Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: چگونه ویندوز 11 نصب کنیم
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
[تصویر:  windows-11-installation-step.jpg] 

 نسخه ابتدایی ویندوز 11 در تابستان 2021 ارائه شد. نصب ویندوز 11 روی کامپیوتر مستلزم این مورد است که پیش نیازها و حداقل سیستم مورد نیاز نصب ویندوز 11 را بررسی نمایید. در این نسخه جدید ویندوز سخت افزارها و قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه ویدوز 10 مورد نیاز است. به گفته ماکروسافت، ویندوز 10 تا 22 مهر 1404 پشتیبانی می شود. از این رو تا چند سال دیگر استفاده از ویندوز 10 هیچ مشکلی ندارد و لزومی ندارد حتما ویندوز 11 را نصب کرددوباره تاکید می کنیم که برای نصب ویندوز 11 باید نرم افزار ماشین مجازی)پیشنهاد ما VirtualBox است( و خود ویندوز 11 را دانلود کنید. ویندوز 11 را باید به شکل فایل ISO داشته باشید تا بتوانید در ویرچوال باکس VirtualBox نصب کنید. نحوه بارگیری ویندوز ISO 11 نیز در اغلب سایت های معتبر وجود دارد.  البته صبر کنید تا نسخه های کامل و آن به بازار بیاید. هنوز هم باگ هایی برای ویندوز 11 وجود دارد.
 
نصب ویندوز 11

مراحل نصب ویندوز روی کامپیوتر و ماشین مجازی یکسان است. برای نصب ویندوز 11 به حداقل 1 گیگاهرتز پردازنده، حداقل 64 گیگابایت فضای هارد، رم 4 گیگابایت به بالا، TPM 2 و چند مورد دیگر نیاز دارید که در راهنمای آموزشی به شرح مفصل آنها پرداختیم. اگر نمی دانید پیش نیازهای مورد نیاز را روی کامپیوتر خود دارید و می خواهید مطمئن شوید که قابلیت نصب ویندوز 11 روی کامپیوتر شما وجود دارد ترفندی که در راهنمای آموزشی گفته شده را انجام دهید. در مراحل اولیه نصب ویندوز می بایست سیستم خود را ری استارت نموده و کلیدهای Delete یا f12 یا f2 کیبورد را بزنید تا تنظیمات بایوس نمایش داده شود. کلید Dell یا Delete در اکثر سیستم ها پاسخگو است. پس از آن به کمک کلیدهای جهت دار با مراجعه به تب Boot و انتخاب گزینه Boot Device Priority می توانید مشخص کنید که عمل بوت شدن از روی چه موردی صورت پذیرد. در این مرحله می توانید سیدی یا فلش خود را انتخاب کنید.
 
البته نکته ای که می بایست به آن دقت داشت این است برخی از سیستم های کامپیوتری پیش نیاز TPM را ندارند. نصب ویندوز 11 بدون tpm نیز امکان پذیر است منتهی روی ماشین مجازی! در صورتی که تمام پیش نیازهای لازم نصب ویندوز را در اختیار ندارید باید در راستای نصب ویندوز روی ماشین مجازی مثل ویرچوال یا vmware اقدام کنید.
 
در مرحله ابتدایی از نحوه نصب ویندوز 11 زبان نصب ویندوز، زمان و زبان صفحه کلید را معین کنید. بهتر است آنها را تغییر ندهید. روی دکمه Next کلیک کنید.
 
[تصویر:  win11-language.jpg] 

روی Install Now کلیک کنید.
 
 [تصویر:  how-nstalll-windows11.jpg]
 
باید یکی از نسخه های Windows 11 را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید. سریال نصب ویندوزدرخواست شود. چون سریالی در اختیار نداریم بایدروی گزینه I dont have a product key کلیک کنیم.
 
[تصویر:  win11-pro.jpg]
 
در قسمت نکات و مقررات چک باکس I accept the license terms را انتخاب کنید سپس روی دکمه Next کلیک کنید.
 
 [تصویر:  win11-pro.jpg]
 
گزینه Custom را انتخاب کنید.
 
[تصویر:  win11-custom.jpg]
 
در این مرحله می بایست پارتیشن بندی ویندوز را انجام دهید. در صورتی که تمایل دارید ویندوز 11 روی درایو ویندوزی قبلی نصب شود، درایو مورد نظرتان را انتخاب کنید، روی گزینه Format کلیک کنید تا اطلاعات قبلی حذف شود سپس روی Next کلیک کنید.
 
 [تصویر:  win11-space.jpg]
 
در این قسمت منتظر می مانیم فایل های ویندوز 11 و سایر ابزارهای جانبی روی درایو مورد نظر کپی و نصب شوند. این فرآیند ممکن است چند دقیقه به طول بینجامد وپس از آن ویندوز به صورت خودکار ری استارت خواهد شد.
 
[تصویر:  win11-installing.jpg]
 
تصویر زیر به معنای نصب صحیح ویندوز 11 است.
 
 [تصویر:  win11-starting-service.jpg]
 
البته نیاز به تنظیمات و شخصی سازی های نیز هست که شما باید بنابر نیازهای خود، آنها را تکمیل کنید و و در نهایت صفحه زیبای ویندوز 11 پدیدار می شود.
 
[تصویر:  win11-page-main.jpg]
 
 چند توصیه برای نصب ویندوز 11 می کنیم. یک حساب مایکروسافت یا اسکایپ هم داشته باشید تا پس از گذراندن مراحل نصب ویندوز 11 و در قسمت راه اندازی و تنظیمات اولیه استفاده کنید. نحوه نصب ویندوز 11 از طریق فلش و سیدی یکسان است. تنها تفاوت آنها درتنظیمات بایوس می باشد. ویندوز 11 بر خلاف ویندوز 10 به سخت افزارهای قوی تر نیاز دارد در واقع قبل از شروع نصب ویندز 11 و استفاده از آن حتما می بایست مشخصات سیستم مورد نیاز نصب ویندوز 11 را مورد بررسی قرار دهید. این پیش نیازها شامل حداقل فضای مورد نیاز، مشخصات سخت افزاری، گرافیک مورد نیاز و موارد این چنینی است. اگر کامپیوتر خود را در سال های اخیر تهیه کرده باشید به احتمال بسیار زیاد تمام سخت افزارها و سیستم مورد نیاز ویندوز 11 را خواهید داشت. به تصوبر زیر دقت کنید.
 
 
در یک مقاله به طور مفصل و جامع به تشریح نحوه نصب ویندوز 11 پرداخته ایم. برای مطالعه این مقاله از لینک زیر استفاده کنید:
 
mizbanfa.net/mag/install-windows-11

[/url]
[url=https://mizbanfa.net/mag/install-windows-11]مراحل نصب و راه اندازی ویندوز 11