Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: فروش 1 میلیارد دلاری caal of duty ghost تنها در 24 ساعت
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
عنوان cod از جمله عناوینیست که برای سالها پر فروش ترین بازی به حساب میامد و این در حالی که بعد از عرضه gta v این رکورد ها شکسته و به دست rockstar افتاد .
[تصویر:  call_of_duty_ghosts_cod_03.jpg]

اما تنها 24 ساعت از عرضه cod ghost گذشته که activision اعلام کرد که 1 میلیارد دلار از این نسخه به فروش رفته . در همین خصوص مدیر عامل شرکت اقای Bobby Kotick اظهار داشت : بیشتر مردم دنیا حتی گیمر های معمولی هم ان را بازی کرده و چیزی دوروبر 4 میلیارد ساعت ان را بازی کرده اند .
[align=right]همچنین این عنوان پر فروش ترین عنوان در عناوین پیش فروش شده برای نسل بعدی نیز بوده است .
به نظر شما در گفته ی قبلی activision مبنی بر شکستن رکورد های gta v , ایا این اتفاق خواهد افتاد cod ghost رکورد gta v را خواهد زد .
منبع : 
http://www.vg247.com/2013/11/06/call-of-...f-day-one/

هر بازی اولش فروش داره
توی سایت هر چی میگیم نه کسی پیاممون رو تایید می کنه نه اصلا کسی می خونتش انگار نه انگار خبر اشتباه ترجمه و زده شده.این پستم توی سایت هست :
نقل‌قول: فکر می کنم اشتباهی در ترجمه ی خبر رخ داده.COD 1 میلیارد دلار بین مردم فروخته؟!و البته طرفداران این بازی از جمله زننده ی خبر که هیجانی ترجمه رو انجام دادن و وقتی هم کسی از دوستان ایرادی میگیره می گن که ۱ میلیارد دلار توی روز اول مردم رفتن خریدنش و فلان و …. .این بازی در روز اول ۱ میلیارد دلار Sell-In داشته.Sell-In اصطلاحی هست که به معنی عرضه بین خرده فروشان هستش.با sell out که عرضه مستقیم بین مردم هست فرق داره.(اینجا اکتیویژن گفته ما یک میلیارد دلار نسخه از بازی دادیم خرده فروش ها.نه ۱ میلیارد دلار نسخه از بازی دادیم مردم.این دو از زمین تا اسمون فرق می کنن با هم.که این یعنی ۱ میلیارد دلار از این بازی در میان مردم به فروش نرفته و تعداد بسیار کمتری این عنوان رو خریدن.صرفا گفتم که هی این امار رو که اصلا هم عجیب نیست نزنین توی سر کسایی که از این شوتر که واقعا down grade شده بد می گن).تعریف Sell-In :
(Business / Commerce) (tr) to sell (new products) to a retail outlet to be sold to the publicاینم متن خبر گیم اینفورمر هست که توش اشاره شده به این مسئله :In an announcement this morning, Activision has announced $1 billion in Call of Duty: Ghosts sell-in. These are shipments sent to retail, and may not reflect units sold to consumers.http://www.gameinformer.com/b/news/archi...sales.aspx

اون متن اول هم برای نویسنده ی مطلب توی سایت نوشتم.

این جملات اکتیویژن در انتشار این خبر به صورت رسمی :

http://investor.activision.com/relea...leaseID=804829

Activision Sells More Than $1 Billion of Call of Duty®: Ghosts into Retail Worldwide as of Day One

فقط در همین حد بدونین که اگر COD رکورد سرگرمی رو امسال شکسته بود مثل سال های قبل اکتی میکردش توی شیپور فریاد میزد.امسال طبق گفته ی برخی خرده فروش ها 400 میلیون دلار حدودا فروخته که یعنی نصف gTA V و البته کمتر از BO II .
درود بر کالاف [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
البته واقعا حقش نبود که اینقدر فروش بره، اما زمانی که نصف طرفداراش اصلا گیمر هم نیستن، بیش از این انتظار نمیره... مدرسه ما تیزهوشانه، همه خر خونن و هیچ کس زیادی بازی نمیکنه، فقط افراد محدودی گیمر حرفه ای هستن {مثل من} اما وقتی بگی کالاف دیتی ، همه میشناسنش!!!

تنها نکته خوش حال کننده این بود که کالاف تونست بزنه تو دهن راکستار که به ما پی سی گیمرها اهمیت نمیده... 
نقل‌قول: تنها نکته خوش حال کننده این بود که کالاف تونست بزنه تو دهن راکستار که به ما پی سی گیمرها اهمیت نمیده... 

پست بالایی رو خوندی؟COD خودش تو دهنی خورده از GTA و البته اکتیویژن که بر عکس رسم سالانش نیومده Sell Thorugh رو بگه و Sell IN رو منتشر کرده که GTA حداقل 1.5 میلیارد دلار بوده Sell IN ش.
به نظرم مثل نسخه ی پیشین نمیشه ... اگه یادتون باشه COD :  Black Ops 2 حدود 1 ماه و خورده ای صدرنشین فروش UK بود
دوست عزیز عنوان مطلب رو درست کن  caal نیست Call ه Call of Duty Ghosts

هر دو FPS اعظم امسال گند زدن! CoD که همچین چیز عجیبی نیست گند زدنش با اون گرافیکش سیستم فراتر از حد و سطحش می خواست! بتل هم که کلا در زمینه پردازش رنگ و برگ و پرنده ها فاجعه آفرید! تنها نورپردازی و انیمیشنای صورت خوب بودن. اون قدر سر و صدا کردن که فکر می کردم قراره جانشین Crysis رو ملاقات کنم ... ولی دیدم که کلا کشکه.
(11-06-2013, 11:19 PM)'Rider Of Death' نوشته است: [ -> ]
نقل‌قول: تنها نکته خوش حال کننده این بود که کالاف تونست بزنه تو دهن راکستار که به ما پی سی گیمرها اهمیت نمیده... 

پست بالایی رو خوندی؟COD خودش تو دهنی خورده از GTA و البته اکتیویژن که بر عکس رسم سالانش نیومده Sell Thorugh رو بگه و Sell IN رو منتشر کرده که GTA حداقل 1.5 میلیارد دلار بوده Sell IN ش.

وقتی کسی به حرفت اهمیت نمیده، یعنی اصلا حرفت ارزش نداره که ما نقل قل کنیم.
من دیشب همه سایت های معتبر مثل VG247 و GB و GI رو سر زدم و دیدم که همه گفتن یک میلیارد فروش رفته، حالا شما میای سفسته می کنی؟؟؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

نقل‌قول: وقتی کسی به حرفت اهمیت نمیده، یعنی اصلا حرفت ارزش نداره که ما نقل قل کنیم.
من دیشب همه سایت های معتبر مثل VG247 و GB و GI رو سر زدم و دیدم که همه گفتن یک میلیارد فروش رفته، حالا شما میای سفسته می کنی؟؟؟ [

http://investor.activision.com/releasede...eID=804829

Activision Sells More Than $1 Billion of Call of Duty®: Ghosts into RetailWorldwide as of Day One

http://www.gameinformer.com/b/news/archi...sales.aspx

In an announcement this morning, Activision has announced $1 billion in Call of Duty: Ghosts sell-in. These are shipments sent to retail, and may not reflect units sold to consumers.

http://www.eurogamer.net/articles/2013-1...for-launch

Unlike in previous years when Activision has disclosed the amount of money generated by sales of the game on day one, this time around, for
Infinity Ward's Ghosts, it's chosen to use the term "sells into retail".The fact: Activision sold more than $1 billion of Call of Duty: Ghosts into retail worldwide as of day one.

What this means is the publisher has sold $1 billion worth of stock to shops to sell on day one - it's not a figure that represents actual sales of the game to consumers.

بازم لینک بذارم؟بازم بولد کنم؟فرق sell-in و sell through رو متوجه نمیشی ببخشید دوست عزیز دیگه کاری از من ساخته نیست.و البته این موضوع رو نویسنده ی محترم سایت هم متوجه نشده بازم به من ربطی نداره.من فقط وظیفم دونستم اطلاع رسانی کنم.توی متن های بالا گفته شده Sell-in.یعنی فروش به خرده فروش های بازی.دلیل اینکه اکتیویژن بر عکس همه سالش که میومد می گفت اینقدر فروش sell through داشتم و امسال اومده می گه اینقدر فروش sell-in دارم این هست که تو دهنی بدی از gta و rockstar خورده.و الا احمق نیست سنت هر سالش که میومد فروش به مردم رو اعلام می کرد رو بشکونه و بیاد فروش به خرده فروشان رو مطرح کنه.

اینجا هم مشخص کرده بخونش متن رو از منبع اول (گزارش رسمی اکتیویژن!مگر اینکه مطلب نویسنده ی سایت رو از گزارش رسمی اکتیویژن بیشتر قبول داشته باشیlol1) :

Although it is too early to assess sell-through for Call of Duty: Ghosts, it's launching at a time when the franchise has never been more popular."

اینجا به وضوح گفته شده امار sell-through نیست.و گفته خیلی زوده که این امار رو به دست بیاریم!اما جالب تر این هست که زمان BO II دقیقا روز اول اعلام کردن اینقدر بازی فروخته!الان چون رو به روی GTA V کم اورده اومده همچین اماری رو داده!البته خب استراتژی خوبی هم بوده دیگه افرادی مثل شما خیلی راحت سرشون شیره مالیده شده توسط اکتیویژن.

اینم تعریف SELL-IN و SELL THROUGH به ترتیب :

(Business / Commerce) (tr) to sell (new products) to a retail outlet to be sold to the public

he ratio of the quantity of goods sold by a retail outlet to the quantity distributed to it wholesale

امیدوارم واضح صحبت کرده باشم. دیگه کسی فرق این امار اکتیویژن رو با فرق فروش واقعی که rockstar در روز اول منتشر کرد رو درک نکنه بنده توانایی بیانش رو ندارم.

حرف منم قبول ندارین حرف نویسنده ی vgchartz رو (که البته خود من سایت و نویسنده هاش رو قبول ندارم و بار ها مقایسه هایی در صفحه ی اصلی انجام دادم بینشون و دوستان هم تایید کردن و مشاهده فرومدن) که قبول دارین؟ببینین چی گفته :

To clarify what's happening here, Activision is both contrasting sold into retail against sold to consumers (GTAV's record) while also pulling an extra dirty little trick - they have already shipped next gen versions to retailers. They are literally telling you sales numbers for games that aren't available to purchase.

Now, at the end of the day this is still $1 billion for Activision. They sold these units. They have been paid for these units. It's a big number and congrats to them, but don't mistake what this is. This is not an approach on GTAV's record.

این حرف رو به عنوان کامنت در http://www.gamesindustry.biz/articles/20...-worldwide گفته.

اینم متن خبر GI : Activision has sold-in $1 billion of Call of Duty: Ghosts to retail worldwide for its first day of release.

دقیقا همون چیزی که من گفتم البته یه پیش بینی هم کرده.این به معنی شکست رکورد GTA V نیست.gTA V در یک روز 800 میلیون دلار یعنی بالغ بر 10 ها میلیون نسخه تنها بین مردم فروخته!یعنی بالغ بر 1 میلیارد دلار SELL-IN داشته که خرده فروش ها تموم نکردن بازی رو!
صفحه‌ها: 1 2