Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: چرا قبل از اینکه Xbox One یا PS4 بخرید بایستی کمی صبر کنید؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
به نام خدا

[تصویر:  xbox-ps4_610x344.jpg]

[font]کنسول های نسل بعد تنها چند روز دیگر تا انتشارشان باقی مانده ولی این بدان معنا نیست که شما برای خریدشان عجله به خرج دهید. حتی اگر شما بسیار مشتاق برای موج بعدی کنسول های بازی هستید، بایستی کمی صبر کنید. شما میتوانید - که باید بتوانید - تا سال آینده بردبار باشید تا بتوانید از میوه هایی که این دو درخت تنومند به ارمغان می آورند لذت ببرید. شاید شما فکر کنید که من (نویسنده سایت CNET) نسبت به پتانسیل بالای این دو کنسول هیجان زده نیستم. من فقط میدانم که بر اساس شواهد، آینده در 2013 به ارمغان نمی آید. راه آینده برای PS4 و X1 راه طولانی است، راهی که سوالات زیادی بایستی در آن پاسخ داده شود.
دلایل زیر روشن میکنند که چرا نباید در خرید کنسول عجله کرد:

1. بهترین بازی های امسال برای این دو کنسول در دسترس نیستند 
Bioshock Infinite، GTA V، The Last of us هیچ کدام برای دو کنسول نسل جدید حداقل هنوز در دسترس نیستند و با اینکه بازی های محشری همچون COD: Ghosts، AC IV، Madden 25، NBA برای دو کنسول جدید خواهند آمد، شما هنوز هم میتوانید نسخه های بسیار خوبشان را در همین نسل بازی کنید.

2. کنسول های نسل جدید با بازی های نسل قبل سازگار نیستند
حتماً میدانید که دو کنسول X1 و PS4 نمی توانند بازی های X360 و PS3 را اجرا کنند. آن ها حتی نمیتوانند خرید های آنلاین گذشته ی شما را در شبکه های PSN و XBLA اجرا کنند. بنابراین اگر شما مایلید که از بازی هایی مثل GTA V یا هر بازی دیگری که برای نسل فعلی هستند لذت ببرید، بهتر است هنوز کنسول هایتان را در پریز برقتان نگه دارید![/font]
[تصویر:  XBoxOne06_610x407.jpg]

[font]3. هیچکدام از بازی های انحصاری لانچ نسل بعد آنقدر ها هم "خریدنی" نیستند!
دوست دارید که در یک سخت افزار قدرتمند با توان گرافیکی بالا چه چیزی ببینید؟ متاسفانه به این زودی دستتان به بهترین ها نمی رسد. بهترین بازی های نسل بعد از قبیل Watch Dogs، Titanfall، Infamous، Destiny و... برای 2014 برنامه ریزی شده اند تا هر دو کنسول در سال آینده کوله بار پُری داشته باشند. مگر اینکه بازی هایی که برای X360 و PS3 هم می آیند را با ظاهر بهتر بخواهید. متاسفانه سخت است که بگوییم بازی های خارق العاده ای در هنگام لانچ کنسول ها موجود خواهند بود.

4. سرویس های استریم متعدد و قابلیت هایشان در هنگام لانچ موجود نخواهند بود
حتماً سرویس Gaikai، سرویس استریمینگ مخصوص بازی سونی برای PS4 را میشناسید. باید این را هم بدانید که تا سال آینده قابل استفاده نخواهد بود. قابلیت های مدیای مایکروسافت هم قرار است که کم کم به جلو بروند و قرار نیست که از ابتدا همه چیز را در اختیار داشته باشید. هر دو کنسول PS3 و X360 قابلیت های آنلاین فراوان و خوبی دارند و بسیاری از سرویس های ویدیویی، کانال های کابلی و ورزشی را در خود جای داده اند. مسلماً سرویس های آنلاین و مالتی مدیای دو کنسول نسل جدید در آینده بهتر از نسل فعلی خواهند بود ولی فعلاً قرار نیست که حتی قابلیت های نسل فعلی را کاملاً داشته باشند. تقریباً تمام قابلیت های آنلاین بسیار جذاب سونی و مایکروسافت مثل Gaikai و برنامه های فراوان X1 تا 2014 کار دارند.[/font]

[تصویر:  AppPrime-fallpreview_610x436.jpg]
[font]5. در ابتدای کار همیشه ایراد وجود دارد
برنامه های زیادی میتوانند مملوء از باگ از آب درآیند. حداقل 6 ماه وقت نیاز است تا این ایرادات شناسایی و برطرف شوند. بنابراین با عجله کردن در خرید این کنسول ها ممکن است به یک جور موش آزمایشگاهی برای تست نواقص و ایرادات کنسول ها تبدیل شوید!

6. دوستانِ شما ممکن است که هنوز به بخش های آنلاین وارد نشده باشند
بازی های آنلاین و دسته جمعی می توانند بسیار لذت بخش و جذاب باشند منتها زمانی که همه در آن حضور داشته باشند. دوستان شما ممکن است به این زودی وارد نسل بعدی نشوند. (دست کم نه همه ی آن ها). شاید بتوانید از چند بازی مولتی پلیر استفاده کنید ولی این کجا و آن کجا.

7. هنوز به صورت قطعی نمیدانیم کدام بهتر است
ما هنوز که هنوز است این دو کنسول را نقد و بررسی نکرده ایم. چه کسی میداند که X1 و PS4 قرار است چگونه باشند؟ ممکن است یکی مایل ها از دیگری جلوتر باشد و یا رقابت بسیار نزدیک باشد. تا 6 ماه آینده ولی کمی تفاوت ها نمایان می شوند. آن زمان شما می توانید انتخاب کنید که کدامیک بازی های بهتر و قابلیت های آنلاین بیشتری برایتان دارد. 
البته شایان ذکر است که اگر شما کشته مرده ی PS یا XB هستید کمی قضیه متفاوت میشود و دیگر برایتان فرق نمی کند کدام بهتر است.

8. آن ها سال دیگر هم اینجا هستند؛ حتی با ارزشی بیشتر
تا اواسط سال آینده، موج وسیعی از بازی های محشری که دنیای گیم را متحول می کنند و این دو کنسول را هر چه بیشتر قدرتمند جلوه می دهند از راه می رسند. موضوع بسیار ساده است؛ این دو کنسول سال دیگر هم اینجا هستند و فرار نمی کنند! 6 ماه تا یک سال صبر کنید تا کنسول ها کمی خودشان را ثابت کنند و بازی ها و قابلیت های آنلاینشان بیشتر نمایان شوند، سپس تصمیم گیری کنید. مطمئناً بازی های بیشتر و بهتری در آن زمان خواهید داشت و تعداد کمی از بازی های خوب لانچ را از دست می دهید.
 [/font]
بابت تلاشت تشکر ولی عذر میخوام لیستت پر از حرفای اشتباه هستش
من همون سه ماه اول پلی3 خریدم هیچ ایرادی تا امروز پیدا نکرده الانم داریم یه نسل میریم جلوتر اصلا این گزینه رو حذف کن که امکان نداره.........
دوست عزیز هیچ کدوم از بازی ها خواتنی نیستن؟یکی از بزرگترین بازی های اول شخص ویکی از بهترین ریسینگ های دنیا خواستنی نیستن؟
کنسول های نسل جدید با بازی های نسل قبل سازگار نیستند:خوب اصلا این فایدش چیه؟شما داری کنسول نسل بعد رو میخری توقع نباید داشته باشی همون اول بازی نسل قبل رو برات اجرا کنه که
(11-09-2013, 09:17 PM)'nathan drake' نوشته است: [ -> ]بابت تلاشت تشکر ولی عذر میخوام لیستت پر از حرفای اشتباه هستش
من همون سه ماه اول پلی3 خریدم هیچ ایرادی تا امروز پیدا نکرده الانم داریم یه نسل میریم جلوتر اصلا این گزینه رو حذف کن که امکان نداره.........
دوست عزیز هیچ کدوم از بازی ها خواتنی نیستن؟یکی از بزرگترین بازی های اول شخص ویکی از بهترین ریسینگ های دنیا خواستنی نیستن؟
کنسول های نسل جدید با بازی های نسل قبل سازگار نیستند:خوب اصلا این فایدش چیه؟شما داری کنسول نسل بعد رو میخری توقع نباید داشته باشی همون اول بازی نسل قبل رو برات اجرا کنه که

دوست عزیز حرف شما متین ولی اینا رو به منتقد سایت CNET بگین نه بنده [img=18x18]images/smi/s0 (43).gif[/img]

با بيشتر گزينه ها موافقم ولى گزينه ٧ كاملاً اشتباهه چون هر كسى ميدونه كدوم بهتره[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ممنون از زحمتى كه كشيدى عرفان جان[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
منبع رو بزرگ تر کنید تا بقیه متوجه شن[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
باید بگویم که مقاله ی بسیار بسیار زیبایی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ولی من اصلا به خودم شک راه نمیدم و اگه پولی به دستم برسه فقط و فقط خرج ارتقا سیستمم می کنم، اما به قول رحیم خالقی ما ایرانی هستیم، خدا سر شاهده نه من همه می دانند که کدام یک از نظر اقتصادی و ... به صرفه تره[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

البته این منتقد اشتباهات زیادی کرده و حسابی نسل بعد رو کوبونده![img]images/smi/s0 (43).gif[/img]دیگه اینقدر دو کمپانی بی فکر نیستن که تازه بعد از 6 ماه تا یک سال کنسولشون بیوفته رو ریل شاید اصلا هیچ مشکلی نداشته باشه...من عقیده دارم که بر عکس این قضیه هم میتونه باشه و اگه صبر کنی برای خرید ضرر کنی! البته اینو بگم این ضرر ها برای ما ایرانی ها ده برابر میشه اگه عملی بشه![img]images/smi/s0 (43).gif[/img] ممنون.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
به نظر من باید صبر کرد تا کنسول ها عرضه بشن و اون موقع ببینیم کدوم کنسول بهتره چون هر کدوم از این دو کنسول ویژگی های منحصر به فرد خودشون رو دارن و هر کدوم برتری خاصی نسبت به دیگری داره و انتخاب بین این دو کار سختیه و در نتیجه باید صبر کرد.
در ضمن کینکت xbox one و سخت افزار قوی ps4 رو هم نباید فراموش کرد.
ممنون بابت خبر. [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
از یه لحاظ راس میگی البته بیشتر براا اونایی که کنسول دارن این توصبه ها خوبه براا ماPCبازا که هیچ[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]البته صبر کردن و براا هک شدنم دلیل خوبی هستش
ممنون بابت ترجمه.....[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
به نظر خیلی دیگه نباید صبر کرد و باید حداقل یه دو سه ماه بعدش بیگیری کنسول های نسل بعد رو......چون یه مدت بعدش الکی گرون میشه .نشینید ارزون شه که گرون تر هم میشه[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
تنها ایرادی که به کنسول های نسل بعد میتونم بگیرم همین اجرا نکردن باز های نسل قبل هست....البته باسیستم های ابری دوتا شرکت میشه ولی کو اینتر نت جوابگو......[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
صفحه‌ها: 1 2