Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: تکنولوژی ، سخت افزار و نرم افزار (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D8%8C-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
+--- انجمن: اخبار سخت افزار (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
+---- انجمن: سخت افزار (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
+---- موضوع: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - - Arian - - 08-31-2013

در مورد خرید کارت گرافیک یه راهنمایی حرفه ای میخواستم.
اولین کارت گرافیکی که داشتم یه nvidia بود که مدلش رو نمیدونم. یک سال نشده بود ازش استفاده کردم که با خط های عجیبی که روی مونیتورم مینداخت خرابی اش رو علام کرد و بعدش هم در جا فوت کرد.
بعدش G210 nvidia گرفتم که بعد از 2 سال کار کردن باهاش اون هم همین مشکل براش پیش اومد و الانم در قید حیات نیست.
دیگه نمیخوام که این اتفاق ها تکرار بشه. نمیدونم که مشکل دقیقه چیه. nvidia مشکل داره؟ ATM باید گرفت؟
حاظرم برای گرافیک خیلی خرج کنم ولی همون جور که میدونید فقط گرافیک کافی نیست. من سیستمم قوی نیست و کمی قدیمی هست و هر گرافیکی روش نصب نمیشه.
برای این که به روزش کنم باید همه ی قطعاتش رو عوض کنم. ولی پولش رو ندارم! فقط میخوام بهترین گرافیکی که  روی سیستمم نصب میشه  روش نصب کنم. برای همین کمک میخواستم ازتون. لطفا کمکم کنید. اینم مشخصات سیستمم:
mother board: GiGabYte 945PL-S3P
CPU: Intel Pentium Dual CPU E5700 3Ghz
RAM: 2.00 GB

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - Expellite - 08-31-2013

(08-31-2013, 10:00 PM)'- Arian -' نوشته است: در مورد خرید کارت گرافیک یه راهنمایی حرفه ای میخواستم.
اولین کارت گرافیکی که داشتم یه nvidia بود که مدلش رو نمیدونم. یک سال نشده بود ازش استفاده کردم که با خط های عجیبی که روی مونیتورم مینداخت خرابی اش رو علام کرد و بعدش هم در جا فوت کرد.
بعدش G210 nvidia گرفتم که بعد از 2 سال کار کردن باهاش اون هم همین مشکل براش پیش اومد و الانم در قید حیات نیست.
دیگه نمیخوام که این اتفاق ها تکرار بشه. نمیدونم که مشکل دقیقه چیه. nvidia مشکل داره؟ ATM باید گرفت؟
حاظرم برای گرافیک خیلی خرج کنم ولی همون جور که میدونید فقط گرافیک کافی نیست. من سیستمم قوی نیست و کمی قدیمی هست و هر گرافیکی روش نصب نمیشه.
برای این که به روزش کنم باید همه ی قطعاتش رو عوض کنم. ولی پولش رو ندارم! فقط میخوام بهترین گرافیکی که  روی سیستمم نصب میشه  روش نصب کنم. برای همین کمک میخواستم ازتون. لطفا کمکم کنید. اینم مشخصات سیستمم:

همونطور که خودت گفتی سیستمت قدیمیه و از اون مهم تر پردازنده هست که نمی تونه کارت های قدرتمند رو پشتیبانی کنه. برای چنین سیستمی کارت گرافیک کم مصرف توصیه می شه چون مطمئنا پاورت رو هم موقع خرید سیستم گرفتی. والا بهترین مدلی که می تونم برا چنین سیستمی پیشنهاد کنم GT 640 هست. البته بنده در این باره کمی تحقیق می کنم و جواب نهایی خودم رو اعلام می کنم.

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - - Arian - - 08-31-2013

(08-31-2013, 11:26 PM)'Expellite' نوشته است:
(08-31-2013, 10:00 PM)'- Arian -' نوشته است: در مورد خرید کارت گرافیک یه راهنمایی حرفه ای میخواستم.

