Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: آژانس خبری (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: نقد و بررسی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C)
+---- انجمن: بحث و تبادل نظر پیرامون بازی ها (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread (/Thread-The-Witcher-3-Wild-Hunt-Official-Thread)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Last Warrior - 04-20-2015

در ادامه بررسی چندتریلر از این بازی، یک مورد درباره نکته شماره 6 بگم و بعد بریم سراغ نکات بعدی
در یکی از آخرین تریلرها( به نظرم آخرین تریلر روی سایت بود) در قسمتی از این تریلر دیالوگ کوتاهی وجود داشت و کلمه ای گفته شد
اگه اشتباه نکنم به این صورت:
 She- elf  ( البته دوستانی که واردتر هستند میتونن به این تریلر مراجعه کنن ببیند که همین کلمه گفته شده یا خیر)

این کلمه در خطاب به دختری است که تصویرش رو از تریلر، پایین قرار دادم

[تصویر:  igmy7j7lu5mo9nfze9a0.jpg]

به هر حال امکان وجود نژادهای گوناگون در جهان پهناور این بازی امری محتمل هست

در ادامه نکات بیشتری قرار می گیره

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Devil Prince - 04-20-2015

وجود نژاد های مختلف در این سری به نوعی یکی از ویژگی های بازی هست و در جذابیت بازی نقش به سزایی داره و ناخداگاه یاد آور ارباب حلقه ها و هابیت هست. وجود نژاد هایی چون الف، دورو (اگه درست نوشته باشم. منظور کوتوله ها) به بازی جذابیت داده. به شخصه هیچوقت ورود به مهمانسرای دورو ها و حس و حال آن در نسخه ی قبل رو فراموش نمی کنم. تو این عنوان هم معلومه نژادپرستی مثل همیشه وجود داره...
ممنون از نکات ریزی که دوستمون ارائه دادن

اما نکات بعدی در مورد تردد در جهان پهناور این بازی:
ابتدا به تردد زمینی اون هم با اسب بپردازیم

8- این حیوان نجیب
وجود اسب و اسب سواری که از لازمه ها و البته جذابیت های این گونه بازیهاست و این بازی هم از این قضیه مستثنی نیست، اما نکاتی که در مورد اسب سواری در تریلرها دیدم در ادامه مطرح می کنم

احضار اسب !
احضار اسب با سوت زدن اولین نکته ای بود که در یک تریلر دیم که خب معلومه که یاد کدوم بازی افتادید
[تصویر:  5fyocyjnxi7qm6wl7eaq.jpg]

استقامت اسب
وقتی که با سرعت های بالا با اسب حرکت میکنید باید مراقبت خستگی اسب هم باشید
(نوار پایین تصویر)

[تصویر:  dn5e66pj0iv8hz2y0l1y.jpg]

مبارزات همراه با اسب
درتصویر زیرر نوعی از مبارزه در هنگام اسب سواری رو می تونید ملاحضه کنید

[تصویر:  4m1rbfq6zbi4giy8502l.jpg]

مسابقات اسب سواری!
درباره این مورد باید بگم که در تریلری به مسابقه اسب سواری اشاره شد اما چگونگی و تعداد این مسابقات رو باید در خود بازی دید
[تصویر:  xcwou5tlccvhcsyitjgu.jpg]

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Ainur - 04-20-2015

نقل‌قول: وجود نژاد های مختلف در این سری به نوعی یکی از ویژگی های بازی هست و در جذابیت بازی نقش به سزایی داره و ناخداگاه یاد آور ارباب حلقه ها و هابیت هست. وجود نژاد هایی چون الف، دورو (اگه درست نوشته باشم. منظور کوتوله ها) به بازی جذابیت داده. به شخصه هیچوقت ورود به مهمانسرای دورو ها و حس و حال آن در نسخه ی قبل رو فراموش نمی کنم. تو این عنوان هم معلومه نژادپرستی مثل همیشه وجود داره...
ممنون از نکات ریزی که دوستمون ارائه دادن
کلا تو بازی هایی که انقدر گسترده هستن اگه تنوع شخصیت و نژاد تو انسان ها و حتی حیوانات نباشه بازی خیلی یکنواخت میشه بعد یه مدت! برای من به شخصه تصور بازی مس افکت بدون توریان ها  و کروگان ها یا دراگون ایج بدون الف و کوناری و ... اصلا ممکن نیست!
دوارف dwarf درستشه که معنی کوتوله رو میده S0 (74)

اما در ادامه جابجایی در محیط بازی این بار بپردازیم به :

9- Fast Travel

به نظر میاد که Fast Travel در بازی از مکان های خاصی انجام میشه و حال امکان Fast Travel در مکان های دیگر وجود داره یا نه باید منتظر بود و دید، ولی این موردی که اشاره شد و تصاویرش رو در ادامه می بینید به نظر من بسیار بهتره ، دیگه نمی تونید وسط یه مبارزه سخت یهو Fast Travel کنید و میدون رو خالی کنید!

یک نمونه از مکان های fast travel

[تصویر:  fa96z77wb5t79whu025i.jpg]

تصویر بعدی که بعد از انتخاب Fast Travel خواهید دید

[تصویر:  x3klome2iemlt70n8ooy.jpg]

نقشه بازی؛ اینجا محل بعدی رو انتخاب می کنید

[تصویر:  1rckicmwnu3mua06rxam.jpg]

در حین Load تصویری مثل عکس زیر برای شما به نمایش در می آید( همراه با موسیقی ) و همچنین تصویر هم کمی حرکت داره

[تصویر:  0aje5obd5woe12evh4x7.jpg]

خوش آمدید

[تصویر:  oxngi7ciwpim8es3s2mx.jpg]

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Blue Sun - 04-20-2015

ممنون از دوست خوبمون Last Warrior که این اطلاعات مفید رو از تریلر ها بدست میارن.
در مورد قابلیت Fast Travel من هم یه توضیحاتی بدم.
خود سازنده ها گفتن Fast Travel فقط از طریق همین تخته های چوبی که در بازی پخش شدن و شما هم میتونید در نقشه ببینینشون امکان پذیره و از راه های دیگه ای ممکن نیست.
اون رنگ سبز هم به خاطر اینه که شما در بازی این تخته ها رو کشف کردید.
توی بازی اسکایریم اگه مکانی کشف نشده بود، توی نقشه اصلا معلوم نبود، البته یک سری استسناعات نیز داشت. مثلا اگه از نزدیکی یه مکان خاص مثل یه غار رد شده بودید، اما کشفش نکرده بودید، توی نقشه به رنگ سیاه ظاهر میشد، ولی خب نمیشد بهشون Fast Travel کرد. امیدوارم یه همچین مکانیزمی راجع به این تخته های چوبی و کلا دیگر مکان ها (مثل شهر ها و روستاهای درون بازی) در ویچر 3 هم در نظر گرفته بشه.
=============================
دوستان من از همتون یه عذرخواهی میکنم. من اسکایریم رو همین الان چک کردم و اون چیزی نبود که دقیقا در بالا بهتون گفتم. اون مکان های کشف نشده تنها در صورتی توی نقشه به صورت سیاه ظاهر میشن، که شما یه ماموریت داشته باشین که با اون مکان در ارتباط باشه. در غیر این صورت حتی اگه از نزدیکیشون هم رد بشین توی نقشه اصلی به صورت سیاه ظاهر نمیشن و باید حتما کشفشون کنید.
فقط 9 شهر بزرگ درون بازی از همون اول تا وقتی که کشف نشده باشن سیاه هستن.

اما خب در هر صورت امیدوارم که ویچر 3 هم یه مکانیزم این شکلی داشته باشه. D:

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Last Warrior - 04-21-2015

ممنون از Blue Sun عزیز در مورد اطلاعات تکمیلی

اما دوستمون Old.Snake تصویری از قایق رانی توسط geralt قرار داده بودند، مطلبی در مورد این موضوع در تریلرها دیدم که گفتم شاید مطرح کردنش جالب باشه

10-قایق رانی

در مورد قایق رانی (همونطور که در تریلر ها مشاهده میشه ) geralt قادر به انجام این کار هست، اما در تریلری دیگه من همین قایقرانی رو در یک هوای طوفانی دیدم، برام این  نکته جالب بود؛ تنوع آب و هوایی و تاثیر اون در حرکت کاراکتر،؛ یعنی آب و هوا به صورت پویا ایجاد شده و ممکنه در بقیه مکان ها هم این تاثیر گذاری رو داشته باشه ، البته ممکنه تصویر قایق رانی در هوای طوفانی از یک کات سین و یا موردی مثل این باشه ولی شاید این محیط و اب و هوای پویا و قابل تغییر بر روی عملکرد کاراکتر مثل عبور از دریا تاثیر گذار باشه، که این نکته قابل تاملیه ، فرض کنید این آب و هوا در حرکت در رودها( مثل عبور از رودها در حالت بارانی و خروشان) و حتی در برف و بوران تاثیر گذار باشه؛ بسیار جالب خواهد بود، در هر حال این مورد هم شاید در خود بازی بیشتر قابل درک باشه. 

تصاویر زیر از تریلرها:

در هوای صاف

[تصویر:  spqzhbhxo7po398yfaxz.jpg]

در هوای طوفانی

[تصویر:  hvqtz92sxegmhmx2f80x.jpg]

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Old Snake - 04-21-2015

این مورد دریا من و کنجکاو کرده. هر دفعه بحث این دریا می‎شه می‎رم تو فکر |: مبارزات تو دریا خیلی واسم جالبه |:
با تشکر از Last Warrior و ابراهیم عزیز.

مسئله بعدی غار های داخل بازیه که فکر کنم پر از موجودات مختلف باشه.
[تصویر:  2457631-the_witcher_3_wild_hunt_geralt_f..._giant.jpg]
به این موجود نگاه کنید. قبلاً هم تو تریلر ها و ... دیده شده من فکر می‎کنم این موجود تو غار ها زندگی می‎کنه و برای پیدا کردن آب و غذا به بیرون میاد!

