امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
معنی اسامی شخصیت ها در فاینال فانتزی و تفسیر آنها
#1
شاید برای طرفداران فاینال فانتزی سوال پیش آید که مثلا چرا اسم شخصیت اصلی فاینال فانتزی 7 باید " Cloud " باشد؟ یعنی علتش این است که این اسم به چشمان آبی یا موهای بلوند این کاراکتر می آید؟ یا شاید سازندگان بازی فقط سلیقه شخصی خودشان را در این قضیه دخالت داده اند ؟
شما چه فکر می کنید؟
اسامی شخصیت های فاینال فانتزی از تاریخ , افسانه ها و فرهنگ مردم سراسر جهان گرفته شده است . بد نیست که در این تاپیک به بررسی معنی اسامی شخصیت های محبوب سری های فاینال فانتزی بپردازیم . . .

[تصویر: 226390d1335683263-3a4f155ec60e303976f0d1...d8_500-jpg]

===========================================================================
Cloud Strife / Tifa LockHeart
Zack Fair / Aerith Gainsborough
[تصویر: 226394d1335685337-cloud__zack__aerith__t...etalzz-jpg]

شخصیت محبوب فاینال فانتزی که در مجموعه هفتم سرنوشتشان نیز به نحوی باهم گره خورده است ..

Cloud Stife : اسم و فامیلی او هر دو انگلیسی هستند . اسمش " ابر " معنا می دهد . از آنجایی که کلود گذشته ای نامعلوم و مرموز داشته .. و حتی آینده اش نیز قابل پیش بینی نیست .. خاطراتش محو شده اند .. در طبیعت ابرها از خود حرکتی ندارند بلکه باد آنها را به اطراف می کشد .. درست مثل این شخصیت که در ابتدا توسط Sephiroth کنترل می شد و بعد ها Tifa به او راه را نشان داد .
فامیلی وی "ستیز" معنا می دهد . اشاره به شخصیت پرخاشگر وی در ارتباط با دیگران و همچنین درگیری هایی که در درون با خودش دارد .. همچنین مبارزه نهایی وی با سفیروث .

Tifa Lockheart : واژه " Tifret " که اسم تیفا از آن گرفته شده است نمای اصلی درخت زندگی Tree Of Life است .
Tifret نمایانگر زیبایی و عشق است چیزی که افسونگری این کاراکتر را می رساند . تیفا کسی است که با عشقش Cloud را نجات می دهد . در بازی " Tarot cards " ( بازی که در اواسط قرن 15 ام در اروپا رواج داشت ) عکس Tifret بر روی کارت به شکل یک قلب است ( فامیلی تیفا Heart ) , گاهی نیز عکسی از یک فرشته می باشد.. اگر توجه کرده باشید نام کافه ای که تیفا آن را می گرداند هفتمین بهشت ( Seventh heaven ) نام دارد .
فامیلی تیفا دارای دو بخش است . بخش اول آن به معنای " قفل کردن یا بستن " و بخش دوم آن " قلب " معنی می دهد ( قفل کردن قلب ) که نمایانگر خجالتی بودن این شخصیت در بیان کردن احساساتش نسبت به Cloud است و همچنین کلید رسیدن به گذشته نامعلوم Cloud در قلب تیفا قفل شده است .

Zack Fair : نام او مخفف اسم Zachariah ( زکریا ) اسمی عبری است . به معنی " Jehova به خاطر آورد " Jehova لغتی عبری است به معنای " خدا " که لازم است اشاره شود Jenova از این لغت مشتق می شود که" nova " یعنی جدید .. و Jenova یعنی خدای جدید . شاید بتوان اسم Zack را به Jenova و Cloud ربط داد .. رویا و خاطرات Zack توسط جنوا سیاه و نیست می شود .
بهترین دوست Cloud که تا وقتی زنده بود از وی محافظت می کرد , توسط Tetsuya Nomura بعدا طراحی و وارد داستان شد .. فامیلی اش " Fair " است تا بتواند با نام Cloud Strife همخوانی داشته باشد .. Fair "لطیف و بدون ابر" معنا می دهد .

