Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: سوالات و مشکلات در رابطه با بازی ها شیرینگ یا دیجیتالی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
(07-31-2016, 04:38 PM)iman4610 نوشته است: [ -> ]
(07-31-2016, 04:13 PM)JUST PLAY STATION نوشته است: [ -> ]
(07-31-2016, 03:16 PM)ERFAN RP نوشته است: [ -> ]
(07-31-2016, 12:48 PM)iman4610 نوشته است: [ -> ]سلام
یه سوال داشتم
مناگه یه PS4 خریدم و فروشنده 13 تا بازی به قیمت 400 هزار تومن برام ریخت و گفت آنلاین بازی کن هیچ مشکلی نداره! توی دستگاه حدود 8 -9 تا اکانت وجود داره که من رمز هیچ کدوم رو ندارم. الان داستان چیه؟

1- اگه آنلاین شم بن میشم؟ 
2-اگه بن بشم دستگاه بن میشه یا بازی؟
3- با این شرایط اگه یه بازی فیزیکی بخرم میتونم آنلاین بازی کنم ؟؟؟

1. معلوم نیست اصلا چه نوع اکانتی ریخته! نمیشه گفت، ولی بهتره ازشون بپرسید ببینید که اکانت ترکیبی هستش که ظرفیتی و چه ظرفیتی هستش(1 یا 2 یا 3).
اگه اشتباه نکنم دیگه ظ 1 و ظ2 خیلی کمتر شده الان بیشتر ظ2 هستند این اکانت ها. البته نمیشه از حدس گمان پیش رفت باید بپرسن
[font=tahoma]مرسی از جوابتون ، الان چی کار کنم تا بن نشم؟[/font]

من هنوز به هیچ وای فایی دستگاه رو وصل نکردم اگه وصل کنم خود به خود بن میشم؟ حتی اگه توی بازی آنلاین بازی نکنم؟ (منظورم اینه که مثلا فیفا بازی کنم اما آنلاین بازی نکنم)

ریسکش زیاده، چون پول نسبتا زیادی دادید، بهتره از خود شخص بپرسید شاید جواب درستی داد، اگر گفت ظرفیتی هستش(ظرفیت 1) اصلا نباید آنلاین بشید، اگر هرچیز دیگه‌ای گفت، ریسک آنلاین شدنش کمتر میشه و میتونید آنلاین بازی کنید.
با سلام.
چند تا سوال.
- بازی های فیزیکی اگر دست دوم باشند چه چیز های کم و کاست دارند؟ به صورت کلی مثلا Uncharted 4 آکبند 180 تومن هست، اما دست دومش 110 تومن.؟ آیا فقط باز شده و استفاده شده قیمتش کم میشه یا جریانش چی دیکس؟
- بازی دیجیتال ظرفیت 1 آیا برای اولین بار که نصب کنسول میشه به نت وصل میشه یا نه؟ اگه وصل میشه خوب همون اول کار ریسک بالایی هست که بن بشی درسته؟ همچنین حالا اومد بن نشد و به نت هم وصل نشدم و بازی رو تموم کردم! چطور باید بازی رو از رو کنسول حذف کنیم که هیچ خبری نشه ما این بازی رو نصب کرده بودیم؟ منظورم رو امیدوارم متوجه بشید.
- به نظرتون تو ایران بهترین ریجن کدوم ریجنه؟ با توجه به نصب بازی ها. من میخوام ریجن 3 خرید کنم از دیجی کالا با توجه به ریجن 1 اون چند صد هزار تومن تفاوت قیمت هست؟ خوب اگه هیچ تفاوتی ندارن چرا باید پول بیشتری هذینه کنیم؟
تشکر.
(08-25-2016, 01:55 AM)ebi71 نوشته است: [ -> ]با سلام.
چند تا سوال.
- بازی های فیزیکی اگر دست دوم باشند چه چیز های کم و کاست دارند؟ به صورت کلی مثلا Uncharted 4 آکبند 180 تومن هست، اما دست دومش 110 تومن.؟ آیا فقط باز شده و استفاده شده قیمتش کم میشه یا جریانش چی دیکس؟
- بازی دیجیتال ظرفیت 1 آیا برای اولین بار که نصب کنسول میشه به نت وصل میشه یا نه؟ اگه وصل میشه خوب همون اول کار ریسک بالایی هست که بن بشی درسته؟ همچنین حالا اومد بن نشد و به نت هم وصل نشدم و بازی رو تموم کردم! چطور باید بازی رو از رو کنسول حذف کنیم که هیچ خبری نشه ما این بازی رو نصب کرده بودیم؟ منظورم رو امیدوارم متوجه بشید.
- به نظرتون تو ایران بهترین ریجن کدوم ریجنه؟ با توجه به نصب بازی ها. من میخوام ریجن 3 خرید کنم از دیجی کالا با توجه به ریجن 1 اون چند صد هزار تومن تفاوت قیمت هست؟ خوب اگه هیچ تفاوتی ندارن چرا باید پول بیشتری هذینه کنیم؟
تشکر.

1.خب، معمولا باید ببینید قیمتش معمول اون بازی به صورت باز چقدره، مثال میزنم همین آنچارتد که 180 آکبند هستش و قیمتی که بیشتر مغازه‌ها و آدمها میفروشند 130 هستش(قیمت دقیق نیست!)، وقتی یکی مثلا میزاره 100 تومن، مطمئن باشید بازی یکچیزیش هست! ولی در کل بازی باز همونطوری که اسمش روشه، فقط یک پلاستیک دور جعبه رو نداره، و شاید چندتا کاغذ و کدهایی که واقعا بیشتری هاشون به دردنخور هستند!
2. فکر نکنم دیگه بازی ظرفیتی وجود داشته باشه، الان اکانت هکی خیلی روی بورس هستش، مهمترین دلیلی که دیگه اکانت ظرفیتی روی بورس نیست این هستش که معمولا بعد 2 ماه اون اکانت غیر قابل استفاده میشد، ولی اکانت هکی(ترکیبی هم میگن) بعد 6 ماه غیر قابل استفاده میشه.
ولی درباره پاک کردن اکانت، کار ساده‌ای هستش، وارد Setting/User میشید و گزینه Delete user رو میزنید، پیغام اولی که ظاهر میشه در رابطه با Deactivate کردن اکانت هستش، اونرو NO میزنید و بعدی رو YES و بعد اکانت پاک میشه!
3.درباره ریجن‌ها، تنها 2 تا تفاوت بین ریجن 1 و 3 هستش، یکیش کابل برق و برگه‌های داخل جعبه هستش، و دیگری هم دکمه داخل منوی خود کنسول هستش که تاییدش بجای اینکه X باشه O هستش، که اونهم از داخل کنسول میتونید تغییر بدید، هر تفاوت دیگه‌ای رو که مغازه دارها ذکر کردن با لبخند از مغازشون خارج بشید!
(08-25-2016, 02:20 AM)ERFAN RP نوشته است: [ -> ]
چند تا سوال.
تشکر.

1.خب، معمولا باید ببینید قیمتش معمول اون بازی به صورت باز چقدره، مثال میزنم همین آنچارتد که 180 آکبند هستش و قیمتی که بیشتر مغازه‌ها و آدمها میفروشند 130 هستش(قیمت دقیق نیست!)، وقتی یکی مثلا میزاره 100 تومن، مطمئن باشید بازی یکچیزیش هست! ولی در کل بازی باز همونطوری که اسمش روشه، فقط یک پلاستیک دور جعبه رو نداره، و شاید چندتا کاغذ و کدهایی که واقعا بیشتری هاشون به دردنخور هستند!
2. فکر نکنم دیگه بازی ظرفیتی وجود داشته باشه، الان اکانت هکی خیلی روی بورس هستش، مهمترین دلیلی که دیگه اکانت ظرفیتی روی بورس نیست این هستش که معمولا بعد 2 ماه اون اکانت غیر قابل استفاده میشد، ولی اکانت هکی(ترکیبی هم میگن) بعد 6 ماه غیر قابل استفاده میشه.
ولی درباره پاک کردن اکانت، کار ساده‌ای هستش، وارد Setting/User میشید و گزینه Delete user رو میزنید، پیغام اولی که ظاهر میشه در رابطه با Deactivate کردن اکانت هستش، اونرو NO میزنید و بعدی رو YES و بعد اکانت پاک میشه!
3.درباره ریجن‌ها، تنها 2 تا تفاوت بین ریجن 1 و 3 هستش، یکیش کابل برق و برگه‌های داخل جعبه هستش، و دیگری هم دکمه داخل منوی خود کنسول هستش که تاییدش بجای اینکه X باشه O هستش، که اونهم از داخل کنسول میتونید تغییر بدید، هر تفاوت دیگه‌ای رو که مغازه دارها ذکر کردن با لبخند از مغازشون خارج بشید!

واقعا ممنون بابت پاسخ. در مورد اکانت هکی همون ترکیبی. روش کار چطوریه؟ آیا همون جمله ظرفیت یک تو این هم صدق میکنه؟ که میگه:چرا که شما قادر نخواهید بود که به اینترنت اتصال پیدا کنید(افلاین) و در صورت اتصال بازی شما قفل خواهد شد.
منظورم اینه که برای مثال بازی آنچارتد رو خودم دیتای بازی رو از فروشنده میگیرم همراه با اکانتی که آکبند نیست و شاید به 10 نفر داده شده، اکانت رو که برای بار اول میزنم باید آنلاین وارد بشه. آیا مشکل بن شدن پیش نماید؟ خواهشا در این مورد توضیح دهید.
همچنین در بعضی از بازی های فیزیکی در پشتش عکسی به شکل کره همراه با شماره 2 نوشته بود. این یعنی فقط در ریجن 2 بازی اجرا میشه؟
سپاس...
(08-25-2016, 02:44 AM)ebi71 نوشته است: [ -> ]
(08-25-2016, 02:20 AM)ERFAN RP نوشته است: [ -> ]
چند تا سوال.
تشکر.

واقعا ممنون بابت پاسخ. در مورد اکانت هکی همون ترکیبی. روش کار چطوریه؟ آیا همون جمله ظرفیت یک تو این هم صدق میکنه؟ که میگه:چرا که شما قادر نخواهید بود که به اینترنت اتصال پیدا کنید(افلاین) و در صورت اتصال بازی شما قفل خواهد شد.
منظورم اینه که برای مثال بازی آنچارتد رو خودم دیتای بازی رو از فروشنده میگیرم همراه با اکانتی که آکبند نیست و شاید به 10 نفر داده شده، اکانت رو که برای بار اول میزنم باید آنلاین وارد بشه. آیا مشکل بن شدن پیش نماید؟ خواهشا در این مورد توضیح دهید.
همچنین در بعضی از بازی های فیزیکی در پشتش عکسی به شکل کره همراه با شماره 2 نوشته بود. این یعنی فقط در ریجن 2 بازی اجرا میشه؟
سپاس...

بهتره به این پست یک نگاهی بندازید تا یک آشنایی کاملی با اکانت ترکیبی داشته باشید
نگاهی کوتاه بر اکانت های ترکیبی
اکانت ترکیبی فقط بین 2 نفر به اشتراک گزاشته میشه(یکی صاحب اصلی اکانت و یکی هم شما)، ولی اکانت ظرفیتی بین 3 نفر، که ظرفیت 1 هیچ وقت نباید آنلاین بشه وگرنه بازیهای اکانت غیرقابل استفاده میشوند، وقتی هم میخواند اکانتهارو تقسیم بکنند اول اطلاعات رو میدن به نفر ظرفیت 1 تا کارهاش رو بکنه، اونموقع مشکلی پیش نمیاد چون باید آنلاین بشه، ولی بعدش اگر آنلاین بشه اکانت بن میشه.
ریجن کنسول و بازی ربطی اصلا به هم ندارند، کنسول PS4 اصلا قفل منطقه‌ای نداره که مشکلی داشته باشید.
سلام دوستان.
داستان این دو مرحله ای شدن اکتیو اکانت درسته؟؟
سایت دیجیاتو گفته سونی تایید کرد.
(08-25-2016, 02:44 PM)Retired Gamer نوشته است: [ -> ]سلام دوستان.
داستان این دو مرحله ای شدن اکتیو اکانت درسته؟؟
سایت دیجیاتو گفته سونی تایید کرد.

بله خوشبختانه اضافه شده
[تصویر:  4yps89vlk2079jxokqis.png]
بدبختانه یا خوشبختانه مجور شدم ریجن دو خرید کنم. با توجه به تجربه هایی که کسب کردم.میگم دوستان هم استفاده کنن
تفاوتی بین ریجن ها نیست!!! اما تو ایران خیلی هم هست. نه خود کنسول بلکه بازی هاش: مثلا میگم خیلی سخت یعنی واقعا سخت میشه بازی فیزیکی همون دیسک بلوری پیدا کرد. من خودم تو شهرمون هر جایی میرفتم ریجن دو بیشتر بود ریجن یک خیلی کم و سه اصلا نبود و بعضی ها هم برای تمام ریجن ها بودن، این بازی های که برای تمام ریجن ها بودن همون های که برای همه کنسول ها اومده حتی کامپیوتر اما بازی های انحصاری سونی پیدا نمیکردی. شاید تو تهران پیدا بشه تو شهر ما که نبود. اینو میگم تحقیق کنید.
خلاصه میشه گفت هر کی میخواد ریجن سه بخره باس از فروشگاه پلی‌استیشن بازیش رو خرید کنه که تفاوت ریجنی نیست. این هم اصلا به سرفه نیست. که بیای 60 دلار برای یه بازی پرداخت کنی. بعد تموم کردن حالا بیا مشتری پیدا کن بفروشش. البته اگه دوستانی دارید که ps4 دارن شاید به سرفه باشه. اما دیسک این طوری نیست. یه بازی دست دوم میخری 130 تومن بعد دو هفته بازی تموم میشه و دیگه نیازی بهش نداری.میفروشی 120 تومن یه بازی جدید میگیری. این طوری حداکثر برای هر بازی 30 تومن میدی. واسه من که اول کارم میخوام این طوری پیش برم.
حالا جالبه بدونین همین امروز یه فروشنده ای میگفت از امروز به بعد یعنی از تاریخ 1395/06/05 دیگه نمیتونی اکانت های ترکیبی به کنسول نصب کنی که سونی فهمیده و از این حرفا؟ دوستان تحقیق کنید آیا این درسته یا این یه چیزیش شده بود  S0 (43)
(08-26-2016, 02:35 AM)ebi71 نوشته است: [ -> ]بدبختانه یا خوشبختانه مجور شدم ریجن دو خرید کنم. با توجه به تجربه هایی که کسب کردم.میگم دوستان هم استفاده کنن
تفاوتی بین ریجن ها نیست!!! اما تو ایران خیلی هم هست. نه خود کنسول بلکه بازی هاش: مثلا میگم خیلی سخت یعنی واقعا سخت میشه بازی فیزیکی همون دیسک بلوری پیدا کرد. من خودم تو شهرمون هر جایی میرفتم ریجن دو بیشتر بود ریجن یک خیلی کم و سه اصلا نبود و بعضی ها هم برای تمام ریجن ها بودن، این بازی های که برای تمام ریجن ها بودن همون های که برای همه کنسول ها اومده حتی کامپیوتر اما بازی های انحصاری سونی پیدا نمیکردی. شاید تو تهران پیدا بشه تو شهر ما که نبود. اینو میگم تحقیق کنید.
خلاصه میشه گفت هر کی میخواد ریجن سه بخره باس از فروشگاه پلی‌استیشن بازیش رو خرید کنه که تفاوت ریجنی نیست. این هم اصلا به سرفه نیست. که بیای 60 دلار برای یه بازی پرداخت کنی. بعد تموم کردن حالا بیا مشتری پیدا کن بفروشش. البته اگه دوستانی دارید که ps4 دارن شاید به سرفه باشه. اما دیسک این طوری نیست. یه بازی دست دوم میخری 130 تومن بعد دو هفته بازی تموم میشه و دیگه نیازی بهش نداری.میفروشی 120 تومن یه بازی جدید میگیری. این طوری حداکثر برای هر بازی 30 تومن میدی. واسه من که اول کارم میخوام این طوری پیش برم.
حالا جالبه بدونین همین امروز یه فروشنده ای میگفت از امروز به بعد یعنی از تاریخ 1395/06/05 دیگه نمیتونی اکانت های ترکیبی به کنسول نصب کنی که سونی فهمیده و از این حرفا؟ دوستان تحقیق کنید آیا این درسته یا این یه چیزیش شده بود  S0 (43)
.
سلام.
اینطور که من شنیدم و اتفاقا صحت هم داره سونی قابلیت Two-Step Verification رو برای اکانت ها گذاشته که امنیت رو خیلی بالا میبره و احتمال زیاد دیگه اکانت ها هک نمیشن
سلام به همگی امیدوارم حالتون خوب باشه ...

دوستان بنده یه مشکلی داشتم که میخواستم با شما درمیون بزارم :

من کنسولم ریجن دو هست بردم بیرون دیتا بزنن بهش که دیتا شد تقریبن 120 تومن که Gta V . Walking Dead . farcry4 . battlefield4 و یکی دوتا بازی هم بود مثلا Limbo ...

بازی هایی مثله لیمبو مدتشون محدود بود ینی تا فلان تاریخ باید بازی میکردی چه بازی میکردی چه نمیکردی تو تاریخه مشخصش ( انقضا ) قفل میفتاد این به کنار ...

من بازیه FIFA16 رو اورجینال گرفتم ینی دیسکی و اونو در هر حالته آنلاین یا آفلاین بازی میکردم خلاصه گذشتو گذشت من یه دوستی دارم که این تو کاره هک کردنه اکانت بود یکی دوتا اکانت داد من ازش تونستم از لایبرریش چنتا بازی بگیرم بزارم تو صف دانلود خلاصه کارارو انجام دادم من یه اشتباه انجام دادم و اونم این بود که به سرم زد برم یکی از بازیشم از اکانتش وردارم رفتم اکانتش دیدم پیام داد که آنلاینه و Sign Out شدم اومدم دیدم اون بازیاش قفل افتاد اما برای منو نه سالم بودن ....

بعده چند هفته من امروز بازی که میکردم خواستم برم بازیای دیگه هامو انجام بدم دیدم عه قفل افتاده روشون رفتم که بازیو اجرا کنم دیدم یه پیغامی اومد اسمه اون اکانتی که همون صاب مغازه زده بود اونجاس مثلا گفته ایشون خبردار شده یا بازیای ایشونه یا مواردی از این قبیل به این دوستم جریانو گفتم گفت که طرف فهمیده و رو بازیات قفل افتاده من گفتم مگه میشه بفهمه گفت آره معلوم میشه با این دستگاه رفتی رو اکانتش حتی من پرسیدم اگه کلا آنلاین بازی نمیکردم هم باز بازیام قفل میشد گفت آره بعدش گفت عیب نداره اکانته بازیا رو کنسول هست و اگه اکانته دیگه بخرم میتونم بزنمو دوباره بازی کنم .....

این بود شرحه حاله من اما ازتون چنتا سواله مهم دارم :

1. اینکه جدی چی باعث شده رو بازیایا خودم قفل بیفته . (دوستم میگفت اگه اکانته خودتو بسازی و بازیاتو روش اجراکنی هیچ اتفاقی نمیفته)

2. من خیلی مطالب درمورده اکانت ترکیبیو شیرینگ خوندم اما چون ماشالا همه میپیچونن اصلا نمیتونم متوجه بشم که اصله قضیه چیه .

3. و اینکه ظرفیته 1 .2. 3. چیه رو متوجه نشودم الان من بخوام اکانت بخرم از کجا بدونم ظرفیت چنده و چه بازی هایی به کنسولم میخوره .

4.  و اینکه کلا چیکارکنم باز اکانته دیگه بخرم؟ ( چجوری ) کنسولم بن شد اصلن نمیدونم که چی به سرش اومد ..

ممنون میشم اگه کمکم کنید .. بینهایت سپاس S0 (74) S0 (74) S0 (74) S0 (74)
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8