Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: چه خبر از E3 + تاریخچه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
تنها 7 روز تا همایش کنفرانس بزرگ صنعت گیم یعنی e3 مانده.حتماً گیمر های حرفه ای می دونند که این همایش بزرگ برای معرفی بازی ها و پخش تریلر آن ها صورت می گیرد و هر سال هم سه شرکت بزرگ بازی سازی یعنی سونی و مایکروسافت و نیتندو به این همایش کنفرانس می آیند و از بازی های جدید خود پرده برداری و یا بازی رو به نمایش عام قرار می دهند.در ادامه در مورد این همایش کنفرانس یه مقاله نوشته ایم که امیدوار هستم خوشتان بیاید.پس همراه ما باشید
حتماً شاید خیلی ها این سوال براشون پیش اومده که چرا اسم این کنفرانس همایش شده E3 خوب جواب این سوال رو در ادامه می نوانید بخوانید:
سال 1995 انجمن Interactive Digital Software یا مخففش IDS تصمیم به شروع به کار یک نمایشگاه تجای کرد با نام " Electronic Entertainment Expo" که برای اینکه 3 تا E در اول هر کلمه دارد معروف به E3 شد و از همانجا این پروسه سخت و مشکل شروع به کار کرد.
لس آنجلس سال 1995 (اولین نمایشگاه):
سال 1995 در لس آنجلس اولین سال درست شدن E3 بود. در آن سال ها سگا  و نتیندو کنسول های زیادی رو داشتند منتشر می کردند که میشه به Jagvar  و DO3 که برای نیتندو بود اشاره کرد.ولی در آن سال یه چیزی عجیب داشت اتفاق می افتاد و آن هم پا به عرصه گیم گذاشتن شرکت سونی که دیگران تا آن موقع این شرکت رو فقط با لوازمه خونگیش می ناختند.بعد از کنفرانس نیتندو و سگا وقت و زمان به کنفرانس سونی رسید.... همه با تعجب به چیزی که رو به رویشان بـــود خیره شده بودند.حتماً با بازی کراش آشنا هستید ... بله همین بازی اولین بازی بود که بر روی کنسول سونی یعنی Play Station در محضر عام در حال بازی کردن بود.این اولین حضور سونی در یک کنفرانس بود.
[تصویر:  jbcgv83ftuddjqdc1csc.jpg]
لس آنجلش سال 1996 (دومین سال) :
در این سال ویندوز 95 عرضه شد و توانست طرفدارانی و همچون بازی هایی رو به خود جذب کنه.در سال 1996 سونی با ارزان تر کردن Ps ضربه ی سختی به سگا زد این ارزانی 50 درصدی کنسوبی Play Station رو از 299 دلار به 199 دلار کاهش داشت و همین امر موجب پر طرفدار شدن این کنسول و هم فروش خوب این کنسول بشه و کنسول جدید سگا بنام Staturn رو از میان بر دارد.
آتلانتا سال 1997 (سومین سال) :
E3 سال 97 یه جابجایی مکانی داشت و از لس آنجلس به آتلانتا رفتند.سال 97 سال خوبی برای Sony بود زیرا سونی با کنسول خودش توانست رقیبان زیادی رو از پیش روی خودش بخره و  ارزش چند شرکت رو هم به خودش تعلق بده.از دیگر وقایع اتفاق افتاده در این همایش کنفرانس رونمایی Eidos از  دومین قسمت از بازی Tomb Raider بود که در E3 به نمایش گذاشت.همچنین کارت گرافیکی DFX 3  نیز که سه بُعدی در این نمایشگاه به نمایش در آمد.
همچنین شرکت کونامی در مورد پروزه خود به نام Metal g تریلری پخش کرد که همان را مات و مبهوت کرد و جزئیات بیشتر رو برای سال بعد گذاشت.
آتلانتا سال 1998 (چهارمین سال) :
