Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: آژانس خبری (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: نقد و بررسی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C)
+---- انجمن: بحث و تبادل نظر پیرامون بازی ها (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread (/Thread-The-Witcher-3-Wild-Hunt-Official-Thread)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Last Warrior - 04-21-2015

چند نکته  هم از نقشه راهنما که در تریلرها دیدم؛

در تریلری که ابتدای اون  Geraltبا چند موجود روح مانند در یک دالان یا غار درگیر میشه اگه دقت کنید نقشه راهنمای بغل تصویر فرقی با فضای باز نداره و در واقع راه های داخلی غار رو نشون نمیده، البته این غار به فضای باز،  بدون Load وصل هست و امکان داره به همین دلیل نقشه با بیرون تفاوتی نداره، شاید اگه وارد محلی بشیم که نیاز به Load باشه( مثل معابد ، غار های زیر زمینی و ...) این نقشه هم تغییر کنه

محلی که Geralt با موجوداتی درگیر شده
فقط علامت ورودی غار دیده میشه

[تصویر:  741ndv1y7nvhxae0yn54.jpg]
[تصویر:  5jbxnxc0tt748zls0bvi.jpg]

خروجی غار که بدون Loading ، گرالت خارج میشه

[تصویر:  boa685cxw4ydcu2vvfpx.jpg]

اما در تریلری متفاوت با قبلی که در اون Geralt برای انجام ماموریتی  می خواد وارد یک غار بشه، بلافاصله بعد از ورود، نقشه، دالان های داخل غار رو نشون میده
تصاویر زیر رو ببینید( البته بعد کمی رفتن به داخل غار، مکالمه ای بین دو نفر و Geraltوجود داره)

قبل از ورود به غار

[تصویر:  4dj69003tinhjslymetr.jpg]

حین ورود به غار
علامت ورودی غار رو می بینید و اینبار دالان های غار هم قابل رویت هستند

[تصویر:  k38tqzzl82f0zxt6vuou.jpg]

احتمالش هست که دو تصویر اولی تنظیمات نقشه تغییر کره و یا هنوز کامل نبوده و یا یه مکان کوچک هست و یا ... 

کاملا مشخصه که نشان گر زرد رنگ همون محل ماموریت هست و فاصله هم کنارش نوشته شده، اما دقت در این فاصله رو در تصاویر زیر ببینید

در نزدیکی هیولا ؛ فاصله رو نگاه کنید

[تصویر:  5vpdkr96wqx0u7ub0cem.jpg]
[تصویر:  qcvlfv38dlulgi5vs591.jpg]

حالا نزدیک هیولا ببینید چی نوشته؛ نوشته Nearby
به نظر میاد فاصله زیر 10 متر نزدیک بودن رو اعلام می کنه

[تصویر:  j2o6df91k9zfzcvul5fb.jpg]
[تصویر:  bu50fln35swshs3tkehq.jpg]

این دوست پرندمون( Wyvern)،  هیولا تشریف دارن، گوینده اشاره به قدرتمند بودن اون میکنه، در هر حال ... !

اما نکات دیگری هم در مورد نقشه راهنما هست که فکر کنم همین مقدار کافی باشه و بقیه سورپرایز داخل بازی اینشاا...

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Last Warrior - 04-22-2015

اما در ادامه بحث تردد در جهان بازی به حرکت زمینی و پیاده و چند نکته در مورد اون هم بپردازیم

12- پیاده

نکته اول در مورد پریدن با سرعت بالا و هنگام دویدن هست، دوستانی که اسکایریم بازی کردن می دونن که کاراکتر هنگام دویدن باسرعت بالا امکان پریدن نداره و فقط هنگامیکه سرعتش پایینه از روی موانع یا سطوح مختلف می پره(البته هنوز دارم بازی میکنم و نمیدونم بعدا این قابلیت هم بدست میاد یا نه، دوستانی که کامل بازی کردن می تونن بهتر توضیح بدند)، اما اینجا Geralt اونجور که در تریلرها مشخصه در سرعت بالا توانایی پریدن در فواصل خوب رو داره

Geralt هنگام پریدن از روی یک صخره به صخره دیگر

ابتدای پرش

[تصویر:  bgllkifexbxkuxl5mjpu.jpg]

در حال پرش

[تصویر:  wgy5bsnrbprmsnwi4ci3.jpg]

هنگام فرود

[تصویر:  isu2gegb3czease95mvn.jpg]

اما پایین رفتن Geralt از سطوح شیب دار هم بصورت جالبی طراحی شده، Geralt بر روی این سطوح بدنش رو مایل میکنه و به صورت لیز خوردن از روی سطوح پایین میاد، این نشون از ریزه کاری های جالب سازندگان روی حرکات Geralt در حالت های مختلف بازی هست

بالای سطح شیبدار

[تصویر:  hc1srogf3dam8ztt1ap3.jpg]

هنگام حرکت و پایین رفتن

[تصویر:  wflfm5vp9nxt5i4ja9pd.jpg]

اما شنا کردن هم مطمئنا در بازی وجود داره
فقط در این تریلر دو مورد بگم؛ یکی در مورد مطلبی که قبلا مطرح شد و دوستمون Old.Snake هم در مورد غارها و موجوداتی که اونجا زندگی می کنند صحبت کردن، به نظر میاد بعضی جانوران و هیولاها در مکان های خاصی وجود دارن مثل همین Ekhidna که در نزدیکی ساحل دیده میشه

بعد از پایین آمدن از سطح شیب دار
Ekhidna ها رو میتونید در نزدیکی ساحل ببینید

[تصویر:  i97rpvbvgx32yekcphkv.jpg]

این موضوع هنگامی که به یکی از این هیولاها برای انجام ماموریت و یا آیتمی احتیاج باشه می تونه مهم باشه؛ باید محل وجود اونها رو بدونیم و بشناسیم و این میتونه بازی رو جالب تر کنه

اما نکته بعدی در مورد شیرجه زدن در اعماق آب هست

در تریلری به کشف گنج در زیر آب اشاره میکنه و در تریلر دیگری موجودات دریایی دیده میشن و همین Ekhidna ها بعد از شیرجه زدن Geralt در آب به زیر آب میان، اینجا معلوم نیست امکان مبارزه در دریا و حتی زیر اون قرار داده شده یا نه بهرحال باید منتظر ماند و دید

Geralt در حال ورود به آب

[تصویر:  8188w26g73rd6zr749yg.jpg]

Geralt در حال شنا

[تصویر:  x01t35i3xsagejr82wo0.jpg]

Geraltبدنبال گنج و Ekidna ها در کنار وی در زیر آب

[تصویر:  aecuz09k7cpal553ocgu.jpg]

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Old Snake - 04-22-2015

تشکر از Last Warrior
راجب اینکه Ekhidna ها هم همراه گرالت به زیر آب اومدن خب طبیعیه. همونطور که گفته شد Ekhidna ها کنار ساحل یافت می‎شن پس روی قلمرو خودشون حساسن و اون رو حفظ می‎کنن و اگه گرالت آرامش اون ها رو بهم بزنه مطمئناً با گرالت وارد مبارزه می‎شن و با توجه به اینکه توانایی شنا در زیر آب رو هم دارن پس زیر آب هم می‎تونه قلمرو اون ها باشه و شنا کردن چه در روی آب و چه در زیر آب تفریحی برای گرالت و تهدیدیه برای اون ها و برای همین اون ها هم وارد آب می‎شن تا قلمرو خودشون رو حفظ کنن تقریباً تمامی موجودات همینجوری هستن. باید مبارزه در زیر آب، دفاع کردن و ... هم وجود داشته باشه! در غیر این صورت باید بگم کلاً زیر آب نرید |:

ممنون از Old.Snake
در مورد Ekhidna بله ، در یکی دو تریلر حضور اونها در زیر آب و اطراف ساحل و تا حدی به سمت داخل دریا دیده میشه، حالا اینجا مبارزات جای سوال داره؛ شاید در زیر آب دور شدن از موجودات تنها راه باشه( مثل بعضی از بازیها که در آب کوسه وجود داره، خود کوسه یا موجودی شبیه اون ممکنه اینجا هم باشه) یا ممکنه مکانیزمی برای دفاع طراحی شده باشه مثل ضربه زدن به Ekhidna یا هر موجود دیگری زیر آب فقط برای دور کردنش  و شاید هم مبارزه کامل تر و شکار زیر آب هم وجود داشته باشه، در هر حال خود بازی میتونه جواب سوالات رو بده، البته یه کار هم میشه کرد و اونم منقرض کردن نسل Ekhidna ها از کنار ساحله! اونوقت راحت گرالت میره شنا! ولی  اینجا هم ممکنه بازی یه موجود دریایی رو کنه و ... مثل همون تریلری که یک موجودی شبیه وال توی آب شنا می کرد.
ولی با این Ekhidna من هنوز کار دارم؛ یکی از پر مصرف ترین موجود در نکات هستش، در نکات بعدی باز هم Ekhidna رو خواهید دید

البته قضیه اون موجود وال مانند کلاً جداست و فکر نمی‎کنم زیر آب بشه برای اون موجود کاری کرد و با توجه به اینکه خیلی هم بزرگ هستن نمی‎تونن در عمق کم و نزدیک ساحل باشن و احتمالاً برای پیدا کردن موجود وال مانند و یا ... باید به آب‎های عمیق بازی رفت و گرالت حداقل باید یک قایق یا کشتی داشته باشه. از طرفی اگه اون موجود خود وال باشه یا خواستن شبیه وال باشه فکر نمی‎کنم کاری به گرالت داشته باشن و کار خودشون رو بکنن. در اصل بیش‎تر همین Ekhidna ها ممکنه مزاحم بشن و اینکه معمولاً در یک منطقه بیش از یک Ekhidna هست و قدرت پرواز هم که دارن باید خیلی مراقبشون بود.

بریم سراغ یک هیولای دیگه.
Leshen
موجودی از طبیعت. این موجود از اون دسته موجودات بسیار قدیمیه که تو قلب جنگل و طبیعت تاریک به وجود اومده. به نوعی نگهبان جنگل و حیوانات هستن و حتی حیوانات وحشی چون گرگ ها به دستور اون عمل می‎کنند ( که در تصویر زیر هم می‎تونید مشاهده کنید که گرگ ها در کنار Leshen هستن. ) Leshen از جنس سنگ، درختان و حیوانات و خلاصه طبیعت هست. او سری گوزن شکل داره و بدن اون پر از شاخه و برگه. جنگیدن با این موجود می‎تونه خیلی دشوار باشه چون تقریباً بر طبیعت مسلط هست و می‎تونه از جنگل بر علیه شما استفاده کنه و ممکنه همین گرگ ها شما رو سرگرم کرده و Leshen کار شما رو تموم کنه. حملات این موجود نرم و آرام اما دردناک و مرگبار است.
[تصویر:  1371179396-rendner-leshen.jpg]

اما در مورد موضوع قبلی به اطلا عات دیگه ای اشاره کنم ، همون " موجودی شبیه وال " که اتفاقا برای همین که کامل مشخص نبود گفتم شبیه وال هست ؛ اگه وال معمولی باشه که اکثرشون پلانگتون و سخت پوست و از این جور چیزا می خورن( البته بعضیاشون مثل اورکا ها یا همون وال قاتل قضیش فرق داره که این شبیه اون نبود، بعضی از والها هم اسکوئید یا همون اختاپوس هم می خورن و ... ؛ شد معرفی وال ها ! ) در هرحال اگه از اون معمولیاش باشه که فکر نکنم هوس گرالت خوردن به سرش بزنه!  ولی یه قضیه هم هست و اونم اینکه کلا موجودات جهان بازی از همه نوع و عجیب و غریب هستن و حالا این دوست وال مانندمون هم ممکنه این وسط اعصاب معصاب نداشته باشه! گرالت عصبیش کنه و اونم ... !
حالا غیر از Ekhidna و چند دوست وال مانندمون، احتمال وجود جانوران کوچک و بزرگ دیگه ای که تو جریان بازی موثر باشن هم هست، من اگه جای دوستان سازنده بازی بودم به همین دوتا راضی نمی شدم و حتی برای همون دوست وال مانندمون هم یه مامورتی خرجش می کردم
به هر حال بازی که اومد باید دید ساحل و دریا چه موجوداتی هست و چه کارا میشه کرد.

ولی تریلر ها رو دوباره و دقیق تر نگاه کردم یه مواردی در مورد دریا و حرکت در اون دیدم که اشاره می کنم:

13- دریا و ...

در مورد شنا که صحبت شد اما در تریلر ها مواردی در مورد دریا دیدم که در ادامه تصویر توضیح می دم:

اولیش در مورد بحث قبلی هم میشه، یعنی شنا در زیر آب و موجودات در اونجا؛ در تریلری وقتی گوینده داشت به هیولاها اشاره میکرد، نکته ای گفت اگه اشتباه نکنم به این صورت: you are hunter or prey ، یعنی شما ممکنه شکاچی باشید یا شکار و شاید موقعیت تعیین کنه که شما در بازی شکارچی هستید یا نقش شکار رو دارید ! البته حتما دوستان متخصص می تونن به تریلر مراجعه کنن ببینن همین موضوع بوده یا نه.

تصاویر رو بینید( از تریلر ها ) :

اینجا گوینده به شکارچی بودن اشاره میکنه

[تصویر:  4ywplesm65ikmofkaf4l.jpg]

و روی این تصویر به شکار بودن

[تصویر:  xujaph8o39pwr0bjn85r.jpg]

احتمالا نشون میده که در موقعیت هایی گرالت تبدیل به شکارچی میشه و در مواقعی ممکنه شکار باشه و چون زیر آب رو نشون میده ممکنه نشه زیر آب مبارزه کرد و فقط باید از موجودات دور شد

در مورد دریا و آب چند مورد هم هست که در ادامه می گم

اما در ادامه بحث دریا ؛ در تریلر ها موارد وجود داشت که به اونها اشاره می کنم

در ادامه 13- دریا و ...

اولین مورد در مورد بخش گذرایی در یک تریلر بود که تصویرش رو در زیر می بینید، تصوی کیفیت زیادی نداره چون خیلی سریع پخش شد و از روی اون گذشت، در تصویر گرالت در داخل آب به سمت بالا شنا میکنه، البته کاملا مشخص نیست که دریا باشه و نکته دیگه موجودی هست که به نظر میاد در تریلر از پایین تصویر خیلی سریع رد میشه که آنچنان شباهتی به Ekhidna نداره، شاید این موضوع نشون میده که در آب ها موجودات دیگری هم وجود داره

تصویر کیفیت خوبی نداره ولی میشه موجودی احتمالی رو که از پایین تصویر در حال عبور هست رو تقریبا دید

این تصویر گرالت در هنگام شنا به سمت بالا

[تصویر:  fdct9uymm945p2dpbtkm.jpg]

در این تصویر میشه شمایلی از اون موجود احتمالی رو دید

[تصویر:  6axg3qu8gqrdlqcea2qb.jpg]

در هر حال چون یک تصویر گذرا بود شاید نشه به قطع گفت که موجودی بوده یا نه و شاید قسمتی از یک کات سین یا موردی شبیه به اون باشه، در هر حال موضوعی بود که مطرح کردنش خالی از لطف نبود.

خودتون اگه به تریلر مراجعه کنید می تونید این لحظه رو بهتر ببینید ولی خیلی گذرا هست، این تصاویر از تریلری هست که در ابتدای اون مبارزه گرالت با Ekhidna ها در کنار دریا  وجود داره .

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Devil Prince - 04-22-2015

ممنون از اطلاعات مفیدی که ارائه دادین.
به نظر من، به احتمال 80% قابلیت مبارزه در زیر آب وجود نداشته باشه (مثل Assassin's Creed IV: Black Flags). چون اگه منطقی باشیم به دلایلی که خودمون می دونیم، در زیر آب نه Bow کار می کنه و استفاده از شمشیر و سلاح های دیگه هم که غیر ممکنه. نهایتا شاید بشه به حملات جا خالی داد. پس مطمئنا منظور گوینده از شکار همینه...
اطلاعاتی که ارائه میدین واقعا جالب هستند و مثل یک پیشنمایش ریز (ذره بینی مقصود من رو بهتر ادا می کنه!) هستش.
تشکر از Last Warrior ،Old Snake، Blue Sun و بقیه ی دوستان... 

البته اینم ممکنه. شاید زیر آب فقط برای  پیدا کردن گنج و ... باشه و نشه کاری کرد جز فرار. Ekhidna ها هم برای آسمون و آب ها به وجود اومدن. شاید زیر آب سرعت و قدرت بیش تری نسبت به گرالت داشته باشن و نشه کاری کرد ...

موجود بعدی.
Werewolf
ظلم، ستم، وحشی، خون خوار. این ها همه خصوصیات یک گرگینه هستن. موجودی قوی تر از یک مرد و سریع تر از یک گرگ. گرگینه ها معمولاً در اثر یک نفرین و یا جادو به وجود میان و کنترلی بر اعمال خودشون ندارن. هدف اون ها فقط نابود کردن شماست!
WEREWOLF ها موجودات شب هستن. ساخته شده برای تاریکی. اکثر اوقات وقتی ماه کامل باشه پیداشون می‎شه و می‎تونید فعالیتشون رو ببینید. بیش تر اوقات تنها هستن و در تاریکی و به تنهایی شکار می‎کنند. گرگینه‎ها چابک، سریع، خشن و قدرتمندن و می‎تونن سلامتی خودشون رو بازسازی کنن. در هنگام مبارزه با این موجود بهتره از شمشیر و بمب استفاده کرد چون تقریباً با این کار قدرت بازسازی سلامت خودشون رو به طور موقت از دست می‎دن.
[تصویر:  witcher_3_werewolf_render_by_scratcherpen-d878zls.jpg]

RE: The Witcher 3: Wild Hunt | Official Thread - Devil Prince - 04-22-2015

ممنون از اطلاعات ارزشمند شما.
این موجود از اون موجودات بازی هست که پتانسیل بالایی داره و می تونه حداقل یک مرحله رو به خودش اختصاص بده. به شخصه خیلی از گرگینه ها خوشم میاد و جزو معدود موجوداتی هست که واقعا من رو به وجد میاره. یک نکته وجود داره و اون اینه که در یکی از تریلر ها زمانی که گرالت به مبارزه با این موجود پرداخت، چند تا گرگ (فکر می کنم) احضار شدن (احتمالا از توانایی های این موجود به حساب میاد). طراحیش که بی نظیره.