امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش کار با نرم افزار Steam
سلام عرض می کنم به تمامی کاربران محترم و شما رو به آموزش کار با نرم افزار Steam دعوت می کنم
این نرم افزار به شما کمک می کنه که با دوستان خود و یا کاربران دیگر بصورت آنلاین و کاملا رایگان بازی کنید و لذت ببرید
ابتدا شما  این نرم افزار رو از این لینک دانلود کنید  http://store.steampowered.com/about/?snr=1_4_4__11
البته فکر می کنم به هیتلر شکن نیاز داشته باشید چون بعد از نصب این برنامه نیاز به یک آپدیت در حدود 130 مگابایت داره
وقتی نرم افزار نصب شد  اگه اکانت دارید که واردش بشید  واگه ندارید روی گزینه ی  create an account کلیک کنید
بسیار خوب بعد از ورود به اکانت در قسمت بالا سمت راست صفحه روی گزینه Friends کلیک کرده و روی Add A Friend کلیک کرده و نام دوست خود و یا گروه و یا اسم بازی رو تو تب باز شده وارد کنید و اونو اد کنید و برای بازی کردن آنلاین تو صفحه ی اولی که باز شد لیستی از بازی های شما قرار داره و اگه نداشت با کلیک بر روی + بازی خود رو اد کرده و با دعوت دوست خود به بازی می تونید به صورت مولتی پلیر بازی کنید البته در بعضی از بازی ها بیش از دو نفر هم می تونید بازی کنید
امیدوارم لذت برده باشید این هم اسم اکانت منه اگه خواستید ادم کنید تا با شما بازی کنم: jblthecloner
این هم تصویری از رابط کاربری برنامه
[تصویر:  InstallSteam03.png]

[تصویر:  1353652348231119_large.jpg]
پاسخ
دوست عزیز هر پست باید حداقل یک تصویر داشته باشد.همچنین خیلی کوتاه بود...ولی موضوع مقاله واقعا عالیه اگه یکم بیشتر توضیح بدی،مقاله ی خوبی می شه.با تشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  peter_popken_03.jpg]
!Praise Prince of Persia
پاسخ
ممنون از نظرت دوست عزیز حدالامکان تا جایی که بتونم اصلاحش می کنم
پاسخ
با سلام خدمت شما دوست عزیز .

تاپیک عالی هستش و می تونه به یک مرجع تبدیل بشه [img=18x18]images/smi/s0 (62).gif[/img] فقط چند پیشنهاد .

1. طریقه بک آپ گیری و ریستور کردن رو هم قرار بدید که دوستان تازه سوال نکنند .
2. برای هر بخشی که می خواید توضیح بدید یک یا چند عکس قرار بدید و محلی دارید در موردش توضیح می دید رو یک دایره قرمزی چیزی بزارید [img=18x18]images/smi/s0 (25).gif[/img]
3. طریقه کار با نرم افزارهای موجود در استیم رو هم که بزارید دیگه تاپیک رو ترکوندین [img=18x18]images/smi/s0 (37).gif[/img]

موفق باشید [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
If life gives you errors, burn life's house down with the errors

کیس های ماد شده  (تاپیکی برای حرفه ای ها)
پاسخ
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
گفتم بهتره این تاپیک نخوابه و بشه یک مرجع برا تمام دوستانی که می خوان با نرم افزار محبوب Steam کارکنند.

خب اولین آموزش در مورد Backup گیری از بازی هاتون هست که اگه خدایی نکرده مشکلی پیش اومد برا سیستم نیاز به دانلود دوباره نداشته باشید.

خب وارد نرم افزار استیم می شیم
[تصویر:  0s7yd1exc34pcefppgjr.png]

بروی تب steam گوشه سمت راست بالا کلیک می کنیم و بعد گزینه Backup and Reastore Games انتخاب  می کنیم تا پنجره Backup and Reastore Programs  باز بشه
[تصویر:  vbg23ytjh70lunhxnjsg.png]

بعد از باز شدن پنجره Backup and Reastore Programs گزینه Backup currently installed programs رو انتخاب می کنیم و Next می زنیم
[تصویر:  uc8w6o2kmjkeqiy367lr.png]

در قسمت بعدی باید اسم بازی که می خوایم ازش بک آپ تهیه کنیم رو تیک بزنیم و بعد در پایین به ما حجم بک آپ رو نشون می ده بعد از انتخاب بازی موردنظر بروی Next کلیک می کنیم
[تصویر:  1i8e67rcdxtfk9pdtprm.png]

خب در این پنجره از ما می خواد که انتخاب کنیم کجا می خوایم بک آپ خودمون رو ذخیره کنیم( بنده بهتون توصیه می کنم درایو دریگری به جز درایو ویندوزتون رو انتخاب کنید )
[تصویر:  qs0u5qrk7ermsxnz861e.png]

خب در این قسمت استیم از ما می خواد که اسم بک آپ مون رو انتخاب کنیم و بعد می تونیم از گزینه File size انتخاب کنیم با چه حجمی می خوایم بک آپ تهیه کنیم به اندازه CD یا DvD یا یه صورت دستی که گزینه آخر Costum میشه و می تونید با هر حجمی بک آپ هاتون رو تهیه کنید که خودش فایل هارو براتون تیکه تیکه می کنه

[تصویر:  9fc87fyez82ta8y7i9wb.png]

و در آخر بعد از انتخاب حجم فایل ها گزینه Next رو می زنیم تا استیم عملیات بک آپ گیری رو انجام بده .

در پست های بعدی طریقه Reastore و Steam Music و Add Game و .... رو توضیح می دم براتون .

موفق و پیروز باشید
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
یه سوال.بعد اینکه از بازی مورد نظر Backup گرفتیم.برای دوباره شناساندن این فایل Backup باید تو Steam کدوم گزینه هارو بزنیم.
چون فایلی که Backup گرفته میشه به صورتی در میاد که icon بازی توش نیست . یک سری فایل های ناشناسی هستند.
لطفا روش این کار رو توضیح بدین.
[تصویر:  1412622107571.jpg]
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز
بانحوه ریستور کردن بک آپ ها در استیم در خدمت تون هستیم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
اول از همه باید بک آپ هاتون رو  به پوشه استیم منتقل کرده و در فولدر Backups بریزد
و بعد بشینید ادامه مطلب رو بخونید  .

بروی تب steam گوشه سمت راست بالا کلیک می کنیم و بعد گزینه Backup and Reastore Games انتخاب  می کنیم تا پنجره Backup and Reastore Programs  باز بشه

[تصویر:  vbg23ytjh70lunhxnjsg.png]

بعد از باز شدن پنجره Backup and Reastore Programs گزینه Reastore Previous backup  رو انتخاب می کنیم و Next می زنیم
[تصویر:  1k9k2423tv2qh26vce3s.png]

در این پنجره روی گزینه Browse کلیک می کنیم تا پنجره بعدی بازی بشه به آدرس دقت داشته باشید
[تصویر:  ogcopsbc10mzc6p955ee.png]
خب در اینجا فقط پوشه مورد نظرمون رو انتخاب می کنیم نه پوشه ی دیگه ای رو فقط پوشه بازی که می خوایم ریستور کنیم (ممکنه در داخل پوشه بازی فولدر هایی باشه با نام Disk_1 و غیره اون هخارو انتخاب نکنید )
[تصویر:  bh3pjlbv76citj46whms.png]
بعد از اینکه گزینه Select زدین به قسمت نصب می رسید که باید انتخاب کنید بازی در کجا نصب بشه
[تصویر:  2014-08-02_174925.jpg]
بعد از زدن گزینه Next به قسمت بعدی بر می خورید که ازتون می پرسه روی صفحه آیکون ایجاد بکنه یا نه
[تصویر:  2014-08-02_175020.jpg]
بعد فرایند نصب شروع میشه و باید کمی صبر کنید تا پایان
[تصویر:  2014-08-02_175146.jpg]

[تصویر:  2014-08-02_175345.jpg]
حالا می تونید بازی خودتون رو از قسمت گیم ها اجرا کنید .

دوستان شرمنده خودم بک آپی نداشتم مجبور شدم بقیه عکس هارو از یک سایت دیگه قرض بگیرم (با عرض پوزش)

موفق باشید [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
سلام دوباره برگشتم با تشکر از استقبال شما از این مطلب با توجه به سوالات شما عزیزان این بخش سوالات متداول رو اضافه کردم سپاس
1. استیم ف___لتر است! آیا مشکلی برای انجام بازی های آنلاین پیش خواهد آمد؟
خیر، تنها سایت استیم از طرف ایران ف___لتر شده است و به بازی های آنلاین ربطی ندارد. شما تمام بازی هارا میتوانید به راحتی و بدون استفاده از N پی V انجام دهید.
2. من نرم افزار استیم رو دانلود و نصب کردم ولی نمیتونم کسی رو به لیست دوستام اضافه کنم! چرا؟
همان طور که گفته شد برای دسترسی به تمام امکانات استیم شما باید حداقل یک بازی اورجینال خریداری کرده باشید
3. وقتی یوزر و پسورد خودم رو وارد میکنم برنامه استیم هنگ میکنه! مشکل از چیه؟
بله، بعد از لوگین کردن برنامه استیم هنگ میکنه ولی در واقع در حال لوگین کردن هست و باید صبر کنید. مدت زمان لوگین کردن از 1 دقیقه است تا حداکثر 30 دقیقه
4. باید حتماً بازی را دانلود کنیم؟
خیر، نیازی به دانلود کل بازی نیست! DVD بازی مورد نظر را تهیه کرده و بازی را نصب کنید، سپس محتویات آن را به مسیر زیر انتقال دهید
اسم فولدر بازی/X:\Program Files (x86-x64)\Steam\steamapps\commo

نام فولدر بازی باید دقیقاً همان نامی باشد که برای استیم تعریف شده، به طور مثال اسم فولدر برای بازی L.A. Nore به صورت l.a.noire میباشد.بعد از کپی کردن بازی در مسیر صحیح، از طریق نرم افزار استیم بازی رو نصب (Install) کنید.

پاسخ
(11-07-2014, 01:37 PM)'JBL' نوشته است: سلام دوباره برگشتم با تشکر از استقبال شما از این مطلب با توجه به سوالات شما عزیزان این بخش سوالات متداول رو اضافه کردم سپاس
1. استیم ف___لتر است! آیا مشکلی برای انجام بازی های آنلاین پیش خواهد آمد؟
خیر، تنها سایت استیم از طرف ایران ف___لتر شده است و به بازی های آنلاین ربطی ندارد. شما تمام بازی هارا میتوانید به راحتی و بدون استفاده از N پی V انجام دهید.
2. من نرم افزار استیم رو دانلود و نصب کردم ولی نمیتونم کسی رو به لیست دوستام اضافه کنم! چرا؟
همان طور که گفته شد برای دسترسی به تمام امکانات استیم شما باید حداقل یک بازی اورجینال خریداری کرده باشید
3. وقتی یوزر و پسورد خودم رو وارد میکنم برنامه استیم هنگ میکنه! مشکل از چیه؟
بله، بعد از لوگین کردن برنامه استیم هنگ میکنه ولی در واقع در حال لوگین کردن هست و باید صبر کنید. مدت زمان لوگین کردن از 1 دقیقه است تا حداکثر 30 دقیقه
4. باید حتماً بازی را دانلود کنیم؟
خیر، نیازی به دانلود کل بازی نیست! DVD بازی مورد نظر را تهیه کرده و بازی را نصب کنید، سپس محتویات آن را به مسیر زیر انتقال دهید
اسم فولدر بازی/X:\Program Files (x86-x64)\Steam\steamapps\commo

نام فولدر بازی باید دقیقاً همان نامی باشد که برای استیم تعریف شده، به طور مثال اسم فولدر برای بازی L.A. Nore به صورت l.a.noire میباشد.بعد از کپی کردن بازی در مسیر صحیح، از طریق نرم افزار استیم بازی رو نصب (Install) کنید.

آقا سلام و ممنون بابت تایپیک بسیار مفیدت.ولی این فرمایشی که شما درباره اکتیو کردن اکانت میکنید یکم ایراد داره.برای ضافه کردن دوست باید اکانتمون اکتیو باشه و برای این کار لازم نیست بازی اورجینال بخریم.حتی میتونیم از یکی از بازی های Free 2 Play استیم استفاده کنیم وحتما لازم نیست که تا آخر دانلود بشه.همین که اسمش بیاد توی لایبرری(لیست بازی هامون)کافیه.فقط خواستم این نکته رو بگم تا بعضی ها فکر نکنن که برای اکتیو کردن اکانت حتما باید بازی اورجینال بخریم.ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

ای کاش زندگی هم "Trainer" داشت! 63
پاسخ
سلام من به یه مشکل بر خوردم . وقتی می خوام dota 2 رو دانلود کنم بعد از 4-5 ساعت دانلود کامپیوتر رو خاموش می کنم . وقتی
[img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (67).gif[/img]دوباره کامپیوتر رو روشن می کنم دانلود بازی میره از اول . تو رو خدا کمکم کنید اعصابم چند روزه خیلی خورده
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  "ID Steam" اعضای فروم گیمفا HardCore Gamer 56 20,997 09-14-2022, 11:18 PM
آخرین ارسال: AbeeshoX
  معرفی نرم افزار Discord + سرور ایرانی Mostafa84 0 4,958 08-16-2016, 12:33 AM
آخرین ارسال: Mostafa84
  آموزش آنلاین بازی Rust peyman0074 16 13,040 10-15-2015, 10:16 PM
آخرین ارسال: Riot
  آموزش آنلاین بازی کردن Call Of Duty - Modern Warfare 2بدون نرم افزار استیم The Last King On The Earth 10 6,149 11-28-2014, 10:45 AM
آخرین ارسال: HardCore Gamer
  Game of Thrones را هم اکنون از steam پیش خرید کنید+سیستم مورد نیاز احتمالی handsomewolf666 0 1,719 11-24-2014, 02:43 PM
آخرین ارسال: handsomewolf666

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان