امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط با اعضای تحریریه
@مبین احمدی

عزیز شما به نظر میاد خیلی توپت پره. چهار نفر که اصلاً نمیدونن نقد چیه و منتقد کیه اومدن کامنتتُ لایک کردن توی سایت فک کردی الان هر حرفی بزنه همه به سازت میرقصن؟ اول بگم که سعید اقابابایی گُل خیلی محترم خواستند که وارد حاشیه نشیم با این حرفای شما و یک خط هم جواب ندیم که ازش واقعاً عذر میخام برای این کامنتم... ولی مث اینکه شما بیخیال نیستی و حتماً باید جوابی که لایقش هستی رو بشنوی تا بفهمی حرفی که زدی و دو خط لایک کنارش ردیف شده همچینم درست نیست!
عزیز من شما که خودتُ خیلی قدر میدونی پس حداقل باید بفهمی که نقد چیه و از کلمه ی انتقاد میاد!مث اینکه کلا شما با مبحث نقد آشنا نیستی. یعنی نه فقط شما خیلی سایت‌ های داخلی همینطورن. نود درصدشون گزافه‌ گویی و توضیحه نه نقد. متاسفانه مخاطب‌ نمای کم‌سن و سال هم که چیزی بارش نیست همیشه آماده‌ اینه مقابل این مطالب فقط تمجید کنه و طرف هم که می‌ بینه چهارتا مخاطب ده یازده ساله ازش تعریف میکنن خودشو گم می‌کنه فکر می‌ کنه راهش درسته و الان اند قضیست در صورتی که اینطوری نیست. 
شما هم معلومه نقد فراستی نخوندی یا کلاً یه منتقد درست حسابی رو نخوندی. حالا ممکنه شما هم تحت تاثیر جو ایشون رو با کلی سوابق و نوشتن کتاب‌ ها و نشریات مختلف ببری زیر سوال ولی کسی اهمیت نمیده... کسی میتونه تشخیص بده که حداقل نقد و انتقاد رو درک کنه... 
نقد این چیزی نیست که آماتورهای اطرافمون کردن تو کله ما، این نیست که دو دو تا چهارتا باشه بهتره یکمی تحقیق کنید حداقل، شاید توی مدیای گیم فقط تعداد کمی باشن که واقعاً نقد مینویسن ولی توی مدیاهای دیگه مثِ فیلم و سینما میتونین خیلی راحت پیدا کنین و یکم الگو بگیرین.
ملک شما اینه منتقد خوب اونیه که فقط تعریف کنه و از ترس چندتا کاربر بی‌اهمیت که هیچ منتقد درستی هم هیچ‌وقت بهشون جواب نمی‌ده بیاد از ترسش یه چیزی باب میل همه بگه. با این تفسیر شما باید کلا نصف سایت‌های خارجی با کلی منتقد سی چهل ساله تعطیل کنن. کوین ون‌اورد هم با این تفاسیر فکر کنم باید بره بمیره.

نقل‌قول: متاسفانه مدتیه گیمفا و مسئولین توی غربال کردن افراد متخصص یه‌خورده ضعف داره. من نمی‌دونم آیا کسی مقالات نویسنده‌ها رو بررسی نمی‌کنه؟ آیا وقتی ویراستار بررسی ترک‌مانیا رو خونده، به نویسنده گیر نداده؟ واقعا من نمی‌تونم عملا درک کنم که تو چنین سایتی، مقاله‌ای با اون محتویات منتشر بشه. چه خبره آخه ..
مث غربال کردن افرادی مث یونس بهرامی که تو بازینما مینویسن؟

مقاله ها هم بررسی میشن و از دو سد کت و کلفت به اسم دبیر و سردبیر رد میشن تا تأیید بشن و اگه مقاله ای کیفیتش پایین باشه روی سایت نمیره. دیگه نوشته هایی که توی اون مطلب هست مربوط به نویسنده میشه و نمیشه چون لی لی به لالای کاربرا نزاشته رو سایت نره!

نقل‌قول: من فقط نیستم، خیلی‌ها بهشون برخورده با این بررسی؛

امیدوارم تا حالا فهمیده باشین که یه نقد نظر شخصی منتقده... کسی بهش برخورده یا نخورده مسولش منتقد یا مسولین سایت نیستن!

نقل‌قول: و در نهایت یکی از جواب‌های منتقد بازی

نکنه شما انتظار داری وقتی کسی با کمال پررویی به نویسنده  یه مطلب میگه شما داری ادای یه نویسنده ها رو در میاری و چون از یوبی جون من تعریف نکردی هیچی بارت نیست، بگه آفرین گلم شما حقیقتُ میگی و به همین راه مقدست ادامه بده؟

نقل‌قول: توهین؟ اینجوریه رسمش؟

هر کنشی یه واکنشی داره، نیوتن صدها سال پیش کشفش کرد، شما هم درکش کنید... 

نقل‌قول: نقل قول:
در کل خیلی دوست دارم (و مطمئنم خیلی‌های دیگه هم دوست دارن) که جواب مسوولین و منتقد رو ببینم؛ ببینم آیا این همون گیمفای چند ساله پیشه؟ چرا آخه ...

جوری میگید گیمفای چند سال پیش اگه کسی ندونه حس میکنه مقاله هایی نوشته میشد که کوین ون اورد کم میاورده مقابلش! (منظورم بعد از دوره ی آقای نوروزیه) به نظر فقط مقاله هایی بوده که کاربرا رو اروم میکرده، چون نظر شخصی نویسنده عملاً توش راه نداشته! این تفکر غلط هم انقد توی وجود بعضی منتقدنماها رسوخ کرده که با همین یه مقاله خیلی بد به کراوات ـشون خورده...

نقل‌قول: همین موضوع که دو نفر مقالات رو بررسی میکنن برای من خیلی جالبه  جالبه چون نمی‌تونم درک کنم چنین مطلبی رو با چه دلیل منطقی میفرستین رو سایت. عزیزِ من، کلمات مقاله که فقط ملاک نیستن، باید بدونین چی نوشته شده؛ باید بدونین چطور نگارش شده

خوبه اون دو نفری که مقاله ها رو تایید میکنن یه چیزی میدونن و حداقل برای نشون دادن خودشون هی فرت و فرت نقطه ویرگول غلط نمیزنن!
مطلب هم نظر شخصی منِ نویسنده بوده، حداقل به خاطر محتوا و آروم کردن کاربرا نمیتونسته رو سایت نره... از نظر نگارشی هم شما اول خودت یاد بگیر بعد نظر بده...

نقل‌قول: در ضمن اینو هم به یاد داشته باشین که هیچ کسی بیکار نیست بیاد مقالات اینجارو مطالعه کنه؛ توی توییتر انقد سر و صدا شده بود من اومدم ببینم موضوع اصلا چیه و دیدم که بــــله اوضاع خیلی بده. انقد هم مطمئن نباشید به خودتون
اوضاع چه چیزی دقیقن بده که کلمه بله نیم متر کش اورده؟ اینکه نویسنده توی مطلب بازی رو واقعاً نقد کرده؟ یعنی انقد جماعت انتقاد ناپذیری هستیم؟

چرا سعی میکنین مطلب رو به حاشیه ببرین و مثل نقد دارک سولز که یادتون رفته بود درمورد موسیقی صحبت کنید، ماست مالیش کنید؟

شما که اینقد ادعات میشه که خیلی بلدی حداقل باید بدونی گرافیک و موسیقی جزو قشمت های فرعی توی یه نقد هستن و اگه نکته خیلی مثبتی نباشه و یا مشکلات زیاد نداشته باشه و در حد معمول باشه ننوشتنش اصلاً واجب نیست. عذرخواهیِ آقای اقابابایی در این مورد فقط لطف و معرفت ایشون رو میرسونه و اینکه مثل شما منتظر نیست تقی به توقی بخوره تا بحث ها رو حاشیه ای کنه. بازی های AAA دیگه بی نقصن تو گرافیک و صدا و تو نقد اکثر مراجع دیگه بحث خاصی روش نمیکنن.

نقل‌قول: در هر حال اینا فقط حرف من نیست؛ حرف کاربرای شاکیه که نه فقط تو کامنتی اون پست بلکه تو شبکه‌‌های اجتماعی هم درمورد این موضوع صحبت میکنن
خب الان شما میگی بخاطر اینکه به کاربرا بر نخوره کم کاری کنن نویسنده ها و فقط از یه بازی تمجید کنن؟

دوست خوبم مخاطب من کسی دیگه ایه شما خودتو به زحمت ننداز   

نقل‌قول: ولی اینو بدونید، تو بررسی‌های مدرن اصلا بخش‌های مختلف مثل صداگذاری، گیم‌پلی، گرافیک و ... رو جدا جدا بحث نمی‌کنن؛ بلکه سعی میکنن به صورت ترکیبی و در سکانس های مختلف بازی، اونارو به تصویر بکشن؛ چیزی که ما هم تو بررسی دارک سولز دیدیم. ولی صحبت درمورد بعضی چیزا ضروریه؛ برام عجیبه چطور میتونین از این موضوع اینقدر ساده رد شید؛ آخه برادر من، یه معذرت خواهی میتونه بررسی رو اوکی کنه؟ حرف حساب اینه که وقتی زحمت نمی‌دید یه بار محتوای مقاله رو بخونید و کم و کاستی هاشو برطرف کنید، ننویسید آقا ننویسید! مجبور که نیستید
عذرخواهی ایشون به درد خواننده نمی‌خوره که؛ نباید از این قبیل مشکلات پیش بیاد

این کامنت شما هم که اصلاً معلوم نیست چی گفتی... اول میای میگی نقد باید ترکیبی باشه بعد میگی باید تو چهارچوب به تمام بخش هاش پرداخته بشه؟ حداقل کامنتتُ یه بار دیگه بخون قبل از زدن دکمه ارسال که انقد مبهم نباشه. 
به حق چیزای ندیده...

جواب به نظر شما تو سایت:

نقل‌قول: نقل قول:
من عملا نمی‌تونم درک کنم که یه نویسنده تا چه حد می‌تونه از یه کمپانی و بازیش بدش بیاد؛ دوست خوب من بررسی هر بازی یه پیش‌نیازهایی رو می‌خواد. نمی‌شه که بدون هیچ و پوچ و فقط به خاطر یه بازی سطح پایین، کل گذشته یه کمپانی رو بفرستی زیر غلتک.
 از کمپانی بدش نمیاد، ولی وقتی سیاسـت درست حسابی ای سرلوحه کارش نیست دوست داره انتقادش نسبت به این کمپانی رو بنویسه... حداقل نیازی هم نیست این پیش نیازِ «لی لی به لالا گذاشتتن» و گل و بلبل کردنِ اوضاع باشه! 

نقل قول:
یه بررسی +۱۰۰۰ کلمه‌ای مطالعه کردیم، حداقل ۷۰ – ۸۰ درصد فقط کوبیدن بازی بود. 
خب میشه به من بگید نقد یعنی چی؟ دقت کن نقد نه گل و بلبل نشون دادنِ اوضاع!

نقل قول:
اینکه از لغات جذاب استفاده کنین ولی از اون طرف نگارش نامناسبی داشته باشین و حتی رو «حتا» بنویسین، کار جالبی نیست و سطح سایت رو پایین میاره
شما که ادعای منتقد بودنت میشه بهتر از من باید بدونی که استفاده از حتا هیچ مشکلی نداره! 

نقل قول:
اینم از بررسی ترک مانیا که جز انتقاد چیزی ندیدیم؛ چیزی که برام عجیبه، نمره بازیه. با توجه به تفاسیر شما، بازی نباید ۴ هم بگیره! خیلی خوشحال میشم معیار شما رو برای نمره‌دهی بدونم.
گلم نقد از چی میاد؟ آها، درسته انتقاد که خوبه خودتم اشاره کردی، نقد یعنی به بازی انتقاد کنی... بازی نکات مثبتی هم داره که بهشون اشاره کردم و چون نکته مثبتن نیازی نبود براشون داستان ببافم ولی نکته منفی نیازه براش دلیل و استتدلال بیاری که نگن منتقد از رو شکم حرف میزنه... اصن برا همینه که شده نقد! 

نقل قول:
از واژه «فاحش» استفاده نمی‌کنن؛ قضیه فاحش یه چیزی مثل «برخوردار» هستش؛ البته با کاربرد برعکس.

فاحش

فرهنگ فارسی معین
 بسیار، زیاد، آن چه از حد بگذرد.

فاحش

لغت نامه دهخدا
کثیر، غالب و هرچه از حد تجاوز کند. (اقرب الموارد).

اوکیه مستر منتقد؟ در ضمن اون موقع که شما تو سایت‌ های دو روزه مثل گیم‌ سورس مقاله این و اون رو کپی می‌ کردی و اون موقع که اومدی گیمفا از پردیس مقاله کپی کردی که سرپرست هم اول رات نداد تو تیم رو شما یادت نیست که حالا اینقدر توپت پر شده؟

باز هم از سعید جان که اخلاقِ مثال زدنیش زبانزد همه هست، معذرت خواهی میکنم که بر خلاف حرفش عمل کردم اما نمیتونم به عنوان یه نویسنده از خودم دفاع نکنم.

ویرایش: دوست عزیز من تمام حرفامُ زدم... نیازی هم نمیبینم حرفای قبلیتون که اینبار با مسخره بازی و شکلک خنده همراه شده رو جواب بدم. 
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Alpha - 10-20-2012, 03:58 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط ACF - 10-20-2012, 10:11 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Alpha - 10-20-2012, 10:15 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط ACF - 10-20-2012, 10:30 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Alpha - 10-20-2012, 10:33 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Amir Game - 10-21-2012, 03:26 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Amir Game - 11-20-2012, 04:03 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط msi - 04-07-2013, 02:16 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط msi - 04-08-2013, 11:37 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط msi - 04-09-2013, 09:39 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Ronan - 05-12-2013, 12:53 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Ronan - 05-12-2013, 06:18 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 06-27-2013, 04:12 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 07-01-2013, 07:07 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 07-02-2013, 02:40 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط akoworld - 07-04-2013, 01:10 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Wayne - 12-31-2014, 10:37 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط zeous - 12-23-2014, 02:15 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط kaito - 12-31-2014, 07:00 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 03-25-2015, 11:55 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Wayne - 10-15-2015, 06:14 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Wayne - 10-15-2015, 10:19 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط 0099 - 10-15-2015, 07:49 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 12-25-2015, 01:29 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Seed - 12-26-2015, 10:07 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Seed - 12-26-2015, 10:14 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Seed - 12-26-2015, 10:19 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-01-2016, 05:55 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 12:02 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 02:29 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 03:13 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 03:22 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 04:13 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 05:06 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 05-02-2016, 05:47 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Tyrion - 05-02-2016, 05:53 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Mobin Ahmadi - 05-02-2016, 06:17 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 08-03-2016, 01:04 AM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Qeiji - 08-03-2016, 08:57 PM
RE: ارتباط با اعضای تحریریه - توسط Zebco - 12-07-2020, 08:49 PM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک انتقادات و پیشنهادهای تحریریه گیمفا dark_prince277 45 18,146 04-11-2016, 07:10 PM
آخرین ارسال: Tyrion
  بیوگرافی اعضای تحریریه سایت گیمفا dark_prince277 44 22,282 08-29-2015, 01:06 PM
آخرین ارسال: The White Witcher

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان