امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلایل برای خرید کنسول های نسل هشتمی | PS4 یا X1 ؟ هردو
[تصویر:  05458776105608190072.jpg]

مقدمه : این روز ها یکی از بیشترین بحث ها در دنیای گیم بحث در مورد کنسول های نسل هشتمی است که از لحاظ فروش فعلا برگ برنده در دست PS4  است . هدف از ایجاد این تاپیک این نیست که بگوییم PS4  بهتر است یا X1 .
هدف آن است  که به دلایلی نشان دهیم  هر دو کنسول خوبی های خود را دارند  و به جای بحث و توهین به فن های هریک از این دو کنسول فقط از آن ها لذت ببریم . البته کسانی که توهین می کنند طرفدار نیستند بلکه طرفدار (نما ) هستند . کنسول  PS4 در تاریخ 15 نوامبر به طور رسمی منتشر شد  و در سال 2014 به عنوان برترین گدجت سال انتخاب شد . کنسول Xbox One نیز در تاریخ 22 نوامبر سال 2013 منتشر شد . سخت افزار هردو کنسول تقریبا از لحاظ قدرت شبیه به هم است اما کنسول نسل هشتمی سونی یک مقدار قوی تر نشان داده , در اوایل سازندگان با رسیدن به رزولیشن مورد نظر در X1 دچار مشکل بودند که این مشکل نیز تقریبا حل شده است تا الان می توان گفت که سال خوبی برای هردو کنسول گذشت این مقاله علاوه بر دلایل یک نکته آموزشی نیز دارد آن هم این است که شاید بتواند بحث و دعوا بر روی کنسول های نسل هشتمی را کاهش دهد.
توجه : این تاپیک کار مشترک بین من و آقای مجیدنصر است . من دلایل برای خرید PS4  را برایتون می نویسم وایشان دلایل برای خرید X1  را می گوید . خوشحال میشم در ادامه همراه من باشید .

[تصویر:  04532385867847973630.jpg]

بازی های انحصاری : یکی از مهم ترین دلایل برای خرید کنسول نسل هشتمی بازی های انحصاری آنها هستند که باعث فروش بیشتر کنسول می شوند و البته معمولا یک سروگردن باید از بازی های دیگر بهتر باشد می توان گفت که کنسول PS4  در هر سبکی یک بازی دارد .

لیستی از مهم ترین بازی های انحصاری PS4  :
  1. Bloodborne
    The order : 1886
    Hellblade
    The last of us Remastered
    Uncharted 4
    In famous : Second son
    God of war 4

1. Bloodborne:  این بازی توسعه یافته توسط ( From Software ) و به صورت انحصاری برای کنسول نسل هشتمی سونی منتشر خواهد شد . این بازی به کارگردانی (Hidetaka Miyazaki ) کارگردان بازی های Demons souls  و Dark Souls  در حال ساخت است واز تاریخ 24 مارچ سال 2015 تا 27 مارچ همین سال منتشر خواهد شد .                                                                                                                                                                                [تصویر:  46681823473793094485.jpg]
    The order : 1886 : یک بازی در سبک ( Action– Adventure )  می باشد که توسعه داده شده توسط  Ready at down   و استودیو Santamonica می باشد و به صورت انحصاری برای PS4  منتشر خواهد شد . داستان بازی در لندن جریان دارد و تاریخ انتشار آن نیز دومین ماه از سال 2015 یعنی فوریه خواهد بود.   [تصویر:  87214175472188725798.jpg]
    Hellblade : این بازی در حال ساخت توسط (Ninja theory ) به صورت انحصاری برای PS4  . این بازی توسط موتور گرافیکی Unreal engine 4 در حال ساخت است که میتواند یکی از بهترین بازی ها در بخش گرافیک باشد سبک بازی نیز (Action – Hack and Slash ) می باشد و درسال 2015 منتشر خواهد شد.  [تصویر:  91468522757688432661.jpg]
    The last of us Remastred : این بازی یک نسخه بازسازی شده از نسخه PS3 همین عنوان بوده که توانسته بود دویست عنوان برترین بازی سال را کسب کند . سبک بازی ( Action-Adventure- Survival horror )  می باشد و اولین باز در تاریخ 14 ( June ) سال 2013 به صورت انحصاری برای کنسول نسل هفتمی سونی منتشر شد و بعد در تاریخ 29 جولای سال 2014 برای PS4 منتشر شد .                                                                                     [تصویر:  86908468057826008138.jpg]
    Uncharted 4  : یک فرانچایز بسیار معروف  خیلی ها از شنیدن خبر اینکه Uncharted 4 در حال ساخت است خوشحال شدند این بازی در سبک سوم شخص شوتر  اکشن و ماجراجویی می باشد این بازی توسط شرکت ناتی داگ در حال ساخت است وداستان بازی بعد از چند سال از وقایع Uncharted 3 :drakes deception می باشد و در سال 2015 منتشر خواهد شد .                                                                                                                   [تصویر:  53206856928360767294.jpg]
    In famous : Second son  : یک بازی جهان آزاد می باشد  ودر سبک (Action-Adventure ) توسط Sucker Punch  ساخته و توسط سونی به صورت انحصاری برای کنسول PS4 در تاریخ 21 مارچ منتشر شد .                                                                                                                                             [تصویر:  73688881538036092115.jpg]
7 .  God Of War : یک فرانچایز بزرگ دیگر،‌ خدای جنگ بر می گردد . توسط استودیو Santa Monica ساخته می شود و احتمالا در سال 2015 یا 2016 منتشر خواهد شد .
سبک این فرانچایز نیز ( Action - Adventure & Hack And Slash ) می باشد .
[تصویر:  24994361596608890017.jpg]

سخت افزار : یکی دیگر از نقطه های قوت کنسول نسل هشتمی سونی قدرت سخت افزار آن است که نسبت به PS3 پیشرفت چند برابر داشته است . در زیر مشخصات کلی به همراه سخت افزار بازی را مشاهده میکنید . گرافیک این کنسول نیز تا الان به عنوان بهترین گرافیک در کنسول ها شناخته شده است .
[table][tr][td]
مشخصات کلی
[/td][/tr][tr][td]
ابعاد
[/td][td]
275x53x305mm
[/td][/tr][tr][td]
وزن
[/td][td]
2800گرم
[/td][/tr][tr][td]
نوع درایو بازی
[/td][td]
Blu-ray / DVD-ROM
[/td][/tr][tr][td]
نسخه ی کپی خور شده
[/td][td]
[تصویر:  no.png]
[/td][/tr][tr][td]
پردازشگر
[/td][/tr][tr][td]
پردازشگر اصلی CPU
[/td][td]
AMD "Jaguar" Processor - 8 Cores
[/td][/tr][tr][td]
پردازشگر گرافیکی GPU
[/td][td]
1.84Flops, AMD Radeon Graphics Core
[/td][/tr][tr][td]
حافظه RAM
[/td][td]
8GB GDDR5
[/td][/tr][tr][td]
خروجی / ورودی
[/td][/tr][tr][td]
شبکه بی سیم Wi-Fi
[/td][td]
[تصویر:  yes.png]
[/td][/tr][tr][td]
بلوتوث
[/td][td]
[/td][/tr][tr][td]
پورت USB
[/td][td]
[/td][/tr][tr][td]
شبکه Ethernet
[/td][td]
[/td][/tr][tr][td]
سایر قابلیت ها
[/td][/tr][tr][td]
هارد دیسک
[/td][td]
[/td][/tr][tr][td]
ظرفیت هارد دیسک
[/td][td]
500گیگابایت
[/td][/tr][tr][td]
دسته بی سیم
[/td][td]
[/td][/tr][tr][td]
کارت خوان
[/td][td]
[تصویر:  no.png]
[/td][/tr][tr][td]
سایر امکانات
[/td][td]
• مجهز به بلوتوث نسخه 2.1 ( EDR )
• دارای پورت USB 3.0
[/td][/tr][tr][td]
اقلام همراه کنسول
[/td][td]
• دسته بازی Dual Shock 4
• هدست مونو
• کابل برق
• کابل HDMI 
• کابل USB
[/td][/tr][/table]

Dual Shock 4 : در یک کلام عالی ! دسته بازی این کنسول نسبت به کنسول نسل هفتمی سونی پیشرفت بسیار زیادی داشته است . بازی کردن با آن بسیار لذت بخش است در جلوی دسته ( LED ) های نوری وجود دارد که در بخش و شرایط در بازی رنگ آن ها تغییر میکند به طور مثال در بازی GTA V هنگامی که پلیس در تعقیب شماست به رنگ قرمز و آبی در می آید .

[تصویر:  31469996457185672647.jpg]

[تصویر:  76495224480352660671.jpg]

دکمه SHARE : این دکمه که بر روی دسته قرار دارد به شما امکان این را میدهد تا ویدیویی از بازی خود بگیرید و در 
Twitch یا Ustream آپلود کنید . حتی صدا و تصویر شما نیز می تواند در کنار تصویر زنده ی بازی کردن شما قرار بگیرد .

[تصویر:  11047308242210427911.jpg]

طراحی : طراحی این کنسول به حد باور نکردنی عالی بوده است و بسیار زیبا و ظریف است .
بسیار در چشم است و هر کس با یکبار دیدن عاشقش می شود .

[تصویر:  29467203166658720733.jpg]

این تنها بخش  ( خیلی کوتاهی ) از فایده های این کنسول دوست داشتنی است . مطمئنا (!) بخش دومی برای مزایا PS4 وجود خواهد داشت .
بزودی منتظر مقاله ای از آقای مجید نصر در مورد دلایل خرید کنسول XBOX ONE در همین تاپیک باشید .
توجه : هر گونه نظر، انتقاد و پیشنهاد خودتون رو در قسمت نظرات ذکر کنید .[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
توجه 2 : با اجازه آقا امیر در این بخش زده شد !
در ضمن یلدایتان مبارک .

[تصویر:  anime-psycho-pass_1436198.jpg]
پاسخ
واقعا مقاله خییییییییییییییییییلیییییییییییییییییی خوبی بود.
من دوست دارم PS4 بخرم ولی مشکل من اینه که هی باید بازیت رو تعویض کنی و من این کار رو اصلا دوست ندارم.شاید یه موقع هوس کنی بازی های قبلیت رو انجام بدی.
[تصویر:  BSCc2Fr.jpg?1]
پاسخ
از همه دوستانی که قصد خرید xbox one دارند صمیمانه تقاضا می کنم نخرن!
من از خریدش شدیدا پشیمونم ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
من اول Xbox One خریدم و اینطوری شدم [img]images/smi/s0 (34).gif[/img] واای چه کنسول خفنی!!!! فرامین صوتی [img]images/smi/s0 (34).gif[/img] وااای
اما بعد از خرید PS4، کلا کنسول Xbox One داره خاک می خوره !!!!! سونی کلا با بازی هاش شمارو تامین می کنه و مولتی پلتفرم هم 100% باید روی ps4 تجربه بشه! یعنی رسما xbox one برای حدود 10 - 20 تا انحصاری که تا پایان نسل هشت می خواد بده باید خرید ! پس نتیجه می گیرم نخریم خیلی بهتره !
این بود نصیحت یک داغ دیده از 2 میل پول بی زبونی که پای یه کنسول داده [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
مقاله خوبی بود، خسته نباشید. اما همچنان میگم که اگه بیشتر به جزئیات بپردازید و تخصصی تر بنویسید خیلی بهتر میشه...
[تصویر:  irosbr2pxrvt.jpg]
پاسخ
من که Xbox One رو ترجیح میدم.البته نه غول سونی نه هیولای مایکرو در برابر PCازدها هیچ کاری نمیتونه بکنه [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
[تصویر:  36222795918070891517.png]
پاسخ
خوب بود.ولی until dawn رو جا انداختی.یه بررسی قیمت کنسول هم میکردی خوب بود
در روزگار جهل،شعور خود جــــــرم است
پاسخ
(12-21-2014, 11:39 PM)'razhaypenhan' نوشته است: خوب بود.ولی until dawn رو جا انداختی.یه بررسی قیمت کنسول هم میکردی خوب بود

سلام .
همونطوری که گفتم این مقاله قسمت دومی هم داره .
احتمالا دیگر انحصاری ها رو هم اونجا معرفی میکنم .
ممنون بابت نظرتون

(12-21-2014, 11:02 PM)'Erfan-Wh' نوشته است: مقاله خوبی بود، خسته نباشید. اما همچنان میگم که اگه بیشتر به جزئیات بپردازید و تخصصی تر بنویسید خیلی بهتر میشه...

راستش این مقاله واقعا وقتم محدود بود ! ( ب دلیل یک سری مشکلات )
سعی میکنم از مقاله بعدیم حتما از نظر شما بهره ببرم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
(12-22-2014, 12:35 AM)'Alireza25' نوشته است: سلام آرین جان[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اول از همه شب یلدات مبارک :watermelon:
در مورد مقاله توضیحات در مورد بازی ها کم بود و فقط سبکشون و استدیو هاشون رو نوشتی!(سعی کن بیشتر شاخ و برگ به توضیحاتت اضافه کنی)
در ضمن بعضی از انحصاری هاشو جا انداختی!!!
حالا چرا میخوای بزنی![img]images/smi/s0 (38).gif[/img] انتقاد کردم دیگه![img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

ولی با توجه به اینکه وقتت کم بود و این مقاله آپدیت خواهد شد بسیار عالیه![img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

این حرفا چیه . شما رو سر ما جا داری !
در مورد اینکه بعضی از انحصاری ها رو جا انداختم که شکی نیست .
ولی اگه دقت کرده باشی نوشتم ( لیستی از مهم ترین بازی های انحصاری ) 
و ی چیز دیگه نخواستم زیاد هر بازی رو باز کنم سعی کردم اطلاعات مهمشو بنویسم [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
بازم ممنون بابت نظرت . [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
در این مورد باید بگم که برای من فقط بازی های انحصاری مهم هستن چراکه اگر بازی های انحصاری را مقابل گرافیک قرار بدین متوجه میشین که این گیم پلی یک بازی انحصاری هست که موجب جذب شخص میشه و در اقلب موارد گرافیک.چرا که ممکنه گیمی گرافیک آنچنانی داشته باشه(مثل عناوین اخیر) ولی گیم پلی خوبی نداشته باشه که موجب بازخورد منفی شدید میشه که در بعضی موارد موجب به ور شکستگی سازنده میشه و بهترین مثال در این مبحث هم میتوان به Ryse SOR اشاره کرد.
بنده انتقادی از مطلبتون نمیتونم بکنم چرا که شما هر تور شده در مقاله نویسی یک سر و گردن از من بالا تری و این بخش رو به دست اساتید میسپارم.
تاپیکی بسیار مفیید بود با تشکر.  
 War Never Ends Quietly  
پاسخ
یه جوری نوشتید کاری مشترک انگار چی هست از این جور مقالات کوتاه تو اینترنت زیاد [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

شوخی کردم دستتون درد نکنه.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  23282666029139681402.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question خرید بدنه Ps4 ضربه خورده hossein V 3 2,152 09-05-2022, 10:48 AM
آخرین ارسال: sims2022
  دانلود نرم افزار PS4 Remote Play برای PC و Mac IMJUSTAMIR 11 15,812 05-16-2020, 02:22 AM
آخرین ارسال: kiaplaysgamr
  مشاوره برای خرید PS4 arshiasaberi 554 130,047 04-28-2020, 06:40 PM
آخرین ارسال: ahanfrosh
  دریافت انواع بازی های اورجینال رایگان برای playstation و Xbox و pc bathayi 0 1,696 12-15-2019, 06:58 PM
آخرین ارسال: bathayi
  مبدل موس و کیبورد برای ps4 amink69 2 2,251 12-02-2017, 06:02 PM
آخرین ارسال: AmirAlpha

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان