امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی از gaming روی linux و freebsd
با عرض سلام.
حدود ۵ سال هست که فقط از لینوکس استفاده میکنم. یه چند ماه قبل ویندوز نصب کردم فقط برای گیمینگ ( و الان احساس میکنم لینوکسم ویروسی شده S0 (45) )
ولی سیستم عاملی که ترجیح میدم بازهم لینوکس باقی میمونه. توی این تاپیک قصد دارم یه لیستی بذارم برای کسایی که مثل من از ویندوز بیزارند و دوست دارند توی لینوکس بازی بکنند:
  • Witcher 2: assassin of the kings
  • Dota 2
  • Deus ex
  • total war: warhammer
  • warhammer 40k dawn of war III
  • limbo
  • inside از طریق wine به طور بی نقص اجرا میشه
  • life is strange
  • سری Metro
  • Civilization
  • Mad max
  • XCom
  • DiRT Rally
  • Rocket League
  • Tomb raider 2013
  • Border lands 2
  • Stardew Valley
  • bindings of issac
  • bioshock
  • shadow of mordor
  • Outlast
  • Hitman
  • Hollow Knight
  • Dying Light
  • Pillars of eternity
    دقت کنید چون اخرین نسخه wine تاحد زیادی از dx11 پشتیبانی میکنه شما میتونید خیلی از بازی های جدید رو روش اجرا کنید. فقط:
  •  ترجیحا از FreeBSD استفاده کنید. به طرز عجیبی از خود لینوکس (و گاها ویندوز) fps بیشتری میده S0 (5)من توی wine و شبیه ساز cemu توی بازی mk 8 به طور پایدار 60fps گرفتم. توی ویندوز گاها ۶۰ بود گاها ۱۰! شبیه سازی یه شبیه ساز توی یه شبیه ساز دوم با استفاده از درایور گرافیک شبیه سازی شده توی شبیه ساز سوم! و نتیجه بهتر!!! مایکروسافت خدایی چی کد زدی توی ویندوز؟؟
  • steam و gog رو روی wine نصب کنید و بازی رو از طریق یکی از این دو اجرا کنید (توی استیم یا بازی رو بخرید یا از طریق add non steam game اجراش کنید.) اینکار ارور های خیلی زیادی رو حذف میکنه. من خودم ds1 رو به طور کامل توی  60fsp به این شکل تمام کردم S0 (24)
  • حتما از اخرین نسخه wine استفاده کنید.4- اگه بازی گزینه dx10 یا dx9 یا opengl یا vulkan داشت از اونها استفاده کنید. در آینده وقتی wine از  dx12 پشتیبانی کرد از اون استفاده کنید. dx11 فاجعه است.5-برای پلتفرم های دیگر شبیه ساز های مقابل هم موجودن: dolphin - rpcs3 - pcrx2 - cemu
  • اگه این پست بهتون کمک کرد یه صلوات به من هدیه کنید :)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان