Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
سئو چیست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: انجمن های عمومی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C)
+--- انجمن: گفت و گوی آزاد (https://forum.gamefa.com/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D9%88-%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)
+--- موضوع: سئو چیست؟ (/Thread-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحه‌ها: 1 2 3


سئو چیست؟ - parswebdesign - 12-09-2016

سئو چیست؟
سئو معادل کلمه SEO در انگلیسی و مخفف عبارت Search engine optimization می باشد که در فارسی به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو نظیر گوگل، بینگ و یاهو است.
تعریف سئو
به مجموعه اقداماتی که برای افزایش رتبه یک وب‌سایت یا صفحه در موتورهای جستجو نظیر گوگل، بینگ و یاهو انجام می شود؛ سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گفته می شود.
هدف سئو
کمک به وب‌سایت ها برای بدست آوردن رتبه های بهتر در نتایج موتورهای جستجو که باعث نمایش صفحات مرتبط با کلمه جستجو شده می شود و نتایج بهتر و قابل اعتمادتری به کاربر نشان داده خواهد شد.
مزایای سئو
 • افزایش ترافیک وب سایت از طریق موتورهای جستجویی مانند گوگل را در پی خواهد شد.
 • افزایش شناخت برندسازی و فضای مجازی را در پی خواهد شد.
 • افزایش فروش محصولات را در پی خواهد شد.
 • ارزان ترین ابزار تبلیغاتی است.
 • بیشترین بازدهی در تبلیغات را دارد.
انواع سئو
1- سئو کلاه سفید یا White Hat SEO
2- سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO
مهم ترین موتورهای جستجو برای سئو
مهم ترین موتور جستجو برای سئو موتور جستجوی گوگل است با توجه به اینکه موتورهای جستجوی دیگر نظیر بینگ مایکروسافت و یاهو در نتایج فارسی کیفیت مناسبی ندارند و همچنین میزان جستجوها در آنها بسیار کمتر از گوگل است.
تفاوت سئو کلاه سفید با کلاه سیاه
سئو کلاه سفید مجموعه اقدامات مجاز و تایید شده توسط موتورهای جستجو است که باعث ایندکس بهتر مطالب در موتورهای جستجو و نمایش بهتر کلمات مورد نظر در نتایج جستجو دارد.
سپو کلاه سفید مجموعه اقداماتی است که سعی دارند موتورهای جستجو را فریب داده تا بتوانند کلمه یا کلمات مورد نظر خود را در نتایج جستجو به جایگاه مورد نظر برسانند و نتیجه این روش می تواند منجر به حذف سایت از موتورهای جستجو و منجر به جریمه وب سایت شود.
سئوکار کیست و چه وظایفی دارد؟
اصطلاح سئوکار به شخص یا اشخاصی گفته می‌شود که مجموعه اقداماتی را برای افزایش رتبه سایت در یک یا چند موتور جستجو نظیر گوگل انجام می دهند. سئوکار می تواند کلاه سیاه یا کلاه سفید باشد.
نحوه یافتن یک سئوکار حرفه ای
حقیقتا یافتن یک سئوکار حرفه ای با توجه به آشفته بازاری که در این حوزه وجود دارد، کار بسیار سختی شده است و نمی توان به سادگی یک سئوکار حرفه ای و کلاه سفید را از یک شخص غیرحرفه ای یا کلاه سیاه تشخیص داد. اما می توان با توجه به چند ویژگی ذاتی سئو تفاوت بین این دو را متوجه شد.
پروسه سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به صورت ذاتی کاری زمان بر و وقت گیر است و با توجه به رقابت کلمه یا کلمات کلیدی مورد نظر معمولا به سرعت نمی توان نتیجه مطلوب را گرفت و می بایست برای بدست آوردن یک جایگاه به صورت دائمی زمان بسیاری گذاشت بنابراین مهم ترین ویژگی سئو کلاه سفید زمان بر بودن آن است.
همانند بسیاری از فعالیت های اقتصادی سئو هم نیاز به هزینه زیادی برای بررسی و رفع مشکلات و سپس تولید محتوا بهینه شده و انتشار در وب سایت های مناسب دارد بنابراین گزینه بعدی هزینه است که نمی تواند خیلی ارزان باشد!
گزینه آخر که براساس تجربیات شخصی بدست آمده است این سوال است که اگر شخصی با قیمت و زمان کمی می تواند کلمه ای رقابتی را به نتایج بسیار بالا بیاورد چرا خود از مزایای آن کلمه در آن موقعیت خاص استفاده نمی کند!؟!


RE: سئو چیست؟ - aroatech - 12-31-2016

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:·[font=Times New Roman]        [/font]سئو در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
·[font=Times New Roman]        [/font]بهینه سازی سایت موجب ایجاد برند می شود.
·[font=Times New Roman]        [/font]سئو موجب بالا رفتن ترافیک سایت خواهد ش.
·[font=Times New Roman]        [/font]سئو باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بالاتری برخوردار شود.
·[font=Times New Roman]        [/font]بهینه سازی سایت موجب افزایش فروش محصولات خواهد شد.
·[font=Times New Roman]        [/font]بهینه سازی سایت بهترین ابزار برای تبلیغات است.

انواع سئو و بهینه سازی صفحات سایت:
بهینه سازی سایت به 2 قسمت، بهینه سازی سایت درون صفحه (داخلی) یا بهینه سازی سایت برون صفحه (خارجی) تقسیم می شود.
سئو درون صفحه:
کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت مانند متن، تصویر، پیوند و ... را شامل می شود. در واقع هرچیزی که در سایت خود بارگزاری می کنید مربوط به On Page می باشد. این روش، شیوه اصلی و پایه تمام فعالیت های بهینه سازی سایت است چرا که با این شیوه بیشترین کنترل را روی محتویات سایت خواهید داشت که در هر نوع تغییر در نتایج جستجو تاثیر گزار خواهد بود. پس خیلی مهم است که روش سئو On Page به درستی قبل از روش سئو Off Page انجام شود.
سئو بیرون صفحه:
بر خلاف روش سئو On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايی انجام می شد، روش بهينه سازی سایت بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايی است که در خارج از وب سايت شما انجام می شود؛ اين شامل تمام فعالیت هایی است که می تواند در بدست آوردن رتبه بندی بالای سايت شما کمک کند،که سئو Off Page گفته می شود. در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايي که از سايت های ديگر به سايت شما اشاره می کنند) متمرکز می شود سپس با به کار گیری از روش هايی که در خارج از وب سايت انجام می شود به بهينه سازی سایت می پردازد.
www.ts-iranian.com/ابزارآلات/سیم-بکسل.html
www.ts-iranian.com/ایمنی/دستکش-ایمنی.html


RE: سئو چیست؟ - Ehsan Majidi - 01-04-2021

در کل تمام کسانی که قصد دارن سایت خود را سئو کنن، باید تکنیک‌ها و روش‌های سئو را یاد بگیرن، چون اگر به اشتباه از این روش‌ها استفاده بشه، تأثیر منفی رو روی سایت خواهد داشت. پس باید اول از همه تکنیک‌هاش رو یاد بگیریم، تا در آخر کار متوجه اهمیت و مزایای سئو بشیم.
سئو مزایای فراوانی داره، از جمله:
 • ارائه دید بیشتر
 • باعث ایجاد ترافیک با کیفیت
 • ارتباط ترافیک SEO
 • افزایش دیدگاه و تجربه کاربر
 • بالا بردن میزان اشتغال
 • باعث بازدهی بالا
 • باعث تولید با کیفیت
 • داشتن فروش بیشتر
 • کلیک خوردن بیشتر نسبت به PPC (تبلیغات کلیکی)
 • کاهش هزینه
 • ارائه نتایج بلند مدت
 • باعث موفق شدن در رقابت
 • قابل اندازه گیری
 • بالا بردن روابط عمومی
 • ادغام شدن با تکنیک‎‎های بازاریابیRE: سئو چیست؟ - seosaman - 04-26-2021

یکی راه های جذب ترافیک سایت را توی این لینک براتون گذاشتم 
https://virgool.io/@bornaco1


RE: سئو چیست؟ - codoseo - 05-19-2021

[b]سئو[/b] مجموعه ای از کارها و فعالیت هایی علمی و تجربی می باشد که باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو همانند گوگل می شود، منظور از بهبود رتبه سایت نمایش سایت در نتایج برتر در گوگل و سایر search engine ها می باشد.
طبق آمار منتشر شده بیش از 70% سرچ ها در وب در گوگل انجام می شود از اینرو می توان اهمیت گوگل را نسبت به سایر موتورهای سرچ بیش از بیش احساس کرد.
گوگل برای رتبه دهی به سایت ها از فاکتورها و پارامترهای گوناگونی استفاده می کند که این پارامترها در قالب الگوریتم های گوگل شناخته می شوند و شناخت و رعایت هرکدام از این فاکتورها باعث افزایش اعتبار سایت نزد گوگل می شود و به همین سبب باعث نمایش سایت شما در نتایج نخست، صفحه اول گوگل می شود.
همچنین گوگل در بشتر مواقع تنها به توضیح مختصری از این الگوریتم ها و حساسیت های موجود برای رتبه دهی سایت صحبت می کند و بیشتر موارد را سئوکاران حرفه ای و به مرور زمان و بدست آوردن تجربه کسب می نمایند.
https://codoseo.net/mag/what-is-seo/


RE: سئو چیست؟ - raha77 - 06-13-2021

(05-19-2021, 11:30 PM)codoseo نوشته است: [b]سئو[/b] مجموعه ای از کارها و فعالیت هایی علمی و تجربی می باشد که باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو همانند گوگل می شود، منظور از بهبود رتبه سایت نمایش سایت در نتایج برتر در گوگل و سایر search engine ها می باشد.
طبق آمار منتشر شده بیش از 70% سرچ ها در وب در گوگل انجام می شود از اینرو می توان اهمیت گوگل را نسبت به سایر موتورهای سرچ بیش از بیش احساس کرد.
گوگل برای رتبه دهی به سایت ها از فاکتورها و پارامترهای گوناگونی استفاده می کند که این پارامترها در قالب الگوریتم های گوگل شناخته می شوند و شناخت و رعایت هرکدام از این فاکتورها باعث افزایش اعتبار سایت نزد گوگل می شود و به همین سبب باعث نمایش سایت شما در نتایج نخست، صفحه اول گوگل می شود.
همچنین گوگل در بشتر مواقع تنها به توضیح مختصری از این الگوریتم ها و حساسیت های موجود برای رتبه دهی سایت صحبت می کند و بیشتر موارد را سئوکاران حرفه ای و به مرور زمان و بدست آوردن تجربه کسب می نمایند.
https://codoseo.net/mag/what-is-seo/

ممنون از مطلب خوبتون من هم میخام وارد حوزه سئو بشم البته الان در طراحی سایت مشفولم ولی خیلی علاقه دارم به این حوزه وارد شم و دارم دربارش مطلب میخونم تاببینم ادامش بدم یانه


RE: سئو چیست؟ - raha77 - 06-13-2021

ممنون از مطلبتون من الان در حال فعالیت طراحی سایت هستم ولی به این حوزه علاقه پیدا کردم و دارم مطالب راجع به سئو رو میخونم تا ببینم چجوریاس وارد حوزش بشم یا نه


RE: سئو چیست؟ - dedicat001 - 07-01-2021

(06-13-2021, 10:01 AM)raha77 نوشته است: ممنون از مطلبتون من الان در حال فعالیت طراحی سایت هستم ولی به این حوزه علاقه پیدا کردم و دارم مطالب راجع به سئو رو میخونم تا ببینم چجوریاس وارد حوزش بشم یا نه

سلام. موفق باشید در مسیری که پیش گرفتید. اگر کار هیجان انگیز و تحلیلی دوست دارید سئو عالیه. میخواستم فابل آموزشی بزارم ولی نمیدونم در چه سطحی دارید کار میکنید. این لینک رو بخونید خالی از لطف نیست!  113


RE: سئو چیست؟ - hoseinzadeh - 07-01-2021

دوست عزیز سلام ، من یک فروشگاه اینترنتی کتاب دارم ، قصد دارم توی کلمات خیلی سبز ، کتاب کمک درسی ، بانک کتاب ، نشر الگو ، مهر و ماه و نشر دریافت بیام صفحه اول گوگل ، چیکار باید بکنم  ؟؟؟ :)


RE: سئو چیست؟ - nasimsanat - 07-07-2021

به مجموعه اموری که باعث میشود یک موتور جستجو سایتی را پیدا کند سئو گفته میشود