Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: آژانس خبری (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: نقد و بررسی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C)
+--- موضوع: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. (/Thread-%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%88-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%AF-Black-Ops-II-%DA%A9%D9%87-Call-Of-Duty-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%88%D8%AC-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحه‌ها: 1 2

سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - DEAD_MAN - 08-02-2013

[تصویر:  u5813_url.jpeg]

مقدمه:

اگر میخواهید جنگ را از طریق دنیای مجازی با تمام پوست و گوشت و خون خود لمس کنید کافیست سَری به سِری بازی های Call Of Duty بزنید.این بازی از سال 2003 -به غیر از چند سال ابتدایی-به صورت سالانه منتشر میشود و در هر نسخه اش شما را با بخشی از جنگ آشنا میکند.در چند نسخه اول بازی بخش هایی از جنگ جهانی دوم به تصویر کشیده شده بود اما با ساخته شدن اولین قسمت Modern WarFare به گونه ای به حمله ور شدن آمریکا به عراق و افغانستان اشاره شده بود،وارد جنگ های امروزی شد و در قسمت اول Black Ops نیز ما را با جنگ سرد آشنا کرد.هر چند در این سری گیم پلی بازی ها به گونه ای طراحی شده که میتوان بدون پلک زدن بازی را یکسره تمام کرد ولی در اغلب موارد مخصوصا این چند نسخه آخر به تم داستانی و به روز بودن اسلحه ها بیشتر بها داده شد که میتون متوجه شد که سازندگان بیشتر از آنکه بخواهند جنگ را ترویج دهند یا از آن حمایت کنند،میخواهند از تاثیر آن بر دنیایی که در آن زندگی میکنیم پرده برداری کنند؛اینکه سربازان بیش از در راه اهداف شریفی همانند پاسداری از حقیقت کشته شوند،قربانی دسیسه چند نفر میشوند که از جنگ منفعت زیادی خواهند برد؛منفعت های که پول و قدرت مهمترین آنها هستند.ماجرای فریب ها،خیانت ها و دروغ هایی که گفته میشود تا به اسم حقیقت و آزادی به اهدافی دیگر دست یابند.به همین دلیل است که آمدن هر نسخه از سر بازی های Call Of Duty را میتوان اتفاق مهمی در دنیای بازی ها دانست و بالطبع Black Ops II هم از این ماجرا جدا نخواهد بود.

[تصویر:  u8191_BlackOps2_Harper2102.jpg]

داستان بازی:

در نسخه اول Black Ops با الکس مسیون آشنا شدیم.او قهرمان قسمت اول بازی است،به همراه دیگر دوستانش-که جیسون هادسون و فرانک وود هستند-در زمان جنگ سرد به چند ماموریت نظامی غیر رسمی فرستاده میشوند که در صورت شکست خوردن آنها هیچ نهاد رسمی تبعات آن را قبول نخواهد کرد.کوبا،شوروی سابق،ویتنام،لائوس و چند کشور دیگر مکان هایی هستند که این نیرو های ویژه به آنجا فرستاده میشوند تا خواسته های سازمانشان را برآورده کنند که ترور فیدل کاسترو،رهبر آن زمان کوبا هم یکی از آنها بود.اما انگار از همان اول مشخص بود که این گروه برای به سر انجام رساندن ماموریت های خود دچار مشکلاتی میشود.میسـون در همان عملیـاتی که باید کاسترو را ترور کند دستگیر میشود و هر چند میتواند دوستانش را نجات دهـد اما خود بهای سنگینی میپردازد.با بخشی از این مشکلات که میـسون و تیمش با آن دست به گریبان میشوند در قسمت اول آشنا میشویم و مابقی آن در Black Ops II شرح داده خواهد شد.
در 1986 زمانی که دیگر الکس میسـون به کلی از نیرو های ویژه خداحافظی کرده و به پسرش،دیوید قول داده که به هیچ عنوان به CIA برنگردد،جیسون هادسون به سراغش می آید تا با کمک او بتواند نیرو های از دست رفته اش(به خصوص فرانک وود)را که در عملیاتی در آنگولا ناپدید شده بودند بیابد.با یافتن وود مشخص شد تمام اتفاقات زیر سر دلال اسلحه ای به نام رائول مِـنـِندِز(Raul Menendez) است که با فروش تسلیحات نظامی باعث شعله ور ساختن آتش جنگ در آنگولا شده.(که همین باعث ایجاد گیم پلی زیبا در شروع بازی شد.)درگیری منندز در عملیاتی که برای دستگیری او ترتیب داده شده بود منجر به کشته شدن خواهر او می شود و همین زمینه را مساعد می کند تا او به دشمن شماره یک میسـون،وود و هادسون شود.
اما داستان ها به همین جا ختم نمیشود.ما در این بازی شاهد ماجراهایی هستیم که به صورت موازی در سال 2025 اتفاق می افتـد.در Black Ops II دیویـد میسون بزرگ شده و خود جزء نیرو های ویژه عملیاتی است.او به همراه دوستش مایک هارپر در پی نابود کردن شرکتی هستند به نام Cordis Die که رئیسش کسی نیست جز رائـول مــِنِـندِز...

[تصویر:  s4313_920x515_los_angeles.jpg]

گیم پلی:

بازی تغییرات خوبی داشته و امکانات جالبی به بازیکن می دهد.داشتن گره هایی که شاید تعدادش به انگشتان یک دست هم نرسد اما همین تعداد کم می تواند شما را بیش از پیش درگیر داستان کند و آن را از حالت خطی بودن-چیزی که سری Call Of Duty بسیار دچارش شده بود-برهاند و رنگ و بوی تازه ای به آن دهد.باید در بازی تصمیماتی بگیریم که سرنوشت بازی را تحت تاثیر خود قرار می دهد.به همین دلیل باید بازی را 2 بار تمام کرد تا با تمام جنبه های بازی آشنا شد.ظاهر شدن دو راهی های غیر منتظره در بازی که ما را مجبور به تصمیم گیری سریع می کند و چند ماموریت جانبی که به ما کمک می کند پازل های داستان را بهتر و کامل تر کنار هم بچینیم زیبایی گیم پلی و هیجان بازی را چند برابر کرد.بخش های دیگری که به کنار ماموریـت اصلی بازی اضافه شدند از جمله ماموریت های نجات،حمله و دفاع چالش های جدیدی را به بازی می افزایند.زیرا که ما حق انتخاب داریم و باید با در دست گرفتن رهبری تیم ماموریت را به پایان برسانیم. چیزی که در این بازی حرف اول و آخر را میزند داستان و گیم پلی آن است و بعد گرافیک و صدا گذاری بازی است که به آن اعتبار و ارزش خاصی بخشیده است.

[تصویر:  d1412_920x515_yemen.jpg]

گرافیک بازی خوب است و همه چیز درست و در جای خود به خوبی طراحی شده است.ایده های نو و تکنولوژی هایی که در این بازی استفاده شده اند از بخش های بسیار لذت بازی اند.منظور از تکنولوژی همان اسلحه ها و ابزار های فوق پیشرفته ای است که در سال 2025 به خود میبالند.استفاده از این سلاح ها با امکانات آینده حسی دیگر را در بازی ایجاد کرد.اسلحه ها شاید تکراری اما ضمیمه هایی دارند یک اکشن شوتر حرفه ای را به مخاطب معرفی خواهد کرد که بازیکن واقعا نمیتواند تصمیم بگیرد در میـدان جنگ کدام اسلحه را انتخاب کند که در آن لحظه واقعا کار آمد باشد.

[تصویر:  4r3dzn31gpkv3yaw9iy5.jpg]

برگ برنده دیگر این بازی چیز های دیگر هم است.سازندگان برای آن قسمت از بازی که در سال 2025 میگذرد فقط به تکنولوژی سلاح ها و جـنگ افزار ها را به روز نکرده اند.بلکه حتی جنگ را آینده نگرانه تر در بازی به تصویر کشیده اند و تاکنیک جنگی را به جای حمله ور شدن در دستور کار قرار دادند.مثلا در 2025 حمله ور شدن تکاوری جایش را به جنگ های تکنیکی داده و اگر بازی را روی سخت ترین حالت خود قرار دهید می فهمید که بدون کار تیمی به جایی نمی رسید.و این بر خلاف مراحلی هست که در دهه 80 میلادی می گذرد و ما شاهد هستیم که می شود مانند گذشته یک تنه به قلب دشمن زد و بدون کمترین کار تیمی و زحمتی آنها را به پایان رساند.