همونطور که خودت گفتی سیستمت قدیمیه و از اون مهم تر پردازنده هست که نمی تونه کارت های قدرتمند رو پشتیبانی کنه. برای چنین سیستمی کارت گرافیک کم مصرف توصیه می شه چون مطمئنا پاورت رو هم موقع خرید سیستم گرفتی. والا بهترین مدلی که می تونم برا چنین سیستمی پیشنهاد کنم GT 640 هست. البته بنده در این باره کمی تحقیق می کنم و جواب نهایی خودم رو اعلام می کنم.

بیشتر ار این میترسم که بازم اون اتفاق بیفته و کارت نابود بشه. من واقعا گیج شدم. نمیتونم بازم یه کارت nvidia بگیرم بدون این که بفهمم اشکالش چی بوده. این اتفاق برام شکه.

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - tesapersi - 09-01-2013

دوستان من لپ تاپی دارم با سن 2 سال
با این مشخصات :
Dell Inspiron N4050
CPU : Intel Core i5-2410M @ 2.30GHz
Ram : 4GB
Vga: ATI AMD Radeon HD 6470M
چند تا سوال دارم این که توی لیست گرافیکم یه گرافیک دیگه هم به اسم Mobile Intel HD Graphics میاد و من هم همیشه موقع نصب ویندوز درایور اینو هم نصب میکنم
این چیه ؟ گرافیک شیر شدس ؟ سیستمم دو تا گرافیک داره ؟؟ چجوریه ؟؟؟

2 اینکه سیستم من یه کنترل پنل داره که میشه بازی ها رو بین power save و high performance تنظیم کرد هر بازی جدا ، بعد من اگه این رو تغییری ندم طوری میشه ؟ گرافیک واسه بازی کمه ؟؟

3 اینکه من با نصب ویندوز 8 و نصب آخرین درایور باز هم مشکل دارم و سیستمم واسه خودش ریستارت میشه و صفحه آبی مرگ میادو به درایور گرافیک گیر میده

4 اینکه من اولین بازی ای که با این سیستمم اجرا کردم AC:Brotherhood بود که وسط بازی cpu داغ میکرد و سیستم خاموش میشد SHUT DOWN بعد بردم گارانتی یکم بهش ور رفت و گفت کول پد بخر من بیخیال شدم و سیستم کنترل خود ویندوز 7 رو گذاشتم رو power saver و به زور بازی کردم تا اینکه چند وقت پیش باز دوباره درگیر shut down شدم تو بازی tomb raider و hitman و یه کول پد خیلی قوی خریدم ولی باز هم سیستمم shut down میشه حتی وسط sleeping dogs الان چیکار کنم ؟؟؟؟

و در نهایت یکی نبودن فیلم و صدای شخصیت های بازی ها ||| یعنی سرعت فیلم کمه طرف سریع حرفشو میزنه و تموم میشه ولی تو فیلم هنوز داره حرف میزنه

ببخشید خیلی نوشتم

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - Expellite - 09-01-2013

(08-31-2013, 11:54 PM)'- Arian -' نوشته است:
(08-31-2013, 11:26 PM)'Expellite' نوشته است:

بیشتر ار این میترسم که بازم اون اتفاق بیفته و کارت نابود بشه. من واقعا گیج شدم. نمیتونم بازم یه کارت nvidia بگیرم بدون این که بفهمم اشکالش چی بوده. این اتفاق برام شکه.

خوب این که کارت قبلی از کار افتاده دلیل نمی شه که انویدیا بد باشه. در ثانی اصلا به انویدیا ربطی نداره اون فقط چیپست رو تولید کرده و بقیه کارت رو یه شرکت دیگه ساخته. من نمی دونم برند کارت گرافیکت چی بوده. من خودمم انویدیا داشتم و اتفاقی براش نیفتاد. الانم انویدیا دارم. البته من مجبورت نمی کنم. اگر بخوای AMD هم بخری مدل HD 7730 و HD 7750 رو پیشنهاد می کنم چون می ترسم پاورت کم بیاره. میتونی بگی مدل پاورت چیه؟

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - - Arian - - 09-01-2013

آخه هر دو تا انویدیا بود. توی نت که یکمی سرچ کردم گفتن که چون انویدیا بیشتر داغ میکنه طول عمرش کمتره. ولی نمیدونم که این حرف واقعا درسته یا نه. در ضمن برندش axle بوده.
مدل پاورم:p4-550W
الان میتونم تا 200 تومن یا شایدم بیشتر خرج کنم ولی همینم میترسم که بعد از مدت کوتاهی قدیمی بشه و خرج الکی باشه. اگه بشه میخوام چیزی بگیرم که بشه بعدا هم ازش استفاده کرد. بعدا با یک mother  board و CPU و RAM جدید.

