Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: راهنمایی و ترفند های بازی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- انجمن: راهنمایی در بازی ها (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7--130)
+--- موضوع: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8%D8%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7)

صفحه‌ها: 1 2

نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - ARK1375 - 08-15-2014

[تصویر:  bluescreen.jpg]
بازی ها بسته به منبع دانلود آنها یا شرکت های پخش کننده دیسک های بازی ستاپ های مختلفی دارند. از ساده ترین آنها که ستاپ های ریلودد است گرفته تا ستاپ شرکت هایی مانند irposter و امثال آنها. ستاپ های مختلف با اینکه توسط اشخاص مختلف ساخته می شوند، کاری واحد "یعنی کپی کردن فایل های بازی در محل موردنظر" را انجام می دهند. در روند کپی کردن فایل ها نباید برنامه ای مزاحم کار ستاپ ها شود وگرنه برنامه نمی تواند فایل های موردنظر را به طور کامل و صحیح روی دیسک سخت کپی کند. برای اینکه از نصب صحیح بازی مطمعن باشید حتما باید موارد زیر را رعایت کنید:
  1. ابتدا به Control Panel رفته، در بخش User یا User Accounts روی Change User Accounts Conrol Settings کلیک کنید. در پنجره باز شده سمت چپ درجه اعلام هشدار را بر روی Never Notify قرار دهید.
  2. حتما آنتی ویروس، فایروال و ویندوز دیفندر را غیرفعال کنید.
  3. در هنگام نصب هیچ کار دیگری انجام ندهید و برنامه دیگری (به استثنا برنامه های مرورگر) باز نکنید.
  4. اگر بازی ها را از روی دیسک هایی مانند CD-DVD-BluRay نصب می کنید ترجیحا ابتدا فایل های تمامی دیسک ها را در یک فولدر بر روی هارد کپی و سپس اقدام به نصب بازی کنید.
پس از نصب بازی:
  1. حتما درایور کارت گرافیک خود را آپدیت کنید زیرا بازی های جدید برای اجرا شدن به تنظیمات گرافیکی مخصوص خود احتیاج دارند. از مشکلاتی که آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک ایجاد می کند میتوان به افت فریم ریت، لود نشدن بازی، لود نشدن تکستچر ها، اجرا نشدن بازی و ... اشاره کرد. برای دانلود آخرین آپدیت گرافیک یا به سایت های اصلی کمپانی انویدیا و ای ام دی و یا به "تاپیک دانلود آخرین درایور کارت گرافیک" مراجعه کنید.
  2. در اینترنت جست و جو کنید. اگر بازی مورد نظرتان آپدیت دارد حتما آن را دانلود و نصب کنید. لازم به ذکر است که در بازی هایی که چندین آپدیت برای آن ها وجود دارد، آپدیت های شماره بالاتر شامل تمامی آپدیت های قبلی نیز میشوند.
  3. برنامه هایی از قبیل Microsoft Visual C++ Runtime - Microsoft Net Fream Work - Microsoft DirectX - Open GL- Open AL - Microsoft Silver Light -Steam حتما باید بر روی سیستم نصب باشند.
  4.  بعضی از بازی ها برای اجرا شدن به نسخه خاصی از برنامه های بالا احتیاج دارند. بهتر است تمامی نسخه های Visual C++ Runtime و Microsoft Net Freamwork بر روی سیستمتان نصب باشد.
چگونه بازی را کرک کنیم؟
  • همیشه از کرک تیم های معروف مانند Reloaded - Skidrow - Razor911 - Codex استفاده کنید.
  • کرک را از اینترنت دانلود کنید. سپس به محل نصب بازی مراجعه کنید و فایل های دانلودی را در آنجا کپی کنید. ممکن است در هنگام کپی کردن به شما پیغامی مبنی بر همنام بودن فایل کپی شده و فایل های موجود در محل نصب داده شود. در این مواقع باید بر روی گرینه Copy (move) and Replace کلیک کنید تا فایل های جدید جایگزین فایل های قدیمی شوند.
  • معمولا کرک ها باید در محل فایل اجرایی اصلی بازی کپی شوند. 
  • به دلیل اینکه کرک کردن بعضی از بازی ها مشکل و دشوار است راهنمایی از آنها تهیه کرده و در تاپیک مخصوص به بازی قرار می دهیم.
  • برای پیدا کردن محل فایل اجرایی اصلی روی آیکون بازی در دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه Open File Location را بزنید. به صورت خودکار به محل نصب بازی ارجاع خواهید یافت.
  • اکثر کرک هایی که در اینترنت موجود است به صورت فشرده شده هستند. برای استفاده از آنها باید فایل های موجود در کرک را اکسترکت کرد. ابتدا برنامه WinRar را نصب کرده، سپس به محل دانلود کرک (به صورت فشرده شده) بروید. بر روی فایل فشرده راست کلیک کرده و Extract Here را انتخاب کنید. اگر برنامه از شما پسورد خواست باید به سایت دانلود کرک مراجعه کنید. در کنار لینک دانلود کرک پسورد فایل فشرده شده را هم گذاشته اند.
  • بعضی از کرک ها مشکلاتی از قبیل افت فریم ریت و کرش کردن های پیاپی برای بازی ایجاد میکنند. در اینصورت کرک دانلودی شما از کرک های قدیمی و نامعتبر است. یک کرک جدید تر دانلود کنید.

نکات دیگر:
  •  اگر بازی را دانلود می کنید در هنگام دانلود از Pause کردن های زیاد خودداری کنید.
  • ترجیحا بازی خود را از سیت های معتبر مانند P30Download و Downloadha دانلود کنید.
  • بازی دانلودی حتما باید داری 5 تا 10 درصد ریکاوری باشد.
  • بعضی از دیسک های نصب بازی به صورت 16X رایت شده اند. این دیسک ها ممکن است با بعضی از DVD-Rom ها مشکل داشته باشند. ترجیحا دیسک های 8x یا کمتر از آن را خریداری کنید تا در هنگام نصب به مشکل خاصی برخورد نکنید.
خطاهای رایج در هنگام نصب و اجرای بازی:
  1. اکثر خطاهایی که در هنگام نصب بازی به شما نمایش داده می شود مربوط به خرابی فایل های نصبی است. این خرابی ها ممکن است ناشی از روشن بودن آنتی ویروس، خراب بودن فایل های دانلودی، خراب بودن دیسک ها، خراب بودن فایل های موجود در دیسک ها باشد.
راه حل: دیسک ها را تمیز کنید. دیسک های خراب را با دیسک های سالم تعویض کنید. فایل های فشرده دانلودی را توسط نرم افزار WinRar باز کرده. در پنجره باز شده در بخش Tools بر روی Repair Archive کلیک کنید. فایل های خراب را دوباره دانلود کنید.

2. ارور های Dll و MSVCP و MSVCR معمولا به دلیل نصب نکردن Microsoft Visual C++ Runtime رخ می دهد.

راه حل: تمامی نسخه های برنامه Microsoft Visual C++ Runtime را نصب کنید.

3. ارور های Openal32 معمولا به دلیل نصب نکردن برنامه Open AL رخ می دهند. برنامه را نصب کنید.

4. ارور های مرتبط به D3dx9 یا d3dx10 یا d3dx11 مربوط به نصب نکردن DirectX هستند. برای برطرف کردن اینگونه ارور های باید برنامه DirectX و DirectX XNA نسخه 2010 را نصب کرد.

5. ارور های مربوط به Original Disk not Found معمولا به دلیل کرک نکردن یا اشتباه کرک کردن رخ می دهند. طبق دستورالعمل بازی را کرک کنید.

6. ارور های Xlive.dll مربوط به نصب نکردن برنامه Games for windows live است. این برنامه را باید از سایت ماکروسافت با حجم حدودا 1 مگ دانلود، نصب و سپس آن را آپدیت کنید.

7. ارور های مرتبط به Stop Working یا Close the program Error معمولا به دلیل اشتباه کرک کردن یا کرک نکردن رخ می دهد. بازی را کرک کنید. همچنین در برخی موارد این ارور برای نصب نکردن برنامه Steam یا خرابی یکی از فایل های اصلی System32 هم به شما داده می شود. برای اطلاع از دلیل این ارور باید به جزئیات ارور دقت کنید.

برای گفت و گو و رفع خطا هایی که در اینجا ذکر نشد در بخش "سوالات و مشکلات شما در بازی های ویدئویی" با ما در ارتباط باشید. تاپیک آپدیت می شود.
[تصویر:  b9bd012775253b1aa3e3ec885ca5c7c7.png]

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - sagol_sajjad - 12-24-2016

سلام
خسته نباشین.
من ی سوال داشتم.
من بازی fifa 13  رو دان کردم نسخه reloaded و تمامی فابلهاشو از زیپ دراوردمو بهم چسبوندم. داخلش ی فایل iso بود ک اونهم باز کردم و داخل اون فایل installer بود. مشکل من اینجاس ک وقتی این فایلو میزنم از من مسیر میخواد مسیر رو میدم بهش ک کارشو شروع کنه اما ارور میده و میگه سیستم نمیتونه فایل های شناخته شده رو پیدا کنه. چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم کمکم کنید

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - Mamahy - 03-20-2017

سلام بچه ها من یه مشکلی دارم(batman arkham city)
تو 49 درصد داستانی هستم
وقتی با مستر فریز mr.freeze میجنگم وقتی اخرین بار ضربه نهایی رو میزنم از بازی میپره بیرون
Stoping working میده
بعد fetal errorمیده و دیگه نمیره قسمت بعدی.
لطفا کمکم کنید

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - mo.ba - 05-30-2017

سلام
من بازی بتلفیلد 2 رو نصب کردم وارد بازی میشم ولی زمانی که میخوام یه نقشه رو لود کنم از بازی خارج میشه ممنون میشم کمکم کنید

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - رامین00 - 08-22-2017

سلام این ارور میاد gfx-d3d-int من اینو از تو DOCUMENT رفتم قسمت setting اون روشو رفتم این دو تا هم d3dcompiler_46  d3dcsx_46  پاک کردم ولی باز ارور میده و داخل بازی نمیره ترو خدا راهنمیایی کنید من کشته مرده ی این بازی ام سیستم من ایتنه 
CPU = CORE I5 3.4 
RAM= 8 
H.D.D= 1 T
GPU=AFOX 630 GT 4GIG
گرافیکم یکم ضعیفه ولی دایرکت ایکس 11 بشتیبانی میکنه دیدم با این گرافیک GTAV بازی کنن ولی نمیدونم چرا این ارور همش میاد gfx-d3d-int کمکم کنید دیوونه شدم  [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif]

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - Future - 08-23-2017

(08-22-2017, 09:37 PM)رامین00 نوشته است: سلام این ارور میاد gfx-d3d-int من اینو از تو DOCUMENT رفتم قسمت setting اون روشو رفتم این دو تا هم d3dcompiler_46  d3dcsx_46  پاک کردم ولی باز ارور میده و داخل بازی نمیره ترو خدا راهنمیایی کنید من کشته مرده ی این بازی ام سیستم من ایتنه 
CPU = CORE I5 3.4 
RAM= 8 
H.D.D= 1 T
GPU=AFOX 630 GT 4GIG
گرافیکم یکم ضعیفه ولی دایرکت ایکس 11 بشتیبانی میکنه دیدم با این گرافیک GTAV بازی کنن ولی نمیدونم چرا این ارور همش میاد gfx-d3d-int کمکم کنید دیوونه شدم  [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif] [تصویر:  wall.gif]

شما اون فایل هارو که پاک کردین از دوباره دانلود کردید؟

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - Arezooarmand - 08-28-2017

سلام 
توی بازی الاباما اسمیت 
این مرحله ای ک باید در سلول زندان رو باز کنیم من موندم , لطفا راهنمایی کنین

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - رامین00 - 08-29-2017

(08-23-2017, 11:12 AM)Future نوشته است:
(08-22-2017, 09:37 PM)رامین00 نوشته است: سلام این ارور میاد gfx-d3d-int من اینو از تو DOCUMENT رفتم قسمت setting اون روشو رفتم این دو تا هم d3dcompiler_46  d3dcsx_46  پاک کردم ولی باز ارور میده و داخل بازی نمیره ترو خدا راهنمیایی کنید من کشته مرده ی این بازی ام سیستم من ایتنه 
CPU = CORE I5 3.4 
RAM= 8 
H.D.D= 1 T
GPU=AFOX 630 GT 4GIG

نه از کجا باید دانلود کنم؟؟؟

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - Future - 08-29-2017

(08-29-2017, 12:56 PM)رامین00 نوشته است:
CPU = CORE I5 3.4 
RAM= 8 
H.D.D= 1 T
GPU=AFOX 630 GT 4GIG

اسم هاشون رو به خارجی سرچ کنید لینک دانلود شون میاد

RE: نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها - رامین00 - 08-30-2017

(08-29-2017, 07:35 PM)Future نوشته است:
(08-29-2017, 12:56 PM)رامین00 نوشته است:
CPU = CORE I5 3.4 
RAM= 8 
H.D.D= 1 T
GPU=AFOX 630 GT 4GIG

اسم هاشون رو به خارجی سرچ کنید لینک دانلود شون میاد

من لینکشو بیدا نکردم شما میتونی برام بیدا کنی بزاری؟؟؟ ممنون میشم  S0 (24)