امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره برای خرید PS4
مطمعنا خیلیا در خرید کنسول های نسل 8 یا ارتقا دادن کامپیوتر شک دارند این تاپیک با هدف مشاوره دادن برای خرید کنسول نسل8 ایجاد شده است.شما علایق خودتون رو مطرح کنید ما با توجه به علایق شما میگیم مدام را بهتر است.
[تصویر:  Arkham-Knight-Logo.gif]
پاسخ
سلام
من لپ تاپ دارم که سخت افزارش خوبه و میتونه تا4-5سال دیگه همراهیم کنه.اما میخوام کنسول بخرم.دلیلمم اینه که قبلا یه لپ تاپ داشتم اینقد بازی کردم آخرش سر بازی چیپ گرافیکش به فنا رفت و دادم تعمیر و بازم خراب شد.البته ریبال کرده بود.اینم بگم که لپ تاپم سخت افزارش قوی هم نبود.پس بهتر که خراب شد
اما رو این لپ تاپ جدیدم حساسم.میخوام کنسول بخرم که آسیبی به لپ تاپم نزنه
کلی تحقیق کردم و 99درصد همه جا گفتن که ps4 بخر
حالا سوالام ایناست
1-واقعا ps4 بخرم بهتره؟
2-اینو بخرم تا چند سال ساپورتم میکنه؟منظورم اینه که سری بعد ps کی میاد؟میخوام یه چیزی بخرم که تا 5-6سال ساپورتم کنه
3-چند مدل وجود داره برا این کنسول؟هرکدومش رو بگین چه خصوصیت بارزی داره.منظور رجین هستش.کدومش خوبه؟
4-با دوربین بخرم یا بدون دوربین؟
5-داغ میکنه؟پد خنک کننده چیه که میگن براش بخرین؟
6-با چند ساعت پشت سرهم بازی کردن بهش آسیبی نمیرسه؟
7-واقعا ارزشش رو داره نسبت به pc؟کدوم قوی تره و بهتره؟
8-جریان هک کردنش چیه؟به چه دردی میخوره؟باید هکش کرد اصن؟
9-بازی هاشو میشه مثه pc دانلود و کرک نصب کرد یا حتما باید نسخه اصل باشه؟
10-از کجا بخرم؟با گارانتی بخرم؟شهرستانیم.از گیلان
ممنون میشم اگه دقیق جواب بدین تا گیج نشم
پاسخ
1.از چه نظر بهتره ؟؟ بهتر بودن سلیقه ای و نسبی هست و نسبت به X1 برتر هست و نسبت به Pc خیر البته از نظر سخت افزار و همونطور که گفتم واقعا این سوال سلیقه ای هستش
2.گفته شده تا 8 سال عمر میکنه
3.یه مدله مشکی هست و البته سفیدش هم هست که اون باندل دستنی هستش از نظر ریجن هم واقعا هیچ تفاوتی ندارن شما وقتی خواستی بخری هر کدوم ارزون تر بود بخر
4.فعلا نیازی نیست بازی های زیادی هم براش نیومده ولی دستگاه واقعیت مجازی به دوربین نیاز داره که هنوز نیومده
5.داغ که میکنه البته سعی کنید در فضای بسته مثل بعضی میز های زیر تلویزیون قرارش ندین از پد هم خبر ندارم در واقع اولین بار هست که اسمش رو میشنوم
6.از فروشنده بپرسین من دقیقا اظلاع ندارم ولی فکر نمیکنم اونقدر کسی میخواد باهاش بازی کنه خراب شه درکل فقط باید مواظب برق و اتصال کنسول باشین چون فقط در این صورت خراب میشه
7.PC قویتره 100% چون به هر حال قابلیت ارتقاع داره و همین چنین قیمتش هم بیشتر هست
8.بایدی در کار نیست هک برای ارزون تر شدن قیمت بازی هاست و همین هم بزرگترین مزیت Pc هست که بازی هاش خیلی ارزون تره البته با راهکار هایی میشه بازی ها رو ارزون تر هم خرید که من واردش نمیشم البته تا چند سال دیگه بیشتر بازی ها و همینطور شاهکار ها آنلاین میشن مثل The Division
9.نه باید اصل باشه
10.از فروشنده های شهرتون بخرید به نظرم بهتر هستش چون کالایی که دارید میخرید رو میبینید و اگه مشکلی داشت همون موقع برطرف میکنین

پاسخ
من لپ تاپ دارم چون یکی داشتم چیپش خراب شده بود میترسم اینم خراب شه میخوام اینو بخرم.برا بهتر بودن منظورم قدرت سخت افزاریشه که قشنگ تا 5-6سال بکشه.منظورم عمر نبود.ساپورت بود.مثلا فیفا15برا پلی2 نمیاد.منظورم اینه
خب پی سی قویتره .من لپ تاپ دارم.پس اینو بخرم بهتره دیگه.اینطور نیست؟حداقل خیالم راحته کنسول بازیه و مقاومتش برا بازی بیشتر از لپ تاپه.از جنبه به قضیه نگا کنین.ممنون
پاسخ
نقل‌قول: 1-واقعا ps4 بخرم بهتره؟
2-اینو بخرم تا چند سال ساپورتم میکنه؟منظورم اینه که سری بعد ps کی میاد؟میخوام یه چیزی بخرم که تا 5-6سال ساپورتم کنه
3-چند مدل وجود داره برا این کنسول؟هرکدومش رو بگین چه خصوصیت بارزی داره.منظور رجین هستش.کدومش خوبه؟
4-با دوربین بخرم یا بدون دوربین؟
5-داغ میکنه؟پد خنک کننده چیه که میگن براش بخرین؟
6-با چند ساعت پشت سرهم بازی کردن بهش آسیبی نمیرسه؟
7-واقعا ارزشش رو داره نسبت به pc؟کدوم قوی تره و بهتره؟
8-جریان هک کردنش چیه؟به چه دردی میخوره؟باید هکش کرد اصن؟
9-بازی هاشو میشه مثه pc دانلود و کرک نصب کرد یا حتما باید نسخه اصل باشه؟
10-از کجا بخرم؟با گارانتی بخرم؟شهرستانیم.از گیلان
ممنون میشم اگه دقیق جواب بدین تا گیج نشم

1. بستگی به خودتون داره. PS4 سخت افزار قوی ـی داره با انحصاریهایی که هر کدوم میتونه ارزش خرید یه PS4 رو داشته باشه و یک سری ویژگیهای دیگه که زیاد هست بنویسم. حالا دیگه بستگی به شما داره که میخواین PS4 بگیرین یا Xbox One.

2. تا 5-6 سال رو آره ساپورت میشه، البته یه سری افراد مثل Michael Patcher و یکی از سوی EA گفته این نسل اندازه گذشته طولانی نیست، ولی مطمئناً حداقل 5 سال رو دیگه میکشه.

3. مدل که نه هنوز مدلای جدید (اسلیم) معرفی نشده و فکر نکنم از این اسلیمتر بیاد :D ریجین هم 3 تا ریجین هست که یکیش مال آمریکا، اروپا و بقیه مربوط به ژاپن و کشورای شرقیه. ریجین 1 که مال آمریکاِ چون تو زمان لانچ آمریکا بوده و یه سری مشکل داشته ممکنه PS4 ریجین 1 هم مشکل داشته باشه که اونم فقط مختص مدلای 2013 هست، ولی از هر ریجینی مدل ساخت 2014 بگیرین بهتر هست و مشکلی نیست. تفاوت خاصی هم ندارن فقط اشتباه نکنم مربوط به خرید DLC و فیلم فکر کنم بشه، ولی بازی هر ریجینی بگیرین به هر ریجین دستگاهی میخوره. تفاوت ریجین 3 با بقیه ریجینا هم اینه که دکمه X و O تفاوت دارن یعنی برای ورود باید O رو بزنید و برای خروج از برنامه X رو بزنین. البته این فقط تو Menu اینطوری هست و توی بازی همون حالت عادی رو داره.

4. دوربینش (PS Camera) که تو خریدش اجباری نیست و حتماً موقع بازی لازم نیست این دوربینو داشته باشین، منتهی براش یه سری بازی مخصوص ممکنه باشه که اونا هم بازی های خیلی بزرگی نیستن که براش دوربین بخرید. به هر حال میل خودتونه.

5. داغ که هر کنسو الکتریکی داغ میکنه و اینم داغیش مثل نسل قبله. البته بستگی داره شما تو چجور جایی قرار میدین. اگه جایی قرار بدین که پشتش آزاد بشه و هوا هم مرطوب و خنک باشه که از حد معمول داغ نمیکنه مگر بالای 5 ساعت بشینید!

6. دقیق معلوم نیست. ولی بهتره بعد از 4-5 ساعت بازی یه استراحی بهش بدین.

7. ببینید دقیقاً نمیشه مقایسه کرد. PC بستگی به سخت افزار شما داره و اگه سخت افزار روز دنیا رو بگیرین وسیله قدرتمند تری برای بازی دارید و تا حدودی میتونید بازی های اواسط و آخر نسل رو با کیفیت بیشتری نسبت به کنسولا اجرا کنین. ولی خوب هزینه بر هست، اما اگه میخواین فقط با 1500 راحت 5 سال شایدم بیشتر راحت باشید PS4 میخرید که بیشتر بازی ها رو هم با رزولوشون 1080p و 60 فریم اجرا میکنه. PS4 انحصاریهای بهتری نسبت به PC داره چون سونی نزدیک به 14 تا استودیو First-Party فوقالعاده مثل N@ughty Dog و Santa Monica و... داره که واقعاً شاهکارای نسل هستن بازیهاشون. اگرم از اون دسته افرادی هستید که زندگیتون روی بازیهایی مثل Dota و WoW امثال اون میچرخه برین سمت PC. البته دلایل دیگه ای هم هست که طولانیه، ولی اینکه کدوم رو میخواید بگیرید بستگی به خودتون داره. من به شخصه PS4 رو پیشنهاد میکنم.

8. نه کنسول هک نشده و به این زودیها هم متاسفانه برای ما ایرانیها هک نمیشه. PS3 هکش 3-4 سال طول کشید و این احتمال خیلی زیاد هکش بیشتر طول میکشه. وقتی هک بشه کار گیمرای تو ایران و کشورای جهان سومی که بازیها براشون گرونه راحتتر میشه و میتونن با یه قیمت خیلی ارزونتر بازی رو بخرن، اما احتمال زیاد از بخش آنلاین محروم میشن که اونم ممکنه مثل نسل قبل براش یه چاره ای بشه که با دیسک کپی هم بشه آنلاین زد.

9. بازیهاش فقط اورجینالن.

10. به نظرم از همون شهر خودتون بگیرید بهتره و بهتره از یه جای معتبر یا آشنا بخرید. تو 100 تا فروشنده شاید فقط 1 نفر با انصاف باشه. مهلت تست هم اگه شد بگیرین. در ضمن اونجا کنسول رو حتماً چک کنید تا متوجه بشین دستگاه سالمه یا خرابه. گارانتی هم این کنسولا فکر نکنم باشه. فقط شنیدم بعضی جاها یه مهلت تست 2-3 روزه میدن.
نقل‌قول: من لپ تاپ دارم چون یکی داشتم چیپش خراب شده بود میترسم اینم خراب شه میخوام اینو بخرم.برا بهتر بودن منظورم قدرت سخت افزاریشه که قشنگ تا 5-6سال بکشه.منظورم عمر نبود.ساپورت بود.مثلا فیفا15برا پلی2 نمیاد.منظورم اینه
خب پی سی قویتره .من لپ تاپ دارم.پس اینو بخرم بهتره دیگه.اینطور نیست؟حداقل خیالم راحته کنسول بازیه و مقاومتش برا بازی بیشتر از لپ تاپه.از جنبه به قضیه نگا کنین.ممنون

بله قدرت سخت افزاریش که کنسولا برای بازی بهینه شدن و معماریشون با PC خیلی فرق داره. مثلاً GTA V رو ایکس باکس 360 با گرافیک 512 اجرا میشد و احتمال 90 درصد این نسل هم همینطوریه و راحت میکشه. ساپورت هم حتی اگه نسل تموم بشه تا 1-2 سال بازم سازندهها برای نسل قبلش بازی میزنن و در کل از لحاظ ساپورت زیاد نگران نباشین. بعله PS4 بگیرین قویتر از لپ تاپه البته بستگی داره لپ تاپ شما چی باشه چون بعضی لپ تاپها مثل XPS مخصوص گیمن (زیاد نمیدونم در این مورد) ولی در کنسول کنسول مقاومه و اگه دستگاه تا 1-2 روز باش خیلی کار کردین مشکلی بروز نداد یعنی راحت تا 4-5 (حتی بیشتر) سال اگه ازش خوب استفاده کنین خراب نمیشه.  

پاسخ
باسلام 
آقا من فقط یه سوال درباره PS4 دارم اونم تو ریجنش هست میخوام بدونم که هر ریجن واحد پولیش نسبت به اون کشوره یا این که بستگی به Location پروفایل داره که چه کشوری انتخاب کنی[img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
پاسخ
(09-23-2014, 10:21 PM)'amir bk111' نوشته است: باسلام 
آقا من فقط یه سوال درباره PS4 دارم اونم تو ریجنش هست میخوام بدونم که هر ریجن واحد پولیش نسبت به اون کشوره یا این که بستگی به Location پروفایل داره که چه کشوری انتخاب کنی[img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

اگه برای خرید از PSN این سوال رو می پرسین باید بگم به کشوری که توی پروفایل انتخاب میشه بستگی داره و در کل بله هر ریجن واحد پولش متناسب با همون کشوری هست که توش منتشر شده

پاسخ
سلام.ببخشید من میخوام ps4 بخرم نمیدونم کدوم رجین رو بگیرم،وقتی میرم مغازه چند تا باندل داره آدم گیج میشه کدوم رو ور داره....یکی برای برزیله؛یکی عکس knack داره.........خلاصه موندم کدومو بگیرم اگه میشه راهنماییم کن.اگه امکانش هست بهم پیام خصوصی بده.ممنون
پاسخ
خوب تایپیک خوبیه(به یاد قدیما!)
آقا چند تا سوال داشتم:
قیمت باندل ps4 با مدل های معمولیش چقدر از لحاظ قیمتی فرق داره؟ قیمت باندل های مختلف چطور؟ اونا هم از لحاظ قیمت با هم فرق دارن؟
اگه خدایی نکرده کنسول خراب شد تو ایران جایی هست درست و تعمیرش کنن؟

پاسخ
(09-24-2014, 02:47 AM)'rise fall' نوشته است: سلام.ببخشید من میخوام ps4 بخرم نمیدونم کدوم رجین رو بگیرم،وقتی میرم مغازه چند تا باندل داره آدم گیج میشه کدوم رو ور داره....یکی برای برزیله؛یکی عکس knack داره.........خلاصه موندم کدومو بگیرم اگه میشه راهنماییم کن.اگه امکانش هست بهم پیام خصوصی بده.ممنون

ریجن ها  واقعا هیچ تفاوتی با هم ندارن تنها فرقشون توی ریجن 2 ژاپن و 3 آسیا هست که کارکرد دکمه O و X در منوی کنسول فرق داره باندل ها هم تنها فرقش با کنسول های معمول داشتن بازی اضافه هست که البته تفاوت قیمت داره اگه پایین جعبه ی کنسول رو هم نگاه کنین ریجن کنسول رو نوشته و از روی سری ساختشون میشه فهمید ماله کدوم کشوره فکر کنم رجین 2 ژاپن و یک آمریکا و 2 اروپا و 3 آسیا توی ایران بیشترن و بیشتر فروشنده ها هم همینا رو دارن به نظر من هر کدوم ارزون تر باشه بخرید و اگه هم سری ساخت کنسول ها رو میخواید بگید تا بزارم براتون

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question خرید بدنه Ps4 ضربه خورده hossein V 3 2,131 09-05-2022, 10:48 AM
آخرین ارسال: sims2022
  دانلود نرم افزار PS4 Remote Play برای PC و Mac IMJUSTAMIR 11 15,713 05-16-2020, 02:22 AM
آخرین ارسال: kiaplaysgamr
  دریافت انواع بازی های اورجینال رایگان برای playstation و Xbox و pc bathayi 0 1,684 12-15-2019, 06:58 PM
آخرین ارسال: bathayi
  مبدل موس و کیبورد برای ps4 amink69 2 2,231 12-02-2017, 06:02 PM
آخرین ارسال: AmirAlpha
  رای دادن برای اضافه شدن زبان فارسی به ps4 A.Rajabi 1 2,014 08-19-2017, 09:08 PM
آخرین ارسال: A.Rajabi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان