:  metroll_4.jpg]

RE: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم - Yas222 - 05-30-2013

(05-30-2013, 05:36 PM)'krazy_kow@' نوشته است: اون تصمیم آخرای بازی جی ؟

تو قسمت red square و depot نوشتم دیگه

RE: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم - krazy_kow@ - 05-30-2013

(05-30-2013, 05:46 PM)'Yas222' نوشته است:
(05-30-2013, 05:36 PM)'krazy_kow@' نوشته است: اون تصمیم آخرای بازی جی ؟

تو قسمت red square و depot نوشتم دیگه

الان دیدمش
من بیشتر اینارو انجام دادم ولی به غیر از سربازانی که تسلیم میشوند و هون انتخاب همرو کشتم آخر داستان بر شد

خب دیگه اصل همون نکشتن سرباز هاست مهمترین چیز اونه[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

RE: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم - Ronan - 05-30-2013

با این مطلبت اومدی و آتیش به جگر من زدی،آخه این چه کاری بود که کردی؟
برای من آخرش artyom بدبخت نفله شد،تازه دوبار هم کامل بازی رو بردم و هر دوبار artyom بدبخت نفله شد!
مطمئنی اون حالت دیگه ای که برای پایان بازی گذاشتی درسته؟
چطوری میشه به اون پایان رسید؟
شاید مشکل از کرکم باشه؟
چی بگم ولی با این چیزی که تو نوشتی در کل دلم یک دفعه پکید،آخه artyom من مرغ بریان شد[img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

(05-30-2013, 06:50 PM)'HSH' نوشته است: با این مطلبت اومدی و آتیش به جگر من زدی،آخه این چه کاری بود که کردی؟
برای من آخرش artyom بدبخت نفله شد،تازه دوبار هم کامل بازی رو بردم و هر دوبار artyom بدبخت نفله شد!
مطمئنی اون حالت دیگه ای که برای پایان بازی گذاشتی درسته؟
چطوری میشه به اون پایان رسید؟
شاید مشکل از کرکم باشه؟
چی بگم ولی با این چیزی که تو نوشتی در کل دلم یک دفعه پکید،آخه artyom من مرغ بریان شد[img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

نه اقا به کرک ربط نداره[img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
دقیقا کارایی که گفتم بکن بعد پایان خوب رو میگیری[img]images/smi/s0 (37).gif[/img]

RE: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم - Ronan - 05-30-2013

یا ابالفضل اینا رو تو چطوری کشف کردی؟
کشف اینا عمر نوح را میطلبد![img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
من از این وقتا ندارم که وقتی صدای جیغ یک زن میاد برم به دادش برسم،خودم دشتم نفله میشدم.
اون زنه ای که تویه تنل داشت داد میزد رو دیدم اما مثل اینکه حال خوشی نداشت و سربازا کشته بودنش.
در آخر باید بگم که اگه همشون رو خودت کشف کردی یه ای ول حسابی داری،دمت گرم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ولی آتیش به جگرم زدی با اون پایان خوشی که گفتی،artyom من برشته شد[img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

RE: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم - Amir Fenix - 05-30-2013

بابا ایول دمت گرم خیلی جالب بود واقعا مرسی [img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]

RE: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم (ویدئو اضافه شد) - mohammad13 - 05-31-2013

ممنون من که هنوز بازی رو شروع نکردم یک چیزهایی رو فهمیدم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

RE: چگونه به پایان خوب Metro: Last Light دست پیدا کنیم (ویدئو اضافه شد) - Yas222 - 05-31-2013

(05-31-2013, 03:04 PM)'mohammad13' نوشته است: ممنون من که هنوز بازی رو شروع نکردم یک چیزهایی رو فهمیدم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

خواهش میکنم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
هنوز شروع نکردی نباید میدیدی چون اینجوری دیگه بازی کردنش حال [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] نمیده ولی میل خودت[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]