Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: نقدوبررسی بازی Limbo/تنها در برزخ
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
نقدوبررسی بازی Limbo
[تصویر:  limbo-title.jpg]
Limboنام یکی از مشهور ترین بازی کامپیوتری است که شاید کمتر گیمری آن را تجربه نکرده باشد.وقتی پسر بچه ای تنها در جنگل چشمانش رو به سختی باز میکندو با چهره ای پر از استرس به اطراف نگاه می کند،همین کافی است که یک گیمر بنشیند و بخواهد بازی را تا آخر ادامه دهد.هرچند که یک بار تمام کردن Limbo یک کار مسخره است چون تا حداقل 5یا6 بار این بازی را تمام نکنید نمی توانید عظمت این بازی بزرگ را درک کنید.یک بازی فکری ،هیجانی است که ذهن شما را بدجور در گیر خواهد کردو من از تمام کسانی که این بازی را بازی نکرده اند خواهش میکنم پس از خواندن این مقاله این بازی انجام دهند.
[تصویر:  limbo_frontcover_large_uX95XP8Hl1AO4k6.jpg]
عنوان بازی:Limbo
شرکت سازنده:Play Dead
ناشر:Microsoft And Play Dead
پلتفرم:PC-Xbox360-Ps3-Mac-Linux-OnLive-PsVita-Ios
تاریخ انتشار:21 جولای 2010
سبک:دو بعدی-پلتفرمر-پازل-فکری

داستان: توجه:در این قسمت داستان اسپویل شده است.داستان لیمبو در حین سادگی اش بسیار جذاب است و باعث میشود گیمر تا آخر بازی پای سیستم خود بنشیند و پلک نزند تا به چشم ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد.داستان بازی از جایی شروع میشود که شما وارد یک جنگل سرد وتاریک شده اید و شخصیت اصلی بازی چشم هایش را به سختی باز می کند و با استرس به اطراف نگاه میکند.او برای چه کسی نگران است؟این سوال همه گیمر هست که وقتی پای این بازی می نشینند برایشان پیش می آید.او نگران خواهرش است .یک پسر بچه ی کوچک در جنگلی خطرناک و پر از موجودات وحشی و البته آدم های نامرد!او باید تمام این مانع هارا پشت سر بگذارد تا خواهرش را پیدا کند و این خیلی خیلی غم انگیز است که او و خواهرش هردو باهم میمیرندو چه مرگ با عزتی!یک بچه کوچک تمام خطر هارا به جان خرید اما فایده ای نداشت و تلاش هیج و پوچ برای پیدا کردن خواهرش بی نتیجه ماند و آخر هم در کنار خواهرش مرد.
[تصویر:  Limbo_PC.Game_a.jpg]

موسیقی:
سکوت بهترین موسقی ایست که میشد در این بازی به کاربرد.صدای این بازی بسیار خوب کار شده.چه صدای راه رافتنخود شخصیت بازی،چه صدای عنکبوت بزرگ و وحشتناک بازی و مخصوصا برای من دلنشین ترین جای بازی صدای شکسته شدن شیشه در آخر بازی که اتفات ناخوشایندی رو در پیش داره.و در کل مراحل بازی ضدای چرخ دنده ها،زنجیر ها و تمام چیز های درون بازی بی نقص است و
می توان گفت هیچ عیبی در موسیقی ندارد.صدای سکوت زیبا جنگل هم که خودش دنیای دارد.
[تصویر:  LIMBO4.jpg]
گیم پلی:
گیم پلی طبیعتا یکی از مهم ترین اجزای هر بازی و شاید یک گیم پلی خوب بتواند باعث موفقیت یک بازی شود.در Limbo گیم پلی بدون هیچ نقصی کار شده و من به شخصه بهترین گیم پلی بود که تجربه اش کرده ام هر چند بازی هایی مثل Gta v و Watch Dogs و بتل 4 را هم تموم کردم اما هیچ کدام در گیم پلی انقدر به دل من ننشست و باعث نشد این گونه بازی را تا آخر دنبال کنم.گیم پلی لیمبو در دنیای سیاه و سفیدی است که جذابیت بی نظیری دارد که گیمر را کاملا جذب خود میکند و باعث میشود که گیمر هیچوقت از بازی کردن Limbo خسته نشود.گیم پلی Limbo پر از خلاقیت است و ابتکار هایی جدید!برای مثال عنکلوت غول پیکر بازی یا انگل های سفید رنگ بازی که موجوداتی برای خوردن آن ها هم است . در کل نمی توان بر روی گیم پلی Limbo عیبی گذاشت زیرا به نظر بنده کامل ترین و بهترین و چشم نواز ترین گیم پلی بازی های کامپیوتری است.
[تصویر:  Limbo1.gif]

گرافیک و هوش مصنوعی:
در مورد گرافیک باید بگویم گرافیک خوبی در این بازی به کار رفته است که البته در سال 2010 که این بازی عرض شد گرافیک بسیار عالی داشت.گرافیک لیمبو در ان محیط سیاه و سفید همه چیز را مشخص میکند و چیزی از دید شما پنهان نمی ماند هرچنر می توانستند گرافیک بازی را بیشتر هم بکنندکه البته چون گرافیک قابل قبولی دارد نمی توان این را عیب نامید و مشکل بزرگی در بازی نیست.در مورد هوش مصنوعی بازی باید گفت که کامل و بی نقص است زیرا دشمنان به خوبی حضور شمارا حس و برعلیه شما حمله خواهندکرد وبازهم می توان گفت که هوش مصنوعی کاملی دارد و برای یک بازی دوبعدی و آرکید این گرافیک و هوش مصنوعی بسیار عالی است
[تصویر:  limbo_t.jpg]

جمع بندی:
یک شاهکار!
نمرات:
داستان:10/10
موسیقی:10/10
گیم پلی:10/10
گرافیک:9.8/10
هوش مصنوعی:10/10
نمره کل:9.96/100
ارزش بازی کردن:10/10
نکات مثبت:داستان قوی،موسیقی عالی،مراحل جذب کننده
نکات منفی:گرافیک میتوانست بهتر باشه،ترس و استرس اگر در مراحل بود بازی جذاب تر میشد
این نقد بر روی نسخه Pc صورت گرفته

اشکالات نقد :

1- نقدت کوتاه بود

2- داستان بازی رو در حد جام جهانی اسپویل کردی و اگه کسی نقد رو بخونه کاملا از بازی کردن این عنوان ناامید میشه.

3 - نمرات یکم افراطی نیست؟

4 - نقاط مثبت و یا منفی بازی رو نگفتی

5 - ذکر نشده بر روی چه پلتفرمی نقد رو انجام دادی

6 - اشکالات فاحش در زمینه املایی

7 - کاش میتونستی بیشتر توضیح بدی

منتظر نقد های بهتر از شما هستیم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

نقد متوسطی بود.یکی از مشکلات این بود که اصلا از علایم نگارشی استفاده نکردی.در ضمن شما نباید به هوش مصنوعی جداگونه نمره بدی بلکه باید در گیم پلی قرار بدیش. نمره هم زیاد دادی؛نداشتن موسیقی جزو نکات منفی بازی هست که باید در نظر می گرفتی. در ضمن جنابعالی در بخش موسیقی به طور مستقیم پایان بازی رو تعریف کردی که این کار ارزش نقد شما رو به شدت پایین می یاره؛لطفا اصلاح اش کن.همچنین جمله بندی شما اصلا صحیح روان نیست و باعث می شه خواننده همش مکس کنه.امیدوارم از انتقادات من ناراحت نشی. با تشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
(10-31-2014, 12:39 PM)'HardCore Gamer' نوشته است: [ -> ]اشکالات نقد :

1- نقدت کوتاه بود

2- داستان بازی رو در حد جام جهانی اسپویل کردی و اگه کسی نقد رو بخونه کاملا از بازی کردن این عنوان ناامید میشه.

اولا ممنون که نقد رو خوندی و نظر دادی
دوما
نکات مثبن و منفی اضافه شد
سوما دیگه خواستم داستان رو کاملا باز کنم 
براهمین اسپویل کردم 
سوما کجاش غلط املایی داشتم؟؟؟؟
ذکر کردم در چه زمینه ای نقد انجام شده 
باز هم تشکر

(10-31-2014, 12:49 PM)'MA 77' نوشته است: [ -> ]نقد متوسطی بود.یکی از مشکلات این بود که اصلا از علایم نگارشی استفاده نکردی.در ضمن شما نباید به هوش مصنوعی جداگونه نمره بدی بلکه باید در گیم پلی قرار بدیش. نمره هم زیاد دادی؛نداشتن موسیقی جزو نکات منفی بازی هست که باید در نظر می گرفتی. در ضمن جنابعالی در بخش موسیقی به طور مستقیم پایان بازی رو تعریف کردی که این کار ارزش نقد شما رو به شدت پایین می یاره؛لطفا اصلاح اش کن.همچنین جمله بندی شما اصلا صحیح روان نیست و باعث می شه خواننده همش مکس کنه.امیدوارم از انتقادات من ناراحت نشی. با تشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

اولا ممنون واسه نظر و خوندن نقد
دوما کی گفته موسیقی نداره ؟؟؟؟؟منظور از صدای سکوت جنگل صدای جیر جیر،جیر جیرک هاست و سایر حیوانات و حشرات
سوما بخش موسیقی اصلاح شد و دیگه پایان بازی رو نگفتم
نمره زیاد دادن مربوط به کسی هست که نقد میکنه میتونه هر چه قدر بخواد نمره بده
و درضمن به نظرم کاملا حقش هست
جمله بندی من تو کجا خراب بود 
بگید اصلاحش کنم
ممنون

(10-31-2014, 12:50 PM)'Purya_Cr7' نوشته است: [ -> ]
(10-31-2014, 12:39 PM)'HardCore Gamer' نوشته است: [ -> ]اشکالات نقد :

1- نقدت کوتاه بود

اولا ممنون که نقد رو خوندی و نظر دادی
دوما
نکات مثبن و منفی اضافه شد
سوما دیگه خواستم داستان رو کاملا باز کنم 
براهمین اسپویل کردم 
سوما کجاش غلط املایی داشتم؟؟؟؟
ذکر کردم در چه زمینه ای نقد انجام شده 
باز هم تشکر

(10-31-2014, 12:49 PM)'MA 77' نوشته است: [ -> ]نقد متوسطی بود.یکی از مشکلات این بود که اصلا از علایم نگارشی استفاده نکردی.در ضمن شما نباید به هوش مصنوعی جداگونه نمره بدی بلکه باید در گیم پلی قرار بدیش. نمره هم زیاد دادی؛نداشتن موسیقی جزو نکات منفی بازی هست که باید در نظر می گرفتی. در ضمن جنابعالی در بخش موسیقی به طور مستقیم پایان بازی رو تعریف کردی که این کار ارزش نقد شما رو به شدت پایین می یاره؛لطفا اصلاح اش کن.همچنین جمله بندی شما اصلا صحیح روان نیست و باعث می شه خواننده همش مکس کنه.امیدوارم از انتقادات من ناراحت نشی. با تشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

اولا ممنون واسه نظر و خوندن نقد
دوما کی گفته موسیقی نداره ؟؟؟؟؟منظور از صدای سکوت جنگل صدای جیر جیر،جیر جیرک هاست و سایر حیوانات و حشرات
سوما بخش موسیقی اصلاح شد و دیگه پایان بازی رو نگفتم
نمره زیاد دادن مربوط به کسی هست که نقد میکنه میتونه هر چه قدر بخواد نمره بده
و درضمن به نظرم کاملا حقش هست
جمله بندی من تو کجا خراب بود 
بگید اصلاحش کنم
ممنون

دوست عزیز چرا این قدر تهاجمی حرف میزنی.به قول خودت اولا تو خیلی جاهای متن اومدی بعد نقطه   و   گذاشتی.دوما وقتی به جای ویرگول همش از   و    استفاده کنی،جمله طولانی میشه و فهمش برای خواننده سخت میشه.مثلا گفتی:
داستان بازی از جایی شروع میشود که شما وارد یک جنگل سرد وتاریک شده اید و شخصیت اصلی بازی چشم هایش را به سختی باز می کند و با استرس به اطراف نگاه میکند.
 که باید:
داستان بازی از جایی شروع میشود که شما وارد یک جنگل سرد وتاریک شده اید
؛
شخصیت اصلی بازی چشم هایش را به سختی باز می کند و با استرس به اطراف نگاه میکند. 
می شد. سوما نمره زیاد دادن باعث گول خوردن خواننده می شه.شما حداقل باید یه نیم نگاهی به نمره ی سایت های خارجی مینداختی.چهارمن این هم یکی اشتباهات شما:
در Limbo گیم پلی بدن هیچ نقصی کار شده.

اول اینکه خسته نباشی.
دوم اینکه نقد اولته؟
سوم اینکه نقد متوسطیه. برای بار اول بد نیس. مقدمه ی خیلی خوبی نوشتی. بخش داستان فقط اسپویل بود. باید داستان رو نقد کنی نه اینکه تعریف کنی. بخش موسیقی به هم ریخته ست و نظم نداره. چندجا هم غلط املایی داشتی. باید قبل از انتشار یه دور متنت رو بخونی و غلط هاش رو درست کنی.
نتیجه گیری هم همیشه آخرش بذار تا خشک و خالی تموم نشه.
نمره دادن به ما مربوط نیس؛ درسته ولی بچه بازی هم نیس و دلیل نمیشه باهرچی حال کردیم بهش 10 بدیم. البته فکرکنم لیمبو لیاقت 9 یا 10 رو داشته باشه.
اینم مشکل جمله بندی:
او برای چه کسی نگران است؟   که باید میشد: او نگران چه کسی است؟

من نمی خواستم مشکلات بازی رو باز کنم و تحقیر شی ولی چون خودت خواستی اینارو گفتم.

(10-31-2014, 01:18 PM)MA 77 نوشته است: [ -> ]اینم مشکل جمله بندی:
او برای چه کسی نگران است؟   که باید میشد: او نگران چه کسی است؟

من نمی خواستم مشکلات بازی رو باز کنم و تحقیر شی ولی چون خودت خواستی اینارو گفتم.

ما کی هستیم که بخوایم دیگران رو تحقیر کنیم؟
الان شما با گفتن اشکالات ایشون، تحقیرش میکنی؟
یعنی اگه من بیام اشکالات شما رو بگم، تحقیر میشی؟
(10-31-2014, 01:26 PM)'PWLG' نوشته است: [ -> ]
(10-31-2014, 01:18 PM)'MA 77' نوشته است: [ -> ]اینم مشکل جمله بندی:
او برای چه کسی نگران است؟   که باید میشد: او نگران چه کسی است؟

ما کی هستیم که بخوایم دیگران رو تحقیر کنیم؟
الان شما با گفتن اشکالات ایشون، تحقیرش میکنی؟
یعنی اگه من بیام اشکالات شما رو بگم، تحقیر میشی؟

منظورم این بود که من به خاطر پیشرفت خود ایشون این مشکلات رو گفتم و نمی خوام ایشون فکر بد بکنن که من می خواستم تحقیرشون کنم.

نقد خوب بود (به عنوان اولین)[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
دوستان اشتباهات رو گفتن[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
به نظر من نمراتی که دادی حقشه.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
فقط ای کاش یه جمع بندی(نتیجه گیری) هم میزاشتی [img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

صفحه‌ها: 1 2