Aerith Gainsborough : این اسم Aeris در لاتین به معنی هوا , اتومسفر و ابر است . " هوا " اشاره به ارتباط این شخصیت با طبیعت و اهمیتش برای سیاره دارد . بدون هوا زندگی نیز وجود ندارد . اولین Limit Break او در بازی فاینال فانتزی 7 Healing Wind نام داشت به معنای شفا دهنده باد ...
معنی دیگری که از اسمش بر می آید " ابر " است اشاره به ارتباط خاص بین این شخصیت با Cloud Strife دارد .. همانطور که Cait Sith می گوید .. این دو برای هم ساخته شده اند .
اسم وی اینطور تلفظ می شود : " heiress " به معنای ارث برنده .. اشاره به اینکه اریس تنها وارث نژاد Cetra است .
اضافه بر این ها .. Eris در افسانه های یونانی الهه ی ستیز است .. ( Godess Of Strife ) که باز هم به نحوی با Cloud Strife ارتباط پیدا می کند .
Erith در زبان عبری به معنای " گل " است .. از آنجایی که او دختری گل فروش می شود .. پس این نام واقعا مناسب اوست ..
امکان دارد فامیلی او با فامیلی نقاش انگلیسی معروف قرن 18 میلادی Thomas Gainsborough ربط داشته باشد ..* برگرفته از WikiPedia . ترجمه با : Atn Uchiha
[تصویر: QNzWe.jpg]
پاسخ
#2
Sephiroth
[تصویر: 11404022_IXQJCAMR.jpg]

( Seh _ Fee _ Rowth ) این اسم اصالت فوق العاده ای دارد! یک نام عبری است به معنی " اعداد " و مستقیما مربوط می شود به عربی " Sifra " , فرانسوی " Chiffre " , آلمانی " Ziffer " و انگلیسی " Cipher " ( به معنی عدد صفر ) .
در عبری هر عدد ارزش خاص خود را دارد و هنر چیدن اعداد در کنار هم طوری که یک اسم یا عبارت را تشکیل دهد gematria نام می گیرد . در عبری کلمه Sephiroth ارزش عدد 756 را دارد و در یونانی ارزش عدد 894 . کسی میتواند مفهموم این اعداد را دریابد؟ به نظر مشکل باشد ...

فلسفه یکی از مذاهب یهود در رابطه با اسم سفیروث می گوید : " خداوند ضربانی از انرژی را به آنچه که تهی و پوچ است فرستاد و این انرژی به 10 قسم شد که هرکدام داخل گوی یا جهتی رفتند که انها مرتبط با اعداد 1 تا 10 می شوند . این اعداد به سفیروث مشهور هستند . برای بازگشتن به خدا , روح باید هر سفیروث را پیدا و با آن گفت و گو کند و این 10 که جدا شده اند را به یکی برگرداند .
شخصیت سفیروث در مجموعه فاینال فانتزی سعی دارد که با نابود ساختن سیاره , خدا شود .

این هم 10 معنی از سفیروث :
1 - Khessed : مهربانی
2 - Chokhmah : دانایی
3 - Binah : فهم
4 - Gedulah : بزرگی
5 - Geburah : قدرت
6 - Tiphereth: زیبایی
7 - Netzach : ثبات و پیروزی
8 - Hod : شکوه و جلال
9 - Yesod : پایه و اساس
10 - Malchuth : پادشاهی
* عدد 11 ام " خدا " است . همانطور که از توضیحات بر می آید هدف رسیدن به خداست . ( توسط wcloud )
[تصویر: QNzWe.jpg]
پاسخ
#3
Squall LeonHeart / Rinoa
[تصویر: 226575d1335723597-squall-rinoa-jpg]

Squall LeonHeart : این اسم در انگلیسی چند معنی می دهد .. یکی از معانیش طوفانی ناگهانی بر دریا است .. و دیگری به معنای جیغ یا فریاد . به نظر می آید Square منظورش فردی بوده که ناگهانی وارد زندگی شما می شود و بعد آن را ترک می کند .. مثل طوفان دریا ..
LeonHeart به Leon نزدیک است .. ( Lion ) اشاره ای به علامت شیر نشان او ..
Griever موسیقی که برای مبارزه نهایی ساخته شده بود .. نام دیگری دارد و آن " شاید من یک شیر هستم " است ..

Rinoa : این اسم شکل فرانسوی اسم "Eleanor " است که " روشنایی " معنا می دهد . او کسی بود که روشنایی را به زندگی Squall برگرداند اینطور نیس
[تصویر: QNzWe.jpg]
پاسخ
#4
Tidus / Yuna

[تصویر: 226581d1335724464-1325200177-jpg]

Tidus : این اسم در نسخه ژاپنی بازی " Tii_ da " تلفظ می شود که از زبان محلی Ryukyu از ژاپن می آید و " خورشید " معنا می دهد . اسم Tidanukwa یکبار برای تجلیل به پادشاه اوکیناوا ژاپن داده شد که به معنای " فرزند خورشید " بود .
اصلا احتمال نمی رود که این اسم از لغت انگلیسی " Tide " بیاید .. چون حتی تلفظ آنها کاملا باهم فرق دارد .