ممنون از Old.Snake ، تنوع موجودات اعم از اهلی و وحشی و همین طور هیولاها در بازی بسیار جالبه، تصاویری در این زمینه اتفاقا قراردادم که در یک تصویر هیولاها در زمین و آسمان در کنار حیوانات وحشی در محیط پراکندگی قابل توجهی دارند و احتمالا بعضی از این موجودات در مکان های خاصی مثل غارها یافت میشن

اما یک مورد هم در مورد نقشه کوچکی که در گوشه تصویر قرار داره بگم:

11- نقشه راهنما :

در این نقشه عوامل خطر به صورت نقاط قرمز رنگ مشاهده  میشن و علاوه بر اون در تریلرها دیدم که گیاهان  هم در هنگام عبور از نزدیکی اونها به صورت علامت برگ بر روی نقشه ظاهر میشن، راه ها و مناطق شهری و روستایی هم قابل رویت هست ، فقط در مناطق غیر شهری و محیط های خارجی مقداری نقشه در نشان دادن درختان و غیره با محیط تفاوت های کوچکی که البته مورد چندان مهمی به نظر نمیاد و شاید داخل تریلر به این گونه است

این تصاویر هم از تریلر ها:

" نکته جالب حالت قدیمی بودن این نقشه هست که متناسب با محیط و فضای بازیه "

نقاط قرمز رنگ پرنده هایی هستند که در گوشه تصویر پایینی مشخصند
علاوه بر اون جهت شمال و آب وهوا و ساعت و فاصله تا مکان ماموریت و جهت اون از اطلاعات دیگری هستند که این نقشه در اختیار قرار میده

[تصویر:  r5asrdv719uqshzi3mry.jpg]
[تصویر:  kjrlw25w9uvm011bqk5f.jpg]

این هم یک مورد دیگه در منطقه ای روستایی
علامت های برگ مانند همون گیاهان قابل استفاده در اطراف هستند، همین طور راه ها و ساختمان ها تاحدودی مشخص شده

[تصویر:  5hnblwafbpfnmh5yr5rs.jpg]
[تصویر:  01eh7chadtpm0zztvd3h.jpg]

در ادامه بحث شماره 11 (نقشه راهنما) چند نکته جالب دیدم که گفتم مطرح کردنش بد نیست

اما در تصاویر زیر، در گوشه بالا و سمت چپ، نماد خورشید یا نشانگری برای اون و در کنارش وضعیت هوا و ساعت ( احتمالا مربوط به داخل بازی) دیده میشه، با دقت به تصاویر نگاه کنید بخصوص به نماد خورشید، که در واقع شکل اون به وقت و ساعتی از روز یا شب بستگی داره؛ این تغییرات ریز در حالت اون رو می تونید ببینید

" به ساعت و نماد خورشید دقت کنید "

تصویر اول ساعتی از اوائل روز ( صبح )

[تصویر:  fk2k03rj9lcdicu63crf.jpg]
[تصویر:  vx37ens8r8fb0us5nv76.jpg]

تصویر دوم نزدیک ظهر

[تصویر:  e6jnk7bhke2b10b5yoor.jpg]
[تصویر:  0or0nwhhl2fha2phgzr6.jpg]

اما تصویر سوم از حوالی غروب آفتاب

[تصویر:  vbjjcehk63xe7lbhjx5a.jpg]
[تصویر:  ao3ma81irbm8w6zyexma.jpg]

مطمئنا خودتون به تفاوت ها پی بردید، این یه ریزه کاری از دوستان سازنده این بازی؛  ساعت کنار اون هم می تونست کافی باشه ولی ممکنه بعد یه مدت بازی فقط یک نگاه به همین خورشید کوچک بغل نقشه راهنما کافی باشه تا بدونین چه وقتی از روز هست، شاید در هنگام شب هم یه سیستم اینچنینی وجود داشته باشه؛ در هر حال یجور خلاقیته در نوع خودش و حالا باید دید در بازی هم به همین نحوه یا تغییراتی داره

در تصویر زیر به ساعت دقت کنید
یک علامت P.M کنارش هست ولی اگه به تصاویر بالا نگاه کنید نشون دادن زمان به این صورت نیست( به تصویری که ساعت 18:03 رو نشون میده دقت کنید) شاید نوع نشون دادن وقت وساعت رو خودتون بتونید تنظیم کنید که از 1 تا 24 باشه یا بصورت A.M و P.M  و البته ممکنه در حین بازی فقط یک نوع ساعت باشه، در هرحال این هم یک نکته ریز از تریلرها

[تصویر:  cza9ft3gybjh3wj32tc9.jpg]
[تصویر:  wmnxzhejimajy6i1x9pp.jpg]

چند نکته هم در مورد این نقشه راهنما در تریلرها دیدم که در ادامه قرار میدم