امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای انجام بازی های آنلاین چه سرویس ADSL لازم داریم؟
Exclamation 
سلام خدمت کاربران سایت و فروم خوب گیمفا

این تاپیک صرفا برای این ایجاد شده که شما ببینبد آیا با سرویس ADSL که الان دارید میتونید بازی های آنلاین رو 
به راحتی و بدون لگ بازی کنید یا خیر

(البته ممکنه به دلیل صلاح دید مدیران و سروران عزیز فروم این تاپیک بسته بشه)

با این حال اگر شک دارید که با سرویس اینترنت فعلی خودتون میتونید بازی آنلاین راحتی داشته باشید
با دادن مشخصات اینترنت خودتون در این تاپیک از این موضوع اطمینان پیدا کنید  S0 (24)

اولین سوال هم خودم از دوستان میپرسم که من با این مشخصات اینترنتم میتونم بازی هایی نظیر OVERWATCH و... رو بدون مشکل
آنلاین بازی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

[تصویر:  150860557.png]

این پینگم توی سرور اروپا هستش

[تصویر:  5579052888.png]

اینم سرعت دانلود و آپلود و پینگ داخلی من هستش

سرویسم هم 512 نامحدود مخابرات هستش

حالا با این اوصاف بدون درد سر میتونم بازی آنلاین مخصوصا بازی که بالا گفتم خدمتتون داشته باشم؟؟ S0 (29)
[تصویر:  yrnMB.jpg]
پاسخ
برای آنلاین بازی کردن بدون مشکل دوتا نکته مهمه:
  • پینگ پایین به صورت ثابت و بدون تغییر.
  • نداشتن Packet loss
این دوتا رو باید باهم داشت که تابع خیلی چیزها مثل نویز، نوع اتصال به مودم، نوع اتصال به پست مخابراتی، پورت استفاده شده در واحد MDF مخابرات و ... هست.
برای اطمینان از این موضوع باید با پشتیانی تماس بگیری و نویز خط و میزان کشش خط رو چک کنی. ممکنه خطت بیشتر از یه حدی کشش نداشته باشه. شاید لازم باشه پورتت رو عوض کنن. معمولا شرکتهای خصوصی اینکارو میکنن. برای کاهش نویز بهتره که از مودم تا پست سر کوچه کابل مستقیم داشته باشی. این خیلی تو کیفیت سرویست تاثیر داره. ترجیحا مودمو با کابل وصل کن به سیستمی که داری. اگر کافوی منطقه شما نوری باشه ، تقریبا میتونم بگم گاوت زاییده چون سرویس نوری همیشه اختلال داره و پر دردسره برعکس مسی که راحتتره و بی دردسر.
یه موضوع دیگه اینه که هر سرویس دهنده‌ی نت تو کشور، همیشه همه جا خوب نیست . باید ببینی تو منطقه شما چه شرکتی بهترین سرویس رو برای اون استفادهای که تو میخوای میدن.
و در رابطه با سوالی که بابت سرویس خودت کردی. برای عالی بازی کردن، باید حداقل پینگت رو 100 ثابت باشه، 120 خوبه. 150-170 قابل تحمله و بالای اون دیگه کاملا حس میکنی تاخیر رو. این تا حد زیادی به نوع بازی هم داره که چقدر به واکنش سریع وابسته باشه.
امیدوارم کمکت کرده باشم :)
پاسخ
(08-25-2016, 05:52 PM)Clegane نوشته است:
برای آنلاین بازی کردن بدون مشکل دوتا نکته مهمه:
  • پینگ پایین به صورت ثابت و بدون تغییر.
  • نداشتن Packet loss
این دوتا رو باید باهم داشت که تابع خیلی چیزها مثل نویز، نوع اتصال به مودم، نوع اتصال به پست مخابراتی، پورت استفاده شده در واحد MDF مخابرات و ... هست.
برای اطمینان از این موضوع باید با پشتیانی تماس بگیری و نویز خط و میزان کشش خط رو چک کنی. ممکنه خطت بیشتر از یه حدی کشش نداشته باشه. شاید لازم باشه پورتت رو عوض کنن. معمولا شرکتهای خصوصی اینکارو میکنن. برای کاهش نویز بهتره که از مودم تا پست سر کوچه کابل مستقیم داشته باشی. این خیلی تو کیفیت سرویست تاثیر داره. ترجیحا مودمو با کابل وصل کن به سیستمی که داری. اگر کافوی منطقه شما نوری باشه ، تقریبا میتونم بگم گاوت زاییده چون سرویس نوری همیشه اختلال داره و پر دردسره برعکس مسی که راحتتره و بی دردسر.
یه موضوع دیگه اینه که هر سرویس دهنده‌ی نت تو کشور، همیشه همه جا خوب نیست . باید ببینی تو منطقه شما چه شرکتی بهترین سرویس رو برای اون استفادهای که تو میخوای میدن.
و در رابطه با سوالی که بابت سرویس خودت کردی. برای عالی بازی کردن، باید حداقل پینگت رو 100 ثابت باشه، 120 خوبه. 150-170 قابل تحمله و بالای اون دیگه کاملا حس میکنی تاخیر رو. این تا حد زیادی به نوع بازی هم داره که چقدر به واکنش سریع وابسته باشه.
امیدوارم کمکت کرده باشم :)
ممنون از شما دوست عزیز متن کاملی بود فقط راجع به packet loss ،این مورد رو از کجا باید متوجه بشم در چه وضعیتی هستش؟ ممنون میشم دوستان دیگه ای که میدونن پاسخ بدند S0 (29)
پاسخ
packet loss به زبون ساده یعنی چقدر از پکت‌های دیتایی که بین منبع و مقصد در حال تردد هستن، از بین میرن و به مقصد نمی‌رسن حالا به هر دلیلی. پکت لاس باعث پرش تو تصویر میشه، به زبون ساده‌تر یکی از رایج‌ترین عوامل لگ شدن بازیه. یکی از ساده ترین روشها برای چک کردن پکت لاس اینه که تو CMD ویندوزی که داری، دستور پینگ یک سرور مثل 4.2.2.4 یا ترجیحا آدرس سرور بازی که میخوای انجام بدی رو بگیر آخرش هم یک -t اضافه کن، مثلا این طوری:
Ping 4.2.2.4 -t
این دستور به صورت ممتد داره پینگ آدرس رو میگیره، حالا اون وسط نگاه ببین چندتا Timeout داری. اگه تعدادش زیاد باشه یعنی اوضاع خرابه و باید به فکر چاره بود. اگر کم باشه مشکل خاصی نداری. (اینو داخل پرانتز بگم بعضی بازی ها با یکی دوتا پکت لاس دچار مشکل میشن مثل دوتا2 که باید خیلی نت با کیفیتی داشته باشی تو بتونی بی دردسر بازی کنی، پس بعضا به نوع بازی هم برمی‌گرده)
برای اینکه گیج نشی به نظرم بهتره با پشتیبانی تماس بگیری و ازشون بخوای بیشتر رهنماییت کنن. برای چک کردن نویز، پکت لاس به صورت دقیق تر و کیفیت خط، فقط خود اپراتور هست که بهتر جواب میده.
برای بالا بردن کیفیت از نظر سخت افزاری هم بهت گفتم چیکار کنی، مهم‌ترینش کشیدن کابل مستقیم از پست سر کوچه تا مودم هست.
پاسخ
(08-25-2016, 08:06 PM)Clegane نوشته است:
packet loss به زبون ساده یعنی چقدر از پکت‌های دیتایی که بین منبع و مقصد در حال تردد هستن، از بین میرن و به مقصد نمی‌رسن حالا به هر دلیلی. پکت لاس باعث پرش تو تصویر میشه، به زبون ساده‌تر یکی از رایج‌ترین عوامل لگ شدن بازیه. یکی از ساده ترین روشها برای چک کردن پکت لاس اینه که تو CMD ویندوزی که داری، دستور پینگ یک سرور مثل 4.2.2.4 یا ترجیحا آدرس سرور بازی که میخوای انجام بدی رو بگیر آخرش هم یک -t اضافه کن، مثلا این طوری:
Ping 4.2.2.4 -t
این دستور به صورت ممتد داره پینگ آدرس رو میگیره، حالا اون وسط نگاه ببین چندتا Timeout داری. اگه تعدادش زیاد باشه یعنی اوضاع خرابه و باید به فکر چاره بود. اگر کم باشه مشکل خاصی نداری. (اینو داخل پرانتز بگم بعضی بازی ها با یکی دوتا پکت لاس دچار مشکل میشن مثل دوتا2 که باید خیلی نت با کیفیتی داشته باشی تو بتونی بی دردسر بازی کنی، پس بعضا به نوع بازی هم برمی‌گرده)
برای اینکه گیج نشی به نظرم بهتره با پشتیبانی تماس بگیری و ازشون بخوای بیشتر رهنماییت کنن. برای چک کردن نویز، پکت لاس به صورت دقیق تر و کیفیت خط، فقط خود اپراتور هست که بهتر جواب میده.
برای بالا بردن کیفیت از نظر سخت افزاری هم بهت گفتم چیکار کنی، مهم‌ترینش کشیدن کابل مستقیم از پست سر کوچه تا مودم هست.
بازم ممنون از بابت توضیح کامل این روش رو به این شکلی که گفتید انجام دادم و حدودا توی 200 تایی که گداشتم بگیره پینگ از 195 تا 199 متغییر بود و بیشتر روی 197 و 198 بود همچنین تقریبا هر 20 تا 25 بار ، یک بار پینگ از 200 تا 208 متغییر بود و یک بار هم 216 داشتم و توی این 200 تا هیچ تایم اوتی نداشتم با 2020 که پشتیبانی مخابرات هست تماس گرفتم و پرسیدم در مورد نویز و... گفتن که نویز نداره و سیم مسی هست و در کل کشش تا 20 مگ رو داره ولی خب من 512 هست سرویسم به نظر برای بازی overwatch مناسب هست؟ S0 (29) S0 (2)
پاسخ
من overwatch بازی نکردم، بنابراین بهتره که حتما از کسایی که بازی میکنن یه سوالی بکنی. خیلی هم سخت نیست، تو شبکه‌های اجتماعی معمولا خوره این بازی زیاده.
ولی پینگ 200 یکم زیاده فکر کنم. ببین همون پشتیبانی مخابرات میتونه با تغییرات پارامتری، پهنای باند بیشتر بهت بده؟
512 مخابرات خیلی کمه، 1 یا 2 بگیر اگه واقعا خطت کشش داره.
پاسخ
(08-25-2016, 08:38 PM)Clegane نوشته است:
من overwatch بازی نکردم، بنابراین بهتره که حتما از کسایی که بازی میکنن یه سوالی بکنی. خیلی هم سخت نیست، تو شبکه‌های اجتماعی معمولا خوره این بازی زیاده.
ولی پینگ 200 یکم زیاده فکر کنم. ببین همون پشتیبانی مخابرات میتونه با تغییرات پارامتری، پهنای باند بیشتر بهت بده؟
512 مخابرات خیلی کمه، 1 یا 2 بگیر اگه واقعا خطت کشش داره.
ممنون ولی نمیدونم اطلاع دارد یا نه ولی مخابرات یه مدت تا 2 مگ هم نامحدود میداد ولی بعد یک مدت کردش تا 512 نامحدود و حالا هم کلا سرویس نامحدود نمیده فقط حجمی و متاسفانه من رابطه خوبی با حجمی ندارم چون همش باید حواست به حجم باشه و منم در ماه بالای 100 گیگ استفاده دارم که باعث میشه خرجم بره بالا .... به هر حال زنگ زدم برای پایین اوردن پینگ گفتن که باید برم مخابرات درخواست سرویس های بر ارزش افزوده بدم تا پینگم کمتر بشه البته من یه مدت زیادی بازی free to play (لود اوت ) رو بازی میکردم و پینگی که به من نشون میداد تو بازی از 140 تا 160 متغیر بود گه گداری بالا میرفت اما خیلی کوتاه و اوقاتی هم تا 120 130 میرفت ببخشید زیاد تایپ میکنم  S0 (45) ولی من دی ان اس 8.8.8.8 رو امتحان کردم پینگم 147 ثابت بود و تا 150 هم میرفت S0 (2)

با این اوصاف وضعیتم چطوزه؟ S0 (29)
پاسخ
منم وضع شما رو دارم.
پینگ من که بالای 200 هست.
با سرورهای اروپا بشدت پینگ میره بالا و سرعت آپلود مییاد پایین
منم سرویس 512KB مخابرات رو دارم فکر کنم آخرین باری که بود 23 تومان بود. الان کسایی که یک مگ نامحدود مخابرات رو دارن دارن سود میکنن. چون تنها اپراتوری که واقعا نامحدوده میده مخابراته کارشونو تحسین میکنم ولی بنظرمن باید سرویس های حجمی رو تغییر بدن به حجم بیشتر
الان یک بسته دارن که خیلی اوضاعش بده
2 مگ
256ک سرعت دانلود
25 گیگ حجم 
40 تومان!!!!
بعدش هم هر ترافیک اضافه 1.500!!!!!
اینجوری باشه من هیچ وقت و هیچ وقت نمیام روی محدود
چون به ضرر مصرف کننده هستش.
الان جی تی ای وی آنلاین رو واقعا سخت برام باز میشه. همش منو پرت میکنه تو بخش آفلاین
الان حاضرم جی تی ای وی رو با بدبختی بازی کنم ولی محدود نگیرم!
چون باید حواست باشه بیشتر از 25 گیگ دانلود نکنی. اگر هم دانلود کنی میبینی روی قبض هرچی که دلشون بخواد آورده و هیچ کاری هم نمی تونی بکنی.
الان جی تی ای وی ساعتی 200 مگ حجم میخواد!!!!!!!!!!
حالا شما حساب کن.
5 ساعت بازی کنی یک گیگت میره!
حالا 25 گیگی که بعید میدونم از اول همین باشه 
25x5=125 ساعت میتونم بازی کنم! 
125 ساعت بازی کردن جی تی ای وی در بهترین حالت 40 تومان!
حالا بماند . ترافیک دیگه رو حساب نکنی و به جز بازی کردن کاری دیگه‌ایی نکنی
[تصویر:  The_Last_of_Us_Concept_Art_Crows_JS-01.jpg]
...Come Back To Your Destiny
...You're On The Right Patch Because You Are Special

پاسخ
دوست عزیز، با این پینگ و سرعتی که گفتی احتمالا میتونی بازی کنی ولی تاخیر‌های ریز و درشت تو بازی برات مشکل ساز میشه.
طبق چیزی که من از دوست خودم پرسیدم، پینگ 150 و به پایین برای این بازی مناسب‌تره. علت تاخیر در جوابم هم همین بود.
موفق باشی :)
پاسخ
سلام برای رینبو انلاین 128 نامحدود پارس انلاین خوبه؟
الان حجمی دارم پدرمو در اورده انقد حجم خریدم. Wall
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Tongue آموزش کامل آنلاین بازی کردن بازی زیبای Grid 2 MohsenPunisher 52 24,173 09-12-2021, 04:42 PM
آخرین ارسال: eidur100
Photo آموزش آنلاین بازی کردن Call of Duty Modern Warfare 2 ( کرک آلتر قدیمی ) GodofWar2153 65 43,650 07-24-2020, 02:26 PM
آخرین ارسال: amir5612
  روش آنلاین بازی کردن DayZ arshya 73 39,859 04-06-2020, 11:27 PM
آخرین ارسال: Michael7930
  آموزش آنلاین بازی کردن Rainbow Six:Siege (بدون کرک آنلاین) PG.AMiRHoSsEiN 85 61,718 02-08-2020, 03:45 PM
آخرین ارسال: m.s.r.z.y
  آنلاین بازی کردن Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 Maximum-Dev 7 10,083 08-15-2019, 04:26 AM
آخرین ارسال: White Beard

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان