Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: 25 بازی برتر xbox 360 (قسمت اول)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
.:مقدمه:.
کنسول دوم کمپانی غول صنعت گیم(مایکروسافت)در پاییز 2005 وارد بازار شد و دران زمان بی رقیب بود تا  یک سال بعد که   رقیب دیرینه اش(ps3) منتشر شد و جنگی عظیم بین این دو کنسول و کمپانی و فنهای انها در گرفت.اما این کنسول واقعا یک وسیله ی موفق برای مایکروسافت بود و توانست به فروش بسیار خوبی برسد.برای این کنسول از سال 2005 تا حال(2013)بازیهای بسیار زیادی منتشر شده که در این مقاله 25 بازی برتر این کنسول را معرفی و مورد بررسی قرار خواهیم داد.این مقاله 5 قسمت است و در هر قسمت 5 بازی معرفی میشود.این مقاله را به دارندگان کنسول xbox360 توصیه میکنم.
[تصویر:  250px-Xbox-360-Consoles-Infobox.png]
.:شماره ی 25:.
BATMAN:ARKHAM ASYLUM
سازنده:rocksteady studios
ناشر:eidos intractive-warner bros
انجین:unreal engine 3
پلتفرم:pc/xbox360/ps3
سبک:اکشن ماجرایی-مخفی کاری
تاریخ انتشار:تابستان 2009
متا:92
[تصویر:  Batman_Arkham_Asylum_Videogame_Cover.jpg]
این بازی فوق العاده داستان تعقیب و گریز بتمن و شخصیت بد دوست داشتنی جوکر را روایت میکند.داستان از اینجا شروع میشود که که بتمن درحالیکه جوکر را دستگیر کرده او را به تیمارستان ارکام برای نگهداری میبرد که براثر اتفاقی جوکر ازاد میشود و بتمن برای دستگیری او ماجرای جدیدی را اغاز میکند.شخصیت پردازی(مخصوصا جوکر) در بازی بخوبی پیاده شده و شما با تک تک شخصیت های این داستان ارتباط برقرار خواهید کرد.گیم پلی این بازی از نقاط مثبت ان است.شما در این تیمارستان میتوانید ازادانه بچرخید.از چیز های مثبت گیم پلی میتوان به مخفیکاری ناب و غولاخر های نفسگیر و معما ها و ماموریت های جانبی جذاب اشاره کرد.گرافیک این بازی در زمان عرضه بسیار خوب عمل کرده و جزییات محیط و چهره ها بسیار چشم نواز است.این بازی را مطمئنا همه ی شما تجربه کردید اما به کسانی که ان را بازی نکردند پیشنهاد میشود.
.................................................................................................................................................................
.:شماره ی 24:.
FORZA MOTORSPORT 3 (انحصاری)
سازنده:turn10 studio
ناشر:microsoft studio
پلتفرم:xbox360
سبک:شبیه ساز رانندگی-مسابقه ای
تاریخ انتشار:پاییز2009
[تصویر:  Forza3cover.jpg]
بی شک یکی از بهترین شبیه ساز های رانندگی همین بازی پرطرفدار فورزا هست که در انحصار کنسول مایکروسافت قرار دارد و رقیبی جدی برای بازی انحصاری مشابه ps3 یعنی gran turismo است.این بازی توانست با یک شبیه سازی فوق العاده و گرافیکی چشم نواز و صداگذاریی واقع گرایانه به موفقیتی عظیم دست پیدا کند که بسیاری این بازی را بهتر از رقیبش(gt) میدانند.از ویژگی های گیم پلی این بازی میتوان به وجود ماشین هاو پیست های بسیار زیاد و متنوع در بازی و رعایت جزییات در خصوصیات ماشین ها اشاره کرد.طراحی مدل ها و ماشین ها در این بازی با توجه به تاریخ انتشارش عالی کارشده.همینطور طراحی منظره ها(از جمله پیست کوهستانی و شهری و...)از گرافیک فنی هم میتوان به نورپردازی و بازتاب نور و تصویر از بدنه ماشین ها اشاره کرد.این بازی را به شما توصیه نمیکنیم!!! زیرا قسمت بعدی این بازی یعنی forza4 درسال 2011 منتشر شد و همه چیز این بازی(مخصوصا در زمینه ی گرافیک که گل کاشت)را ارتقا داد.
.....................................................................................................................................................................
.:شماره ی 23:.
ROCK BAND
سازنده:harmonix-pi studios
ناشر:mtv games-ea games
پلتفرم:xbox360/ps3/ps2/wii
سبک:موزیکال
تاریخ انتشار:پاییز2007
[تصویر:  Rock_band_cover.jpg]
بازیهای موزیکال هم طرفداران خاص خودشان را دارند.اما بازیهای اصلی در این سبک دوبازیند.یکی همین بازی و دیگری guita hero.در این بازی شما میتوانید تک نواز کنید و با سازهایی مانند گیتاز و درام و...کار کنید و یا گروه راکی برای خود تشکیل دهید و با انها بنوازید.دراین بازی تعداد زیادی موزیک از گروه های معروف وجود دارد که شما میتوانید از انها استفاده کنید(البته فکر نکنم اهنگهای متالیکا و لینیکین پارک و پینک فلوید هم باشه!!!).از چیز های جالب این سبک وسیله های جانبی ان است.مثلا شما میتوانید برای کنسولتان یک گیتار بگیرید و با ان بازی کنید.این بازی به طرفداران موزیک های راک و سبک موزیکال در دنیای گیم توصیه میشود(خودم که بازی نکردم)
.....................................................................................................................................................................
.:شماره ی 22:.
GUITAR HERO II
سازنده:harmonix
ناشر:activision
پلتفرم:ps2/xbox360
تاریخ انتشار:بهار2007
[تصویر:  Guitar_Hero_II.jpg]
این بازی رقیب اصلی سری rock band است.جالب اینجاست که این دو نسخه را یک استدیو(یعنی harmonix ) ساخته است.درباره ی بازیهای موزیکال توضیح توضیح انچنانی نمیتوان داد.به همین دلیل من توضیحات رو در همینجا خلاصه میکنم که در کل گیتار هیرو بهتر از راک بند عمل کرده است.
...................................................................................................................................................................
.:شماره ی 21:.
ROCK BAND3
سازنده:harmonix-backbone entertainment
ناشر:mtv game-mad catz
پلتفرم:xbox360/ps3/wii/ds
تاریخ انتشار:پاییز2010
متا:93(بالاخره متا یه فرقی کرد[img]images/smi/s0 (25).gif[/img])
[تصویر:  Rock_Band_3_Game_Cover.jpg]
بله...چه خبر؟!!![img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
اخرین نسخه از بازی راک بند درسال 2010 منتشر شد و طبق منابع منسوخ این بازی یک عنوان موفق است.از ویژگی های این بازی هم وجود تعداد زیادی موسیقی میتوان اشاره کرد.درواقع  این بازی بهترین بازی موزیکالی هست که برای xbox360 منتشر شده.(ولی بازم به نظر من گیتار هیرو بهتره[img]images/smi/s0 (43).gif[/img])
...................................................................................................................................................................
.:ادامه دارد:.
دوستان تمام این رتبه بندی ها از سایت متا کریتیک گرفته شده و من هیچ کارم پس لطفا شکایت نکنید.نگران نباشید در قسمت های بعدی مقاله بازی های مورد علاقه تان را خواهید دید.از اینکه اخرای مقالم هم یکم خسته کنند شد بخشید چون من هیچی از سبک موزیکال نمیدونم!!!
...
این که 25 تا نیست یا در قسمت بعدی  مقاله ادامه داره ؟؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]  در کل مقاله ی خوبی هستش.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
(07-24-2013, 03:40 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]این که 25 تا نیست یا در قسمت بعدی  مقاله ادامه داره ؟؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]  در کل مقاله ی خوبی هستش.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

داداش شما اصن نخوندی!من که اولش نوشتم تو 5 تا قسمت میاد.هر قسمتم5 تا بازیه!درکل ممنون که به پیت ما سر زدی[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
(07-24-2013, 03:45 PM)'ALAN PAYNE' نوشته است: [ -> ]
(07-24-2013, 03:40 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]این که 25 تا نیست یا در قسمت بعدی  مقاله ادامه داره ؟؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]  در کل مقاله ی خوبی هستش.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

داداش شما اصن نخوندی!من که اولش نوشتم تو 5 تا قسمت میاد.هر قسمتم5 تا بازیه!درکل ممنون که به پیت ما سر زدی[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
خواهش می کنم دوست عزیز.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] راستی بازی Halo رو هم در مقاله های بعدیت میخوای بزاری یانه؟
بهتر بود فقط به فکر انحصاری بودی.آخه مولتی پلتفرم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]gears of warکه انحصاریه ول کردی بتمنو نوشتی که مولتی پلتفرمه[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
بتمنی که مولتی پلتفرم هستش رو گذاشتی تو پست 25 بازی برتر ایکس باکس؟خخخخخخخخخخ[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
کاش یکم شبیه نقد ها بود؛ مثلاً بخش های گرافیک و داستان و گیم پلی و ... رو جدا از هم می نوشتی.
ممنون.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
(07-24-2013, 03:55 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]
(07-24-2013, 03:45 PM)'ALAN PAYNE' نوشته است: [ -> ]

خواهش می کنم دوست عزیز.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] راستی بازی Halo رو هم در مقاله های بعدیت میخوای بزاری یانه؟

مگه میشه این شاهکارو جزو بازیهای برتر نذاشت!

(07-24-2013, 04:01 PM)'AMIR-GAMER' نوشته است: [ -> ]بهتر بود فقط به فکر انحصاری بودی.آخه مولتی پلتفرم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]gears of warکه انحصاریه ول کردی بتمنو نوشتی که مولتی پلتفرمه[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

داداش من وقتی میگن بهترین بازی های x360 یعنی بازی مولتی پلتفرم هم توش هست.تازه گیرز هم تو قسمت های بعدی هست.[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
خوب بود ولی سعی کن تو قسمت بعدی بیشتر رو انحصاری ها تمرکز داشته باشی
(07-24-2013, 04:03 PM)'nathan drake' نوشته است: [ -> ]بتمنی که مولتی پلتفرم هستش رو گذاشتی تو پست 25 بازی برتر ایکس باکس؟خخخخخخخخخخ[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

چه ربطی داره؟![img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
بین این 5 تا بازی فقط یکیش انحصاریه.قرار نیست فقط بازیای انحصاریو بنویسم.
الان اصلا حوصله فن بازی ندارم.شما اگه میخوندی الان این نظرو نمیدادی!!

(07-24-2013, 04:11 PM)'a.gamer' نوشته است: [ -> ]کاش یکم شبیه نقد ها بود؛ مثلاً بخش های گرافیک و داستان و گیم پلی و ... رو جدا از هم می نوشتی.
ممنون.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

دوست عزیز اگه مطلب مربوط به بتمن و فورزا رو خونده باشی میبینی که من به همه ی این چیزا که شما گفتی اشاره کردم ولی چون از بازیهای موزیکال سردر نمیارم نتونستم چیز زیادی بنویسم!
صفحه‌ها: 1 2