Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: تبادل نظر در رابطه با رازهای مخفی GTA V
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
(05-23-2015, 04:41 PM)A.A Revenger نوشته است: [ -> ]ببینید دوستان برای پیدا خیلی از EE های بازی ها باید به دنیای واقعی خودمون مراجعه کنیم. یک نکته هیچ وقت فراموش نکنید که سازنده های بزرگ همیشه خواستن در قالب EE های مختلف یا اعتراضی بزرگ رو بیان کنند و یا از یک راز بزرگ که مردم ازشون خبری ندارن، پرده بردارن. مثلا استاد کوجیما همیشه در قالب EE های خودش نوعی اعتراضی های 30یا30 خودش رو به تمام جهان اعلام کرده و از همه مهم تر معروف ترین EE های UFO مربوط به بازی MGS هستش. حالا هم که جدید ترین نسخه از این بازی به زودی منتشر می شه و ما مطمئنا با EE های بزرگتری در رابطه با UFO بر می خوریم. اما الان می تونیم یکی بزرگ ترین سازنده ای دنیا رو راکستار قلمداد کنیم. چرا عنوان خودش رو طی دو سال متوالی برای کنسول های نسل هفتم و نسل و هشتم و PC منتشر کرده. عنوانی که با همه، بدون هیچ استثنایی عاشقش هستن موفقیت این سری عناوین به قبل از GTA V بر می گرده. پس GTA V بهترین عنوان برای مانور دادن این جور EE های مهم به حساب میاد. پس وقتی که سازنده ای بخواد کمکی به حل راز هایی که در دنیای واقعی خودمون وجود دارن کنن، چه جایی بهتر از معروف ترین عنوان خودش و دنیا می توست باشه، چرا که توی نسخه های قلبی هم با جدیت کامل این موضوع رو دنبال می کرده. حال بر می گردیم به حث بازی GTA V. کشور آمریکا با توجه به این که یکی از معروف ترین و به روز ترین کشور های توسعه یافته دنیاست، بدون شک مشاهده UFO ها داخل این کشور سریعا گزارش می شود. حتی در نقاط دیگه دنیا UFO ها در صدمی از ثانیه دیده میشن و غیب میشن و اما حتی توی این کشور فرود این سفینه ها در مکان های ممنوعه چون " منطقه 51 نوادا " دیده شده. شهر لوس آنتوس هم که نوعی شبیه ساز شده ی شهر لس آنجلس خودمون هست، مکانی هست که این بازی در اون دنبال میشه. وقتی که کشور آمریکا در یکی از ایالت های خود چنین منطقه ممنوعی ، در روی زمین و زیر زمین (!) داره، چرا زیر کوهی یا زمنی در یکی از معروف ترین شهر های خود نداشته باشه!؟ پس راکستار این از این قضایا که مردم عادی قابلیت درک این موضوع و پیدا کردن آن هارو ندارن، مخصوصا مردم نسل قدیم، این شرکت می خواد که در قالب یکی معروف ترین سرگرمی های نوجوانان و جوانان نسل حاضر این موضوع رو به همگی گوشزد کنه که شما این همه سال فریب خوردید و باید روزی این پرده از این راز بردارید. این صحبت هایی که خدمت شما عرض کردم پیش نیاز صحبت و راه حلی بود که در ادامه برای حال نقشه موجود در اون کوه رو برای کسانی که در باره UFO ها در دنیای واقعی مطالعه ای نداشتن، باید گفته می شد. حال بر می گردیم به موضع اصلی تاپیک که حل نقشه کوهی هستش.

ببنید به راحتی میشه فهمید که در نقشه یک سری راه به هم پیوسته وجود داره که به راهی متشرک میرسه. همچنین با توجه به مکانیزمی و قالبی که نشقه بازی داره، مطمئنا راه زیر زمنی اگر داشته باشه، به گستردگی کل نقشه نیست، چرا که سبک بازی اصلا به این مربوط نیست. پس این نقشه به احتمال زیاد مربوط به کوهی بدون پیوستگی و تنها یا یک پادگان و زیر زمنی منطقه با این حاشیه ها هستش. دقیقا طبق گفته ایی که بالا داشتیم. میشه از خطوط نا موازی پایین نقشه، به امواج دریا اشاره داشته باشیم  یا کوهی که به دلیل داشتن ارتفاع زیاد، رعد و برق های زیادی با آن بر خورد می کنن یا این کوه به دلالی خاص درخشندگی ویژه ای رو به اطراف منتشر می کنه. پس می توان برای پیدا این کوه به سواحل دریا رفت ( چیزی غیر ممکن ) یا به سراغ کوه های خیلی بلندی رفت که این ویژگی هارو داشته باشه. اگر با دقت بیشتری نگاه کنیم، می بینم دو راه بدون قطعه اضافی وجود داره که امتدادی ندارن یا به عبارتی دیگه مسدود شدن. این قطعات اضافه می تونه چندین دلیل برجسته داشته باشه که بر جسته ترین هاش می تونه به پیدا سه EE باشه یا گذاشتن سه قطعه مورد نظر برای باز کردن این راه ها. می تونیم چندین نوع آب و هوا رو ببینیم که به احتمال زیاد مربوط به کلیدهایی است که در زمان معنی معلوم میشه و ما بیاد برای ادامه دادن به اون راه ها این کلید هارو روشن کنیم. پس از همه این کار ها می تونیم به قله کوه یا انتهای این مسیر برسیم به راز بزرگ GTA V دتسرسی پیدا کنیم و از اطلاعاتی که راکستار می خواست از اون های با خبر بشم، پیدا کنیم. با توجه به این که ممکنه ما با حقیقتی قاطع درباره مسائلی که بالا ذکر شد رو به رو شویم، مطئنا جایگاه این شرکت و یا حتی جان آن هارو به خاطر می اندازه. پس ما نباید به هیچ عنوان توقع پیدا راه حلی ساده برای حل این معما ها باشیم،چرا که اگر ما قادر بودیم به سادگی راه حال این معما یک بازی کامپیوتری که از نظر خیلی یک تفریح پیش پا افتاده که برای کودکان هاست، پیدا کنیم باید خیلی وقت پیش هم به راحتی پرده از این راز جهانی بر می داشتیم. 

پس میشه به این نتیجه رسید که ما نباید دنبال تطبیق دادن این نقشه با نقشه کل جهان بازی باشم و برای حال این معما به دنیای واقعی خودمون مراجعه کنیم.
کمی با حرفات موافقم
حتما وقتی این بازی رو تجربه میکنید با پایگاهی که حتی نزدیک آن شویم 5 ستاره میگیریمآشنا هستید!! اگه آن را مطابقت دهیم با دنیای امروزی میشه منطقه 51
از این عکس هم که معلومه اینطور کوهی در بازی نیست
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSFMwhedYCDI5BBY0GWFog...oOQMaP0pig]
چون همه ی کوه ها بهم پیوسته شدن در بعضی از شکل هایی که در تصویر بالا هست اون چم نشان دهنده ی سفینه ی فضایی هست که تصویر پاین چشمه موقیت آب و هوایی هست که نشان میده چه زمانی اون سفینه ها میان گه باور نمیکنید که اون چشم ها سفینه اند برید خودتو تو بزی یک سفینه رو از بغل نگاه کنید متوجه میشید که چه میگم. اون عکسی که بیضی شکلی داره هم به غول بچه های یو.تی.وب تخم یکی از هیولات دریایی است و باید زیر دریا پیداشون کرد در مورد جت پک که آدم گیج میکنه و من هنوز نشانه ای از جت پک ندیدم در مورد عکس بعدی هم کلا چیزی نمیدونم این ها سه کلید اصلی بودند که باید پیداشون کرد و بعد به مراحل بالاتر نقشه بروند و پس از این کار به راز بزرگ راکستار میرسیم گرچه ممکن هست مشخصاتی که در عکس بالا است اشتباه باشد؛ چون اون شکل ها در بزرگ ترین کوه بازی هست و اگر دقت کرده باشید این کوه مثل کوه تو نقشه نیست.
ممنون از علیرضای عزیز
توضیحات مفیدی بود و ممنون از تحلیل تصویرت
با قسمت اول حرفت هم کاملا موافقم
اصلا همین الانشم معلومه
روی فکر می کنم تمامی سفینه های فضای علامت هک شده "FIB" که همون "FBI" در جهان واقعی هست دیده می شه که با این روش راکستار می خواد بگه که این یوفو ها مربوط به ارتش و مسائل مربوط به این هاست!
از همین راه می شه فهمید که دو پایگاه ارتشی(یکی اونی که جت داره و  دیگری اونی که محصور شده با پنج برج) ممکنه کمکی به حل معما بکنن

چکمی با حرفات موافقم
حتما وقتی این بازی رو تجربه میکنید با پایگاهی که حتی نزدیک آن شویم 5 ستاره میگیریمآشنا هستید!! اگه آن را مطابقت دهیم با دنیای امروزی میشه منطقه 51
از این عکس هم که معلومه اینطور کوهی در بازی نیست
چون همه ی کوه ها بهم پیوسته شدن در بعضی از شکل هایی که در تصویر بالا هست اون چم نشان دهنده ی سفینه ی فضایی هست که تصویر پاین چشمه موقیت آب و هوایی هست که نشان میده چه زمانی اون سفینه ها میان گه باور نمیکنید که اون چشم ها سفینه اند برید خودتو تو بزی یک سفینه رو از بغل نگاه کنید متوجه میشید که چه میگم. اون عکسی که بیضی شکلی داره هم به غول بچه های یو.تی.وب تخم یکی از هیولات دریایی است و باید زیر دریا پیداشون کرد در مورد جت پک که آدم گیج میکنه و من هنوز نشانه ای از جت پک ندیدم در مورد عکس بعدی هم کلا چیزی نمیدونم این ها سه کلید اصلی بودند که باید پیداشون کرد و بعد به مراحل بالاتر نقشه بروند و پس از این کار به راز بزرگ راکستار میرسیم گرچه ممکن هست مشخصاتی که در عکس بالا است اشتباه باشد؛ چون اون شکل ها در بزرگ ترین کوه بازی هست و اگر دقت کرده باشید این کوه مثل کوه تو نقشه نیست.

ولی من فکر می کنم این یه کوهه و کوه هم کوه چیلاد هست با توجه به اون زائده بالای تصویر(که به نظر همون تله کابین هست)
در ضمن از نماهای مختلف از کوه چیلاد می شه چنین تصویری در آورد
علاقه مندان اگر به زبان تسلط دارند کمی انگلیسی هم سرچ کنند
توی GTA Forum سه تا تاپیک هر کدوم با 250 صفحه مطلب براش جلو رفتن ولی مث که خبری از جت پک نیست :(
متن بالا ویرایش و اصلاح شد. برای درک بهتر دوباره مطالعه شود.
دوستان این موضوع جای بحث خیلی داره. خواهشا تاپیک رو زنده نگه دارید و درباره مسائل ذکر شده و موضوع اصلی تاپیک بحث کنید و هر کس نظری داره بیان کنه. حتی اگر برای حل این موضوع راه حل پیشنهادی خوبی داره که هنوز خودش بهش عمل نکرده، مطرح کنه.

اگر هم فکر می کنید که موضوع اصلی تاپیک ( مربوط به UFO ) دیگر جای بحث نداره، اعلام کنید تا تمرکز اصلی تاپیک تغییر کرده به دیگر EE های این عنوان بپردازیم. هر چند که کم و بیش در صفحات قبل در این باره بحث هایی شد.
من با ماد no clip رفتم تو اون دیوار کنار نقشه کوه چیلیاد و دیدم یه چیز مربعی شکل که انگار از خاک بود اونجاس و اصلا زیر زمین نبود فک کنم باید راهی باشه که اون در باز بشه Confused
با سلام خدمت کاربران عزیر و فهیم، اومدم یه نظری بدم درباره ی جت پک
اگه کل نقشه رو زیر و رو کنی جت پکی پیدا نمی کنی، قضیه ی جت پک کاملا سر کاریه!!! فکر نکنم جت پکی تو بازی وجود داشته باشه حداقل خودم یا بقیه ی دوستان تا حالا به این راز پی نبردند.
شاید در آینده ای نزدیک ر&ا&ک ا&س&ت&ا&ر با یه بسته ی الحاقی اون رو به بازی اضافه کنه.
(05-23-2015, 09:58 PM)FARCRYFORGTA نوشته است: [ -> ]با سلام خدمت کاربران عزیر و فهیم، اومدم یه نظری بدم درباره ی جت پک
اگه کل نقشه رو زیر و رو کنی جت پکی پیدا نمی کنی، قضیه ی جت پک کاملا سر کاریه!!! فکر نکنم جت پکی تو بازی وجود داشته باشه حداقل خودم یه بقیه ی دوستان تا حالا به این راز پی نبردند.
شاید در آینده ای نزدیک ر&ا&ک ا&س&ت&ا&ر با یه بسته ی الحاقی اون رو به بازی اضافه کنه.

حاجی ما دیروز دوساعت تو بحصامون همینو گفتیم دیگه 
خیلی وقته فهمیدیم که جت پکی در کار نیست وگرنه غیر ممکن بود کسی ازش ویدیوی درست و حسابی نذاره
در رابطه با DLC هم باید بگم که یه جورایی میشه مثل دی ال سی های جی تی ای IV و کلا یه چیز تازه رو میدن بیرون با سابقه ای که از راک استار دیدیم تو رد دد هم همینکارو کرد پس وی هم همینطوری میشه یا کلا دی ال سیش منتفی میشه
دوستان دقت داشته باشید که موضوع اصلی تاپیک "جت پک" نیست
بلکه یه سری افراد می گن اون تصویر سمت چپ پایین یه آدمه که جت پک سواره!
نکته ای که می خوایم حلش کنیم اینه که بفهمیم این نقشه فازش چیه و کلا برای چیه ;)
دوستان اگه دقت کرده باشید سه کلید اصلی مثل اون تخمه و جت پکه و او سفینه ای که توی اب رفته این سه کلید اصلی هستند برای رسیدن به راز بزرگ راکستار ولی اگه دقت کرده باشید او وسطیه یا همون شمل بیضی داره اون رو اگر پیدا کنیم راهمون راست میشه برای رسید به راز بزرگ من تو سایت های خارجی کشتم میگفن اون تخم یک هیولای دریایی است اگه باور نمیکنید که هیولای دریایی هست عکس زیر نشان میده
[تصویر:  gdh_2015-05-23_201759.png]
میگه تو سال 1857 مردم محلی یک هیولای بسیار بزرگ دیدن
فکر کنم اون روستاهه هم خیلی مهم باشه
اولا که روستا محصور شدس
دوما که همه با تفنگ بهت حمله می کنن
سوما که لباس درست و حسابی ندارن :D
چهارما هم روی دیواراش با نقاشی چیزایی نوشتن
پنجما هم ک که خورشید پرستن
ششما هم که وقتی وارد روستا می شی آهنگ بازی تغییر می کنه و یه تم رمز آلود به خودش می گیره
پیشنهاد می دم حتما اونجا یه سری بزنید
تصاویر روی دیواراش رو گذاشتم توی همین تاپیک 
شاید شما سر در آوردید :-/
(05-24-2015, 11:44 AM)last assassin نوشته است: [ -> ]فکر کنم اون روستاهه هم خیلی مهم باشه
اولا که روستا محصور شدس
دوما که همه با تفنگ بهت حمله می کنن
سوما که لباس درست و حسابی ندارن :D
چهارما هم روی دیواراش با نقاشی چیزایی نوشتن
پنجما هم ک که خورشید پرستن
ششما هم که وقتی وارد روستا می شی آهنگ بازی تغییر می کنه و یه تم رمز آلود به خودش می گیره
پیشنهاد می دم حتما اونجا یه سری بزنید
تصاویر روی دیواراش رو گذاشتم توی همین تاپیک 
شاید شما سر در آوردید :-/
من چندین بار به اونجا رفتم و هیچ ربطی به قضایای این نقشه ی پیچیده نداره اصلا من کل بازی رو گشتم چنین جایی اصلا ندیدم ولی یه چیزی توی یک سایت دیدم که خیلی مرموز بود منم ترجمش کردم 
1- بعد از به انتها رسیدن جانش جاده ی چوبی رو تا انتها برو
2- سپس بهت میگه باید چیکار کنی
4- خودتو آماده ی طلوع آفتاب کن
5- حالا به زیر آب برو آنقدر برو تا از دیدن یک چیز شکه بشی
6- بعد از موفق شدن با وسیله ات به بالا برو
7- به بالا برو و کسایی که جلوی راتو میگیرن از بین ببر
8- وقتی رسیدی مطمن شو به کسی نگفتی
9- سپس از روی پل چوبی بگذر
9- در آخر شاهد این راز خواهید بود
این سخنان خلاصه ای از نقشه ی مرموز بودند
این ها سخنن راک استار بوده اند البته این سخناش مال زوده وقتی برای PS3 و XBOX 360 آمده بود و در همون سایت GTA FORME هست.