Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
نیم نگاهی به سری بازی هایSplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: آژانس خبری (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: نقد و بررسی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C)
+--- موضوع: نیم نگاهی به سری بازی هایSplinterCell/یک مخفی کاری واقعی (/Thread-%D9%86%DB%8C%D9%85-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8CSplinterCell-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C)

صفحه‌ها: 1 2 3

نیم نگاهی به سری بازی هایSplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - Steve McQueen - 09-02-2015

به نام خدا
نویسنده:علی نورعلیزاده

در طول تاریخ بازی های  ویدیویی ناشران بازی سعی در عرضه ی بازی  های خود در  بالاترین کیفیت بوده اند. که در این میان یوبی سافت حرفی برای گفتن دارد این شرکت فرانسوی همیشه در عرضه سری بازی های خود یک گام جلو تر وموفق بوده است.شاید با خود فکر کنید که  در این چند سال گذشته نتوانست بازی های خود را به  خوبی  اراعه بدهد ولی این تمام ماجرا نیست.و اینده ی درخشانی دارد.در ادامه به معرفی کامل سری بازی های[font=Arial] Tom Clancy's Splinter Cell میپدازیم.[/font]

(2002) Tom Clancy's Splinter Cell

[تصویر:  ubnum1g3igdqkimoh6dj.jpg]
یوبی سافت برای نخستین بار در سال 2002 اولین بازی سبک مخفی کاری خود را با نام [font=Arial]Tom  Clancy's Splinter cell عرضه نمود،این بازی در زمان عرضه  توجه بسیاری از منتقد ها و بازی کنندگان را به خود جلب کرد و توانست نمرات خوبی را دریافت کند.[/font]
برای ساختن این بازی 2 سال وقت صرف شده است.
موتوری که این بازی از ان ساخته شده است انریال انجین دو میباشد،که باعث این شد در خود بازی  نور و تاریکی به خوبی جلو بدهد.
در بخش گیم پلی، این بازی با دیگر بازی ها متفاوت است و شاید نظیرش کم پیدا شود،همچنین این سری  توانست به فروش خوب 3 میلیون نسخه دست یابد.
Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow
[تصویر:  kz25xb6hp5z1mgezj886.jpg]
چند سال گذشت یوبی سافت بعد از دیدن موفقیت در سری اول دست به ساخت نسخه ی بعدی این سری شد،در این بازی شما فعالیت های مخفیانه ای که توسط شخضیت اصلی بازی یعنی سم فیشر هداییت و انجام خواهید داد ،همچنین این نسخه هم توانست نمرات خوبی را دریافت کند،داستان این بازی توسط تام کلنیز نوشته شده است،که واقعا زیبا است،گرافیک بازی دست خوش تغیرات اندکی اعمم از بهبود بافت ها و کیفیت بازی بوده است.وتا حد بسیار مانند نسخه ی اصلی خود میباشد.در گیم پلی شخصیت اصلی بازی متحرک تر شده است وشما میتوانید از جایی به جایی دیگر خود را اویزان کنید.
این بازی در تاریخ 2004 عرضه شد.
Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

[تصویر:  ndpaslyajfo8rfdlv2r8.jpg]
یوبی سافت نسخه ی سوم سری بازی های خود را در سال پاییز  2004 در دست توسعه و در تاریخ 2005 عرضه نمود.موتوری که بازی با ان ساخته شده بود نسخه ی 2.5 انریل انجین میباشد.این نسخه نسبت به نسخه های پیشین تغییر انقلابی نداشته است،در بخش گیم پلی بازی روان تر و سریع تر شده است.

(Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (2006

[تصویر:  pdez1jb5rvzs1h90628m.jpg]

بعد از گذشت 1 سال یوبی سافت بازی جدید خود را معرفی کرد.این اولین نسخه در سری بازی هاش بود که برای نسل ششم و wii و همچنین pc منتشر شد.در این سری  ازادگی بیشتر خواهید داشت.وبازیکن میتواند پایین خودش رو انتخاب کند.در این نسخه سلاح های موجود دست خوش تغییراتی بوده است،این نسخه نیز مانند دیگر نسخه ها مورد توجه منتقدان قرار گرفت و توانست از IGNنمره 90 و از گیم اسپات نمراه 85 را کسب کند.همان طور که بالا هم ذکر شد شما میتوانید هم بصورت مخفی کاری بدون کشتن افراد(خیلی کم)و یا با کشتن انها پایین خود را تعیین کنید.

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (2010
[تصویر:  ns48jknvnkcx1olociol.jpg]
بعد از گذشت 4 سال بالاخره یوبی سافت بازی جدید خودرا معرفی کرد.در این سری گرافیک بصورت کلی دست خوش تغییرات بزرگی شده است.بافت ها .ساخت اشیا همه و همه بهتر از قبل شده اند.این بازی نیز در سال 2010 برای PS3.XBOX 360.PCعرضه شد.
سم فیشر که در Third Echelon (سازمان امریکایی)فعالیت میکرد.جدا شده است و دیگر در هیچ سازمانی فعالیت نمیکند.او دیگر فقط هدف خود را که در پرده برداشتن از ماجرای مرگ دخترش است دنبال میکند.این بازی توانست از IGN نمره ی 93 و از گیم اسپات نمره ی 80 را کسب کند.

(Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist (2013

[تصویر:  ja79l327hg6n1i9oofxa.jpg]

و سرانجام اخرین نسخه ازاین سری  بازی منتشرشد.این نسخه با کیفیت ترین نسخه  در سری خود میباشد.اکشن ها.صداگذاری همه و همه به بهترین نوع ممکن در زمان خود بوده است.این بازی در سال 2013 برای پلتفرم های PS3.XBOX 360.PC عرضه شد.حوادث درون بازی 6 ماه بعد از نسخه ی قبل میباشد.در بخش گیم پلی بازی به پایه وفادار بوده است ولی دیگر مثل قبل یک مخفی کاری اصیل نیست و چیزی حدود 50 درصد ان اکشن میباشد.بخش های جدیدی نیز به گیم پلی بازی اضافه شده است و شما این امکان را دارید از دشمنان حرف بکشید.این بازی از کینکت XBOX 360 پشتیبانی میکند.در سال 2012 یوبی سافت بصورت رسمی اعلام کرد که در حال ساخت این بازی میباشد.
این نسخه نیز نظر منتقدان را جلب کند ولی ضغیف تر نسخه ی های پیشین عمل کرد.
.
.
.
.

به پایان این بخش از نقد و بررسی سری SplinterCell رسیدیم.امیدوارم لذت برده باشین
اگر در جایی مشکل و یا ایرادی مشاهده کردین حتما در یادداشت های بنده قرار بدهید.
تا دیداری دیگر خدانگهدار

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - Venom snake - 09-02-2015

ممنون بابت نقد
اسپلینتر بازیه خوبیه تو سبک خودش اما اینکه بعضی ها با متل مقایسش می‌کنن یکم خنده داره.

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - BadBoy4Ever - 09-02-2015

ممنون لطفا فونتو به حالت استاندارد درار بزرگش واسه خیلیا مشکل ایجاد میکنه

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - ALIREZA A.T.A - 09-02-2015

splinetr double agent اولین و بهترین اسپلینتر عمرم

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - Steve McQueen - 09-02-2015

(09-02-2015, 03:55 PM)Venom snake نوشته است: ممنون بابت نقد
اسپلینتر بازیه خوبیه تو سبک خودش اما اینکه بعضی ها با متل مقایسش می‌کنن یکم خنده داره.
خواهش میکنم
بله درسبک خود عالی هستش و چیزی از متال کم نداره

(09-02-2015, 03:58 PM)BadBoy4Ever نوشته است: ممنون لطفا فونتو به حالت استاندارد درار بزرگش واسه خیلیا مشکل ایجاد میکنه

چشم در نقد های دیگر فونت رو کوچیک تر میکنم

(09-02-2015, 04:01 PM)ALIREZA A.T.A نوشته است: splinetr double agent اولین و بهترین اسپلینتر عمرم

به نظر شما احترام میگذارم
از نظر بنده همه ی نسخه های اسپیلینتر عالی هستش

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - Geniuss - 09-02-2015

يه نقد مفيد و مختصر از تمام نسخه ها
خيلي خوب بود مخصوصا براي من و امثال من كه نتونستن تمام نسخه هاش رو تجربه كنن
منتظر نوشته هاي بعديت هستيم

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - DeadSec - 09-02-2015

سلام
به نظرم بهتره نام تاپیک رو بزارید « معرفی کامل عناوین splinter cell »»
این متن شما بیشتر به معرفی شباهت داره تا  نقد
با تشکر

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - Steve McQueen - 09-02-2015

(09-02-2015, 04:13 PM)Geniuss نوشته است: يه نقد مفيد و مختصر از تمام نسخه ها
خيلي خوب بود مخصوصا براي من و امثال من كه نتونستن تمام نسخه هاش رو تجربه كنن
منتظر نوشته هاي بعديت هستيم

نظر لطفتونه در صورت امکان نقد دیگر نیز قرار میدهم
خوش حالم که راضی بودین
اگر این عنوان رو تجربه نکردین حتما بازی کنید یکی از بهترین ها در سبک خود میباشد

RE: نقد و بررسی کامل عنوان SplinterCell/یک مخفی کاری واقعی - Be the story - 09-02-2015

خوب بود تنها مشمل فونت بزرگش بود که میدونم توی نقد های بعدی حلش میکنی .
من هیچکدوم از نسخه های اسپیلینتر رو بازی نکردم تنها رفتم نسخه کی اس رو بازی کردم که بعد روی مرحله اول گیر کردم و سپس پاکش کردم.

(09-02-2015, 04:18 PM)DeadSec نوشته است: سلام
به نظرم بهتره نام تاپیک رو بزارید « معرفی کامل عناوین splinter cell »»
این متن شما بیشتر به معرفی شباهت داره تا  نقد
با تشکر

چشم در صورت امکان تا ساعاتی دیگر تغییر خواهم داد