نظرسنجی: آیا با مطالعه ای تاپیک به ویندوز فون علاقه مند شدید ؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
بله ، خیلی خوبه
66.67%
4 66.67%
خیر ، مسخرس
0%
0 0%
نظری ندارم
33.33%
2 33.33%
در کل 6 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و برسی ویندوز فون | سوالات و اشکالات شما { آپدیت شد ، بازی }
مطمئینا تا حالا اسم ویندوز فون رو شنیدید ؟ اما  پیش خودتون گفتید پف این دیگه چیه عمرا اگه به پای ای او اس و اندرویید برسه . برای بیشتر ما ایرانیا ویندوز فون یه سیستم عامل ناشناختس . شاید ویندوز فون تجربه ی اندرویید و ای او اس رو داشته باشه اما باور کنید میتونه با اونا رقابت کنه . قصد من از ایجاد این  تاپیک آشنایی شما با این سیستم عاله .
نقد و برسی من با ویندوز فون 8.1 و موبایل nokia lumia 625 انجام شده .
[تصویر:  tsyejxir0gwmoli70gk.png]
نام : windows phone
شرکت سازنده : microsoft
آخرین نسخه : 8.1

شرکت های فعال سازنده : htc , samsung , lg , zte , nokia و ... 

لاک اسکرین

[تصویر:  pk8h0mzgjqrr1m74fu3.png]
لاک اسکرین یکی از مهم ترین بخش های یک سیستم عامل است چون هر روز ما ده ها بار خواسته و ناخواسته اونو میبینیم و با اون کار میکنیم . لاک اسکرین ویندوز فون امکانات زیادی نداره اما با نصب برنامه های فرعی میتونید امکانات جالبب بهش اضافه کنید . همین طور که توی عکس ( خودم گرفتم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img] )  میبینید ساعت و تاریخ معلومه  ، اگه تصویر رو به بالا بکشید صفحه رمز که اختیاریه براتون میاد و فقط هم دارای پین هستش . منظورم اینه که نمیشه مثل اندرویید الگو رو براش گذاشت .
از امکانات دیگش ایمن از فضولاست !! تو تنظیمات یه گزینه داره که اگه فعالش کنید مثل عکس زیر اگه پیامی براتون بیاد یا هر چیز دیگه ای ، تا فرد رمز رو نزنه حتی از طریق ناتفیکیشن هم نمیتونه ببینتش . عکس های لاک  اسکرین هم دلخواهه اما با یه نرم افزار انحصاری مایکروسافت شما میتونید ساعت و یا متون زنده رو داخل لاک اسکرین بزارید و لذت ببرید . اما نا گفته نماند  که اینکار باعث کند شدن سرعت لاک اسکرین میشه

[تصویر:  548vl119rsvfwhvhbsp5.png][تصویر:  r0vx6tt4irzvpu8omb96.png]
استارت

[تصویر:  tsyejxir0gwmoli70gk.png]
کاشی های جذاب و جالب ویندوز 8 رو که یادتون میاد ؟ با کمی تغیر اون کاشیا توی ویندوز فون هم وجود دارن ، که واقعا کار کردن با کاشیا لذت بخشه . تصویر بالا ببینید ، این استارت ویندوز فونه فقط چون بعضیا فکر میکنن این یه چیزی شبیه منوه . توی صفحه استارت شما میتونید شخصی سازی های زیادی رو پیاده کنید . مثلا فقط برنامه هایی رو تو هر اندازه ای و تو هر مکانی با هر رنگی میتونید توی صفحه استارت بزارید . کاشی ها زنده هستند هر چند ثانیه پشت رو میشن و اطلاعات اون برنامه رو به نمایش میزارن . نکته جالب اینجاست که شما هر برنامه ای رو که باز کنید و یا بخواید از برنامه ای وارد استارت بشید ، کاشی با نظم چیده و برچیده میشن . با کاشی ها سریع کار کنید شما حس میکنید که کاشیا سریع و خشنن و اگر نرم کار کنید ، حس میکنید کاشیا نرم و مهربونن . من که اینجور فکر میکنم .
ممکنه فکر کنید که ویندوز فون پس زمینه نداره اما با نصب ویندوز فون 8.1 این قابلیت اضافه شده که میتونید پشت برنامه ها ( برنامه های خاص که بیشترشون میشه ) عکس بگذارید .
منظورم از برنامه های خاص اینه که بعضی از برنامه ها نه رنگ عوض میکنن و نه میشه عکس پشتشون گذاشت مثل وایبر ، افیس ، اسکای درایو و ... در بروزرسانی های بعد بیشتر توضیح میدم .
منو
[تصویر:  jf60t011qfx9gccshdb.png]
منوی  ویندوز فون بدون پس زمینس و بر خلاف اندرویید و ای او ای به صورت عمودیه . شما در استارت با کشیدن انگشتتان به سمت چپ وارد منو میشوید . از نکات مثبت منو اینه که به دو صورت میتونید برنامه ی مد نظرتونو سریع پیدا کنید . یکی از طریق حروف الباست ، که وقتی روی حروف البا کلیک کنید لیستی برای شما باز خواهد شد که شما باید حرف اول برنامه رو بزنید تا اونو بیاره . راه دوم جستجو برنامس وقتی رو ایکون جستجو در بالا کلیک کنید میتونید جستجوتونو انجام بدید و برنامتون رو پیدا کنید .
فقط همین متاسفانه منو ویندوز فون مثل اندرویید و ای او اس قابلیت شخصی سازی زیادی نداره .

[تصویر:  qd1lo5six5hal7nlfy8s.png][تصویر:  59gcpnnnehb972cw0z.png]

بازی ( 6/10 )

[تصویر:  wxjbsuzubgv83gn4pk86.png]
به درخواست یکی از دوستان میخوام امروز کمی از بازیای ویندوز فون بگم . به نظر من تنها عیب ویندوز فون در برابر اندرویید  ای او اس داشتن برنامه ها و بازیای کمه  ، اما خوشبختانه در مدت زمان بسیار کوتاه شرکت های بازی ساز بازی های خودشونو برای ویندوز فون هم ارائه میدن . بازی های معروف موبایل مثل انگری بیردز و ساب وی همگی برای ویندوز فون موجودند . بیشتر بازی های استور ویندوز فون ار رم 512 پشتیبانی میکنند تا کسانی که تلفن هوشمند میان رده و یا ضعیفی دارند ( مثل خودم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] ) بتونن از بازیا  استفاده کنند . بازی ساز های ایرانی هم خوشبختانه هر روزه بازیای خود را در استوربرای  دانلود میگذارند . بازیای ایرانی معروف مثل آفتابه و صمد پرواز هم از این نو بازیاست . اما نکته منفی استور بازی اینه که چون کمی تعداد بازیا کمه کسایی که بازی میسازنن معمولا پولیش میکنن که از ایران خرید اونا خیلی مشکله . یعنی حدود 20 درصد بازیای استور تقریبا پولین یا باید داخل برنامه ای پول بدید . بازی های معروفی مثل ماینکرفت و گلها مقابل زامبی ها از این نوع بازیای پولی هستند . در تصویر زیر لیست بهترین بازیای منتخبی استور رو میبینید ( سمت راست ) . بازی های نصب شده وارد قسمت xbox game میروند که در آنجا بازیهایی که مخصوص xbox windows phone هستند ، میتوانید بازی کنید . برای خود اواتار زنده بسازید با امتیازی که داخل بازی میبرید سکه طلا بهتون میده . با سکه های طلا میتونید برای اواتارتون لباس بخرید و خیلی کارای جالب دیگه . تصویر سمت چپ تصویری از xbox game هستش .
[تصویر:  5geallpi589phbthkpxy.png][تصویر:  e20eu9mj7m8uujj9lh39.png]

توجه داشته باشید که این تاپیک هر روز به روز میشه سعی میکنم هر روز قسمتی  از این امکانات بی نظیر ویندوز فون ( که هنوز بهش نرسیدیم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] ) داخل تاپیک بزاریم
اگه سوال یا مشکلی دارید بفرمایید .

پاسخ
اگه امکانش هست از بازی های ویندوز فون هم تصویر بزارید . ممنون
[تصویر:  Dhoom-3-Aamir-Khan.jpg]
پاسخ
(12-26-2014, 11:53 PM)'bro.m-ac' نوشته است: اگه امکانش هست از بازی های ویندوز فون هم تصویر بزارید . ممنون

گذاشته شد. اگه بازم سوال یا درخواستی داشتید در خدمتم

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک اختصاصی سوالات و مشکلات شما درباره ویندوز Gladiator 265 56,224 08-03-2019, 05:03 PM
آخرین ارسال: White Beard
  ویندوز ۱۰ برای بازی خوب است؟ Cpt. John "Soap" MacTavish 13 6,779 08-03-2019, 01:55 PM
آخرین ارسال: maxpaingame
  آپدیت ویندوز 10 mohaX10Xmad 0 1,547 07-02-2017, 03:08 PM
آخرین ارسال: mohaX10Xmad
  برنامه های دسکتاپ ویندوز در ویندوز استور منتشر می شوند tamirat 1 1,847 09-26-2016, 05:45 PM
آخرین ارسال: Marcus Holloway
  نحوه ی کرک کردن برنامه های ویندوز 8 Ct Os 2 2,689 09-18-2016, 06:39 PM
آخرین ارسال: The Grand Tour

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان