امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین بازی‌هایی که در عمرتان بازی کردید؟ (تا سال 2016)
سلام. به عنوان اولین پستم که اولین تاپیکم هم هست! ازتون میخوام بهترین بازی‌های عمرتون رو معرفی کنید و چه خوبه که هر ساله مخصوصأ در تابستان یک تاپیک به این موضوع اختصاص داده بشه چون هر سال بهترین بازی‌های عمرتون ممکن هست آپدیت بشه! 
توجه کنید که باید بهترین بازی هایی که خودتون در عمرتون بازی کردید رو معرفی کنید نه بازی‌هایی که فقط فکر میکنید بهترین هستند! 

و اما خودم [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اولین نفری هستم که در این تاپیک شرکت میکنم! سبک های مختلف رو جداسازی میکنم و در هر کدوم از این سبک ها بهترین بازی هایی که بازی کردم رو مشخص میکنم و در انتها هم به طور کلی 10 تای اول لیستم رو مشخص میکنم و سعی میکنم توضیح کوتاهی هم در مورد هر کدومشون بگم و خاطراتم رو با شما در میان بگذارم:[/font]
(بعضی از بازی ها که چندگانه بودن اگه از کل سری اون بازی خوشم میومد نوشتم "سری ..." و اگه فقط از یک قسمت از اون سری بازی خوشم اومده بوده یا فقط یک قسمت ازش رو بازی کردم دیگه نمینویسم "سری ..." و فقط اسم همون قسمت رو مینویسم)

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](Real-time tactics (RTT :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- سری Commandos[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](مخصوصأ Commandos 2: Men of Courage)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- Desperados: Wanted Dead or Alive[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](Real-time strategy (RTS :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- سری Age of Empires[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](مخصوصأ Age of Empires II: The Age of Kings)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- Warcraft III: Reign of Chaos[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]3- Stronghold[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]من از Stronghold قسمتای 1 و 2 رو بازی کردم ولی 1 برام خیلی خاطره انگیزتره ، هر دوتاشون رو هم نسخه ی دوبله فارسی خریده بودم (یادش به خیر چقدر سر این دوبله اش میخندیدم ولی بعضی جاها خیلی رو اعصاب بود ، یادم دقیق نیست ولی سر این آذوقه خیلی زر میزد!)
تا اونجایی که یادمه خلیفه و صلاح الدین قوی تر از بقیه بودن ، البته پیگ و ولف هم بد نبودن ولی تقریبأ همه ی اینا رو میشد با یه استراتژی مناسب! خیلی راحت دور زد و وارد قلعه شون شد و پادشاهشون رو ابتدا با ارتش و سپس اگه لازم میشد! با پادشاه خودمون از پای در میاوریدیم و پیروزی! موقع پیروزی هم هر کدوم از پادشاها که شکست میخوردن غزل خداحافظی شون فرق میکرد! (دوبله)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]4- Rise of Nations[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]5- Command & Conquer: Generals[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]6- StarCraft II: Wings of Liberty[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](Role-Playing Games (RPG :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](تاکید میکنم که اینا بهترین بازی هایی بودن که من بازی کردم وگرنه خیلی از بازی ها مثل بازی The Witcher 3 و Diablo III رو هنوز بازی نکردم)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- The Elder Scrolls V: Skyrim[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]گیم پلی بازی اسکایریم به دلیل مراحل جانبی فراوانش تقریبأ نامحدوده ، اصلأ جهانی هست واسه خودش و به درد بازی های آنلاین میخوره، شروع بازی افسانه ایه...اینجا با اسپویل مواجه میشید!...اونجایی که آماده میشیم گردنمون رو با تبر بزنن و یک اژدها نجاتمون میده، گرافیک بازیش هم عالیه و روی فضاسازی محیط ها خیلی خوب کار شده، ولی اسکایریم هم در بعضی از موارد (به خصوص در مراحل جانبی) در انجام بعضی از کارها مثل باز کردن صندوق تکراری و خسته کننده میشد که البته در بازی های RPG این طبیعیه. [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]بازی اسکایریم از هر لحاظ به این بازی دارک سولز برتری داره بجز یک مورد اونم غول های بازی دارک سولز هستن که بسیار بزرگترن! [/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- Dark Souls[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دارک سولز 2 شروع بدی داشت (گرافیک ابتدای بازی اصلأ به دلم ننشست اونجایی که توی فاضلاب بودیم) و بعضی از جاهای بازی خیلی عجیب بود! مثلأ بجای کشتن یک غول خیلی بزرگ (که هرگز نمیشد بکشیمش!) فقط باید از اتاق خارج میشدیم! سه ساعت از وقتم رو صرف کشتن این غول کردم![/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]3- سری Dragon Age[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نسخه Origins و Dragon Age 2 رو بازی کردم ، بعضی‌ها از این سبک متنفر میشن بعضی چنان عاشق این سبکن که تمام وقت و زندگیشون رو با این بازی ها میگذرونن (خیلی از دوستای من اینجورین! مخصوصأ World of Warcraft بازها!) اگه بخوام حقیقت رو بگم منم بازی های "اول شخص" همچون کال آف دیوتی رو بیشتر میپسندم (خیلی بیشتر!) و از بازی های نقش آفرینی هم بدم نمیاد ولی برخلاف بسیاری از گیمرها پس از مدت زمان نامشخصی از بعضی از این بازی ها زده میشم چون اکثر این بازی ها معمولا پس از مدتی همش حول یکسری کارهای تکراری میچرخن! مثلأ تا زمانی که بازی اسکایریم ریتم داستانی خودش رو حفظ کرده بود مجذوب بازی بودم (همین الآن شروع فوق العاده بازی و لحظه ای که آماده ی این بودم که گردنم رو با تبر قطع کنن برام تداعی شد ، چه استرسی به آدم منتقل میکرد!) ولی مراحل جانبی فقط تا مدتی برام جالب بودن پس از مدتی برام خیلی خسته کننده و تکراری به نظر میومد (حقیقت اینه ، حالا شاید برای شما اینطوری نبوده باشه) ، Skyrim چنان جهان بزرگی داره (و مراحل جانبی فراوانی داره) که میتونم بگم تقریبأ گیم پلی بازیش نامحدوده! ولی اون چیزی که باعث میشه بازی های نقش آفرینی کلاسیکی مثل Dragon Age تا آخر منو درگیر بازیش کنن اینه که داستان منسجمی نسبت به بقیه ی بازی های نقش آفرینی دارن. چیزی که شنیدم نسخه Inquisition از خیلی از ویژگی های بازی قبلی استودیو بایوور الگو برداری کرده و میتونم بگم که بازی Skyrim تحول بزرگی در بازی های نقش آفرینی به وجود آورد. حالا اگه بخوام مقایسه ای بین دو نسخه اول و دوم بازی Dragon Age داشته باشم باید بگم که این درسته که نسخه دوم نسبت به Origin بسیار ضعیف تر ظاهر شد و دلیل عمده ی اون هم بخاطر داستانش بود که نتونست داستان شاهکار نسخه اول رو به خوبی ادامه بده و ریتم روایت داستان نسخه ی دوم ضعف شدیدی داشت ولی حقیقتأ نسخه ی دوم دو تا ویژگی بهتر نسبت به Origin داشت که البته این هم طبیعی هست و توقع به جایی هست که نسخه های جدیدتر حداقل از لحاظ گرافیک بالاتر باشن! ، نسخه دوم از لحاظ گرافیک کمی بهتر بود ولی تغییر آنچنانی هم نکرده بود فقط یکم رنگارنگ تر شده بود که خیلی هم دلچسب بود ، یادم نیست شروع بازی Origin بود یا نسخه دوم که هاج و واج مونده بودم که چرا اینقد گرافیکش پایینه! ابتدای بازی یک زمین وسیع بود که دور تا دورش کوه بود و از همه طرف دشمنان (غولهایی که همه شون یک شکل بودن!) حمله میکردن و بسیار این شروع بازیش روی مخ بود ، ولی ادامه ی بازی اصلأ اینطور نبود و گرافیک بهتر میشد) ، از لحاظ موسیقی هم نسخه ی دوم پیشرفت قابل ملاحظه ای داشت و صداگذاری نسخه دوم میتونم بگم خیلی عالی بود ، اما در مورد شخصیت پردازی کاراکترها به نظرم نسخه ی اول بهتر عمل کرده بود.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]4- World of Warcraft[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]5- سری Final Fantasy[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](مخصوصأ Final Fantasy VII)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]racing games :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](Forza رو هنوز بازی نکردم)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- سری Need for Speed[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](مخصوصأ Need for Speed: Most Wanted)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- Driver: San Francisco[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Sports Games :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- Pro Evolution Soccer[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- FIFA[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Action Adventure Game :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](توی این بخش نفس گیر خیلی از بازی های مهم رو هنوز بازی نکردم از جمله Batman و Metal Gear Solid و The Witcher و Grand Theft Auto V و ...)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- سری (Grand Theft Auto (GTA[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](Grand Theft Auto V رو هنوز بازی نکردم پس میگم مخصوصأ Grand Theft Auto IV)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- سری Uncharted[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]3- The Last of Us[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]4- سری Assassin's Creed[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](مخصوصأ Assassin's Creed II)[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]من نسخه های 1 و 2 و 3 و Brotherhood رو بازی کردم و هر چهار تای اینا رو کامل تموم کردم و خیلی خیلی باهاشون خاطره دارم.
[/font]
[/font]

در مورد نسخه 1 (2007) فقط اینو میگم که آغازی خیلی خوب برای اساسین کرید بود! یه جورایی برای من اساسین کرید از این نسخه شروع میشه و نسخه های قدیمی قبل از این رو اصلأ بازی نکردم و حسی در موردشون نمیتونم داشته باشم 

نسخه ی 2 یک شروع طوفانی و بینهایت عالی داشت که هر گیمری رو درگیر خودش میکرد ، این شروع با یک موسیقی حماسیبی نظیری هم همراه بود ، با صداقت تمام میگم توی هیچ نسخه ای از این بازی به این اندازه از ابتدای بازی لذت نبرده بودم ، از نظر من بی شک این نسخه از بازی بهترین نسخه بود.

اما در مورد بازی Brotherhood اولین چیزی که به ذهن هر گیمری که این بازی رو انجام داده خطور میکنه اینه : کاراکتر پردازی بسیار خوب ، شخصیت هایی که در این نسخه اضافه شدن خیلی خوب طراحی شده بودن ضمن اینکه فضای بازی و اون رنگ قرمز لباس ها از ذهنم نمیره ، بی انصافی است اگه منکر این بشیم که این نسخه هم خیلی خوب بوده.
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نسخه ی 3 اولین چیزی که در ذهن من تداعی میکنه : مدت زمان گیم پلی بازی هست ، چقدر این بازی خوب بود و عجیب اینکه امتیازاتی درخور لیاقتش کسب نکرد! وای الآن که به این بازی فکر میکنم و لحظه هایی که در تئاتر نشسته ام و آرام بلند می شوم و از کنار تماشاچیان تئاتر رد میشوم یا بخش هایی که در کشتی هستیم در ذهنم تداعی می شود دوست دارم منتقدین این بازی رو خفه کنم! این بازی بی ایراد نبود شاید خیلی باگ هم داشت ولی نمیتونم لذتی که از این بازی بردم رو توصیف کنم.[/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]5- Half-Life 2[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]6- The Elder Scrolls V: Skyrim[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]7- Dark Souls[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]8- سری Tomb Raider[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](هیچ کدوم از قسمت هاش شاید اونقدرها خفن نباشن ولی خیلی خاطره انگیزن)[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چقدر [font=Tahoma, Helvetica, sans-serif]Tomb Raider 2013 عالی و دوست داشتنی بود ، [/font]فیلمبرداری این بازی محشر بود! به همراه گیم پلی خوب ، گرافیکش بالا نبود ولی رنگ آمیزی و طراحی تصاویرش بی شک بسیار خوب و موفق بود ، ولی یه فرق عمده ای با قسمت های قدیمی این بازی میکرد! شاید صدها ویژگی بهتر نسبت به قسمت های قدیمی خاطره انگیز این بازی داشته باشه که داره ولی با وجودی که مراحل جانبی هم داشت اما اون حالت اپن وولد بودن سابق! کمرنگ تر شده (با صرفه نظر از اینکه میتونستی بگردی چند تا آهو رو بکشی و ...) هرچند همین باعث شده بود روند داستانی و ماجراییش منسجمتر بشه.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]first-person video game :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- سری Call of Duty[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](مخصوصأ Call of Duty: Modern Warfare 2)[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]به جرأت میگم COD: [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]MW2 بهترین بازی شوتری بود که تا به حال بازی کردم ، من مرحله ی Scuba Diving (بعضی جاها اسمشو Scuba Time نوشتن) رو از همه بیشتر دوس داشتم! غواصی! واقعأ این مرحله اش عالی بود ، یعنی گرافیکشو باور نمیکردم!! چه هیجان انگیز بود خفه کردن از پشت! البته من منظورم بیشتر شروع بسیار عالی این مرحله بود وگرنه ادامه ی همین مرحله چنان برتری خاصی شاید به دیگر مراحلش نداشته باشه.[/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]در مورد سری COD Black Ops هم باید بگم که داستانش جزو بهترین هاست. این قسمت حاوی اسپویل هست!...در بازی MW3 هم اون اعدا.م خفن با طناب داری که از سقف شیشه ای آویزون میشه هیچ وقت از ذهنم نمیره! سری [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Black Ops هم گیم پلی خوبی داشتن ولی به نظرم گرافیکشون کمتر از سری Modern Warfare بود.[/font][/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- Counter-Strike[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]3-  Battlefield 2,3[/font]
بتلفیلد بد کمپانی 2 رو بیشتر بخاطر نسخه آنلاینش دوست دارم. یک بازی اپن وولد سرعتی! بتلفید 3 رو هم دوست داشتم چون[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] بعضی جاهاش جدأ قیامت به پا شده بود! انفجار! نورپردازی عالی...واقعأ بعضی از جاهاش حس میکردم زلزله شده! یادمه یک کامپیوتر جیبی هم داشتیم که فرمان بمباران کردن محل مورد نظر رو میدادیم ، اونجایی هم که سوار موشک یا جت میشدیم ... دقیق یادم نیست، بازیش ابتکار جالبی زده بود و از روی نقشه باید فرمان بمباران محل های خاصی رو میدادیم ، اما این بازی پر از باگ بود، نشانه گیری ضعیف = بزرگترین عیب بازی، ولی گرافیک بسیار بالا بود که مهمترین حسن بازی محسوب میشه.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]4- Far Cry 3[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]فار کرای 3 به دلیل گرافیک خیره کننده اش بخاطر روایت خوب داستانش بخاطر گیم پلی تکاملی اش که گیمر احساس محدودیت نمیکرد قابل تحسینه، اینکه از یک قسمتی به بعد با یک جنگل اپن وولد مواجه میشیم هم یکی از مهمترین و بهترین ویژگی های این بازی بود.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]6- سری Medal of Honor[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]در یک جمله توصیفش میکنم: پریدن از هواپیما و باز کردن چتر نجات[/font]

7- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری IGI[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هر دو قسمتش رو بازی کردم ولی نمیدونم چرا IGI 1 برام خیلی نوستالژیک تره، چاقو، دوربین، آر پی جی! و منفجر کردن تانک ها و ... بعضی از جاهای بازیش خیلی گیر کردم، یادمه نتونستم تا مرحله ی آخرش برم! یادم نیست بخاطر باگ بود یا سختی مرحله اش![/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]8- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Alone In The Dark 2008[/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هم یک بازی اول شخص محسوب میشه هم سوم شخص. [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یادمه وقتی با دو شاخه سیم ماشین رو روشن میکردم و همینطور خوشحال تو تاریکی شب رانندگی میکردم یه سری زامبی میپریدن روی ماشینم و هرگز یارای مقابله با اون ها رو نداشتم! یعنی دخلمو سه سوته میاوردن! یا یه جای دیگه اش خیلی جالب بود ... یه موجود وحشتناکی از یه ساختمونی مثل مار بالا و پایین میرفت و یهو میومد سراغمون یعنی اینجاش انتهای دلهره بود! چقدر نمره ای که IGN به این بازی داده عجیبه! اونم به بازی با این گرافیک بالا![/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]9- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Homefront 2011[/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]همفرونت بازی خوبی بود، یاد اون سکانس‌هایی افتادم که توی اتوبوس بودیم و وقایع بیرون اتوبوس رو نظاره میکردیم یا یکی از سکانس هایی که یادم نمیره این بود که یه ماشین چندین دور غلت میخوره و همینطور دوربین هم دنبالش میره ... اینجاش منو یاد کال آو دیوتی انداخت، یا یکی از سکانس های دیگه اش اینطور بود که میرفتیم بالای یه دیده بان که از زمین خیلی ارتفاع داشت و دشمن این دیده بان رو هدف میگیره و سقوط دیده بان رو از بالا نظاره میکنیم! ، اینجاش هم میشد یاد غرق شدن کشتی تایتانیک افتاد! یا یکی از سکانس های جالب بازی در حدود اواخر بازی بود که دنبال یه ماشین همینطور میدویم و میدویم و یه نفر عقب ماشین بود تا دستمون رو بگیره تا بتونیم سوار بشیم ... تا اونجایی که یادمه وقتی هم که سوار شدیم چندین تانک و ... تعقیبمون میکردن ، خلاصه خاطرات خوبی داشتم از این بازی.[/font][/font][/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]third-person video game :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](فقط این بخش رو بدون ترتیب مینویسم)[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری Uncharted[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری GTA[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Resident Evil 4[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری Mafia [/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مافیا 1 خاطره انگیز و ماندگار هست، اینو هم باید قبول کرد که فضاسازی بازی (تقریبأ به سبک سری فیلم پدرخوانده) کاملأ جا افتاده و مناسب بود، اون چماقی که تو دستمون میگرفتیم یه نوستالژی خاصی داشت، ولی یادمه وقتی بچه بودم و مافیا 1 رو بازی رو میکردم توقع داشتم مثل جی تی ای باشه و توی هر ماشینی که دلمون خواست سوار بشیم! برای همین انتظاراتم رو توی بچگیم برآورده نکرد! ولی جدای از شوخی فضای خیابان ها حال و هوای فیلم پدرخوانده رو برام زنده کرد[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مافیا 2 رو هم چون نصف و نیمه رهاش کردم بهتره چیزی در موردش نگم ولی کاملأ بازی از جنبه ها و جزئیات مختلف پیشرفت کرده بود و مطمئنأ موفق‌تر از مافیا 1 بود.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری Max Payne[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مکس پین 2 عالی بود، بازی‌ای که خیلی دوستش داشتم، گرافیک مکس پین 2 تقریبأ ده برابر بهتر از مکس پین 1 بود که البته طبیعیه! ولی مکس پین 1 هم خیلی خاطره انگیز بود هم سبکی مانند سری بازی های سایلنت هیل داشت (البته فرق هم زیاد دارن! سایلنت هیل بیشتر مرموز و معمایی هست) گرافیکش برای زمان خودش خوب بود، یکی از مهمترین ویژگی هایی که بیشتر در مکس پین 2 به چشم میخورد فیلمبرداری و گیم پلی به سبک فیلم ماتریکس هست. مکس پین 3 رو هم خیلی وقت پیش خریدم ولی توی لودینگش گیر میکرد و هیچ وقت هم درست نشد.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری God of War[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دیگه کمتر گیمری هست که حداقل یک نسخه از این سری بازی رو تجربه نکرده باشه، بازی خدای جنگ 2 نسخه ی سان.سور شده داره! من موندم ایرانیا چطوری تونستن بازی رو به صورت بسیار حرفه ای سان.سور کنن! مناسب برای همه سنین و خانواده های ایرانی! (شوخی کردم خیلی از جاهاش رو نتونستن حذف یا سان.سور کنن)، نسخه ی زیرنویس فارسی هم داره که شدیدأ پیشنهاد میشه چون بازی "خدای جنگ 2" داستان حماسی فوق العاده ای هم داره ، کلأ فیلمبرداری و طراحی خدایان (حالا سنگی یا هرچی ...) ، حس خشونت و انتقام و گیم پلی و گرافیک و هر چیزی که از این بازی به ذهنم خطور میکنه عالیه ، حتی این بازی که پر از صحنه های اکشن و خشونت بار هست گاهی اوقات پیچیده و معمایی میشد و باید فکرت رو بکار میانداختی[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری Hitman[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یکی از ویژگی هایی که اولین بار در هیتمن تجربه کردم (یادم نیست کدوم نسخه اش رو بازی کردم ولی خیلی قدیمی بود ، احتمالأ Contracts) این بود که وقتی یک نفر رو میکشتی و میافتاد زمین اگه باز هم به جنازه اش شلیک میکردی اثرش رو میدیدی، مثل بازی های دیگه نبود که وقتی تیر خورد بیفته و دیگه مثل بت تکون نخوره.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]و ...[/font]

Sega Games :

1- Turma da Monica na Terra Dos Monstros 
واقعأ مونیکا از هر لحاظ بهترین بازی سگا بود! به چند دلیل ، یکی به دلیل داستانش و دوم به دلیل اضافه شدن تجهیزات در سیر بازی ، مثلأ اینکه کفشی میخریدی که سرعتت بیشتر میشد یا شمشیر یا سپر یا میزان بالا پریدن! و ... در سیر بازی تغییر میکرد 

2- World of Illusion Starring Mickey Mouse and Donald Duck

3- Sonic the Hedgehog 1،2،3 (نه فقط این سه تا ، بلکه کل بازی های Sonic)

4- Animaniacs

5- Castle of Illusion Mickey Mouse

6- Earthworm Jim

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Independent Games[/font][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] :[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ژانر مورد علاقه ی من! تو این سبک بازی ها خیلی اطلاعاتم بالاست! ولی فقط 5 تای اول لیستمو مینویسم[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]1- Braid[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یک بازی سبک arcade بسیار معمایی! از جمله بازی های پازل! اما اشتباه نکنید! این بازی از لحاظ گیم پلی و گرافیک فوق العاده ست و از تکنولوژی گیم پلی هوشمند برخوردار است! در این بازی زمان در دست شماست و این بزرگترین ویژگی این بازی هست![/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- Limbo[/font]
این جزو 10 بازی برتر عمرمه. 

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]3- Cave Story[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]جا داره اینجا از یک داستان حرف بزنم ، از میان تمام بازی هایی که در عمرم کردم بدون ذره ای شک این بازی بهترین داستان رو داشته ، داستانی که محاله از خاطرم بره (بازی هایی مثل سایلنت هیل 2 ، آخرین ما ، سری افسانه زلدا ، سری متال گیر سولید ، نورهود و سری فاینال فانتزی هم داستان های خیلی خوبی داشتن ... اوه اوه اوه بازی Grim Fandango رو داشت یادم میرفت! جالبه هیچ کس به اندازه ی من نورهود رو دوس نداره! شدیدأ دیوونشم ، چه شاهکاری بود لامصب ولی کیست که قدر بداند؟! حرفای این مرجع رو هرچند خیلی احساسی نوشته (حتمأ بغض هم کرده!) با تمام وجودم قبول دارم : ورود ، همینه دیگه از بس عادت کردن بازی های جنگی بسازن یادشون رفته خلاقیت یعنی چی ، یادشون رفته نوآوری یعنی چی ، آخه چی میشد اگه اول ایده پیدا میکردین بعد بازی میساختین!)[/font] 
در یک غار تاریک از خواب بیدار میشی، نمیدونی چرا اینجایی و هیچی رو به یاد نمیاری، حتی اسمت رو یادت نیست، دهکده ی "میمیگا" ها رو پیدا میکنی (Mimiga ها موجوداتی کمیاب از نژاد خرگوش هستند) ، در بین موجودات این دهکده خرگوشی رو پیدا میکنی که با بقیه ی خرگوش ها فرق داره! که بعدأ معلوم میشه یک دختر (انسان) بوده و طلسم شده و به شکل خرگوش ها در اومده (اسم دختره "سو ساکاموتو" هست)
این دهکده توسط یک دکتر بی رحم و دیوانه! کنترل میشه و به میمیگاها اذیت و آزار میرسونه ، او به دنبال دختری به نام "سو ساکاموتو" هست (همون دختری که تبدیل به یک خرگوش شده بود) ولی اشتباهأ خرگوش دیگری به نام Toroko رو به جای اون دستگیر میکنن
جزیره ی میمیگاها شناوره! و در حال سقوط هست! و دنیای میمیگاها داره نابود میشه و به این امید باید زنده باشن که وقتی جزیره سقوط میکنه و منفجر میشه راه نجاتی برای فرار داشته باشن! آری یک اژدهای پرنده! که چند تا از تخم هاش رو هم در سرتاسر بازی میتونی مشاهده کنی
و اما دکتر به دنبال چیست؟ داستان از این قراره که اگه میمیگاها گل های قرمز رو میخوردن ، تبدیل به میمیگاهای غول پیکر و خطرناکی میشدن ، حالا دکتر داستان ما به دنبال ایجاد یک ارتش بزرگ در سرتاسر جهان هست! و ..... داستانش خیلی طولانیه و منم خیلی وقت پیش بازیش کرده بودم، از این به بعدش رو دیگه خودتون بازی کنید و در مورد داستانش قضاوت کنین ، در مورد گیم پلی هم باید بگم خیلی هوشمنده! تعداد کاراکترهای بازی بسیار زیاد و هر کدوم از این کاراکترها به بهترین شکل ممکن پرداخته شدن. و اما چه چیزی این بازی رو از اکثر بازی های ایندی مجزا میکنه؟ انتخاب پایان بازی ، این بازی میتونه با انتخاب نادرست شما جوری تموم بشه که فرار را بر قرار ترجیح داده و با اژدها پرواز کرده و از جزیره ی میمیگاها دور شده و نابود شدن تمام آنها را شاهد بوده!! جالب اینجاست که اگه اشتباه انتخاب کنی بخش عمده ای از بازی رو از دست میدی! این بازی برخلاف حجم کمش خیلی طولانیه! بازی های خیلی کمی هستن که قابلیت انتخاب در پایان بازی رو به گیمر واگذار میکنن ، بازی هایی مثل هوی رین ، نورهود و Cave Story ، بازی که اولین بار برای PC ساخته شد و سپس برای نینتندو دی اس و ... بیخود نیست که 5 سال طول کشیده تا کمپانی Pixel این بازی رو ساخته! کلأ بازی هایی که ایده های جدیدی دارن مدت ساختشون به یکی دو سال محدود نبوده، این بازی نشون میده که ژاپنی ها هم دستی دارند در بازی سازی!!

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]4- Super meat boy[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]بهترین بازی عکس العملی و سرعتی که بازی کردم، مراحل بسیار زیادی داره و به شدت اعتیادآوره! این بازی هوشمنده.[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]5- Machinarium[/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]این بازی هم داستان قشنگی داره هم ایده های جالبی در نحوه ی ساختش بکار رفته، مثلا این بازی با فلش ساخته شده! فکری هست و از جمله بازی های کلیکی هست. [/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Best Games of My Life :[/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]10- [/font][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Portal 2[/font][/font][/font][/font]
Portal 2 یک بازی نوآور بود، از پایان بازی بسیار خوشم اومد، بقیه ی بازی هم بیشتر روند معماگونه داشت، هرچند که معماها متفاوت بودند ولی ساختار یکسانی داشتن و یه جورایی شاید خسته کننده میشد ، ولی حدود سه قسمت از بازی، داستان هیجان انگیز میشه و به نظرم بازی پایان شاهکاری رو رقم زد. صدا گذاری این بازی بینهایت عالی بود (به جرأت میگم معنی صدای سه بعدی رو با این بازی درک کردم!!)
گیم پلی محدودی داشت (منظورم اینه که فقط 3-4 تا کار میتونستی انجام بدی) و شاید همین محدودیت به جذابیت بازی کمک کرده بود! به نظرم خیلی جالب بود.

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]9- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Limbo[/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نکته ی قابل توجه بازی استفاده از قانون جاذبه و از طرف دیگه داستان زیبای این بازی هست ، این بازی هوشمنده![/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]8- [/font][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Silent Hill 2[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
داستان و فضاسازی‌های بازی رو خیلی دوست داشتم. کلأ از بازی‌های معمایی و مهیج خوشم میاد.

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]7- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Crysis 2[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]داستان قسمت دوم واقعأ عالی بود که در قسمت 3 میتونست بهتر ادامه پیدا کنه هرچند که پایان هر دو نسخه فوق العاده بود (شروع کرایسیس 2 بهتر بود)، گرافیک این بازی شاهکاااار بود!! موسیقی این بازی هم که مدیون نسخه ی 2 باید باشه، یکی از بهترین موسیقی های بازی ها توسط چند نفر که یکی شون هانس زیمر بزرگ هست! بهترین آهنگ آلبوم بازی کرایسیس 2 به نظرم آهنگ Crynet Systems و بعد از این آهنگ های آغاز و پایان بازی یعنی Insertion و Epilogue هستن ، و اگه بخوام دو تا از بازی هایی که گرافیکشون جهان بازی ها رو متحول کردن نام ببرم قطعأ یکی شون همین کرایسیس 2 و دیگری بازی آنچارتد هست ، در مورد گیم پلی بازی باید بگم که واقعأ بازی سختی ست! یعنی دشمنان به راحتی نمیمیرن! من زیاد نامرئی نمیشم! یادش بخیر یک زمانی یادم میاد وقتی کرایسیس 2 بازی میکردم یه جاییش یه تانک بود که به سمتمون شلیک میکرد ، آقا یعنی من 10 بار اینجا مردم تا فهمیدم کجا باید برم.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]6- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]The Last of Us[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یک شاهکار ماندگار. این بازی بخاطر داستان و کاراکترهای دوست داشتنیش هیچوقت فراموش نمیشه. موسیقیشم که بهتره هیچی از گیتارزنی‌های منحصر به فرد [font=arial, sans-serif]Gustavo Santaolalla نگم...یک تکنوازی ویران‌کننده هم داشت که اگر اشتباه نکنم اسم موسیقیش All Gone بود. تم اصلی بازی هم عالیه.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

ادامه‌اش مثل اینکه جا نمیشه!! در پست بعدیم 5 بازی برتر عمرم رو مینویسم.
پاسخ
the witcher 3 
assassins creed black flag
batman arkham knight
just cause 3
توضیح خاصی هم نمیدم چون این بازیارو همه میشناسن و باهاشون اشنائن
پاسخ
gran turismo

پاسخ
Mafia 2
پاسخ
این هم ادامه‌ی لیستم:

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]5- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سری GTA [/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هر آنچه بخواهید این سری بازی داره. لذت محض از دنیایی بزرگ...فکر نمیکنم اصلأ نیازی به توضیح باشه. [/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]4- [/font][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Shadow of the Colossus[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]خیلی این بازی رو دوس دارم! یکی از بهترین بازی های اپن وولدی هست که بازی کردم، البته یکم در بازی سر در گم بودم که کجا باید برم! اصلأ داستان منسجمی نداشت و همین من رو خیلی آزار میداد، ولی چی باعث میشه اینقدر این بازی رو دوس داشته باشم؟ اینکه این بازی توی اکشن غول کشی! فوق العاده عمل کرده بود، هرچند فقط یه شمشیر و یه تیر کمون و یه اسب بیشتر نداشتی ولی گیم پلی بازی محشر بود، غول های غول پیکر بسیار عالی طراحی شده بودن، چقدر حال میداد بالا رفتن از این غولا (و چقدر سخت بود!) شبیه فیل های غول پیکر توی فیلم ارباب حلقه ها بودن![/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]3- [/font][/font][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Heavy Rain[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]کاراکتر های عجیب و غریب و [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یک داستان رئال و تلخ شاهکار...گیم‌پلی بازی هم عالی بود. یک بازی منحصر به فرد و متفاوت و بسیار تأثیرگذار.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]2- [/font][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]The Neverhood[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]شاید جالب باشه بدونید که این بازی رو کمپانی انیمیشن سازی DreamWorks منتشر کرده بوده (ساخته ی شخصی به نام Doug TenNapel که خودش یک انیماتور مشهوره) و بازیش زیر نظر استیون اسپیلبرگ ساخته شده[/font][/font][/font][/font][/font][/font]
استیون اسپیلبرگ در مورد این بازی گفته بوده:
The Neverhood is a wonderful adventure game but also was a need ventured, it's filled with humor and sight gags, this is just great
بازی که بی شک یکی از بهترین Soundtrack های تاریخ رو داشت (ساخته ی Terry S. Taylor)
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نسخه پلی استیشن 1 آشغالی بیش نبود که دلیل عمده اش هم اینه که سازنده های اصلیش اونایی نبودن که نسخه PC رو ساخته بودن! و اصلأ ماجراجویی محسوب نمیشد. به نظر من آرمیکروگ هم بازی ضعیفی بود، حتی سوندترک هاش هم چندان تعریفی نداشتن بجز تم اصلیش یعنی موسیقی ER..Uh..Ummm که عالی بود[/font]
اما نورهود بی شک یکی از بهترین بازی های ماجرایی تاریخ به شمار میره و خود من به تنهایی بیش از ده ها بازی تقلیدی از این بازی سراغ دارم از جمله همین machinarium و ... که از خیلی از معماهای این بازی تقلید کرده بودن
[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][font=Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]خلاقیت بازی این بود که با خمیر ساخته شده بود و تمام دنیای نورهود با دست ساخته شده و بعد فیلمبرداری شده ، فقط حرکات فیک هستند. داستان بازی نورهود رو هم در نوشته های روی دیوار یکی از خانه های بازی میتونید بخونید ولی هرگز وقت نمیکنید از بس طولانیه![/font][/font][/font][/font][/font][/font]

1- [font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]The Legend of Zelda: Ocarina of Time[/font]
گیم پلی بازی رو در نظر بگیرید: شمشیر ، زره ، فلوت ، انواع بمب ها ، تیر و کمان ، دو شاخه! ، ماهی گیری ، اسب سواری ، شنا ، پرواز با مرغ!! و ........... جی تی ای بود واسه خودش!!
از نظر گرافیک هم سری زلدا بهترین گرافیک رو در کنسول نینتندو داشت! (کافیه یه سری اینجا بزنید و نظرات منتقدا رو هم بخونید :ورود همانطور که مشاهده میکنید در سایت metacritic این بازی رتبه 1 در تاریخ رو کسب کرده، و از نظر گرافیک هم حتمأ 10/10 باید بگیره، با اون تصاویر فوق العاده دوس داشتنی و رنگارنگش
ولی یکی از اصلی ترین دلایلی که این بازی رو باید تحسین کرد موسیقی ابر شاهکار این بازیه! منو بدجوری شیفته ی این بازی کرد
و دلیل دیگر داستانی که در تمام قسمت های زلدا نظیر نداشت ... محشر بود
اینقدر این داستان شاهکاره که منو مجبور کرد یه بار دیگه همین امسال این بازی رو اینبار روی تبلتم هم بازی کنم و تمام خاطراتم از این بازی زنده شد (با شبیه ساز نینتندو روی اندروید)
اما بزرگترین ویژگی این بازی تحول در مراحل بازی هست، بازی هرچی جلوتر میره شاهکارتر میشه! یه قسمتیش مثلأ باید به صورت مخفیانه وارد قصر میشدید و نگهبان های قصر نباید میدیدنت ... یعنی خلاقیت بازی تو این قسمتش منو نابود کرد! یا اون بخش ماهیگیری بی نظیره ... یا اون قسمتی که مرغا رو میگرفتی و از ارتفاع خیلی زیاد میپریدی مثل این بود که از یه هلی کوپتر بپری و چترت رو باز کنی!
"افسانه زلدا - اوکارینای زمان" واقعأ بازی ارزشمندی بود که البته بعدها قدرش رو هم دونستن (بعضی از بازیا باید چندین سال از مدت رلیزشون بگذره تا قدرشون رو بدونن)

===============================================
این بازی ها هم میتونست در لیستم باشه ولی هنوز توفیق پیدا نکردم بازیشون کنم:
Uncharted 4
Red Dead Redemption
Batman: Arkham City 2011
Metal Gear Solid V Phantom Pain

این بازی ها رو بازی کردم و جزو بازی های مورد علاقه ام هستن ولی نتونستم توی 10 بازی برترم قرارشون بدم (چیزی از ارزش‌هاشون کم نمیشه!):
سری اساسینز کرید، سری گاد آو وار، سری مکس پین، اسکایریم، سری کال آو دیوتی، ICO، بتلفید بد کمپانی 2 و ...
پاسخ
1.gta v
2. cod 8-cod11-ارتشهای فرازمینی
3.god of war2
[تصویر:  97vq_photo_2016-09-06_10-39-01.jpg]

هیچوقت فصل اول بازیهای ایرانی رو با فصل 13 ام کالاف دیوتی مقایسه نکنیم
پاسخ
فقط GTA: SA  S0 (2) S0 (29)
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
GTA V
GTA SA
Resident Evil series
Fifa
GOW
Dying Light
Just Cause 3
ROTTR
زدم تو خیابونایی که اصل نمیدونستم تش کجا بود
منم مثل تو خاطره هام تنها میگذشت تو برف و بارون...
پاسخ
only Grand Theft Auto V
[تصویر:  0ig7e02rj0pa9yhbyyjp.jpg]
پاسخ
fifa , hitman , gta series
;)  BIOSHOCK INFINITE

[تصویر:  bioshock1.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بحث و تبادل نظر در مورد بازی Mortal Kombat 11 White Beard 1 2,012 04-24-2021, 12:49 PM
آخرین ارسال: Windtalker
  دیداری با ناگفته‌ها | تحلیلی بر ویدئوی جدید گیم‌پلی بازی Death Stranding White Beard 0 1,422 09-19-2019, 01:43 PM
آخرین ارسال: White Beard
  [مقاله] نقطه‌ی کور | نکاتی که هنوز از بازی Death Stranding نمی‌دانیم White Beard 1 1,460 08-05-2019, 08:58 PM
آخرین ارسال: alisalar11
  تبادل نظر در رابطه با بازی Resident Evil 2 Remake White Beard 1 1,713 02-09-2019, 10:37 AM
آخرین ارسال: Marcus Holloway
  تبادل نظر در رابطه با بازی Devil May Cry 5 White Beard 0 1,429 02-08-2019, 01:22 AM
آخرین ارسال: White Beard

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان