Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: 25بازی برتر xbox360 (قسمت دوم)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
.:مقدمه:.
به قسمت دوم این مقاله خوش امدید.در این مقاله رتبه های 20 تا 16 را مورد بررسی قرار خواهیم داد.ضمنا اگر قسمت قبلی را مطالعه نکرده اید میتوانید از این لینک بخوانید:
https://forum.gamefa.com/Thread-25-%D8%A...9%88%D9%84
[تصویر:  250px-Xbox-360-Consoles-Infobox.png]
.........................................................................................................................................................................
.:شماره ی 20:.
MASS EFFECT 3
سازنده:bioware
ناشر:ea game
انجین:unreal engine3
پلتفرم:pc/xbox360/ps3/wiiu
سبک:اکشن نقش افرینی سوم شخص
تاریخ انتشار:زمستان2012
متا:93
[تصویر:  250px-Mass_Effect_3_Game_Cover.jpg]
بازی پرطرفدار mass effect که یکی از بهترین بازی های نقش افرینی است.نسخه ی سومش در سال2012 منتشر شد.گرافیک پیشرفت قابل توجهی کرده بود.همه چیز از جمله نورپردازی و جزییات در محیط و مدل اشخاص عالی بود.داستان هم ادامه ای بر قسمت قبلی بود.گیم پلی همچنان مانند قبل جذاب بود ولی مشکلی وجود داشت.شما نمیتوانستید بازیرا با save قسمت دومتان اغاز کنید.این یکی از مشکلاتی بود که طرفداران با ان مواجه شدند.از طرف دیگر زمانیکه پایان بد بازی را دیدند(از نظر گیمرها) شکایت ها از سازنده ی این عنوان اغاز شدتا جایی که سازنده مجبور شد که پایان بازی را با یک محتوای قابل دانلود عوض کند.اما از این ها که بگذریم این بازی یک نقش افرینی به تمام معنا(البته به2 ش نمیرسه) بود که تصمیم گیری های شما بشدت در بازی اثر میگذارد و این که شما ازادانه میتوانید در سفینه ها و سیارات بچرخید(که این درنوع خود جالب است)بهمراه یک سیستم مبارزه ی عالی و گرافیک چشم نواز و داستان و شخصیت پردازی بیاد ماندنی.
خبر ها میگویند که بایوویر درحال ساخت قسمت بعدی این عنوان است اما هنوز هیچ اطلاعاتی از این قسمت منتشر نشده.درکل این بازی به rpg بازها توصیه میشود(البته اگر میخواهید بازی کنید از نسخه ی2 شروع کنید!)
....................................................................................................................................................................
.:شماره ی 19:.
GEARS OF WAR 2 (انحصاری)
سازنده:epic game
ناشر:microsoft game studios
انجین:unreal engine3
پلتفرم:xbox360
سبک:شوتر سوم شخص
تاریخ انتشار:پاییز2008
[تصویر:  256px-Gears_of_War_2_Game_Cover.jpg]
چرخ های جنگ را میتوان یکی از بهترین ip های جدید این نسل نامید.قسمت دوم این عنوان ادامه ی داستان قسمت اول است زمانیکه ارتش چرخ ها راهی برای ورود به جایگاه لوکاست ها(دشمنان) پیدا میکنند تا اخرین شانسشان را امتحان کنند.روایت داستان و شخصیت پردازی یکی از خصوصیات این بازی است.بگونه ای که شما در طول بازی به شخصیت اصلی(مارکوس فینیکس)و یارانش(ازجمله دام و کول و...)وابسته خواهید شد و با همین شخصیت ها لحظات دراماتیکی رقم خواهد خورد که شما را بیشتر با داستان و کارکتر هایش اشنا خواهد کرد.از داستان که بگذریم به گیم پلی ناب این عنوان خواهیم رسید.گیم پلی این بازی در سه جمله خلاصه میشود:راه برو.کاور بگیر.شلیک کن.اما همین سه خصوصیت زمانیکه با تنوع مراحل و دشمنان و تسلیحات همرا باشد شما را مجذوب خود خواهد کرد.در زمینه ی گرافیکی این بازی درسالی که منتشر شد(2008)تنها یک رقیب داشت انهم قسمت دوم کیلزون بود.استدیو اپیک گیمز سازنده ی این بازی سازنده ی موتور قدرتمند انریل انجین هم هست که ما نهایت قدرت این موتور را در بازیهای چرخ های جنگ3 و داوری دیدیم.قسمت دوم چرخ های جنگ در زمینه گرافیک از لحاظ هنری از جمله(طراحی محیط و دشمنان و اسلحه هاو...)فوق العاده است و از لحاظ فنی هم(نورپردازی و کیفیت بافت ها) در ان زمان انقلابی عمل کرده.صدای مارکوس فینیکس پس از بازی کردن این عنوان در خاطر شما خواهد ماند.صداگذاری واقعا خوب کارشده و همینطور از لحاظ موسیقی هم این بازی کم نمیاورد و شما در طول بازی اهنگهای حماسی خواهید شنید که شما را برای ادمه ی بازی تشنه میکند.اما از ویزگی های بازی میتوان به لحظاتی در گیم پلی اشاره کرد که در هیچ بازی دیگری دیده نشده.لحظاتی که هلی کوپتر حامل شما و افرادتان توسط غول عظیم و جثه ای خورده میشود و شما ماجراجوییتان را در شکم این هیولا ادامه خواهید داد.یا زمانیکه سوار بر غولی به سمت دشمنان حمله میکنید.درکل این بازی بی نقص است و بازیی نمونه برای جذب افراد به سمت xbox360 است.
...................................................................................................................................................................
.:شماره ی 18:.
FALLOUT 3
سازنده:bethesda game sudio
ناشر:bethesda softworks
انجین:gamebryo-havok physics
پلتفرم:pc/xbox360/ps3
سبک:اکشن نقش افرینی
تاریخ انتشار:پاییز2008
[تصویر:  Fallout_3_cover_art.PNG]
قسمت سوم سری بازیهای فال اوت پس از یک دهه توسط بتزدا در سال 2008 منتشر شد و غوغا کرد.داستان این بازی از این قرار است که در سال 2077 جنگ اتمی عظیمی بین قدرت های جهانی(امریکا-چین-روسیه و...)در میگیرد که منجر به نابودی میشود و تنها کسانی زنده یا سالم میمانند که به پناهگاه زیر زمینی رفته اند.کسانی که به این پناهگاه ها رفتند زنده ماندند و بخوبی زندگی میکنند اما داستان 200 سال بعد از این اتفاقات(یعنی 2277 )شروع میشود که شخصیت اصلی برای پیدا کردن پدرش از این پناهگاه خارج میشود و با دنیایی ویران روبرو میشود...
از ویژگی های گیم پلی این بازی میتوان به دنیای باز و ازدی عمل بسیار و قدرت انتخاب و تاثیر درست ان برروند بازی و هوش مصنوعی عالی کارکتر ها(دشمنان و دوستان و...) اشاره کرد.این بازی درزمینه ی گرافیک هم برای سال 2008 عالی عمل کرده و جایزه هایی هم برای نمایش هایش(در e3)گرفته است.این بازی به rpg بازها توصیه میشود!
....................................................................................................................................................................
.:شماره ی 17:.
STREET FIGHTER IV
سازنده:dimps-capcom
ناشر:capcom
انجین:custom
پلتفرم:pc/xbox360/ps3/arcade/ios
سبک:مبارزه ای
تاریخ انتشار:بهار2009
[تصویر:  Street_Fighter_IV_%28flyer%29.jpg]
بازی مبارزه ای پرطرفدار street fighter4 که رقیب اصلی تکن و مورتال کمبت است هم در این لیست و جود دارد.این بازی با کنترل ساده ی خود و گرافیک کارتونی(تقریبا کارتونی) و شخصیت های دوست داشتنی اش بسیاری از مخاطبان سبک مبارزه ای را به خود جذب کرد و همینطور نظر منتقدان را تا به این لیست راه پیدا کرد.همونطور که گفته شد جاذبه های این بازی عبارتند از:کنترل ساده ولی کارامد,گرافیک کارتونی زیبا و فان,شخصیت های دوست داشتنی با ویژگی های مختلف,محیط های زنده با طراحی عالی که لحظات خوشی را برای شما و دوستانتان به ارمغان می اورد(تجربه دارم که میگم).درکل اگر دنبال یک بازی مبارزه ای هستید.این بازی گزینه ای خوبی است.
...................................................................................................................................................................
.:شماره ی 16:.
BRAID
سازنده:number none-hothead games
ناشر:microsoft game studios-vumber none
پلتفرم:pc/xbox360/ps3/onlive
سبک:پلتفرمر معمایی
تاریخ انتشار:تابستان 2008
[تصویر:  Braidlogo.jpg]
بازی برید از ان بازیهای ارکید خلاقانست که نخست در انحصار شبکه ی لایو اکس باکس بود و بعدا برروی پلتفرم های دیگر هم منتشر شد(مانن الن ویک).شما در این بازی با زمان بازی خواهید کرد مثلا دریکی از مراحل زمان بر اثر حرکت شما واکنش نشان میدهد.بطوریکه حرکت شما به سمت راست باعث جلو رفتن زمان و حرکت به سمت چپ باعث عقب رفتن زمان و ایستادن سبب توقف زمان میشود.دز بعضی مراحل سایه ی شما هم هست که حرکت شما باعث تعامل سایه با اشیا خواهد شد.این  بازی کوتاه با مرحله هایی کوتاه است ولی برای تمام کردن ان بدون کمک به ماه ها زمان نیاز دارید.این بازی معمایی را از دست ندهید!
.:ادامه دارد:.
تمام این رتبه ها توسط سایت معتبر متاکریتیک انتخاب شده و من هیچ نقشی در انتخاب انها ندارم.درضمن منتظر قسمت سوم باشید.
...
MASS EFFECT 3 واقعا عالی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] راستی من FALLOUT 3 رو بازی نکردم. سبکش چجوریه؟ اول شخصه یا سوم شخص؟؟

در ضمن مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
(07-25-2013, 12:10 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]MASS EFFECT 3 واقعا عالی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] راستی من FALLOUT 3 رو بازی نکردم. سبکش چجوریه؟ اول شخصه یا سوم شخص؟؟

در ضمن مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

نقش افرینی دنیای باز!!
فکر کنم مثل اسکایریم هم اول شخص هم سوم شخص!!![img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
(07-25-2013, 12:21 PM)'ALAN PAYNE' نوشته است: [ -> ]
(07-25-2013, 12:10 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]MASS EFFECT 3 واقعا عالی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] راستی من FALLOUT 3 رو بازی نکردم. سبکش چجوریه؟ اول شخصه یا سوم شخص؟؟

نقش افرینی دنیای باز!!

مگه بازی نکردی؟؟ ترسناک هم هستش؟؟
(07-25-2013, 12:23 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]

نقش افرینی دنیای باز!!

یکم بازی کردم.ترسناک نیست ولی یه موجودای رادیواکتیوی داره که تو بازی بهشون میگن غول.اون دیگه بستگی به شما داره که بترسی یا نترسی.یکم شبیه rage هست.
(07-25-2013, 12:29 PM)'ALAN PAYNE' نوشته است: [ -> ]

نقش افرینی دنیای باز!!

یکم بازی کردم.ترسناک نیست ولی یه موجودای رادیواکتیوی داره که تو بازی بهشون میگن غول.اون دیگه بستگی به شما داره که بترسی یا نترسی.یکم شبیه rage هست.

Rage که اصلا ترسناک نبود و تنها بازی ای که ترسیدم Dead Space3 بود. من از Metro Last Light اصلا نترسیدم. از Metro Last Light ترسناک تره یا نه؟[img]images/smi/s0 (28).gif[/img]
(07-25-2013, 12:36 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]

نقش افرینی دنیای باز!!

Rage که اصلا ترسناک نبود و تنها بازی ای که ترسیدم Dead Space3 بود. من از Metro Last Light اصلا نترسیدم. از Metro Last Light ترسناک تره یا نه؟[img]images/smi/s0 (28).gif[/img]
metro last light که از dead space 3 ترسناک تره.dead space 3 یه جورایی شده gears of war !

(07-25-2013, 12:39 PM)'van helsing' نوشته است: [ -> ]
(07-25-2013, 12:21 PM)'ALAN PAYNE' نوشته است: [ -> ]نقش افرینی دنیای باز!!

metro last light که از dead space 3 ترسناک تره.dead space 3 یه جورایی شده gears of war !

شاید به نظر تو Metro Last Light ترسناک باشه اما Metro Last Light هیچ ترسی برام نداشت. خب حالا fallout 3 ارزش خریدن داره؟ امکان سوار شدن به اتومبیل یا چیزی رو داره؟
(07-25-2013, 12:45 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]
(07-25-2013, 12:23 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]مگه بازی نکردی؟؟ ترسناک هم هستش؟؟

شاید به نظر تو Metro Last Light ترسناک باشه اما Metro Last Light هیچ ترسی برام نداشت. خب حالا fallout 3 ارزش خریدن داره؟ امکان سوار شدن به اتومبیل یا چیزی رو داره؟
والا من یه نسخشو بازی کردم اصلا باش حال نکردم.حالا نمیدونم این نسخه بود یا نه.

(07-25-2013, 12:49 PM)'van helsing' نوشته است: [ -> ]
(07-25-2013, 12:45 PM)'Amir Knight' نوشته است: [ -> ]
(07-25-2013, 12:29 PM)'ALAN PAYNE' نوشته است: [ -> ]یکم بازی کردم.ترسناک نیست ولی یه موجودای رادیواکتیوی داره که تو بازی بهشون میگن غول.اون دیگه بستگی به شما داره که بترسی یا نترسی.یکم شبیه rage هست.

والا من یه نسخشو بازی کردم اصلا باش حال نکردم.حالا نمیدونم این نسخه بود یا نه.

امکان سوار شدن به اتومبیل یا اسبی و...  در این بازی وجود داره؟؟؟!
صفحه‌ها: 1 2