امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیمفا در تسخیر نویسندگان | 8 نویسنده برتر گیمفا
وقتی یک شخص برای نوشتن پستی حالا با هر موضوعی وقت میذاره کار مودبانه و پسندیده اینه که تشکر کنیم ازش. من هم از وقتی که مازیار برای این مقاله گذاشته تشکر میکنم
اما قراره به شدت از کار و مطلبی که نوشتی انتقاد کنم و امیدوارم مشکلی نداشته باشی.

یک سری مطالب وجود داره که به نظر من و خیلی های دیگه (کاری هم نداریم که در سایت های خارجی هم منتشر میشه، حالا چون اونا گذاشتن یعنی هیچ اشکالی بهش وارد نیست؟!) چیزهای بیهوده ای هستن، چون فقط منطق نویسندشون رو منتقل میکنن و هیچ اطلاعاتی در خودشون ندارن... مطالب "10 برتر" در فلان و فلان و... از این جور مقاله هاست. اما خب به این دلیلی که الان گفتم نمیخوام این مطلب رو مورد انتقاد قرار بدم و بگم کاملا بیهودست! مسئله این نیست

من میخوام به شما بگم که چرا پستت یک اسپم تمام عیاره! شما اومدی با توجه به نظری که خودت داری 8 نویسنده برتر گیمفا رو انتخاب کردی و بعد شروع کردی به خاطره تعریف کردن! کاری هم ندارم که مثلا نفر سوم این گروهم و این مسئله اصلا برام مهم نیست چون میدونم که واقعا جایی درش ندارم (با جدیت هرچه بیشتر میگم حتی اگر 100 نویسنده برتر رسانه هم نوشته بشه به اون لیست تعلق ندارم) مطلب شما از اونجایی بی ارزشه که هیچ منطقی پشت سرش نیست! حتی اگر برای هرکدوم از این عزیزان یک مقاله هم اشاره میکردید که مطالعه کردید و به دلتون نشسته من باز میتونستم هضمش کنم اما چیزی که شما نوشتی به شدت آبکی و بی دلیله. من نمیگم این ها به لیست نویسنده برتر تعلق ندارند، اتفاقا همشون همکارهای من هستن و واقعا کار تک تکشون رو قبول دارم و میدونم مطالبی که مینویسن درجه یک و بیسته. بهترشو پیدا کردید رو کنید!!

اما باز هم دلیل نمیشه بخوام از کار شما حمایت کنم. این پست نه تنها هیچ چیزی در خودش نداره حتی با لحن درست هم نوشته نشده. همونطور که اولش گفتم بیشتر اومدی خاطره تعریف کنی (چه بسا همین که هی تمجید کردی از تک تک بچه ها خودش اسپم محسوب میشه با توجه به معیارهای انجمن!) این تملق های بیهوده به هیچ وجه ارزشمند نیست. ای کاش یک مقاله انتخاب میکردی (یعنی نشده مطلبی بخونی و با اون چیزایی که میگه مخالف باشی؟!) و میومدی و با احترام از نویسنده مطلب انتقاد میکردی. این میشد یه چیز ارزشمند! این بحث درست و حسابی بوجود میاورد و در نهایت یا قانع میشدی یا نویسنده اشتباهش رو میفهمید یا در بدترین حالت ممکن بحث رها میشد... چه اشکالی داره؟

الان من بیام از فلانی و فلانی تعریف کنم و سه ساعت طومار در مدح و ستایش طرف بنویسم و بگم چقدر فوق العادست چه اتفاقی میفته؟ نه عزیز من! حتی افرادی مثل ما هم که مدت هاست دارن مینویسن کلی نقص و ایراد دارن و شاید خیلی سخت بشه به ما گفت «نویسنده»... حداقل این نظر منه! تا حالا درک کردیم که «نویسنده» چقدر کلمه سنگینیه و بار بزرگی رو با خودش میکشه؟ حالا به این هم کاری نداریم که کل متنت احساسی نوشته شده و ذره ای حرفه ای بودن به چشم نمیخوره... فکر میکنم اگر یکی از کاربرهای فعال سابق بهت لطف میکرد و در نویسندگی دست و بالت رو میگرفت میشد اول لیست و بهترین نویسنده ای که تا حالا بوده! (فکر کنم الان متوجه شدی میگم چرا این گونه مطالب بسیار احساسی و بیهوده و از همه مهم تر اسپم محسوب میشن)

بازهم میگم، کاری به نویسنده ها و افرادی که توی لیست هستن ندارم و خود ماهیت مطلب مورد نظرمه! وگرنه همه این دوستان که مدت هاست دارن کار میکنن با حرف یکی مثل شما یا یکی مثل من بزرگ یا کوچیک نمیشن و ارزش های کارشون کم و زیاد نمیشه. نمیگم فقط انتقاد کنید حتی اگر میخواید از یکی تعریف کنید و نظرتون اینه که خیلی خوب مینویسه بیاید با منطق و دلیل کارش رو "تحلیل" کنید و بسنجید... و غیر اینه که خیلی از مطالب این پست برای هدف خاصی نوشته شده؟ مثلا پاسخ دادن بنده به پیام خصوصی ها دقیقا چه ربطی به نویسندگی و مقاله داره؟

و همینجا یک انتقاد مستقیم هم انجام میدم مازیار جان. من حس میکنم که شما از اول فعالیتت توی انجمن همین رویه و حالتی که شرح دادم رو پیش گرفتی و به نظرم اینطوری پیشرفتی نمیکنی و بی نتیجه میمونی. امیدوارم منطقی به چیزهایی که گفتم نگاه کنی و اینطوری نباشه هرکی تعریف کرد خوشت بیاد و رد بشی (و در مطالب بعدیت باز هم ستایش کنی) و هرکی اومد و کارت رو نقد کرد بگی گور پدرش! بارها ثابت کردم دوست ندارم با مسائل ساز مخالف بزنم اما خب گاهی اوقات آدم باید حرف دلشو بگه.

---
این مسئله بیهوده پردازی خیلی جدی شده در بین سایت های ما. به مقاله جدید خودم اشاره میکنم. 80 تا نظر گرفت اما هیچ کدومش به دلم نچسبید. کلی حرف هایی که ریشه در مذهب و سیا ست داشت در مطلب بیان کردم ولی آیا یکی هم اومد با این حرفا مخالفت کنه؟ یکی هم اومد که بخواد بحث کنه و بگه من اشتباه میکنم؟ چه فایده ای داره 80 نفر بیان بگن «مقاله خیلی عالی بود» «تشکر از شما فلانی بابت این مطلب» و و و... الان مطلب عالی بود و شما هم تایید کردید، بسیار خب! چی شد؟ مطلب عالی بود؟ خب باشه، آفرین به من! الان ما اینجا چه چیزی بدست آوردیم؟!
این خیلی خیلی بزرگ تر از اون چیزی هست که فکر میکنید و سطح شعوری کاربرها هم در این قضیه دخیله. مطالبی که ما جدیدا مینویسیم بسیار کاربرپسند شده. مثال میزنم! یعنی اگر شما زیباترین متن رو هم بنویسی و بهترین نقد ممکن رو از آنچارتد 4 انجام بدی هیچ اهمیتی نداره... ولی جرئت داری نمره زیر 8 بهش بدی و ببین چه بلایی سرت میارن! حالا بشین از بازی تعریف و تمجید کن و نمره کامل بده ببین چقدر میان میگن «بهترین مقاله ای که خوندم» «بهترین نقدی که تا حالا توی سایت های گیم دیدم» «مطلب فوق العاده بود» «فلانی بهترین نویسنده ای هستی که تا حالا بوده» و و و... اما در نهایت، چه میشه کرد؟ همین بوده، هست و خواهد بود...
کلا من کل مقاله رو خوندم و تقریبا میشه گفت خوب بود و با بعضی ها که نمیشناختم اشنا شدم ولی باز دوستان بابت یه انتقاد کوچیک که مارا با کلمات فلسفی و قلمبه سلمبه مورد حمله قرار دادن به هر حال مقاله عالی بود البت اون شباهت عنوانم میتونه خیلی اتفاقی باشه
به نظرم خوبه سالی یه بار صرفا برای سرگرم شدن و شناخت افراد از این تاپیک ها بزنیم البته بهتر بود درباره این نویسندگان گرامی بیش تر توضیح می دادید 
خسته نباشید
[تصویر:  er462hi3v3z7.jpg]
با توچه به شواهد و قرائن و صحبت هایی که با مدیریت انجمن اقای استادی داشتیم گویا بینمون سوئ تفاهماتی شده که باعث برداشت اشتباه شده. نه قصد ایشون ناراحت کردن من بوده و نه من چنین قصدی رو داشتم اگر می دونستم اینطوره. به هر حال سایت و انجمن در یک مسیر با هم پیش میرن و همه گیمفا هستن در کنار سینما.
خلاصه سوئ تفاهماتی بوده که رفع شده و اصلا از اولش اشتباه بوده.
[تصویر:  iya6_thumb-1920-546659.jpg]
مقاله رو بستگی داره آدم بخواد به چه دیدی نگاه کنه بهش که بگه خوبه یا بده یا چرت و پرت هست و اینا. اینجور مقالات هیچ مقام رسمی اضافه یا کم نمیکنه که بخوایم انقدر جدی بگیریم که بگیم فایدش چیه یا شما از سلیقه خودت نوشتی و ابراز علاقه کردی و....

این مقاله رو میتونیم صرفا به چشم یک خسته نباشید از طرف مازیار به یک سری از نویسنده های خوب سایت ببینیم و درآخر هم از کسایی که در لیست نبودن عذرخواهی کرد. قبلا هم از این مقالات داشتیم و مشکلی نداشته. 
پس مقاله بدی نیست و میتونه انگیزه بخش باشه واسه نویسنده های تو لیست و سایر نویسنده ها.

نکته بعدی این که گیمفا و همه سایت های اینترنت تمام سرمایشون کاربرشون هست. پس باید چیزی بنویسن که کاربر خوشش بیاد. کاربر بپسنده. کاربر لذت ببره. پس اگه یک مقاله با استقبال کاربرا مواجه شه مقاله خوبی هست . حالا این که یکی بیاد بخواد بگه من خیلی کارم درسته و یه مقاله از چیزای فلسفی با کلی کلمات سنگین بنویسه کار اشتباهی کرده چون نویسنده خوب اونه که در چهارچوب کلی سایت سعی کنه نظر کاربر رو جلب کنه نه این که بخواد بگه خیلی کارم درسته و خیلی بلدم. 

در کل حاشیه ساختن فقط دودش تو چشم خود کسی که حاشیه رو درست میکنه میره. S0 (24)
[img=0x0]http://uupload.ir/files/cv8y_photo_2016-09-08_15-12-24.jpg[/img]
سلام خسته نباشید، 
دوستان به مسائل مختلفی اشاره کردن و عرفان عزیز هم که دقیقا حرف دلمو زد. پارسال همین موقع بود که نوشتن مقاله‌های 10 برتر و فلان و بَهمان، اوج گرفت و همگی دیدیم که نتیجش چی شد! بارها دیگه فکر کنم همتون مشاهده کردین که تو اون پستا چقدر همه با هم بحث و صحبت کردن تا بالاخره پرونده‌ی این‌جور مقاله‌ها بسته شد؛ اما متاسفانه انگار نوشتن این مقاله‌ها که از نظر من، هیچ ارزش ادبی ندارند دوباره داره شروع می‌شه؛ مخصوصا وقتی وسط متنا پُره استیکر باشه... 
این مسائل بالا رو هم بذاریم کنار، دیدم که نفر هشتم لیست رو میثم گذاشتی که یعنی از بین افراد قدیمی هم گزینش داشتی، پس اگه چنین چیزی در جریانه، خیلی نویسنده‌های زیادی توی این چند سال عمر گیمفا بودن که می‌شد بهشون اشاره بشه. از محمدرضا صحرایی و حامد زاهدی و الوند و کیان و علیرضا قاسمیان‌مقدم و مرحوم خنجری ( S0 (2))  گرفته تا خیلی قدیمی‌ترها مثل استاد صفری و همین عرفان استادی خودمون و هزار و یک نفر دیگه. نوشتن این‌جور مقالات کلا بی‌معنی هست و هیچ فایده‌ای هم برای این انجمن نداره.
خسته نباشید.
[تصویر:  e73j_img_20160529_154741.jpg]
بنظر من اصلاً نباید رتبه بندی می‌کردی مازیار جان. چون شما نگفتی به این دلیل ایشون بالاتر از اوشون هست و به چه دلیل x بهتر از y هست.
این مقاله هم، یک مقاله طنز برای معرفی هر یک بوده و بر اساس تحلیل و نقد کار هر یک، حداقل از نظر من نبود. چون یک محصل آکادمی نمیتونه تحریریه و یا سردبیر و یا هر کس دیگه‌ایی رو نقد کنه و یا ایراداتش رو بیان کنه و یا نقاط قدرتش رو بفهمه چون خودش تازه در این راه قدم برداشته
مقاله های ده برتر، چه بخواهید. چه نخواهید با تصمیم نویسنده مقاله و یا هرکسی که کمک کرده ایجاد شده و موافق‌هایی و یا مخالف هایی داره. چون ده برتر نگاه من، از ده برتر نگاه هرکس دیگه ایی فرق داره. این تفاوت ها هستش که انسان ها رو میسازه
[تصویر:  The_Last_of_Us_Concept_Art_Crows_JS-01.jpg]
...Come Back To Your Destiny
...You're On The Right Patch Because You Are Special

به نظر من نوشتن چنین مقاله ای اصلا درست نبود! شما رفتید مقاله ی برترین کاربران انجمن به قلم کسری خوندید و دیدین که چنین مطلبی چقدر مورد استقبال قرار گرفته! و تصمیم گرفتی خودتم یکی اینطوری بنویسی. ولی اون کجا، این کجا؟ برترین نویسندگان گیمفا، موضوع خیلی سختیه، نمی خوام بگم رتبه ی اول، دوم، سوم و الی هشت اشتباه هستن! اصلا این موضوع از ریشه مشکل داره، شما بدون هیچ پایه  و استانداردی این مطلب رو نوشتید. هر کس برتری در نوشتن داره! از آقای آقابابایی گرفته که به مطالبی می نویسن خلاقیت زیادی خرج می ده و همیشه خوندنی و جذاب است، تا آقای استادی که با نقد ویچر 3 در یک مسابقه توی بازی س.نتر برنده ی یک سیستم شدند و...
رک بگم از مقاله خوشم نیومد! چونکه ابتدا فکر می کردم منظورتون از تیم فعلی است ولی متوجه شدم چندین نفر از نویسندگان گذشته هم تو مقاله است. اگه بخواهیم گذشتگان رو حساب کنیم جا برای نوشتن زیاده...
خسته نباشی.
درود بر شما دوست عزیز
قبل از هر چیز وظیفه‌ی خودم می‌دونم که بگم قرار گرفتن بنده در این لیست، اون هم با توجه به زمان نسبتا طولانی‌ و بلندی که از خروج من از تحریریه‌ی این سایت می‌گذره، فقط و فقط لطف و بزرگواری خودتون رو می‌رسونه.
اما نکته‌ی دوم به خود مقاله و ساختار نگارشی خود اون مربوط می‌شه. اون هم بیشتر از این که یک انتقاد یا یک تعریف و تمجید باشه، صرفا یک صحبته که نکات مثبت و منفی رو در کنار هم می‌گه و اون هم به چیزی مربوط نمی‌شه مگر طنزی که در این مقاله به کار گرفته شده. اصولا استفاده از جنبه‌های کمدی در این نوشته، با توجه به موضوعش نه تنها کار پسندیده‌ایه، بلکه لایق تحسین هم هست. اما اگر نظر من رو بپرسید، باید بگم که اگر این طنز تماما خودش رو در متن نمایان می‌کرد و برای ارائه‌اش نیازی به شکلک‌های جذب‌کننده نداشت، خیلی خیلی بهتر بود. البته این به نگاه خودتون نسبت به این نوشته هم برمی‌گرده؛ یعنی اگر هدفتون به عنوان نویسنده در اصل خلق یک پست فان و جدای از مقاله‌نویسی‌های اصلی‌تون بوده که حرف من هیچ ارزش خاصی نداره. اما اگر این رو هم به عنوان یکی از نوشته‌هاتون برای یادگیری مقاله‌نویسی در نظر گرفتید، رعایت این موضوع در مقالات بعدی در نگاه من می‌تونه روی رشد نویسندگی‌تون تاثیرگذار باشه.
امیدوارم در نگارش و تمام چیزهایی که براتون ارزش داره پیشرفت و ترقی محسوسی رو تجربه کنید
موفق و پاینده باشید S0 (74)
یک تشکر ویژه از مازیار عزیز بابت این مطلب.
بعد از مدت‌ها پستی تو انجمن گذاشته شد که اندکی (فقط اندکی!) برام جذابیت داشت. مازیار عزیز هم که به نظر میرسه از جون برای این مطلب مایه گذاشته و بعد از مدت‌ها وارد فاز طنز و شوخی شده که برای اولین بار جای تقدیر هم داره. اما اینجا نیومدم که صرفا نظری بدم و انتقادی کرده باشم و برم پی کارم! منطق حکم می‌کنه زمانی که مطلبی رو به رشته تحریر در میاریم، قبل از هرکاری، توجهی (هرچند کم و ناچیز) به مسأله تولید محتوا داشته باشیم. کاری با اعضای حاضر در لیست ندارم چون جای استاد بنده هستن، اما حقیقتا این روند فراکلیشه‌ای متونِ حاوی X عضو برتر پاشو داره جایی می‌ذاره که توش هیچ منطقی نیست! درست یا نادرستش رو کاری ندارم، اما احساس می‌کنم این دسته از مقالات دارن از هدف اصلی و درستش خارج شده و کم کم وارد یک مسیر اشتباه و بیهوده میشن. مخصوصا زمانی که حرف از X عضو برتر یک رسانه فارسی‌زبان باشه. اوایل مقاله‌ت اندکی امیدوار شدم که قراره با یک چیز جالب رو به رو بشیم در ادامه متن، اما این اتفاق نه‌تنها هیچ وقت نیفتاد، بلکه تا سطح بسیار زیادی ناامیدم کرد. یادمه قبلاً برادر کسری هم مطلب مشابهی رو منتشر کرده بود در رابطه با 10 عضو برتر انجمن گیمفا که خب بازخورد بسیار خوبی هم داشت! حتی عده‌ای کاربران رو برای فعالیت در چنین فضایی جذب کرد و درکل مطلب مخاطب‌پسندی بود. با این‌حال معتقدم که این دسته از مقالات بهترن که تکرار نشن! حتی یک دوره خودم هم قصد داشتم چنین مطلبی رو بنویسم که شواهدش در پیش‌نویس‌های بنده موجوده، اما به دلایلی بیخیالش شدم. بگذریم...
بعضی از دوستان هستن، زمانی که وارد چنین حوزه‌ای میشن، اصولا «استاد» پرورش میدن. یعنی کسایی رو به جایی میرسونن که خیلی از اون‌ها در حال حاضر پست و مقامی تو انجمن گیمفا و سایتش دارن! امثال جناب خردمندی، حامد زاهدی، دانیال نوروزی و خیلی‌های دیگه که همه و همه خاطرات و لحظات شیرینی رو از این حیث برامون رقم زدن. جالب این‌جاست؛ زمانی که حرف از 8 نفر برتر یک رسانه قدیمی و پربازدید میشه، حتی نامی هم از این بزرگان نمیارن و کسانی رو وارد لیست می‌کنن که اصولا پرورش یافته‌ی همین افراد هستن. استاد رسول خردمندی که شخصا براشون ارزش زیادی قائلم و هنوز هم که هنوزه با خوندن مجموعه «قیمه گیم» ایشون لذت می‌برم و حاصل هم یک لبخند واقعی از ته دله! نه از روی تماشای چهره چند عدد شکلک. جناب آقابابایی هم که شخصا براشون احترام زیادی قائلم و جای استاد بنده هستن، اما با این وجود باید بگم که اگر ایشون رو به عنوان نفر اول این مطلب مشاهده نمی‌کردیم جای تعجب داشت! (به هیچ وجه منظور بدی از این حرفم ندارم) حالا پسفردا اگر آقای Y به عنوان سردبیر فعلی وب‌سایت انتخاب بشن، نفر اول این مطلب هم به راحتی تغییر می‌کنه. لپ کلام اینکه به هیچ‌وجه موضوع خوبی رو برای گزینش کردن بهترین‌ها انتخاب نکردی مازیار جان! مگر میشه حرف از بهترین‌ها باشه و ما اسم جناب نوروزی، خردمندی،صحرایی، استاد زاهدی و هزاران هزار نویسنده‌ای که برامون خاطره ساختن نباشه؟! جناب سعید خزایی که به شخصه ایشون رو به خاطر اخلاق خاکی‌ای که همیشه با کاربرا داشتن، در لیست خودم به عنوان بهترین‌ها یاد می‌کنم. خیلی‌ها هستن که جاشون خالیه و نمیشه گفت که سلیقه‌ی شما در این موضوع دخیل بوده. بازهم بگذریم...
به هرحال با گفتن این حرف‌ها قصد توهین به کسی رو نداشتم و صرفا برای مطلب این حرفو زدم که احساس می‌کنم اندکی چاشنی تملق هم بهش اضافه شده که البته طبیعیه. امیدوارم سرتون رو درد نیاورده باشم و همچنین از این به بعد شاهد مقالات پرمحتواتر و جذاب‌تری از طرف مازیار عزیز باشیم. مرسی از همگی...

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Video ماجرا های گیمفا | اگزوشیست ها Lightninghero 7 3,082 03-13-2017, 06:17 PM
آخرین ارسال: Lightninghero
Music ماجرا های گیمفا | پایانی برای آغاز Lightninghero 18 7,301 09-24-2016, 04:38 PM
  ترول های انتقادی گیمفا Farhan 272 69,555 07-22-2016, 04:36 PM
آخرین ارسال: HeathcliffAndrewLedger
Music ماجرا های گیمفا | من بهترینم! Lightninghero 18 6,181 06-09-2016, 01:01 AM
Music پادکست صوتی طنز (اختصاصی انجمن گیمفا) | موضوع این هفته قتل در کوچه های گیمفا Lightninghero 36 8,724 04-11-2016, 08:25 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان