Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: مشخصات سیستم خود را بگویید و قدرتش را بسنجید!!
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
(02-24-2016, 11:41 AM)tiger007 نوشته است: [ -> ]
(02-24-2016, 11:35 AM)van helsing نوشته است: [ -> ]
(02-24-2016, 11:32 AM)tiger007 نوشته است: [ -> ]سلام خدمت دوستان عزیز/یک هفته ای میشه ک میخوام یه لب تاب بخرم و البته هزینه ی آنچنانی هم نمیتونم بکنم و میخواستم ببینم این سیستم لب تاب برای بازی های جدید و امروزی گرافیک و cpu این لب تاب مناسب هست یا نه مدل لب تاب  asus n551zu هستش مشخصاتشم اینه

[font=byekan, calibri][font=tahoma]پردازنده مرکزی:[/font] AMD FX-7600P 2.7Ghz up to 3.6Ghz
[font=tahoma]حافظه RAM:[/font]ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3 1600
[font=tahoma]حافظه داخلی:[/font]ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 7200rpm
[font=tahoma]پردازنده گرافیکی: [/font]AMD Radeon R9 M280X 4GB + 
[/font]
AMD Radeon™ R7 1G
[font=byekan, calibri]صفحه نمایش:
15.6 اینچ از نوع LED Backlight/IPS FHD (1920x1080) 
[/font]

میدونم رمش ضعیفه اون رو تا 16 ارتقا میدم هاردش رو هم SSD128 GB اضافه میکنم بهش بقیش رو نمیدونم واقعا خوب هست یا خیر لطفا کمک کنید زود به جواب برسم ممنون
نیازی نیست رمش رو ارتقا بدید
این یه لپ تاپه و واشه یه لپ تاپ، همه چیش تقریبا مناسبه

Sent from my HTC_D820ys using Tapatalk
یعنی این لب تاب بازی های جدید مثلا WITCHER3 یا از همین قبیل بازی های جدید رو با تنظیمات متوسط بدون لگ اجرا میکنه؟
اره به نظرم روی مدیوم حدود 30 فریم رو میده، لی در هر حال این یک لپ تاپه و شما نباید انتظار داشته باشید همه بازی ها رو روی high باهاش بازی کنید

سلام میخواستم دوستان یه کمکی بکنن و یه سیستم ک تا بحال تونسته اکثر بازی های جدید و گرافیکی رو بدون لگ روی تنظیمات متوسط(30فریم) اجرا کنه
 بهم پیشنهاد کنن/البته هزینه هم هرچه کمتر بهتر سقفش 2700000 تومان باشه(بدون مخلفاتی مثل مانیتور و...)
(02-24-2016, 07:10 PM)tiger007 نوشته است: [ -> ]سلام میخواستم دوستان یه کمکی بکنن و یه سیستم ک تا بحال تونسته اکثر بازی های جدید و گرافیکی رو بدون لگ روی تنظیمات متوسط(30فریم) اجرا کنه
 بهم پیشنهاد کنن/البته هزینه هم هرچه کمتر بهتر سقفش 2700000 تومان باشه(بدون مخلفاتی مثل مانیتور و...)

سلام دوست عزیز اینجا مطرح کنید:

https://forum.gamefa.com/Thread-%D9%85%D...7%D8%AA-PC
سلام با این سیستم چجوری اجرا میشه (اگر رمش رو 8 گیگ کنم چجوری اجرا میشه)(مثلا جی تی ای وی میاد روش لطفا راجب دو مورد یعنی رمی که الان دارم و رم 8 گیگ نظر بدین)
Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
Intel Core i5 2410M @ 2.30GHz 48 °C
Sandy Bridge 32nm Technology
RAM
4.00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard
TOSHIBA ALL In One PC (CPU1)
Graphics
TOSHIBA (1920x1080@60Hz)
Intel HD Graphics 3000 (Toshiba)
Storage
931GB Hitachi HDS721010CLA332 (SATA) 42 °C
465GB Sony Hard Drive USB Device (USB (SATA)) 30 °C
Optical Drives
MATSHITA DVD-RAM UJ8A0AS
Audio
Realtek High Definition Audio
سلام من میخوام چند تا سیستم موردنیاز بازی رو چک کردم و از لحاظ cpu مشکل دارم .من بازی های روز رو بازی میکنم . به نظر شما 1.آیا سیستم من برای بازی های الان و اینده خوبه ؟/ 2.برای عوض کردن cpu باید amd بخرم یا intel ?? لطفا با قیمتش رو هم بگید .
این سیستم من :

Main Board     p81-d3
CPU                Intel Core i3 4170
RAM               8GB ddr3 1600
GPU               Geforce 750 ti Gigabye 
power            Gigabyte 500w
monitor         22Inch LCD 1080 
Hard              1TB
(02-25-2016, 06:48 PM)Mr.Skull نوشته است: [ -> ]سلام با این سیستم چجوری اجرا میشه (اگر رمش رو 8 گیگ کنم چجوری اجرا میشه)(مثلا جی تی ای وی میاد روش لطفا راجب دو مورد یعنی رمی که الان دارم و رم 8 گیگ نظر بدین)
Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
RAM
Motherboard
Graphics
TOSHIBA (1920x1080@60Hz)
Storage
Optical Drives
MATSHITA DVD-RAM UJ8A0AS
Audio
سلام ببخشید دیر جوابتون رو میدم؛ پست های جدید این تاپیک رو همین الان دیدم
ببینید این سیستم یک لپ تاپ هست و طبیعتا برای اجرای بازی مناسب نیست. شما مشکل اصلیتون گرافیکتون هست که یه گرافیک اینتل 3000 هست و ذاتا قدرت پردازشی بالایی نداره
به نظر من نیاز نیست رمتون رو افزایش بدید. و اگر gta v با همین کانفیگ، اجرا میشه، با افزایش رمتون به 8 گیگ، فکر نکنم تفاوت چندانی مشاهده کنید. موفق باشید

(02-28-2016, 01:35 AM)omid orton نوشته است: [ -> ]سلام من میخوام چند تا سیستم موردنیاز بازی رو چک کردم و از لحاظ cpu مشکل دارم .من بازی های روز رو بازی میکنم . به نظر شما 1.آیا سیستم من برای بازی های الان و اینده خوبه ؟/ 2.برای عوض کردن cpu باید amd بخرم یا intel ?? لطفا با قیمتش رو هم بگید .
این سیستم من :

Main Board     p81-d3
Hard              1TB
سلام
1. سیستمتون فعلا مناسب هست همه چیزش
2. ببینید سی پی یو شما عالیه الان، توی اکثر بازی ها که به پردازش یک یا دو هسته نیاز دارن، پردازنده شما خیلی نزدیک به i5 هم نسل خودش یا در بعضی استثنا هایی از i5 بهتر عمل میکنه!
در کل توی بخش سی پی یو، intel خیلی خیلی از amd جلوتره تا جایی که به نظرم اصلا قابل مقایسه نیستند! ولی در بعضی رنج های قیمتی amd یه سری پردازنده ارزشمند داره ولی در کل خیلی عقبه توی خط پردازندش.
موفق باشید

(02-28-2016, 11:41 PM)van helsing نوشته است: [ -> ]
(02-25-2016, 06:48 PM)Mr.Skull نوشته است: [ -> ]سلام با این سیستم چجوری اجرا میشه (اگر رمش رو 8 گیگ کنم چجوری اجرا میشه)(مثلا جی تی ای وی میاد روش لطفا راجب دو مورد یعنی رمی که الان دارم و رم 8 گیگ نظر بدین)
Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
RAM
Motherboard
Graphics
TOSHIBA (1920x1080@60Hz)
Storage
Optical Drives
MATSHITA DVD-RAM UJ8A0AS
Audio
سلام ببخشید دیر جوابتون رو میدم؛ پست های جدید این تاپیک رو همین الان دیدم
ببینید این سیستم یک لپ تاپ هست و طبیعتا برای اجرای بازی مناسب نیست. شما مشکل اصلیتون گرافیکتون هست که یه گرافیک اینتل 3000 هست و ذاتا قدرت پردازشی بالایی نداره
به نظر من نیاز نیست رمتون رو افزایش بدید. و اگر gta v با همین کانفیگ، اجرا میشه، با افزایش رمتون به 8 گیگ، فکر نکنم تفاوت چندانی مشاهده کنید. موفق باشید

(02-28-2016, 01:35 AM)omid orton نوشته است: [ -> ]سلام من میخوام چند تا سیستم موردنیاز بازی رو چک کردم و از لحاظ cpu مشکل دارم .من بازی های روز رو بازی میکنم . به نظر شما 1.آیا سیستم من برای بازی های الان و اینده خوبه ؟/ 2.برای عوض کردن cpu باید amd بخرم یا intel ?? لطفا با قیمتش رو هم بگید .
این سیستم من :

Main Board     p81-d3
Hard              1TB
سلام
1. سیستمتون فعلا مناسب هست همه چیزش
2. ببینید سی پی یو شما عالیه الان، توی اکثر بازی ها که به پردازش یک یا دو هسته نیاز دارن، پردازنده شما خیلی نزدیک به i5 هم نسل خودش یا در بعضی استثنا هایی از i5 بهتر عمل میکنه!
در کل توی بخش سی پی یو، intel خیلی خیلی از amd جلوتره تا جایی که به نظرم اصلا قابل مقایسه نیستند! ولی در بعضی رنج های قیمتی amd یه سری پردازنده ارزشمند داره ولی در کل خیلی عقبه توی خط پردازندش.
موفق باشید

خب به نظر شما اگه من بخوام بین cpu یا gpu یکی رو عوض کنم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟؟
در ضمن من گفتم به روز بازی میکنم و وقتی سیستم بازی هارو چک کردم مـثل the division ,far cry primal,fallout 4 , ... نمیتونم بازی کنم چون حداقل سیستم و هم ندارم و فقط هم به خاطر cpu بود .
بی زحمت اگر گفته من درسته میشه چند cpu intel core i5 که از مال فعلی من بهتره پیشنهاد کنید ؟؟
خب به نظر شما اگه من بخوام بین cpu یا gpu یکی رو عوض کنم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟؟
[/quote]

به نظرم فعلا نیاز نیست ولی در اینده ارتقا gpu، نسبت به ارتقا cpu تقدم داره

[/quote]

البته به نظرم بزارید بعدا همشو باهم عوض کنید تا برید روی پلتقرم جدید اینتل و کارت گرافیک با معماری های جدید انویدیا که در اینده منتشر میشه رو بگیرید

(02-29-2016, 10:58 PM)van helsing نوشته است: [ -> ]خب به نظر شما اگه من بخوام بین cpu یا gpu یکی رو عوض کنم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟؟

[/quote]

البته به نظرم بزارید بعدا همشو باهم عوض کنید تا برید روی پلتقرم جدید اینتل و کارت گرافیک با معماری های جدید انویدیا که در اینده منتشر میشه رو بگیرید

[/quote]

من گفتم به روز بازی میکنم و وقتی سیستم بازی هارو چک کردم مـثل the division ,far cry primal,fallout 4 , ... نمیتونم بازی کنم چون حداقل سیستم و هم ندارم و فقط هم به خاطر cpu بود .

بی زحمت اگر گفته من درسته میشه چند cpu intel core i5  و gpu که از مال فعلی من بهتره پیشنهاد کنید ؟؟
(03-01-2016, 07:34 AM)omid orton نوشته است: [ -> ]
(02-29-2016, 10:58 PM)van helsing نوشته است: [ -> ]خب به نظر شما اگه من بخوام بین cpu یا gpu یکی رو عوض کنم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید ؟؟

[/quote]

من گفتم به روز بازی میکنم و وقتی سیستم بازی هارو چک کردم مـثل the division ,far cry primal,fallout 4 , ... نمیتونم بازی کنم چون حداقل سیستم و هم ندارم و فقط هم به خاطر cpu بود .

بی زحمت اگر گفته من درسته میشه چند cpu intel core i5  و gpu که از مال فعلی من بهتره پیشنهاد کنید ؟؟
[/quote]
عزیز توی بیشتر بازی ها تفاوت فریم i3 و i5 بین دو تا پنج فریم هست و بعضی جاها دقیقا اندازخ هم فریم میدن
سیستم مورد نیاز بازی ها همش به خاطر هایپ و تبلیغ کردن هست که بگن بازی ای که ما ساختیم خسلی گرافیکش بالاست و سنگینه. من نخواستم شما پولتون رو بریزید توی جوی اب وگرنه با حدود 760 تومن میتونید i5 4690 بخرید یا اینکه با بیشتر از یک میلیون میتونید برید روی پلتفرم 1151 با یک مین جدید و یک سی پی یو i5 جدید