باز هم سال 4 مراسم e3 در 1998 برای سونی خوب بود چون این بار برای میشه گفت اولین بار با یه عنوان شبیه ساز ماشین سواری به میدان آمده بود.بازی که همه را به تعجب وا داشت Gran Turismo نام فرانچزی بود که سونی به آن دلبسته شد و در سال 1998 در معرض دید عام گذاشت و همین بازی توانست رقیبان زیادی رو از میان خود بر دارد. یکی دیگر از اتفاقات این بود که یک شرکت گمنام DVD رو وارد دنیا کرد(هیچ اسمی پیدا نشد برای این شرکت) و توانست بعد از 2 تا 4 سال بعد از معرفی دوستدان و طرفداران زیادی رو هم جلب کنه.سونی یک بازی دیگر هم معرفی کرد بنام Legacy Of Kain که آن هم توانست مورد استقبال قرار بگیره و همچنین نتندو نیز بازی با نام Ocarina Of Time وارد بازار کرد که میشه گفت رقیبی متوسط برای بازی های سونی بود.
لس آنجلس سال 1999 (پنجمین سال) :
سال 1999 این مراسم در لس آنجلس اتفاق افتاد.
نیم دهه از فعالیت E3 گذشته بود.DVD به بازار امده بود و سه سالی هم از عرضه کنسول سونی گذشته بود.سگا کنسول جدید خود را معرفی کرده بود بنام Dream Cast . خبر هایی از نیتدنو که با  پاناسونیک در حال همکاری هست به گوش رسیده بود و یک چیز نا مفهوم بود:سونی چی شد؟.بعد از گذشت چند روز همه با این خبر حیرت زده شدند.این خبر خبر های نیتندو و سگا را له (!) می کرد.سونی از کنسول جدیدش بنام Play Station 2  رونمایی کرد.سال 1999 زیاد شاهد عمل نبودیم و فقط حرف می شنیدیم.
لس آنجلس سال 2000 (سال ششم) :
مهم ترین خبر این سال امکان وصل شدن مودم به کنسول خود (سگا) بود و همچنین خبر  رسمی 299 دلاری بودن Ps2.خبر مهمی دیگر هم نبود در آن سال به جز پخش شدن تریلری از بازی متال گیر 2 و همچنین شاهد معرفی بازی زیبا و جذاب مکس پین هم بودیم که طرفداران زیاد پیدا کرد.
لس آنجلس سال 2001 (سال هفتم) :
سال هفتم دیگه سگا توانایی مبارزه با کنسول های سونی را نداشت و از میدان مسابقه خارج شد و به جاش یک کنسول تمام عیار و میارزی خوب برای کنسول های سونی به میدان مبارزه آمد.شرکتی که با ساخت ویندوز مشهور شده بود؛مایکروسافت؛ با Xbox به میدان آمد  و از همان اول به عرصه مبارزه پرداخت و بازی GTA III را ساخت همچنین سگا در آن سال یک فرانچز محبوب بنام Devil may Cry و همچنین Onimusha رو در عرصه ناشری کار کرد که سازنده این دو فرانچز شرکت کپکام بود.
[تصویر:  6in50yghhgnc0penjym.jpg]
بکمی به نزدیکتر نزدیک می شویم
سال 2005 (سال یازدهم) :
سال 2005 پا به نسل 7 نهادیم و سونی با Play Station 3 و مایکروسافت نیز با Xbox 360 به میدان آمند و مهم ترین خبر نیز میشه به 6000 هزار محصول به نمایش آمده نیز اشاره کرد که این سال رو بهش لقب شلوغترین سال مراسم E3 خطاب کرده بودند.
خوب دیگه فکر کنم باید از این مبحث خارج بشیم و به اصل موضوع بپردازیم.ما براتون 10 سال و 11 تا از مراسم های E3 که هشتاشو گفتیم رو براتون گفتیم.حالا می خواهیم به این بپردازیم که در امسال یعنی سال 2013 چه اتفاقی در E3 می افتد.
[تصویر:  o4mh5qrgfa9k982l44pt.jpg]
خیلی منتظر یه رونمایی از کنسول جدید سونی هستند تا بلاخره شکلش رو مشاهده کنند و به همین امر امسال رو یکی از خاطره ساز ترین سال ها (همانند سال 2005 ) خطاب می کنند.همچنین بعضی ها هم در فکر بازی های جدید کنسول جدید مایکروسافت یعنی Xbox One هستند.ما می تونیم امسال رو دو قرینه ای کنیم یعنی اینکه امسال شاهد برتری Xbox One هستیم یا Ps4 ؟ در 13 روز دیگه مشخص میشه که چه کنسولی برتری بر دیگری دارد
بازی هایی هم گیمر ها منتظر تاییدشان هستند همانند:
Half-Life 3
Mass Effect 4