Yuna : این اسم هم از زبان محلی Ryukyu می آید و " شب " معنا می دهد . Yuna همچنین اسم یک گل بوته ای می باشد که در شب باز تر از روز است .
[تصویر: QNzWe.jpg]
پاسخ
#5
Laguna / Irvine

[تصویر: 229114d1336149875-irvine-jpg]Laguna : این اسم از کلمه Ragnarok مشتق شده است .. کسانی که ژاپنی صحبت نمی کنند شاید گیج شوند .. اما باید بدانند که Laguna در نسخه ژاپنی بازی اینطور بخش میشود : " La-gu-na-ro-ku "
گفته شده که سازنده ی بازی Hironobu Sakaguchi ساعات خوشی را در اداره Square Enix واقع در کالیفرنیا سپری کرده است . در طی سفرش او از دو شهر همسایه نیز دیدن میکند که بسیار این دو را دوست میدارد .. یکی ساحل Laguna و دیگری Irvine .. از این رو وی اسم دو شخصیت فاینال فانتزی 8 که هنوز منتشر نشده بود را از این دو مکان گرفته است .

Irvine : این اسم به معنای " خوش تیپ " یا " زیبا روی " می باشد

[تصویر: 229111d1336149126-laguna-jpg]
[تصویر: QNzWe.jpg]
پاسخ
#6
جنسيس راپسدوس :

نام جنسيس از واژه ي يوناني جنسيس به معناي اصل و ريشه و نام خانوادگي او هم از واژه اي يوناني به معناي اجراكننده ي شعر حماسي گرفته شده كه در كل معناي نام و نام خانوادگي او اين مي شود : مجري اصلي شعرهاي حماسي
كه كاملا با تلاش او در عيني ساختن داستان بي دل "loveless" و همين طور قيامش عليه شينرا مرتبط است.

انجيل هيولي :

نام انجيل به نظر مي رسد كه از واژه ي ايرلندي (آنجل) گرفته شده كه در اين زبان انجيل تلفظ مي شود و با بالهاي سفيد انجيل ارتباط دارد همانطور كه با تكنيك هاي او :

Unleashed Wrath his DMW
, End of Gluttony
, Wings of Pride
, Charge of Greed
, Thunder of Envy
, Defense of Lust,
Rage of Sloth

(تكنيك هاي فوق در يكي از شاخه هاي دين مسيحيت جزو تكنيك هاي شواليه مقدس شناخته مي شوند)

هيولي(نام خانوادگي انجيل) نيز از واژه ي يوناني hyle به معناي متريا در زبان لاتين گرفته شده است.

نوئل كريس (Noel Kreiss) : نوئل واژره فرانسوي براي كريمس است . اين واژه از كلمه ي لاتين (ناتاليس) گرفته شده و در اصل به معناي تولد است .
در زبان آلماني "kreis" يعني دايره و احتمالا s دومي براي تاكيد در نحوه ي تلفظ اضافه شده است.

Noctis Lucis Caelum : عبارتي لاتين است به معناي آسمان شب نوراني (Sky of the Night Light
[تصویر: QNzWe.jpg]
پاسخ
#7
خب خود شما الان فقط به شخصیت هایی که دوست داشتی پرداختی
پاسخ
#8
من هیچی از این بازی سر در نمییارم!.ببخشید قصد توهین ندارم
    

[تصویر: 26055552758238308166.jpg]\cell \lastrow\row}
 
The following 1 user Likes Mr.Psycho's post:
  • دانلود تلگرام پیشرفته
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Final Fantasy X _ فاینال فانتزی 10 Tidus 4 6,419 07-25-2020, 09:55 PM
آخرین ارسال: hosseinrafiee688
  تازه های فاینال فانتزی (اخبار و شایعات) Tidus 7 4,544 06-07-2015, 09:18 AM
آخرین ارسال: RPG Gamer
  اطلاعات جامع از فاینال فانتزی 7 Tidus 1 3,399 01-14-2013, 01:38 AM
آخرین ارسال: Tidus
  تاریخچه فاینال فانتزی Tidus 52 21,761 10-18-2012, 05:56 PM
آخرین ارسال: Tidus
  بررسی انیمه های فاینال فانتزی Tidus 3 3,739 10-11-2012, 11:39 PM
آخرین ارسال: Tidus

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان