Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: سه‌گانه‌ی Doom در دسترس کنسول‌های نسل هشتم قرار گرفت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سه‌گانه‌ی Doom در دسترس کنسول‌های نسل هشتم قرار گرفت

[تصویر:  doom-trilogy-250x140.jpg]

بالخره امروز سه‌گانه‌ی اصلی مجموعه‌ی Doom در دسترس کاربران کنسول‌های نسل هشتم قرار گرفت که البته این بازعرضه‌، خارج از حواشی هم نبوده است و به نظر می‌رسد که مشکلاتی در عرضه‌ی این آثار برروی نینتندو سوییچ به وجود آمده است.این حواشی از زمانی آغاز شد هر سه نسخه‌ی اصلی Doom برروی فروشگاه‌های پلی‌استیشن، اکس‌باکس و نینتندو ای‌شاپ (eShop) قرار گرفتند اما پس از گذشت یک ساعت از قرار گیری این آثار برروی فروشگاه‌ها، نسخه‌ی اول مجموعه‌ی Doom از فروشگاه نینتندو حذف شد. البته پس از گذشت یک ساعت، دوباره این نسخه به فروشگاه نینتندو بازگشت.

عرضه‌ی این سه‌گانه برروی کنسول‌های نسل هستم به صورت کاملا غیر منتظره و بدون اطلاع قبلی صورت گرفت. در واقع تنها اطلاع‌رسانی که برای باز عرضه‌ی این مجموعه شاهد بودیم، پستی بود که در ساعت ۹ شب گذشته (۴ مرداد ۹۸) از سوی صفحه‌ی رسمی Doom برروی توییتر قرار گرفت که همزمان می‌شد با عرضه‌ی بازی برروی فروشگاه‌ها.

همچنین نسخه‌ی اول و دوم این مجموعه نیز در دسترس تلفن‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید و iOS قرار گرفته است. قسمت سوم این مجموعه در سال ۲۰۱۶ در اختیار تلفن‌های هوشمند قرار گرفته بود.

نسخه‌ی اول و دوم Doom همراه با تمام بسته‌های الحاقی عرضه شده برای این دو اثر، هر کدام با قیمت ۴٫۹۹ دلار در فروشگاه‌های بازی‌های دیجیتال، قابل دریافت هستند. همچنین نسخه‌ی سوم این مجموعه نیز همراه با دو ماموریت Resurrection of Evil و Lost Mission، با قیمت ۹٫۹۹ دلار به کاربران ارائه می‌شود.

در حال حاضر توضیحاتی از سوی بتسدا (Bethesda) و اید سافتور (Id Software) مبنی بر عدم عرضه‌ی این مجموعه برای کنسول‌های نسل هشتم در قالب یک بسته که مشابه‌ی آن را در سال ۲۰۱۲ و برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی مشاهده کردیم، ارائه نگشته است.