امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 تکنولوژی برتر محیطی در آینده بشر
#1
10 : تولید نفت از تقریبا هیچی !
هرچیز اتلافی که پایه و اساس آن کربن باشد (از دل و روده ی بوقلمون گرفته تا تایر ماشین استفاده شده) را میتوان با به کار گیری گرما و فشار کافی، طی فرآیندی به نام Thermo-depolymerization (تبدیل پلی مر به مونومر از طریق فشار و گرما) به نفت تبدیل کرد. این فرآیند بسیار شبیه تولید نفت طبیعی می باشد ؛ با این تفاوت که با  استفاده از با استفاده از این فرآیند ، تولید نفت میلیون ها سال سزیعتر صوت می گیرد. طرفداران این تکنولوژی ادعا می کنند که یک تن مواد به درد نخور از بدن بوقلمون میتواند چیزی در حدود 272 کیلوگرم(600 پوند) نفت تولید کند.
9 : نمک رو حذف کنید.
طبق گفته سازمان ملل، تا میانه قرن21 کمبود منابع آب، میلیاردها نفر را در جهان تحت تاثیر قرار می دهد. به طور اساسی نمک زدایی (جداسازی نمک ها و مواد معدنی از آب دریا) راهی برای تهیه آب قابل شرب در مناطقی است که با کمبود آب مواجه اند. مشکل این تکنولوژی، گران بودن و مصرف زیاد انرژی می باشد. دانشمندان درحال تلاش برای دستیابی به فرآیندی بهتر هستند که در آن سوختهای ارزان قیمت گرمای لازم برای تبخیر آب را از طریق منافذ میکروسکوپی ، قبل از خروج آن از غشا تامین کنند تا بازده آن بالا رود.
 
8 : قدرت هیدروژن
پیل های سوخت هیدوژنی به عنوان یک انرژی پاک که میتواند جایگزین سوختهای فسیلی شود معرفی شده اند. در این پیل ها آب از ترکیب هیدروژن و اکسیژن ساخته میشود و الکتریسیته تولید میگردد. مشکل این پیل ها، فراهم کردن هیدروژن است. ترکیباتی نظیر آب و الکل ، نیاز به پردازش دارند تا بتوان هیدروژن را از آنها خارج کرد و وارد پیل سوختی نمود. برخی از این پردازش ها نیاز به استفاده از سایر منابع انرژی دارند بنابراین این مسئله، مزایای سوخت هیدروژنی را ناچیز میکند. اخیرا دانشمندان به راه هایی دست یافته اند که انرژی مورد نیاز لپ تاپ ها و وسایل کوچک را با پیل های سوختی هیدروژنی تامین کنند. همچنین بعضی از شرکت های سازنده اتومبیل قول ساختن اتومبیل های را داداه اند که چیزی جز آب خالص بیرون ندهد. هرچند ایده اقتصاد هیدروژنی( ایده ای که سیستمی را پیشنهاد میکند که انرپژی مورد نیازش را از هیدروژن بدست می آورد) ، ایده ای نیست که که تمام دانشمندان و محققان آنرا انجام شدنی بدانند. تصویر پایین، خودروی Chevy Equinox را نشان میدهد که به وسیله هیدروژن کار میکند و تنها آب بیرون میدهد.
 
7 : ایده های جدید خورشیدی
انرژی خورشید که بصورت فوتون هایی به زمین میرسد میتواند به گرما یا الکتریسیته تبدیل شود. جذب کننده های انرژی خورشید،  انواع گوناگونی دارند و بطور موفق در کارخانه های انرژی و منازل مورد استفاده قرار می گیرند. دو نوع رایج از جذب کننده های انرژی خورشید، سلول های خورشیدی و کوره های خورشیدی هستند و محققان در تلاشند که بازده تبدیلات انرژی این جاذب ها را به وسیله آینه ها و ظروف سهمی شکل، افزایش دهند. بخشی از چالش های استفاده از انرژی خورشید شامل حمایت و انگیزش از جانب دولت
میشود. در ماه ژانویه، ایالت کالیفرنیا برنامه جامعی را تصویب کرد که حمایت از پیشرفت انرژی خورشیدی را دربر داشت.                    از سوی دیگر با وجود اینکه ایالت آریزونا تابش وسیعی از آفتاب را دریافت میکند ولی استفاده از انرژی خورشیدی را در اولویت قرار نداده است. درواقع حتی در بعضی از جوامع با پیشرفته هم استفاده از انرژی خورشیدی توسط قوانین سخت گیرانه ی علم زیبایی شناسی، سست میشود.
 
6 : تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس OTEC
بزرگترین جذب کننده های انرژی نور خورشید در سیاره زمین، اقیانوس ها هستند. طبق گفته سازمان انرژی امریکا، اقیانوس ها در هر شبانه روز به اندازه انرژی حاصل از 250 میلیارد بشکه نفت، از نور خورشید انرژی جذب میکنند. این درحالیست که کشور امریکا درهر سال حدود 7.5 میلیارد بشکه نفت مصرف میکند. تکنولوژی های OTEC ، انرژی گرمایی نور خورشید جذب شده توسط اقیانوس ها را از طریق اختلاف دمای سطح آب اقیانوس ( که گرم است‌ ) با کف آب اقیانوس ( که سرد است ) به الکتریسیته تبدیل میکنند. این اختلاف دما میتواند توربین های محرک ژنراتور ها را به کار بیاندازد. مشکلی که در مورد این انرژی وجود دارد، مسئله کافی نبودن آن برای استفاده بعنوان یک مکانیزم اصلی در راه اندازی ژنراتورها می باشد.
 
 
5 : مهار کردن امواج جزر و مد
اقیانوس ها بیش از 70 درصد سطح سیاره زمین را تشکیل میدهند. امواج اقیانوس حاوی انرژی فراوانی هستند که این انرژی میتواند به توربین ها منتقل شود و سپس آنها انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند. مسئله ای که مانع استفاده از این انرژی میشود، دشواری در مهارکردن امواج بزرگ است و یا گاهی اوقات هم امواج، بسیار کوچک هستند که در این حالت انرژی لازم را فراهم نمیکنند. راه حل این است که ما توانایی ذخیره کردن انرژی مکانیکی تولیدشده را کسب کنیم. رودخانه شرقی ( East River ) در شهر نیویورک، درحال حاضر قرار است که مکان آزمایشی برای شش توربینی شود که بوسیله انرژی جزر و مد کار کنند . و همچنین در کشور پرتغال  نیز  انرژی امواج در یک پروژه جدید قرار است که قدرت کافی را برای بیش از 1500 خانه تامین کند.
تصویر زیر یک Wavebob را نشان میدهد. Wavebob دستگاهی شناور است که میتواند از بالا و پایین رفتن امواج اقیانوس در جهت راه اندازی ژنراتور استفاده کند.
 
4 : روی سقف خانه خود گیاه بکارید
شاید عجیب باشد که این قسمت که به باغهای معلق بابل – یکی از عجایب هفتگانه جهان – نسبت داده شده است ؛ پیشتر در جهان مدرن توجهی به آن نشده است. در افسانه ها آمده است که سقف ها ، بالکن ها و تراس های کاخ سلطنتی بابل به دستور پادشاه و برای خوشحال کردن یکی از همسرانش ، به باغ تبدیل شده بود. باغهای ایجاد شده روی سقف خانه ها گرما و کربن دی اکسید را جذب میکنند و اکسیژن تولید میکنند. این باغها باران حاصل از رگبارها را نیز جذب میکنند و میزان استفاده از دستگاه های تهویه هوا را در فصل تابستان کاهش میدهند و بالاخره این تکنولوژی میتواند گرمای هوا را در شهر ها کاهش دهد. پروانه ها و پرنده های آوازخوان هم میتوانند به این باغها رفت و آمد کنند و ساکنان ساختمان را مانند همسر پادشاه بابل خوشحال کنند. در تصویر زیر ایجاد یک باغچه بر روی سقف ساختمان رسمی دولت در شیکاگو آزمایش شده است.
3:  بعد از کثیف کردن محیط به گیاهان و میکروب ها اجازه ی پاکسازی دهید
فرآیند «زیست پالایی» ، از میکروبها و گیاهان برای پاکسازی آلودگی ها استفاده میکند. برای مثال: از میکروبها برای پاکسازی نیترات از آب آلوده استفاده میکنند یا از گیاهانی مانند «رشادی» (تصویر پایین) برای جذب آرسنیک از خاک آلوده («گیاه پالایی») استفاده میکنند. سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا از فرآیند گیاه پالایی برای پاکسازی مکان های مختلفی کرده است.
در اغلب موارد، گونه های گیاهی بومی توان پاکسازی محیط را دارند که این موضوع، خود، یک مزیت است چرا که معمولا آن گیاهان بومی نیازی به آبیاری و استفاده از آفت کش ها ندارند. در سایر موارد دانشمندان در حال تلاش برای اصلاح ژنتیکی گیاهان هستند تا آلودگی را در ریشه های خود ذخیره کنند و سپس به برگهایشان منتقل نمایند تا کار برداشت آلودگی ها آسان شود.
 
2 : چیزهای بد رو دفن کنید
کربن دی اکسید، مهمترین گاز گلخانه است که سبب هشدار جهانی شده است. طبق گفته اداره کل اطلاعات انرژی، در سال 2030 ، ما             8 میلیون تن کربن دی اکسید تولید خواهیم کرد. بعضی از محققان معتقدند که جلوگیری از انتشار این گاز در جو غیرممکن است و ما فقط باید راه هایی را بیابیم که انتشار این گاز طبق برنامه باشد. یکی از روش های پیشنهادی این است که پیش از آنکه کربن دی اکسید وارد هوا شود، آن را به زمین تزریق کنیم و پس از آنکه کربن دی اکسید از بقیه گازها جدا شد میتوان آن را در چاه های متروکه نفت ، مخازن آب شور و در صخره ها مدفون کرد. درحالیکه این موارد خیلی خوب به نظر میرسند، دانشمندان درباره اینکه آیا گازهای تزریق شده در زیر زمین خواهند ماند و آثار بلند مدت آنها چه خواهد بود مطمئن نیستند و علاوه بر اینها هنوز هم هزینه های مربوط به جداسازی و دفن این گاز، بسیار بالا می باشد و فعلا نمیتوان این تکنولوژی را بعنوان یک راه حل کوتاه مدت عملی در نظر گرفت.
 
1 : از کاغذ استفاده نکنید
تصورکنید روی مبل لم داده اید و در حال خواندن روزنامه صبحگاهی هستید و سپس با همان صفحه، آخرین رمان نویسنده محبوبتان را میخوانید. این یکی از قابلیت های کاغذهای الکترونیکی است. کاغذ الکترونیکی، یک صفحه نمایش انعطاف پذیر است که بسیار شبیه کاغذ واقعی می باشد با این تفاوت که میتوان از آن بارها ستفاده کرد. این صفحه نمایش حاوی چندین میکروکپسول است که حاوی ذرات بارداری هستند که محدود به یک تراشه فولادی می باشند. هر میکروکپسول دارای ذرات سفید و سیاهی است که دارای بار مثبت و منفی هستند. بسته به اینکه کدام یک از بار ها اعمال شود، سطوح ذرات سیاه یا سفید، الگو های متفاوتی را نمایش می دهند(و تصاویر گوناگونی را می سازند). تنها در کشور امریکا بیش از 55 میلیون روزنامه در هر روز به فروش می رسد
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شخصیت های منفی برتر بازی های رایانه ای spambob 0 495 10-14-2013, 06:55 PM
آخرین ارسال: spambob
  The Order 1886:معرفی برخی از تکنولوژی های به کار رفته در بازی!(عکس+فیلم) eprima 5 620 07-29-2013, 01:15 PM
آخرین ارسال: PicaSSO

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان