Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: مشکل با اداره پست و بازی های غیر مجاز!
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
سلام. والا نمیدونستم سوال رو کجا باید مطرح کنم و تاپیکی هم درمورد این جور سوالات فکر نکنم توی سایت وجود داشته باشه.
من حدود یک سال پیش از یک فروشگاه که نماد اعتماد الکترونیک هم داشت بکاپ بازی bf3 zlogame رو خریدم.بعد از چهار روز که فهمیدم بازی به دستم نرسیده از طریق اداره پست پیگیر شدم و فهمیدم که بازی توقیف شده و هیچ جوره پس بهمون ندادن.البته این مورد یک مقدار قابل توجیح هست چون بتل 3 مشکل داره و... .
درست چند هفته ی بعد از همون فروشگاه بنده بکاپ بازی dota 2 رو خریدم و دوباره بعد از چند روز فهمیدم که بازی توقیف شده!
همونطور که خودتونم میدونید بازی dota 2 نه از نظر سی یا 30 مشکل داره نه از نظر اخلاقی! مسابقات رسمیش هم داخل ایران برگزار میشه و به هیچ وجه داخل لیست بازی های غیر مجاز اسمش نیست. برادرم خواست بره از مراجع قضایی پیگیری کنه که چرا توقیف شده ولی منصرفش کردیم و گفتیم که ارزشش رو نداره و... .
فروشنده ی بازی با من تماس گرفت و گفت اصلا حق یه همچین کاری رو نداشتن و برو پس بگیر و... و هر کاری من و ایشون کردیم به نتیجه نرسیدیم.گفتن که ما 2 ساله داریم بتل 3 رو به کل کشور میفرستیم و هنوز یه همچین مشکلی نداشتیم حالا dota 2 که دیگه هیچی !
حالا من سی دی کی بازی bf4 permium edition رو تهیه کردم و بخاطر حجم خیلی بالایی که داره قابل دانلود کردن برای من نیست و از طرفی هم احتمال میدم از شانس گند من اگه بازی برام پست بشه توقیف بشه چون 2 بار این اتفاق افتاده.شهرمون هم قم هست و میگن که زیاد اینجا گیر میدن!
حالا من باید چیکار کنم؟ اصلا لیست کامل و مرجعی از بازی های غیر مجاز توی نت وجود داره؟ اگه میشه لیست رو بدید و یه راهکار بدید که بتونم بازی هارو بگیرم.
سلام دوست عزیز من که دیدم این لیست بازی ها غیر مجاز که تو سایت بنیاد بازی های رایانه ای بود تقریبا کل بازی ها غیر قانونیه بجر بازی های +7 مجاز هستن ولی اون بازی هایی که کرک نشدن هنوز تو لیست نیست 

و معمولا شما بازی هایی که میخواهین صددرصد تو لیست قرمز یا نارنجی هست که فرقی نمیکنه قرمز نارنجی این رنگ ها برای فروشگاه های سی دی کی هست در صورت مشاهده فروش بازی های قرمز باطل میشه قرارداد ما با بنیاد و نارنجی تذکر بهمون میدن دیگه نفروشیم 
به خاطر bt3 دمشون گرم ولی به خاطر دوتا نه.ان شالله مشکلت برا بازیهای مجاز حل بشه
(05-25-2016, 08:28 AM)mohammad6701 نوشته است: [ -> ]
سلام دوست عزیز من که دیدم این لیست بازی ها غیر مجاز که تو سایت بنیاد بازی های رایانه ای بود تقریبا کل بازی ها غیر قانونیه بجر بازی های +7 مجاز هستن ولی اون بازی هایی که کرک نشدن هنوز تو لیست نیست 

و معمولا شما بازی هایی که میخواهین صددرصد تو لیست قرمز یا نارنجی هست که فرقی نمیکنه قرمز نارنجی این رنگ ها برای فروشگاه های سی دی کی هست در صورت مشاهده فروش بازی های قرمز باطل میشه قرارداد ما با بنیاد و نارنجی تذکر بهمون میدن دیگه نفروشیم 

خب الان من باید چیکار کنم؟
اگه راه پیتاکس برام بفرستن بازم چک میشه یا نه؟ 
یه راهی بزارید پیش پای ما لطفا...

(05-25-2016, 09:42 AM)MONSEF نوشته است: [ -> ]به خاطر bt3 دمشون گرم ولی به خاطر دوتا نه.ان شالله مشکلت برا بازیهای مجاز حل بشه

bf3 رو هم من فقط بخاطر بخش آنلاین بازی میخواستم که کرک شده بود و از طریق zelo game میشد بازی کرد و اون چیزی رو هم که توقیف کرده بودن دی ال سی های مولتی پلیر بازی بود!  و گرنه من خودم علاقه ای به بازی کردن سینگل پلیر این بازی ضد ایرانی ندارم و فقط به بخش مولتی پلیر علاقه دارم.

واقعا 1 آدم درستو حسابی توی این اداره پست قم وجود نداره که بتونه بازی های بدون مشکل رو از مشکل دار تشخیص بده...طرف اصلا نمیدونست برای چی توقیف کرده! حتی لیست بازی هارو هم نداشت!
سلام وقت بخیر.
سوال و منطق خوبی بود.
این هم لیست عناوین غیر مجاز رایانه ای کشور: لینک از اینجا
بعد یک سوال از جنابعالی، توقیف شده یعنی چی؟
یعنی بازی اجرا نمیشه یا ...؟
(05-25-2016, 12:12 PM)スヌーピーアミニ نوشته است: [ -> ]سلام وقت بخیر.
سوال و منطق خوبی بود.
این هم لیست عناوین غیر مجاز رایانه ای کشور: لینک از اینجا
بعد یک سوال از جنابعالی، توقیف شده یعنی چی؟
یعنی بازی اجرا نمیشه یا ...؟

مستحضر هستید که وقتی سی دی کی بازی رو میگیرید باید بکاپ بازی رو هم تهیه کنید تا بتونید بازی کنید.
من به دلیل حجم بالای بکاپ مجبورم که بازی رو از فروشگاه های اینترنتی تهیه کنم و از طریق پست به دستم برسه و اگه بخوام دانلود کنم پولش اندازه ی خوده سی دی کی میشه !
پست از تهران ارسال میشه به سمت قم و وقتی که به شعبه ی ما میرسه توسط ارشاد یا خوده پست (فکر کنم ارشاد این کارو انجام داده) توقیف و ظبط میشه.یعنی بسته رو در خونه ی ما نمیارن و میبرن به انبار خودشون.
وقتی برادر من رفت و پیگیر شد این آقایون اصلا جواب درست و حسابی ندادن.چند بار گفتن که زنگ بزن که ما زنگ زدیم و گفتن بیایید اداره پست و وقتی رفتیم اونجا گفتن که چند روز دیگه بیاید و وقتی چند روز دیگه اومدیم دوباره مارو پیچوندنو گفتن فردا و پس فردا بیایید و ما هم بیخیال شدیم و فهمیدیم که نمیخوان پس بدن یا اینکه گند زدن نمیتونن جمعش کنن.

ـــــــ
این لیست بازی های غیر مجازی که دادید قبلا دیدم و توی همه ی سایت ها هم هست.اگه بر اساس این لیست توقیف کنن که اکثر بازی ها مشکلی نداره ! حتی بتلفیلد 3 که ضد ایرانی هم هست توی این عناوین لحاظ نشده! چه برسه به دوتا2 !
به نظرم لیست دیگه ای هم وجود داشته باشه.
ناموسا به چه اجازه دست به محتویات داخل بسته پستی زدن؟ یعنی اصلا از کجا فهمیدن تو این همچین محصولیه؟! بنظر من اینکار غیرقانونیه! حتی اگه فرستنده بازی (فروشگاه اینترنتی) اسمش رو روش نوشتن! S0 (43) من بودم کک تول مولوتوف برمیداشتم میفرفتم آتیش میزدم ادارشونو 167
پوکر فیس کم میاره! S0 (43)
شما که تو شهر قم هستید فقط بازی های +3 سال رو بازی کنید!!
فک نکمم بتلقیلد ۴ مشکلی داشته باشه فکر کنم می تونی بخری
باز کردن پاکت پستی توسط فردی که اسمی ازش برده نشده غیر قانونی هست.
پستچی همون اول که شما رو می بینه میگه فامیلتون چیه و امضاء رو می گیره و رفع زحمت می کنه.
شما می تونید شکایت کنید، چون بسته هایی که به دست شما رسیده، شخص دیگری اون ها رو باز کرده و این کار یک دزدی محسوب میشه.
(05-25-2016, 01:58 PM)スヌーピーアミニ نوشته است: [ -> ]باز کردن پاکت پستی توسط فردی که اسمی ازش برده نشده غیر قانونی هست.
پستچی همون اول که شما رو می بینه میگه فامیلتون چیه و امضاء رو می گیره و رفع زحمت می کنه.
شما می تونید شکایت کنید، چون بسته هایی که به دست شما رسیده، شخص دیگری اون ها رو باز کرده و این کار یک دزدی محسوب میشه.
تو ایران این کار معمولیه و دزدی هم دیگه معمولی شده  S0 (43)
صفحه‌ها: 1 2 3 4