امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چشمان دستور ‌می‌دهند|نقد و بررسی انیمۀ Code Geass
سلام و عرض ادب دارم خدمت تمامی اعضای فروم گیمفا.
امروز بنده،می‌خواهم انیمۀ جذاب و پرمحتوای Code Geass را نقد فرمایم.امیدوارم از ادامۀ مقاله،لذت ببرید.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در سال2010،امپراتوری جدید بریتانیا،به کشور ژاپن حمله کرد و آن را زیر مستعمرۀ خود قرار داد.از آن مدت،کشور ژاپن،منطقۀ یازده نامیده‌می‌شد.جنگ‌ها ور گیری‌های فراوانی،بین ژاپن و بریتانیا درگرفت،اما ژاپن نتوانست در مقابل حملات بریتانیا مقاومت کند؛زیرا بریتانیا از ربات‌هایی استفاده می‌کرد به اسم نایتومئا(شوالیۀ کابوس).این ربات‌ها مبارز را در درون خود می‌گنجاندند و امکان مبارزه را برای او،با استفاده از امکانات نایتومئاها را،فراهم می‌آوردند.در این میان،کسانی نیز بودند که،از این رباتها علیه بریتانیا،استفاده می‌کردند؛این افراد،ساکن ژاپن بودند و برای حفظ کشور خود می‌جنگیدند.
در یکی از روزها،فردی به اسم لولوش لامپروژ،یک قدرت غیرطبیعی را،از فردی به اسم سی‌سی میگیرد.اسم آن قدرت گیاس(geass)است.این قدرت توانایی دستور به افراد را دارا است و تمام افرادی که،به آنها دستور می‌دهد،مثل یک سرباز،از او اطاعت می‌کنند.این قدرت مشکلی نیز دارد؛مشکل این است که،نمی‌توان دوبار به افراد دستور داد.

[تصویر:  louloush.PNG]                                                                 لولوش لامپروژ در حال استفاده از گیاس

لولوش با استفاده از مهارتی که،در شطرنج دارد،ابتدا یک نایتومئای ساده را با استفاده از گیاس به دست می‌آورد و با برقراری ارتباط با گروه شورش که علیه بریتانیا می‌جنگیدند،آنها را راهنمایی می‌کند و موجب موفقیت آنها در چندین مبارزه می‌گردد.در همین حین خود را زرو،معرفی می‌کند،تا اینکه،کسی از هویت واقعی او،آگاه نشود و به همین دلیل،یک لباس و ماسک را برای خود انتخاب می‌کند.

[تصویر:  dfdf.PNG]
                                                            لولوش لامپروژ در لباس و ماسک مخصوص

گذشتۀ لولوش و هدف او برای انتقام:
اسم اصلی لولوش،لولوش وی بریتانیا است و یکی از شاهزادگان بریتانیا است.همین موضوع موجب تناقض در داستان می‌گردد،ولی لولوش برای کار خود،که همان جنگ با پدرش(امپراتور بریتانیا) است،دلیل دارد و دلیل او این است که،هنگامی که او کودک بوده است،مادر وی در خانه‌اش،به قتل رسیده است و خواهرش که؛در کنار مادرش بوده است،به دلیل دیدن این صحنۀ دلخراش،چشمانش را از دست داده و فلج شده است.لولوش هم،قتل مادرش و فلجی خواهرش را،عدم توجۀ پدرش به آنها را می‌داند و به همین دلیل است که،میخواهد انتقام مادرش را از امپراتور بریتانیا(پدرش)بگیرد.در کنار انتقام مادرش،میخواهد جهانی زیبا را برای خواهرش به ارمغان بیاورد و جهان حاضر را از بین ببرد.او با استفاده از گروه شورشی،گروهی را پدید می‌آورد به اسم«جنگجویان سیاه».

[تصویر:  nanly.PNG]
                                                            صحنۀ مرگ مادر لولوش و فلج شدن خواهرش«نانالی»

حالا میرسیم به نقد کیفیت طراحی محیط انیمه:
طراحی محیط در این انیمه،بسیار زیبا و دلنواز است و رنگ‌های متنوغی در آن یافت می‌گردد که،موجب زیبایی‌آفرینی در محیط می‌گردد.در رنگ‌آمیزی محیط،از رنگ‌های واقعی و شاد استفاده شده است.همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌فرمایید،زخم گلوله،به خوبی نمایش داده شده است و موجب زخم عمیقی شده است و رنگ خون،شباهتی بسیار به واقعیت دارد.در چهره‌پردازی افراد،بسیار کار شده است و تمامی حالت‌ها،به خوبی در صورت افراد،نمایانگر هستند.ترس،عواطف،غرور،علاقه و... در چهرۀ افراد،به صورت بسیار عالی  نمایش داده میشوند.

[تصویر:  hfhg.PNG]
                                                    نمایش احساسات لولوش،هنگام مواجه با صحنۀ قتل مادرش

اطلاعات انیمه:

اسم انیمه:Code Geass

سال انتشار:2006

ژانر:اکشن،درام،علمی-تخیلی،تاریخی-خیالی،مکا

نویسنده:ایچیرو اوکوچی

[تصویر:  797620_mushishi_wallpaper_1920x1080_for_...tablet.jpg]
پاسخ
ممنون از مدیر انجمن بابت حذف برخی از کلمات.درستشون کردم.ممنون 2lxe53l121
پاسخ
S0 (29)
پاسخ
ممنون از اینکه پذیرفتید
پاسخ
سلام.
اصولا برای نوشتن نقد قواعدی (مثل مقدمه؛ داستان و..) وجود داره. شما بیشتر تمرکزتون روی توضیح بخش داستانی بوده. بهتره که بعد از مقدمه خلاصه ای از داستان انیمه توضیح داده بشه و سپس وارد نقد اثر بشیم. وقتی بخش اول داستان رو تموم کردم فکر کردم که قراره وارد بخش بررسی اجزای داستان مثل چگونگی روایت اون یا تاثیرش بر روی بیننده بخونم. ولی خب دیدم تمام مقاله شده توضیح داستان. بخش موسیقی و شخصیت پردازی هم که کلا وجود نداشت داخل نقد. این دو بخش هم جزو بخش های مهم نقد هستن. پیشنهاد من به شما اینه که بیشتر نقد و بررسی انیمه بخونید اینطوری دستتون روان تر میشه و بهتر میتونید بنویسید و با اجزای نقد اشنا بشید. 
منتظر نقدهای بیشتر از جانب شما هستم. 
باتشکر و خسته نباشید.
پاسخ
ممنون از تذکرات شما.
بله بنده،یکم با عجله مقاله را نوشتم و حتی برخی از کلمات ممنوعه را نیز استفاده کرده بودم،اما مدیر محترم و بزرگوار انجمن،تذکر لازم را به من دادند و من نیز کلمات را تصحیح کردم.
ممنون از این که پذیرفتید.
انشأله فردا یک نقد و بررسی دیگر نیز بیرون میدهیم و امیدوارم،نظرات شما و تمامی کاربران محتر را دربارۀ آن بدانم(از جمله سامرند و مازیار عزیز دل)
تشکر و قدردانی ازشما 2lxe53l121
پاسخ
(08-09-2018, 03:06 AM)White Beard نوشته است: ممنون از تذکرات شما.
بله بنده،یکم با عجله مقاله را نوشتم و حتی برخی از کلمات ممنوعه را نیز استفاده کرده بودم،اما مدیر محترم و بزرگوار انجمن،تذکر لازم را به من دادند و من نیز کلمات را تصحیح کردم.
انشأله فردا یک نقد و بررسی دیگر نیز بیرون میدهیم و امیدوارم،نظرات شما و تمامی کاربران محتر را دربارۀ آن بدانم(از جمله سامرند و مازیار عزیز دل)

ای کاش زودتر میومدی به انجمن. چند وقت پیش اینجا خیلی شلوغ بود و کاربرا زیاد میومدن و میرفتن.
پاسخ
(08-08-2018, 09:39 PM)Haresh نوشته است: S0 (29)

(08-09-2018, 03:08 AM)Maziyar Hemmati نوشته است:
(08-09-2018, 03:06 AM)White Beard نوشته است: ممنون از تذکرات شما.

ای کاش زودتر میومدی به انجمن. چند وقت پیش اینجا خیلی شلوغ بود و کاربرا زیاد میومدن و میرفتن.
بازم مشکلی نیست.مهم اینه که،مقالات بنده خونده بشه 113
پاسخ
میتوانید از این صفحه نیز دیدن فرمائید 113
پاسخ
آهنگ‌ها اپنینگ انیمۀ کدگیاس بروز رسانی شد.

میتوانید از اینجا دانلود کنید.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قاتل قلم به‌دست | نقد و بررسی انیمۀ Death Note White Beard 5 3,664 09-03-2020, 11:32 PM
آخرین ارسال: Behdad Gamer
  دانلود انیمۀ Tokyo Ghoul(هر سه فصل) White Beard 8 2,964 01-22-2019, 07:53 PM
آخرین ارسال: White Beard
  در اوج نابودی میخواهم به تو برسم | نقد و بررسی انیمه Sola White Beard 0 1,685 12-29-2018, 09:01 PM
Video طغیان عشق در گرو زمان | نقد و بررسی انیمۀ Steins;Gate White Beard 2 1,905 11-08-2018, 01:10 PM
  مسیر بی‌ انتها | نقد و بررسی انیمۀ Mushishi Zoku Shou White Beard 1 1,623 09-14-2018, 02:07 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان