Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: نیویورک بحران زده نقد و بررسی بازی crysis 2
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
به نام خدا
استودیوی Crytek با Far Cry نشان داد که از نظر تکنیکی حرف های بسیاری برای گفتن دارد. در میان برترین بازی های FPS دهه گذشته، نام دو بازی آن ها یعنی Far Cry و Crysis به چشم می خورد، اما Crytek همیشه روی PC کار کرده و اینبار آن ها با نسخه سوم موتور قدرتمند خود یعنی CryEngine 3 نسخه دوم Crysis را علاوه بر PC روی کنسول ها هم عرضه کرده است .
[تصویر:  41617373394871833826.jpg]
این نسخه ای که من خریدم

نام انگلیسی: Crysis 2
 ناشر: EA Games
 تاریخ انتشار: March 18, 2011
 سبک بازی: اکشن – اول شخص
مد ها: Single player-Multi Player
پلتفرم های بازی: Xbox360,PC,PS3
داستان بازی
بازی در سال 2024 اتفاق می افتد. در ابتدای بازی شما یک سرباز معمولی به نام آلکاتراز (Alcatraz) هستید که همراه با جوخه خود به شهر فرستاده می شوید. ناگهان حمله ای صورت می گیرد و زیردریایی شما منفجر می شود. تمام هم تیمی هایتان می میرند، ولی شخصی به نام پرافت (Prophet) که Nanosuit به تن دارد، شما را نجات می دهد. پس از به هوش آمدن، مشاهده می کنید که Nanosuit به تن شما است و در حقیقت پرافت خودش را کشته و لباس خود را تن شما کرده است تا ماموریت ناتمام وی را به انجام برسانید. حال شما با مشاهده حافظه ضبط شده پرافت باید مقابل یک فاجعه عظیم در نیویورک قرار بگیرید که تنها شما می توانید آن را تمام کنید. داستان بازی بسیار زیبا است و هر چه جلو تر می رویم به زیبایی و پیچیدگی آن اضافه می شود.
[تصویر:  40020458601012513094.jpg]
گیم پلی :
خب رسیدیم به گیم پلی بازی، گیم پلی بازی نسبت به نسخه ی اول بازی خیلی بهتر شده است اما باز هم نواقص ریز و درشتی در آن دیده می شود که این نقص ها در نسخه ی سوم این فرانچیز برطرف شدند. اول از همه به تحلیل هوش مصنوعیی بازی می پردازیم که زیاد چنگی به دل نمی زند، مثلا هنگامی که با فاصله ی زیادی نسبت به دشمنتان قرار دادید دشمن به طور عجیبی متوجه حضور شما می شود حال اگر از چند قدمی اش رد شوید حضور شما را حس نخواهد کرد . تنوع سلاح های بازی بسیار کم است اما اگر نگاهی سطحی به خیابان های نیویورک بیندازید متوجه تعداد بسیار زیادی اسلحه می شوید. شما وظیفه دارید که نیویورک را از بحرانی که در آن گرفتار شده است برهانید اما آیا می توانید با در دست داشتن چند کلت و اسلحه این ماموریت خود را به پایان برسانید؟؟؟جواب خیر است .برای انجام این ماموریت شما  زرهی با نام Nanosuit در اختیار دارید. این زره قابلیت های فراوانی دارد که هر کس با پوشیدن آن با یک ابر سرباز تبدیل می شود، یکی از این قابلیت ها قابلیت نامرئی شدن است که به شما اجازه می دهد که خود را از دیدگان دشمنانتان پنهان کنید این قابلیت انرژی زیادی مصرف می کند و طیبعتا انرژی شما نیز کم می شود . یکی دیگر از قابلیت های Nanosuit قابلیت جذب صدمات است، Nanosuit این توانایی را دارد که با توجه به مقدار انرژِی کاربر، صدماتی را که بر اثر گلوله ها، انفجار ها، و .... ایجاد می شود را جذب کند تا آسیب کم تری به کاربر وارد شود، به طور کلی یکی از قابلیت هایی که به شما کمک شایانی در طول بازی می کند، همین قابلیت است. قابلیت های دیگری نیز در بازی وجود دارد مانند پرش بلند و .... . اگر اندکی از بازی را تجربه کنید متوجه می شوید که در طول مراحل با دشمنان زیادی مواجه هستید اگر بخواهید با قابلیت مخفی شدن از بین آن ها عبور کنید در بین راه انرژی تان به اتمام می رسد و باید با آن ها مقابله کنید که شانس زنده ماندنتان بسیار کم است، اگر با دقت به خیابان های نیویورک بنگرید متوجه می شوید که بعضی از جاهای زمین خالی هستند، شما می توانید درون آن ها بپرید و از راه فاضلاب به مقصد خود برسید. شما قابلیت شنا کردن در بازی را نیز دارید.  گیم پلی بازی بین 10 تا 11 ساعت است، مراحل اولیه ی بازی کسل کننده است اما از اواسط بازی به بعد با یک بازی مهیج و بسیار لذت بخش  طرف هستیم .
[تصویر:  crysis2_screen5_05122010.jpg]

گرافیک : بالاخره به یکی از نقاط مثبت بازی crysis یعنی گرافیک آن رسیدیم. شما به خوبی می توانید ساختمان هایی را که در حال تخریب در طول بازی هستند را ببینید، نورپردازی ها، سایه پردازی ها و جزئیات به خوبی کار شده اند، تابش نور خورشید بسیار طبیعی است و نگاه کردن به آن مانند نور خورشید چشم را می زند و با یکی از گرافیکی ترین  بازی های سال 2011 طرفیم .
[تصویر:  crysis2_screen2_03042010-v2.jpg?cb=1330546564]
صداگذاری و موسیقی : وقتی 4 گیگ از حجم یک بازی را کم کنند دیگر چه توقعی دارید، البته تعریف موسیقی های کم نظیر بازی crysis را شنیده ام ولی تا خودم نشنوم نمی توانم اظهار نظر کنم. صداگذاری شلیک اسلحه ها در سطح خوبی قرار دارد.

نتیجه گیری : بازی crysis با گرافیک عالی و گیم پلی خوب می تواند برای مدتی شما را سرگرم کند. بهتر است این بازی را با دسته ی xbox 360 انجام دهید تا لذت بازی دو چندان شود .

ویژگی های مثبت : گرافیک خوب _ قابلیت های فراوان Nanosuit - هوش مصنوعی خوب _ تخریپ پذیری _ داستان زیبا

ویژگی های منفی : هوش مصنوعی ضعیف - مراحل اول کسل کننده هستند و ..........

نمرات
گیم پلی : 9
گرافیک : 9
صداگذاری : 9
داستان : 9
نمره ی کل : 9
این نقد و بررسی با توجه به نسخه ی pc بازی انجام شده است

باسلام

بخدا که اسم این تاپیک نباید نقد و بررسی باشه. یک بازی با این همه جزئیات که میشه درموردش خیلی چیزها گفت همش همینقدر؟؟؟؟!!!
انصافا اگه میخواین سطح سایت بالا بره و همش برای گرفتن اعتبار نیست، خواهشا دیگه از این نقد ها نذارید و اگه میخواید نقد بذارید، نقدی کامل باشه. ممنون از توجهتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
(10-16-2014, 10:04 PM)HardCore Gamer نوشته است: [ -> ]باسلام

بخدا که اسم این تاپیک نباید نقد و بررسی باشه. یک بازی با این همه جزئیات که میشه درموردش خیلی چیزها گفت همش همینقدر؟؟؟؟!!!
انصافا اگه میخواین سطح سایت بالا بره و همش برای گرفتن اعتبار نیست، خواهشا دیگه از این نقد ها نذارید و اگه میخواید نقد بذارید، نقدی کامل باشه. ممنون از توجهتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

چشم به راهت بودم [img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
یکم دیر اومدی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

این چه نقدی هستش. من الان در رعض 1 ساعت میتونم برای تو 10 برابر این فقط راجع گیم پلیش بگم
یکم به خودت زحمت بده[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

ویژگی های مثبت : گرافیک خوب _ قابلیت های فراوان Nanosuit - هوش مصنوعی خوب _ تخریپ پذیری _ داستان زیبا
[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
درود
برای اولین بار خوبه دوست عزیز [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

(10-16-2014, 10:35 PM)AMIR_PC نوشته است: [ -> ]این چه نقدی هستش. من الان در رعض 1 ساعت میتونم برای تو 10 برابر این فقط راجع گیم پلیش بگم

[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

تو بنویس
همه به گیم پلی کرایسیس 8 میدن من 9 دادم .
منظورم اینکه هوش مصنوعی هم خوبه هم بد .
تو فن کرایسیسی نمی تونی کرایسیس نقد کنی
من فن واچ داگم نمی تونم واچ داگ نقد کنم
(10-16-2014, 10:38 PM)'fan watch dogs' نوشته است: [ -> ]
(10-16-2014, 10:35 PM)'AMIR_PC' نوشته است: [ -> ]این چه نقدی هستش. من الان در رعض 1 ساعت میتونم برای تو 10 برابر این فقط راجع گیم پلیش بگم

تو بنویس

با این که هیچ تجربه ای توی نقد ندارم ولی به عنوان اولین نقدر یه نقد مینویسم راجع کرایسیس 2 تا بفهمی نقد چیه.
حالا نسخه ی 3جای خود دارد.
منتظر باش.........

(10-16-2014, 10:41 PM)'AMIR_PC' نوشته است: [ -> ]
(10-16-2014, 10:38 PM)'fan watch dogs' نوشته است: [ -> ]
(10-16-2014, 10:35 PM)'AMIR_PC' نوشته است: [ -> ]این چه نقدی هستش. من الان در رعض 1 ساعت میتونم برای تو 10 برابر این فقط راجع گیم پلیش بگم

تو بنویس

با این که هیچ تجربه ای توی نقد ندارم ولی به عنوان اولین نقدر یه نقد مینویسم راجع کرایسیس 2 تا بفهمی نقد چیه.
حالا نسخه ی 3جای خود دارد.
منتظر باش.........

اگه تونستی تو 20 دقیقه یه نقد بنویسی [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

ممنون بابت نقد. برای اولین بار خیلی خوبه.  از هدف اصلی تاپیک دور نشید که تاپیک پر از اسپم بشه. یکم هم با ملایمت بیشتر با هم صحبت کنید[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
برای اولین بار متوسط بود باز جای شکر داره که از جایی کپی نکردید موفق باشید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

صفحه‌ها: 1 2 3