و هر دو بازی نیز شایعات در مورد انتشارشان در سال 2014 بیشتر از روز پیش می شود.خبر هایی هم مبتنی بر ساخت بازی Mass Effect 4 هم هست و همچنین Half-Life 3 ولی هنوز به تایید رسمی نرسیده.
مهم ترین رکن اساسی در E3 امسال دو شرکت مایکروسافت و سونی هستند و شرکت نیتدنو هم باید مثل سگا از صنعت گیم خداحافظی کند و به ساخت و ناشری بازی روی آورد.
دو کنسول سونی و مایکروسافت رو به جز سونی همه دیدیم.سونی به احتمال زیاد در این E3 بیشتر از این کنسولش حرف می زند چون در مراسم نیز گفته شده بود که خبرهای بیشتر در E3 . از همین لحاظ کنفرانس سونی نیز قاعد اهمیت هست ولی برای مایکروسافت باید جور دیگری حرف زد. مایکروسافت در همین همایش چند وقت پیش خود مبتنی بر معرفی کنسول جدید خودش هر چیزی که می خوایم در مورد Xbox One بدونیم رو گفت و شاید حرف های کمی برای E3 داشته باشد ولی مایکروسافت دارای عناوین انحصاری زیادی هست همانند Gears of War. شاید در امسال باید منتظر تایید این فرانچز فوق العاده برای این کنسول باشیم.
سونی نیز عناوین انحصاری هم داره مانند بازی The last Of us , Uncharted ,God Of War شاید در E3 امسال حداقل یکی از این بازی ها به تایید برسه چون خبر هایی مبتنی بر ساخت بازی Uncharted جدید به گوش می رسد.
E3 رو باید امسال از جهات مختلفی دید که بهتر به دلتان بیاید.اگه بخوام انقدر زود قضاوت کنم باید بیشتر در مورد کنسول ها قضاوت کرد.شاید چند سال آینده که  نسل 9 (هشت سال بعد) می خواید بیاد من دوباره این مقاله رو بنویسم و بگم که یادتان هست 8 سال قبل در مورد یک کمسولی حرف می زدیم که حالا دیگه اون از رده خارج شده (X360) حتماً این اتفاق می افتد.هر سال اتفاق تازه ای در صنعت گیم در حال بروز آوری هست مثلاً‌همین چند سال پیش ما با بازی Mass effect 1 رو به رو بودیم و اون رو یه شاهکار مثال نزدنی می گفتیم و یا بازی زیبای Max Payne1 که در زمان خود بهترین گرافیک را داشت . شاید چند وقت دیگه ما با سری بازی های call of duty رو به رو نباشیم (امکان نداره).یا اینکه دیگه اصلاً رایانه ها از دوره رد شده حساب می آیند.مهم ترین جز اینه که از این زمانی که داریم استفاده کنیم.خوب دیگه وارد بحث روانشناسی یه جورایی وارد شدیم ولی این حرفایی بود که باید گفته می شد تا شما از تحول زمان عقب نمانید.
در E3 سال پیش ما با عناوین زیادی آشنا شدیم مانند Watch Dogs که این بازی به تایید سونی و مایکروسافت رسیده ولی تصویری مبتنی برا بازی کرد این بازی بر روی Xbox One هنوز  پخش نشده و شاید ..نه باید منتظر پخش این تریلر باشیم.
در مقاله ای که خواندید در مورد سال هایی که این کنفرانس شروع شده و 10 سال از مراسم هاشو گفتیم و همچنین در مورد بازی هایی که ممکن در E3 امسال پخش شه رو نیز گفتیم.کمتر از 168 ساعت به شروع E3 مانده و باید این 168 ساعت رو صبر کنیم تا ببینیم در E3 امسال که 18 سالش هست آیا به اوج نوجوانی میرسد یا خیر و آیا بهتر می شود یا خبر؟ پاسخ این سوالات رو باید ؟؟؟ تا 7 روز دیگه بشنویم و ما در  25 روز دیگه یعنی یه هفته بعد از مراسمات چون هر روز یک شرکت مراسم داره بیشتر در مورد مراسم حرف می زنیم و همچنین مقاله ی ویژه ای در این باره داریم.امیدوارم از این مقاله خوشتان آمده باشد و این رو بگم که این بیشترین اطلاعاتی بود که میشد گفته بشه.

این مطلب اختصاصی گیم فا می باشد

تا دیدار بعد شاد باشید و خوشحالنویسنده : محمد مهدی مبارکی
 
 
لااقل یه چنتا عکس میذاشتی
بدون عکس حال نمیده بخونی!
به همین راحتی مطلب به این خوبی رو به خاطر نداشتن عکس کنار می زنین؟! [img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
مقالات و اخبار حتما باید تصویر داشته باشن - چندتا تصویر برای مطلبتون قرار بدید
عکس ها رو گذاشتم.
نظراتتون رو حتماً بدید
آقا اول از همه بگم که هی ننویسین بلاخره بخدا فحشه،درستش هست بالاخره آخه واقعا زشته که کسی با معلومات شما چنین غلط املایی داشته باشه،اصلا بدبختی مشکل 90 درصد کاربرای فرومه[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
من که خودم بشدت منظر عنوان just cause 3 هستم،یک شاهکار به تمام معنا باید باشه[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
مطلبتم عالیه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
 
خیلی منتظر این E3هستم...شاهکار میشه.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
چه شود من که بد جور متظر رونمایی THE ELDER SCROLLS بعدی هستم[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
آره چه شود
فکر کنید Half - Life 3 تریلرش پخش بشه
نظراتتون رو در این باره بگید..[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

بچه ها این رو برام فرستادن ... کسی هست معنیش کنه و بگه چی هست ؟
Microsoft Corporation Sweepstakes Promotion,
Customer Service.
Your Winning Batch No: HLS/LTY/2901
Your Winning Reference No: LBS/029/2910


OFFICIAL WINNING NOTIFICATION.

We are pleased to inform you of the release of the long awaited results of
Sweepstakes promotion organized by Microsoft Corporation, in conjunction with
the APPLE SOFTWARE PRODUCTS, (A.P.S.) held on June 2013, in Madrid Spain.
Where in your email address emerged as one of the online Winning emails in the
2nd category and therefore attracted a cash award of Three Hundred and Fifty
Thousand Euros Only,  Apple - MacBook Pro and a Apple iPhone 5 smartphone.

To file for the release of your winning you are advice to contact our Foreign
Transfer Manager:

Mr. Harry Walter
Tel: 0034-672-883-648
Fax:0034-917-692-866
Email:[email protected]

The Microsoft Internet E-mail lottery Awards is sponsored by former
CEO/Chairman, Mr. Bill Gates and a consortium of software promotion companies.
The Intel Group, APPLE SOFTWARE PRODUCTS (A.P.S.) and other International
Companies. The Microsoft internet E-mail draw is held periodically and is
organized to encourage the use of the Internet and promote computer literacy
worldwide.

Congratulations!!

Sincerely,

Mrs.  Rita Brandon,
Promotions Manager.
(Group Co-ordinator)
صفحه‌ها: 1 2