[تصویر:  4un6azg8kouh9t0p8nnx.jpg]

به نظر می آید سازندگان سری بازی های Call Of Duty بالاخره راه برون رفت از تکرار مکررات را پیدا کرده اند و آن چیزی نیست جز خرج خلاقیت بیشتر که بخشی از آن متوجه داستان بازی و بخشی دیگر متـوجه گیم پلی آن شده است و آن را متفاوت تر از قبل ساخت.با این همه دو بخش اصلی دیگر به غیر از کمپین(بخش داستانی)در بازی وجود دارد که مانند قبل شما میتوانید به آن مراجعه کنید.بخش چند نفره و زامبی هر چند داستان خاصی ندارند اما وقتی با دوستان به سراغشان بروید از آنها هم لذت میبرید.

و این هم نمرات بازی از نظر من:(از 10)

داستان:10
گیم پلی:10
جذابیت:10
گرافیک:9
صدا گذاری:8
کـــــل:9/4

خب دوستان این اولین نقد بنده بود.[img]images/smi/s0 (37).gif[/img]
خیلی دوس دارم نظراتتون رو دربارش بدونم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
منتظر نقد های بعدی مـــــن باشــــید.[img]images/smi/s0 (30).gif[/img]

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - AMIR-GAMER - 08-02-2013

اصلا جالب نیبود بازی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]رفته رفته بد تر میشه.مولتیش که کلا بد بود.راحت می تونم بگم آشغال بود.باز سینگلش یکم خوب بود[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

در ضمن معلومه که طرفدارCODهستی اینجوری نقد بنویسی و نمره بدی اصلا منتقد خوبی نمیشی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]قبول کن[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]می گم قبول کن[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

تو نقد ننوشتن همه چی باید یادت بره مخصوصا خاطره ی خوب گذشته از بازی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - Amir Fenix - 08-02-2013

(08-02-2013, 02:12 AM)'AMIR-GAMER' نوشته است: اصلا جالب نیبود بازی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]رفته رفته بد تر میشه.مولتیش که کلا بد بود.راحت می تونم بگم آشغال بود.باز سینگلش یکم خوب بود[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

در ضمن معلومه که طرفدارCODهستی اینجوری نقد بنویسی و نمره بدی اصلا منتقد خوبی نمیشی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]قبول کن[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]می گم قبول کن[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

چی میگی تو امیر؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] درسته مولتیش خوب نبود ولی سینگل خیلی قشنگی داشت [img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
------------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن نقدت خیلی خوب بود فقط نمره کل رو یه کم زیاد دادی!

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - DEAD_MAN - 08-02-2013

(08-02-2013, 02:15 AM)Amir Fenix نوشته است:
(08-02-2013, 02:12 AM)'AMIR-GAMER' نوشته است: اصلا جالب نیبود بازی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]رفته رفته بد تر میشه.مولتیش که کلا بد بود.راحت می تونم بگم آشغال بود.باز سینگلش یکم خوب بود[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

چی میگی تو امیر؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] درسته مولتیش خوب نبود ولی سینگل خیلی قشنگی داشت [img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
------------------------------------------------------------------------------------------------

به هر حال نظر من بود.
اما نظر شما هم محترمه...
تازه امیر جون طرفدار پرو پا قرص COD نیستم...
به عنوان کسی که 4 بار در 2 سطح مختلف و با پایان های مختلف این بازی رو تموم کرده وظیفمو دیدم که 1 نگاه کلی و نقدی ازش بنویسم.
بــــــــــــــــــــــــــــــــعــــــــــــــــــــــــــــــــــــــله!!

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - mamad36 - 08-02-2013

(08-02-2013, 02:15 AM)'Amir Fenix' نوشته است:

داداش ایول تو هم طرفدار زد بازی من کل اهنگ هاشونو حفظم

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - Amir Knight - 08-02-2013

از سری بازی های Call of Duty حالم به هم میخوره و اصلا جالب نیستن.[img]images/smi/s0 (86).gif[/img] فقط بتلفید و مدال افتخار.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

در ضمن نقد خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - Farid1376 - 08-02-2013

مرسی و ممنون بخاطر نقد زیبا. بازی محشری بود.

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - snake - 08-02-2013

داداش مطمئن black Ops 2 کالاف رو به اوج رسوند ؟ از هر کی بپرسی میگن این نسخه بدترین کالاف تاریخ بوده
در ضمن در کمال احترام دارم میگم نمره دهیت به هیچ وجه عقلانی نیست داستان بازی حقش حدود 10 هست چون عالی بود حالا از نمره ی داستان می گذریم گیم پلی به شدت تکراری و خسته کننده ی این بازی لایق 10 هست؟ پس این طوری این بازی از لحاظ نمره ی گیم پلی با the last of us که یه شاهکار هست برابری میکنه و جالب ترین بخش نمرات نمره ی گرافیک بازی هست که یک گرافیک تاریخ مصذف گذشته هست دیگه اینو آدم می ده 9 ؟ والا من نمی دونم دیگه چی بگم از هر کی بپرسی میگه گرافیک بلک آپس 2 حداکثر باید 7 بگیره

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - DEAD_MAN - 08-02-2013

(08-02-2013, 12:04 PM)'snake' نوشته است: داداش مطمئن black Ops 2 کالاف رو به اوج رسوند ؟ از هر کی بپرسی میگن این نسخه بدترین کالاف تاریخ بوده
در ضمن در کمال احترام دارم میگم نمره دهیت به هیچ وجه عقلانی نیست داستان بازی حقش حدود 10 هست چون عالی بود حالا از نمره ی داستان می گذریم گیم پلی به شدت تکراری و خسته کننده ی این بازی لایق 10 هست؟ پس این طوری این بازی از لحاظ نمره ی گیم پلی با the last of us که یه شاهکار هست برابری میکنه و جالب ترین بخش نمرات نمره ی گرافیک بازی هست که یک گرافیک تاریخ مصذف گذشته هست دیگه اینو آدم می ده 9 ؟ والا من نمی دونم دیگه چی بگم از هر کی بپرسی میگه گرافیک بلک آپس 2 حداکثر باید 7 بگیره

داداش من این اولین نقدم بود خـــــــــــــــب!!!!
تو نقد های بعدی نمرات بهتری میدم!!!
شما به بزرگیت ببخش...
(08-02-2013, 10:34 AM)'Amir Knight' نوشته است: از سری بازی های Call of Duty حالم به هم میخوره و اصلا جالب نیستن.[img]images/smi/s0 (86).gif[/img] فقط بتلفید و مدال افتخار.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

در ضمن نقد خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

مرسی دوست من!!!!!!![img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
(08-02-2013, 12:36 PM)'arvin2013' نوشته است: سلام دوست من معلومه که تو هم مثله من عاشق پر و پا قرصه کالاف هستی ولی به نظرم یه کم زیاد نمره دادی[img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
با اینکه عاشق بازی کالاف دیوتی هستم ولی خیلی خیلی نمره دادی[img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
یه سری به نقد های من بزن من بیشترین نمره رو{ارزش} دادم6 بعد تو دادی 9 و نیم[img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]

ایشالا نقد بعدی نمره دهیم رو بهتر میکنم...[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

RE: سرنوشتی میان گذشته و آینده|نقد Black Ops II که Call Of Duty را به اوج برگرداند. - mahmoud_nzo - 08-02-2013

ممنون بابت نقد...
ولی دوست عزیز فکر نمیکنی به این بازی زیادی نمره دادی (9.4 یعنی چی ؟)، به این بازی 7.5 هم نمیشه داد، تنها سری COD که اصلا نتونستم بیشتر از 30 دقیقه بازیش کنم (بعد از 30 دقیقه Uninstall کردم) همین سری بود...!