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - mahdi... - 09-02-2013

سلام سیستم من وقتی روشن می شه و مدتی باهاش کار می کنی هی می پره و می نویسه display driver stopped responding and has vecoverd آخرین مدل کارت گرافیک رو هم نصب کردم و ویندوز رو هم عوض کردم دیگه نمیدونم باید چی کار کنم لطفا کمک کنییییییییید.[img]images/smi/s0 (96).gif[/img][img]/images/smi/new/124.gif[/img][img]/images/smi/new/wall.gif[/img][img]/images/smi/new/neutral.gif[/img]

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - Expellite - 09-02-2013

(09-02-2013, 01:49 AM)'mahdi...' نوشته است: سلام سیستم من وقتی روشن می شه و مدتی باهاش کار می کنی هی می پره و می نویسه display driver stopped responding and has vecoverd آخرین مدل کارت گرافیک رو هم نصب کردم و ویندوز رو هم عوض کردم دیگه نمیدونم باید چی کار کنم لطفا کمک کنییییییییید.[img]images/smi/s0 (96).gif[/img][img]/images/smi/new/124.gif[/img][img]/images/smi/new/wall.gif[/img][img]/images/smi/new/neutral.gif[/img]

GeForce Experience رو حذف کنید.

(09-01-2013, 12:33 AM)'tesapersi' نوشته است: دوستان من لپ تاپی دارم با سن 2 سال
با این مشخصات :
Dell Inspiron N4050
CPU : Intel Core i5-2410M @ 2.30GHz
Ram : 4GB
Vga: ATI AMD Radeon HD 6470M
چند تا سوال دارم این که توی لیست گرافیکم یه گرافیک دیگه هم به اسم Mobile Intel HD Graphics میاد و من هم همیشه موقع نصب ویندوز درایور اینو هم نصب میکنم
این چیه ؟ گرافیک شیر شدس ؟ سیستمم دو تا گرافیک داره ؟؟ چجوریه ؟؟؟

2 اینکه سیستم من یه کنترل پنل داره که میشه بازی ها رو بین power save و high performance تنظیم کرد هر بازی جدا ، بعد من اگه این رو تغییری ندم طوری میشه ؟ گرافیک واسه بازی کمه ؟؟

3 اینکه من با نصب ویندوز 8 و نصب آخرین درایور باز هم مشکل دارم و سیستمم واسه خودش ریستارت میشه و صفحه آبی مرگ میادو به درایور گرافیک گیر میده

4 اینکه من اولین بازی ای که با این سیستمم اجرا کردم AC:Brotherhood بود که وسط بازی cpu داغ میکرد و سیستم خاموش میشد SHUT DOWN بعد بردم گارانتی یکم بهش ور رفت و گفت کول پد بخر من بیخیال شدم و سیستم کنترل خود ویندوز 7 رو گذاشتم رو power saver و به زور بازی کردم تا اینکه چند وقت پیش باز دوباره درگیر shut down شدم تو بازی tomb raider و hitman و یه کول پد خیلی قوی خریدم ولی باز هم سیستمم shut down میشه حتی وسط sleeping dogs الان چیکار کنم ؟؟؟؟

و در نهایت یکی نبودن فیلم و صدای شخصیت های بازی ها ||| یعنی سرعت فیلم کمه طرف سریع حرفشو میزنه و تموم میشه ولی تو فیلم هنوز داره حرف میزنه

ببخشید خیلی نوشتم

1. Intel HD Graphics گرافیک مجتمع پردازنده هست که بهش IGP یا GPU میگن و برای کارهای روزانه در نظر گرفته شده. برای کاهش مصرف لپ تاپ و هم چنین کاهش گرما موقعی که بازی نمی کنین IGP پردازش گرافیک رو به عهده می گیره.
2. من قبلا با چنین سیستمی کار نکردم ولی بهتره رو Auto قرارش بدین. مطمئنا یه همچین گزینه ای و یا گزینه Balanced توی این لیست هست.
3. خطای صفحه مرگ دقیقا چیه؟
4. موقع بازی  گرافیک سوئیچ میشه رو گرافیک مستقل تا کارایی بالایی رو شاهد باشیم. داغ شدن پردازنده می تونه موقعی اتفاق بیفته که این عمل انجام نمیشه و بازی مستقیما روی IGP اجرا میشه. IGP چون ضعیفه بازی رو مثل گرافیک مستقل نمی تونه اجرا کنه و میتونید از افت فریم متوجه این ماجرا بشید. در صورتیکه بازی به روال قبل اجرا میشه احتمال داره فن پردازنده دچار مشکل شده و کار نمی کنه.
5. از چه پلیری استفاده می کنی؟ فیلمایی که میگی HD هستن؟

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - tesapersi - 09-02-2013

(09-02-2013, 01:51 AM)'Expellite' نوشته است:
1. Intel HD Graphics گرافیک مجتمع پردازنده هست که بهش IGP یا GPU میگن و برای کارهای روزانه در نظر گرفته شده. برای کاهش مصرف لپ تاپ و هم چنین کاهش گرما موقعی که بازی نمی کنین IGP پردازش گرافیک رو به عهده می گیره.
2. من قبلا با چنین سیستمی کار نکردم ولی بهتره رو Auto قرارش بدین. مطمئنا یه همچین گزینه ای و یا گزینه Balanced توی این لیست هست.
4. موقع بازی  گرافیک سوئیچ میشه رو گرافیک مستقل تا کارایی بالایی رو شاهد باشیم. داغ شدن پردازنده می تونه موقعی اتفاق بیفته که این عمل انجام نمیشه و بازی مستقیما روی IGP اجرا میشه. IGP چون ضعیفه بازی رو مثل گرافیک مستقل نمی تونه اجرا کنه و میتونید از افت فریم متوجه این ماجرا بشید. در صورتیکه بازی به روال قبل اجرا میشه احتمال داره فن پردازنده دچار مشکل شده و کار نمی کنه.

2- دو حالت فقط داره pwoer saving و high performance
3-unexpected kernel mode trap بعد با یه نرم افزار چک میکردم مشکل از کجاست میگفت از intel vga driver
4-از کجا بفهمم مشکلش کدومه و چجوری حلش کنم ؟؟
5- ببخشید من منظورم فیلم های بازی بود ||| فیلمهای و دیالوگ های وسط بازی ||| [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img] فک کنم دمو بش میگید شما [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

خیلی از شما ممنونم بابت پاسخ هاتون شدیدا نیاز داشتم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]

RE: تاپیک رسمی سوالات و مشکلات شما درباره سخت افزار - Expellite - 09-02-2013

(09-02-2013, 02:42 AM)'tesapersi' نوشته است:
(09-02-2013, 01:51 AM)'Expellite' نوشته است:

2- دو حالت فقط داره pwoer saving و high performance
3-unexpected kernel mode trap بعد با یه نرم افزار چک میکردم مشکل از کجاست میگفت از intel vga driver
4-از کجا بفهمم مشکلش کدومه و چجوری حلش کنم ؟؟
5- ببخشید من منظورم فیلم های بازی بود ||| فیلمهای و دیالوگ های وسط بازی ||| [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img] فک کنم دمو بش میگید شما [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

خیلی از شما ممنونم بابت پاسخ هاتون شدیدا نیاز داشتم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]

ویندوزتون 8 هست؟ این درایور intel VGA که نصب می کنی به روزه یا از رو دیسک خود لپتاپ نصب می کنی؟ آنتی ویروس نصب کردی؟
اگر دمو ها کند هستند به نظر بازی روی IGP اجرا میشه. من سعی می کنم از چن نفر بپرسم.