Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: مشخصات سیستم خود را بگویید و قدرتش را بسنجید!!
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
(11-14-2014, 06:55 PM)'Paraziiit' نوشته است: [ -> ]
(11-14-2014, 06:49 PM)'zealot1369' نوشته است: [ -> ]قربان چه چیزی ممکنه کم بیاره؟ ram هام که میدونم پایینه... یعنی تا سال دیگه 7970 کم میاره؟!!! wtF!!!

با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما منظور بنده رو بد متوجه شدید ببینید دنیای تکنولوژی با سرعت خیلی زیادی در حال پیشرفت هستش و واقعا کسی نمی تونه پیشبینی کنه اگه قرار باشه تا پنج سال دیگه تکنولوژی امروز پا برجا باشه سیستم شما جواب گو هست ولی چون هر روز درحال پیشرفته واقعا نمیشه گفت
[img]images/smi/s0 (37).gif[/img]
شاید دوستان دیگه بگن 2 سال 3 سال بله از جهاتی درست میگن که شمارو ناامید نکنند (هرچند جواب گو هستش) ولی باید در نظر گرفت که سیستمی که امروز قوی هستش فردا ضعیف میشه و دیگه کارایی امروز رو رو نداره .
در مورد رم هم بهتره رم هایی با فرکانس بالاتر تهیه بفرمائید .
امیدوارم از حرفهام بد برداشت نکرده باشید من فقط خواستم واقعه بین باشم 
[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

موفق باشید [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

نه داداش گلم اختیار داری.. همین که لطف کردی راهنماییم کردی ممنونم... اخه خیلی جای تعجب داره چون 7970 جزو بهتریناس... در کل ممنون.. فکر میکنم رم 8 با باس 1600 خوب باشه

سلام  خدمت دوستان عزیز و خسته نباشید بابت این فکر خلاقانه که همچین فرومی رو ساختید جوابگوی سوالات ما هستید مدتها منتظر همچین چیزی بودم [img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
مشخصات سیستم من :
CPU : Intel Core i7 3.1 GHz
 RAM : 24 G dual channel 1600
VGA: 560 GTX ti...1gig ddr 5
سوال من از شما دوستان عزیز :
1) cpu با توجه به اینکه 3.6 GHz  نیز موجود هست میخواستم ببینم چقدر با cpu من تفوت داره ؟(ارتقا دادن ضروریه؟)
2) دومین چیزی که بسار مشهوده گرافیکمه و سوال اصلی من اینه آیا ارتقا دادن گرافیک کافیه یا نقص دیگری هم موجوده و از شما دوستان مشاوره میخوام چه گرافیکی مناسبه ( به فرض تا قیمت 3.500.000 تومان ) گرافیکی که حالا حالا ها دوام بیاره

ممنون[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
(11-14-2014, 07:49 PM)zealot1369 نوشته است: [ -> ]
(11-14-2014, 06:49 PM)'zealot1369' نوشته است: [ -> ]قربان چه چیزی ممکنه کم بیاره؟ ram هام که میدونم پایینه... یعنی تا سال دیگه 7970 کم میاره؟!!! wtF!!!

شما منظور بنده رو بد متوجه شدید ببینید دنیای تکنولوژی با سرعت خیلی زیادی در حال پیشرفت هستش و واقعا کسی نمی تونه پیشبینی کنه اگه قرار باشه تا پنج سال دیگه تکنولوژی امروز پا برجا باشه سیستم شما جواب گو هست ولی چون هر روز درحال پیشرفته واقعا نمیشه گفت
شاید دوستان دیگه بگن 2 سال 3 سال بله از جهاتی درست میگن که شمارو ناامید نکنند (هرچند جواب گو هستش) ولی باید در نظر گرفت که سیستمی که امروز قوی هستش فردا ضعیف میشه و دیگه کارایی امروز رو رو نداره .

نه داداش گلم اختیار داری.. همین که لطف کردی راهنماییم کردی ممنونم... اخه خیلی جای تعجب داره چون 7970 جزو بهتریناس... در کل ممنون.. فکر میکنم رم 8 با باس 1600 خوب باشه

خواهش می کنم گفتم گرافیک قوی هستش ولی کسی از فردا خبر نداره
رم با باس 1600 کاملا مناسب هستش .
موفق باشید
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

(11-14-2014, 09:05 PM)**peyman** نوشته است: [ -> ]سلام  خدمت دوستان عزیز و خسته نباشید بابت این فکر خلاقانه که همچین فرومی رو ساختید جوابگوی سوالات ما هستید مدتها منتظر همچین چیزی بودم [img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
مشخصات سیستم من :
1) cpu با توجه به اینکه 3.6 GHz  نیز موجود هست میخواستم ببینم چقدر با cpu من تفوت داره ؟(ارتقا دادن ضروریه؟)
2) دومین چیزی که بسار مشهوده گرافیکمه و سوال اصلی من اینه آیا ارتقا دادن گرافیک کافیه یا نقص دیگری هم موجوده و از شما دوستان مشاوره میخوام چه گرافیکی مناسبه ( به فرض تا قیمت 3.500.000 تومان ) گرافیکی که حالا حالا ها دوام بیاره

دوست من اول ورودتون رو به جمع گیمفایی ها تبریک می گم .
دوم خواهشا زحمت بکشید و مدل مادربرد خودتون رو هم ذکر کنید .
یک سوال این 24 گیگ [img]images/smi/s0 (5).gif[/img] رمه یا دوتا 4 گیگ هستش ؟؟؟
بعدش درمورد cpu همین قدر بهتره بدونید که کلاک cpu هرچی بالاتر باشه دلیل بر قدرت مند بودنش نیست (هرچند یجورایی میشه ولی بهتره وارد این مبحث نشیم )

بله 24 هست [img]images/smi/s0 (30).gif[/img]
مادربرد:
msi x58a-gd65

(11-14-2014, 09:14 PM)'Paraziiit' نوشته است: [ -> ]
(11-14-2014, 07:49 PM)'zealot1369' نوشته است: [ -> ]

خواهش می کنم گفتم گرافیک قوی هستش ولی کسی از فردا خبر نداره
رم با باس 1600 کاملا مناسب هستش .
موفق باشید

(11-14-2014, 09:05 PM)'**peyman**' نوشته است: [ -> ]سلام  خدمت دوستان عزیز و خسته نباشید بابت این فکر خلاقانه که همچین فرومی رو ساختید جوابگوی سوالات ما هستید مدتها منتظر همچین چیزی بودم [img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
مشخصات سیستم من :
1) cpu با توجه به اینکه 3.6 GHz  نیز موجود هست میخواستم ببینم چقدر با cpu من تفوت داره ؟(ارتقا دادن ضروریه؟)

بعدش درمورد cpu همین قدر بهتره بدونید که کلاک cpu هرچی بالاتر باشه دلیل بر قدرت مند بودنش نیست (هرچند یجورایی میشه ولی بهتره وارد این مبحث نشیم )

مادربرد:
msi x58a-gd65

(11-14-2014, 09:24 PM)'**peyman**' نوشته است: [ -> ]بله 24 هست [img]images/smi/s0 (30).gif[/img]
مادربرد:
msi x58a-gd65
نقل‌قول:  
(11-14-2014, 09:05 PM)'**peyman**' نوشته است: [ -> ]سلام  خدمت دوستان عزیز و خسته نباشید بابت این فکر خلاقانه که همچین فرومی رو ساختید جوابگوی سوالات ما هستید مدتها منتظر همچین چیزی بودم [img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
مشخصات سیستم من :

مادربرد:
msi x58a-gd65

[img]images/smi/s0 (25).gif[/img] یکم عجیب شدش !!
دوست عزیز من می تونم خیلی راحت بهتون گرافیک خوب پیشنهاد بدم ولی یک مشکلی هست اونم اینه که گرافیک های جدید از PCI Express 3.0 استفاده می کنند و مادربرد شما از PCI Express 2.0 و تفاوت عملکرد هم دارند
برای بنده فرقی نمی کنه ولی شما کلا شاید به 2 تومن هم برای گرافیک بیشتر نیاز نداشته باشید و با بقیش می تونید یک مادربرد و یک cpu خوب و بروز تهیه بفرمائید شاید انقدری هم بمونه که بتونید یک ssd بروی سیستم قرار بدید .

(11-14-2014, 02:11 PM)Paraziiit نوشته است: [ -> ]
(11-14-2014, 11:01 AM)رجب اسی نوشته است: [ -> ]
(11-03-2014, 10:06 PM)'Paraziiit' نوشته است: [ -> ]
(11-03-2014, 09:54 PM)'رجب اسی' نوشته است: [ -> ]CPU:Intel Core i5-4200U,1.6 GHz
GPU:NVIDIA Geforce 820m
RAM:6 GB
Laptop,ASUS X550L

اگر اشتباه نکنم باید رم لپ تاپ تون رو عوض کرده باشید ؟؟ درسته ؟
لپ تاپ خوبی هستش نسبت به قیمت 2 تومنیش ولی احتمال این که برای سال 2015 نتونید بازی هارو روی High اجرا کنید هست .
ولی نگران نباشید جواب میده [img]images/smi/s0 (37).gif[/img]

موفق باشید

رمو عوض نکردم.چیشو عوض کنم؟

لازم نیست چیزی رو عوض کنید البته اگه رم رو افزایش بدید به 8 که خیلی بهتره .
موفق باشید
با سلام.بهتر نیست cpu یا gpu رو ارتقا بدم؟اگه تا سال دیگه بازی ها رو رو high اجرا نمی کنه چجوری لازم نیست عوض کنم؟
دوست عزیز مدل مادربورد من Gigabyte X58-Usb3 هستش... نمیدونم دقیقا PCI Ex3 هستش یا 2.. ولی 7970 PCI3 هست...  دوتا سوال دارم
1- اینکه این مادربورد بطور کامل با کارت 7970 مچه؟
2-  اگه مادر بورد من PCI 2 باشه با توجه به اینکه گرافیکم PCI 3 هستش ممکنه گرافیک اون Performance لازم رو نداشته باشه؟
(11-14-2014, 10:15 PM)'رجب اسی' نوشته است: [ -> ]
(11-14-2014, 02:11 PM)'Paraziiit' نوشته است: [ -> ]
(11-14-2014, 11:01 AM)'رجب اسی' نوشته است: [ -> ]
(11-03-2014, 10:06 PM)'Paraziiit' نوشته است: [ -> ]
(11-03-2014, 09:54 PM)'رجب اسی' نوشته است: [ -> ]CPU:Intel Core i5-4200U,1.6 GHz
GPU:NVIDIA Geforce 820m
RAM:6 GB
Laptop,ASUS X550L

اگر اشتباه نکنم باید رم لپ تاپ تون رو عوض کرده باشید ؟؟ درسته ؟
لپ تاپ خوبی هستش نسبت به قیمت 2 تومنیش ولی احتمال این که برای سال 2015 نتونید بازی هارو روی High اجرا کنید هست .
ولی نگران نباشید جواب میده [img]images/smi/s0 (37).gif[/img]

موفق باشید

رمو عوض نکردم.چیشو عوض کنم؟

لازم نیست چیزی رو عوض کنید البته اگه رم رو افزایش بدید به 8 که خیلی بهتره .
موفق باشید

با سلام.بهتر نیست cpu یا gpu رو ارتقا بدم؟اگه تا سال دیگه بازی ها رو رو high اجرا نمی کنه چجوری لازم نیست عوض کنم؟

دوست من سیستم خونگی نیستش که ما بریم مغازه قطعات رو بخریم بیایم خونه رو سیستم نصب کنیم که
لپ تاپ دردسر داره شما اول باید برید تحقیق کنید که اصلا قابله ارتقا هست میشه چیپ رو ورداشت یا نه بعد باید متخصص پیدا کنید و .....
کلا به دردسرش نمی ارزه و اصلا توصیه نمیشه
بازم سوال دیگه داشتید بنده در خدمتم [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

(11-14-2014, 10:33 PM)'zealot1369' نوشته است: [ -> ]دوست عزیز مدل مادربورد من Gigabyte X58-Usb3 هستش... نمیدونم دقیقا PCI Ex3 هستش یا 2.. ولی 7970 PCI3 هست...  دوتا سوال دارم
1- اینکه این مادربورد بطور کامل با کارت 7970 مچه؟
2-  اگه مادر بورد من PCI 2 باشه با توجه به اینکه گرافیکم PCI 3 هستش ممکنه گرافیک اون Performance لازم رو نداشته باشه؟

با سلام خدمت شما
دوست عزیز ببینید اون سوکتی که گرافیک درش قرار میگیره ورژن های مختلفی داره و برا شما ورژن 2 هستش
مادربرد مشکلی با کارت نداره و تا وقتی بنده با سیستم کار نکنم و تست نزنیم نمیشه گفت مچه یا نه .
بله گرافیک نمیتونه تمام قابلیت های خودش رو به نمایش بگذارد ولی بازم 90 درصد قدرتش رو نشون میده .
بازم سوالی داشتید بنده در خدمتم
(11-14-2014, 10:53 PM)'Paraziiit نوشته است: [ -> ]'Paraziiit' pid='143598' dateline='1415958075'

پس اینجوری که بنظر میرسه اگه یه مادربورد مدل بالاتر بگیرم بیشتر جواب میگیرم از کارتم:)

(11-14-2014, 11:50 PM)'zealot1369' نوشته است: [ -> ]
(11-14-2014, 10:53 PM)'Paraziiit نوشته است: [ -> ]'Paraziiit' pid='143598' dateline='1415958075'

پس اینجوری که بنظر میرسه اگه یه مادربورد مدل بالاتر بگیرم بیشتر جواب میگیرم از کارتم:)

نهایت تفاوت بین PCIe2 و PCIe3 حدود 5 درصد اینا هست. اگه فقط به این منظور میخواید مادربورد و به طبع بعدش سی پی یو رو هم عوض کنید، این کارو نکنید[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]