امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهر نفرین شده | مروری بر سری بازی silent hill
مه غلیظ - صدای خش خش رادیو - چراغ قوه ای که به لباس وصل می شود - هیولا هایی که برای گرفتن جانتان هر لحظه نزدیک و نزدیک تر می شوند . این ها شما را یاد چه چیزی می اندازد ؟ درست است . سایلنت هیل . شهر گناهان . شهری که شما را با ترسهایتان روبرو می کند و شما رو عذاب می دهد . بی شک همه ی ماها با این سری بازی خاطرات بسیار خوشی داریم و با این بازی تا سر حد مرگ می ترسیدیم ! ولی متاسفانه از نسخه ی 4 به بعد این سری بازی به علت عوض شدن تیم سازنده بازی از زبان ها افتاد و دیگر آن محبوبیت قبل را پیدا نکرد تا مدتی قبل که مغز متفکر سری بازی (metal gear solid) هیدئو کوجیما از نسخه ی جدید این سری بازی به نام ( Silent Hills) رونمایی کرد و بلافاصله دمویی قابل بازی را برای دانلود در دسترس عموم قرار داد و بسیاری این دمو را دانلود کردند . حتی بسیاری از طرفداران کوجیما که این سری بازی را نمی شناختند به سراغ نسخه های قبل رفتند تا با این سری بازی آشنا بشوند پس ما هم سری به تاریخچه ی این سری بازی می زنیم تا با این شهر نفرین شده آشنا بشویم
Silent Hill 1 - 1999
[تصویر:  33613265738983305907.png]
در یک شب برفی و سرد هری میسون و دخترش شریل عازم شهری به نام سایلنت هیل بودند . همه چیز به نظر آرام می آمد . شریل ( دختر 6 ساله هری ) در صندلی عقب در حال کشیدن نقاشی بود . هری احساس خستگی می کند ولی به رانندگی اش ادامه می دهد . ناگهان صدای موتوری هری رو شوکه می کند . پلیسی به نام ( سیبل ) توجه هری را به خود جلب می کند ولی سیبل از هری سبقت می گیرد و می رد . هنوز چیزی از دیدار هری و سیبل نگذشته بود که هری موتور سیبل را بر روی زمین می بیند و متعجب می شود و در همان موقع دختر بچه ای در وسط جاده قرار می گیرد و هری برای اینکه با او برخورد نکند ماشین را منحرف می کند و تصادف می کند . وقتی هری به هوش می آید می آید شریل را در کنار خود نمی بیند پس فورا در این شهر نفرین شده به راه می افتد (در مورد داستان این نسخه در قسمت های بعد بیش تر صحبت می کنیم ) . این نسخه توسط گروهی ساخته شد که در نسخه های قبلی شکست خورده بودند و قرار بود این آخرین کار آن ها در کونامی باشد . ولی پس از موفقیت چشمگیر این بازی کونامی فورا به فکر ساخت نسخه ی بعد افتاد . بی شک سه دلیل در موفقیت این نسخه نقش داشته است : 1- گرافیک و نورپردازی بازی 2- جو سنگین و موسیقی های بازی 3 - داستان به شدن گیرا و شخصیت پردازی های بی نقص
Silent Hill 2 - 2001
[تصویر:  66604424506754930470.png]
مردی سرد و بی روح در توالتی حال بهم زن در حال تماشای خود است . گویا مدت هاست که خود را فراموش کرده است . دستی بر صورت خود می کشد و نامه ای که همسرش برای نوشته است رو دوباره می خواند . جیمز به خودش می گوید( همسر من که 3 سال پیش مرده پس چطور ممکنه !!!؟؟؟ ) این را با خود می گوید و راه می افتد . نقشه شهر سایلنت هیل را بر می دارد و به راه می افتد . در طول راه به قبرستانی می رسد و با زنی به نام آنجلا اشنا می شود . آنجلا از جیمز می پرسد که چرا به سایلنت هیل آمدی ؟ و جیمز می گه که من گمشده ای دارم !!! آنجلا نیز به جیمز در مورد خطراتی که در سایلنت هیل او را تهدید می کند هشدار می دهد ولی جیمز می گوید من باید همسرام را پیدا کنم و خطراتش اصلا برام مهم نیست !!! (در مورد داستان این نسخه در قسمت های بعد بیش تر صحبت می کنیم ) بعد از موفقیت چشمگیر سایلنت هیل 1 کونامی نسخه ی 2 این بازی را منتشر کرد ولی گویا این نسخه همه موفقیت های نسخه ی قبل را درو کرد و موفقیت های بیش تری نیز به دست آورد ! این بازی در سایت IGN لقب ترسناک ترین بازی تاریخ را گرفته و استاد یامائوکا در این نسخه بهترین آهنگسازی را انجام داده و باعث می شه شما با بازی واقعا ارتباط برقرار کنید.
Silent Hill 3 - 2003
[تصویر:  08096975928097424091.jpg]
خود را شهر بازی می بیند. همان جایی که سال ها پیش هری و سیبل در آن جا با هم به مبارزه پرداختند. چاقویی در دست خود می بیند. با تعجب از خودش می پرسد که این چاقو در دست من چی کار می کند ؟ ناگهان موجوداتی عجیب به او نزدیک می شوند. او آن ها را از پا در می آورد ولی در همان لحظه قطاری با هدر برخورد می کند و او از خواب می پرد. (در مورد داستان این نسخه در قسمت های بعد بیش تر صحبت می کنیم ) این نسخه در مورد شریل (هدر) میسون است. داستان این بازی 17 سال پس از اتفاقات نسخه اول اتفاق می افتد و همانند نسخه های قبل از داستانی بسیار قوی برخوردار است. گرافیک این بازی نیز به حدی بالا بود که گرافیکی ترین بازی سال شد و می توان به علاقه تیم سایلنت و کونامی به این سری بازی پی برد

پاسخ
عالی بود پسر[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
به نظر من سایلنت هیل 2 فقط ترسناک بود ولی با این حال بازیش کردم تمومش کردم.خیلی به خودم مینازیدم که اصلا از بازیهای نمیترسم واقعا هم همینجوری بود تا موقعی که دموی استاد بزرگ کوجیما رو دیدم بهضی جاهام کاملا ریخت.[img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]
فک نکنم بتونیم سیو سایلنت هیلز جدیده رو بعد از 6 ماه پیدا کنیم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]
...CRYSiS
[تصویر:  crysis_wallpaper_by_sfv666-d6av2wf.jpg]
پاسخ
خیلی ممنون داداش این اولین مقالم بود و نتونستم زیاد بنویسم کم و کاستی بود ببخشید [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ولی داداش فکر نکنم تو نسخه ی یک رو بازی کرده باشی [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] من یه مدت پیش بازی کردم وسطای بازی مغز سرم تیر کشید فکر کنم سکته کردم [img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
این دموی p.t هم چیز خاصی نداشت فقط خیلی پیچیده بود امیدوارم تو نسخه ی اصلیش اول شخص نباشه [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(09-15-2014, 04:21 AM)'Ali726' نوشته است: خیلی ممنون داداش این اولین مقالم بود و نتونستم زیاد بنویسم کم و کاستی بود ببخشید [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ولی داداش فکر نکنم تو نسخه ی یک رو بازی کرده باشی [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] من یه مدت پیش بازی کردم وسطای بازی مغز سرم تیر کشید فکر کنم سکته کردم [img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
این دموی p.t هم چیز خاصی نداشت فقط خیلی پیچیده بود امیدوارم تو نسخه ی اصلیش اول شخص نباشه [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

نسخه ی یک رو بازی نکردم ولی 2 رو آره.ترسناک هم بود به نظرم ولی تمومش کردم.اما P.T دمو چون بازی رو اول شخص کرده کوجیمای بزرگ و محیط بسته تر کرده کلا من به فنا رفتم.تریلرشو کامل دیدم ولی تیکه تیکه[img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
هنوز نتوستم کمال ببینمش تو روز روشن چه برسه الان.
واقعا کوجیما فک کنم میخواد سایلنت رو ز نده کنه بدجور......[img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]

...CRYSiS
پاسخ
(09-15-2014, 04:15 AM)'AMIR_PC' نوشته است: عالی بود پسر[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
به نظر من سایلنت هیل 2 فقط ترسناک بود ولی با این حال بازیش کردم تمومش کردم.خیلی به خودم مینازیدم که اصلا از بازیهای نمیترسم واقعا هم همینجوری بود تا موقعی که دموی استاد بزرگ کوجیما رو دیدم بهضی جاهام کاملا ریخت.[img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]
فک نکنم بتونیم سیو سایلنت هیلز جدیده رو بعد از 6 ماه پیدا کنیم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]

(09-15-2014, 04:43 AM)'AMIR_PC' نوشته است:
(09-15-2014, 04:21 AM)'Ali726' نوشته است: خیلی ممنون داداش این اولین مقالم بود و نتونستم زیاد بنویسم کم و کاستی بود ببخشید [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

نسخه ی یک رو بازی نکردم ولی 2 رو آره.ترسناک هم بود به نظرم ولی تمومش کردم.اما P.T دمو چون بازی رو اول شخص کرده کوجیمای بزرگ و محیط بسته تر کرده کلا من به فنا رفتم.تریلرشو کامل دیدم ولی تیکه تیکه[img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
واقعا کوجیما فک کنم میخواد سایلنت رو ز نده کنه بدجور......[img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]

آره داداش هر چی باشه بهتر از اون استودیوی کلیمکس هست که کلا گند زد به بازی
پاسخ
(09-15-2014, 04:45 AM)'Ali726' نوشته است:
(09-15-2014, 04:15 AM)'AMIR_PC' نوشته است: عالی بود پسر[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

از کوجیما انتاظر گرافیک بیش تر میره.ترس کمتر((((((((((((زیاد ترش کنه گیمرا اعتراض میکنن))))))))))))
ولی کوجیما اینو اول شخص کرد باعث شده اینقدر ترسناک بشه.
به نظر من
60% اول شخص بودنش
10%گذافیکش
بقیش هم خود کوجیما و افکارش
منتظرش هستیم همچنین مقاله ی بعدیت البته بیشتر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

...CRYSiS
پاسخ
(09-15-2014, 04:49 AM)'AMIR_PC' نوشته است:
(09-15-2014, 04:45 AM)'Ali726' نوشته است:

از کوجیما انتاظر گرافیک بیش تر میره.ترس کمتر((((((((((((زیاد ترش کنه گیمرا اعتراض میکنن))))))))))))
ولی کوجیما اینو اول شخص کرد باعث شده اینقدر ترسناک بشه.
به نظر من
60% اول شخص بودنش
10%گذافیکش
بقیش هم خود کوجیما و افکارش
منتظرش هستیم همچنین مقاله ی بعدیت البته بیشتر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

من که امیدوارم این نسخه به ریشه های خودش پایبند باشه [img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
از بابت گرافیک من به کوجیما اعتماد خالطی رو دارم [img]images/smi/s0 (38).gif[/img]
مقاله بعدی رو هم گزاشتم به افتخار تو داداش که نسخه یک رو تجربه نکردی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
سلام!
بهتره عکسارو وسط چین کنی همچنین این تیکه رو درست کن:
"
[bgcolor=#A9A9A9]همسر من که 3 [/bgcolor][bgcolor=#A9A9A9]پیش مرده پس[/bgcolor]..."

موفق باشی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  STALKER_2.jpg]
پاسخ
(09-18-2014, 11:37 PM)'Clonel Kovolsky' نوشته است: سلام!
بهتره عکسارو وسط چین کنی همچنین این تیکه رو درست کن:
"
[bgcolor=#A9A9A9]همسر من که 3 [/bgcolor][bgcolor=#A9A9A9]پیش مرده پس[/bgcolor]..."

موفق باشی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

سلام. با تشکر از تذکرتون الان درستش می کنم ولی منظورتون رو از وسط چین متوجه نشدم اگه می شه توضیح بدید
پاسخ
منون بابت مقاله.
من خدم از اونجا که خیلی از بازی های ترسناک می ترسم [img=18x18]images/smi/s0 (25).gif[/img] هیچ وقت نتونستم حتی به Silent Hill نزدیک بشم.
[تصویر:  6nbcc5qui6npeyaqb2sz.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 933 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,615 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,108 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  داستان بازی Silent Hill 1 Ali726 9 11,841 10-27-2019, 12:55 AM
آخرین ارسال: Ali726
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,717 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان