امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط با اعضای تحریریه
(07-23-2016, 02:44 PM)You Never Win نوشته است:
(07-23-2016, 02:19 PM)ABYSS نوشته است:
(07-23-2016, 01:52 PM)Tyrion نوشته است:
(07-23-2016, 11:16 AM)ABYSS نوشته است: درمورد بخش دوم چیزی که فرمودید را قبول دارم.(خودم هم از اول میدونستم ایراد گرفتن از این موضوع چندان درست نیست.البته بازم میگم از ندیدن icewind dale یا یه crpg دیگه تو متن تعجب کردم.)
بگذریم S0 (2)

درمورد مقاله ها هم مسلما انتظار نمیره که نویسنده ها از خودشون مطلبی دربیارن و خواهی نخواهی باید از اطلاعات موجود استفاده کنند اما نویسنده میتونه با نثر خوب،دادن اطلاعات از نسخه های قبلی سری،trivia های جالب و... کیفیت متن را ببره بالا.چیزی که تو مقالات اکثر نویسنده هایسایت دیده نمیشه.انتظار میره کسی که مقاله مینویسه،حتی اگه خودش نمیدونه،یه سرچی هم درباره نسخه های قبلی بزنه برای پیدا کردن اطلاعات جالب که از قضا کم هم نیست و برای مثال تو ویکی هر بازی اطلاعات کاملی هست.برای مثال کسی که پیش نمایش ff7 remake را مینویسه،میتونه به مسائل جالبی مثل رکورد هزینه ساخت نسخه قبلی تو زمان خودش اشاره کنه.

علی ای حال ممنون که پاسخگو بودید.سایت داره روز های خوبی را تجربه می کنه و امیدوارم بهتر هم بشه.

اگه ممکنه یه بخش هم بگذارید برای بازی های رترو یا سبک ها و بازی ها و سبک هایی که زمانی شاهکار بودند اما الان فراموش شدند.

بازم ممنون.

سلام.

این تیکه که بولد کردم یه بیس و پایه کلی برای نوشتن مقالات به حساب نمیاد. یعنی یه چیز اختیاریه که نوشتنش چندان فرقی نمی‌کنه و برای بالا بردن کیفیت مقاله کمک حال نیست. به نظر من این مرور نسخه‌های قبلی هرچند که کار خنثی و بدون ثمری هست ولی بازم اضافه گویی به حساب میاد. خواننده انتظار اطلاعات داره نه تاریخچه و حاشیه‌های سری.

با این حال من به شخصه خوشحالم که مقاله‌های سایت رو می‌خونید و انتقاد به‌جا می‌کنید.  S0 (74)
علیک سلام.اون فی المثل بود.مقاله باید چیزی فراتر از اطلاعاتی که خواننده داره بهش بده.برای مثال:
توی پیش نمایشی که یونس از بازی دووم برای بازینما نوشت،اطلاعات خوبی از بیلد اولیه و روند ساخت بازی داد.من خودم میدونستم که بیلد اولیه اون بازی خوب نبوده و... ولی چیزی که یونس نوشته بود به اطلاعات من اضافه کرد.و واقعا پچرا که نه؟اطلاعاتی که تو یه مقاله داده میشه را میشه تو بحث ها ازش استفتده کرد و در کل دایره اطلاعاتی افراد را میبره بالا.الزامی نیست اما تفاوت یه نقد متوسط که صرفا کلاسه بندی اطلاعات موجوده را با یه نقد خوب که چیزی به اطلاعات افراد اضافه می کنه ،مشخص می کنه.

راستی.خواهشا اگه jrpg باز ندارید برای فاینال فانتزی 15 پیش نمایش ننویسید.به شخصه حاضرم بنویسم.ویرایشش را هم میدم یکی از اعضای تحریریه که میدونم قبول می کنه.مقدمه را هم که دادم جناب اقا بابایی.فقط هنوز جواب نگرفتم S0 (23)

سلام.
پیش از هر چیز تشکر می کنم بابت انتقاد خوبتون دوست عزیز.
ببینید در یه مقاله دادن اطلاعات اضافی دادن درست نیست. منتقد چیزی رو که در بازی تجربه کرده و دیده به تحریر در میاره. شاید شما هم همونو دیده باشین شاید ندیده باشین. ممکنه بعضی از عناوین در بعضی جاها مثل نوشته‌ها و غیره اطلاعاتی داده باشن که بازم در صورتی که نویسنده بخواد میتونه اونا رو برسونه اونم به شرطی که ربطی به مقاله داشته باشه و به اون کمک کنه. بیان یه چیز جانبی، نیاز نیست و درست هم نیست. در پیش نمایش هم نویسنده چیزی رو که در تریلرها، عکس ها، اطلاعات، اخبار و آرت ورک ها دیده بیان میکنه و به رشته تحریر درمیاره. حالا خوندن اون و اضافه شدن به اطلاعات مخاطب، در چند حالت رخ میده؛ یکی این که مخاطب اون اطلاعات رو نداشته باشه و بررسی شون نکرده باشه یکی این که توجه نکرده باشه و یکی این که کلاً بازی رو دنبال نکرده باشه. اگر غیر از این شرایط باشه و خواننده با دقت تمام کل مسائل بازی رو بررسی کرده باشه خوندن یه پیش نمایش به اطلاعاتش اضافه نمی کنه. خوندن یه پیش نمایش توصیف بازی، اطلاعات و ... در قالب نظرات و قلم نویسنده هست و بیشتر از این لازم نیست. اولین نگاه هم به همین صورته.
JRPG باز هم بنده هستم و پیش نمایش عنوان فاینال فانتزی رو هم در برنامه هام دارم. گرچه امیدوارم انتظارتون از پیدا کردن اطلاعات جدید در مقالات رو یه خورده پایین بیارید. البته قابل ذکره در بعضی مقالات اطلاعات جدید در حالی به دست میاد که فرضاً در پیش نمایش یه بازی نویسنده یه نسخه بازی دمو باشه یا نسخه وِیژه و ... رو بازی کرده باشه و اطلاعات اون رو به اشتراک بزاره.
بازم ممنون از انتقاد خوبتون.
سلام.
نتیجه ای که من از چیزی که گفتید گرفتم، اینه که اگه من بازی را بازی کرده باشم یا اخبارش را دنبال کرده باشم،خوندن پیش نمایش یا نقدش فقط وقت تلف کردن وقتمه.حرف شما در باب اینکه تو نقد با پیش نمایش از از اطلاعات موجود استفاده میشه و یه سری هم اونا را میدونند درسته ام در این مورد که میگید اطلاعات اضافی دادن کار درستی نیست،کاملا غلطه.من اسم بهزاد میرمظفری و یاشار ذوالفقاریان را بعد از این همه سال که از نعطیلی بازی رایانه گذشته به خاطر این یادم نمونده که چیزهایی که میدونستم را تو نوشته هاشون گفتن.بلکه به خاطر نثر شیواشون و ذکز کزدن مطالب تازه در خلال متن هاشون بوده.
اگه بخواهیم بر اساس گفته شما عمل کنیم،90% مقاله های سایت بی ارزش میشه.چون بخش خبر در حد سایت های خارجیه و اخبار را به طور بسیار مناسبی پوشش میده.
در نهایت اینکه اینکه میگید دادن مطالب اضافی(که خواننده را از موضوع پرت نکنه) کار اشتباهی هست یا لازم نیست،کاملا غلطه.شاید شما تمایلی به این امر نداشته باشید که اون یه مسئله دیگست.و الا این چیزی هسن که نویسنده خوب و موفق انجامش میده و نویسنده معمولی نه. 
خلاصه اینکه:
من انچه شرط بلاغ بود با تو بگفتم
تو خواه پند گیر و خواه ملال

موفق باشید.

(07-23-2016, 03:04 PM)علیرضا! نوشته است: امیدوارم در اینده بیشتر شاهد مقاله هایی باشیم که دنیای گیم رو زیرذره بین ببرن چند وقت بیش هم مقاله ای مرتبط با داستان MGSV منتشر شد که جز از این دسته مقالات بود ولی متاسفانه مقاله به اون حجم که کلا میشد در 5یا 6 بند توضیح اینقدر حجیم بود و بر از موارد اضافی درون مقاله تنها کسی که کمی بنظرم نزدیک به این دسته مقالات اقابابایی هستند که اونم کلا در حیطهTOP10.TOP50....هستند که جز کوچکی از این دسته هست بطور مثال مقالات با مرتبط با فلسفه ساخت بازیها فلسفه استفاده از فلان نوع باس فایت المان و....

اون مقاله قسمت دونش هم در حال نوشته شدنه.یکی ،دو ماه دیگه میاد روسایت.
[تصویر:  ffxv___episode_duscae___iii___ending_by_...8pt5a2.jpg]
پاسخ
دوستان عزیز لطف کنن وقتی که کلیات بحث رو در میون گذاشتن، دیگه تند تند پست ندن و باقی بحث رو از طرق دیگه (یادداشت پروفایل، پیام خصوصی و ...) دنبال کنن و به هر کسی از تحریریه که پست داد جواب ندن! مرسی

_____________________________________________________________________________________________________

در مورد مطالب اضافی و گاهاً جانبی هم اتفاقاً کار جالبیه این اتفاق ولی یه چیزی که باید در نظر داشته باشیم اینه که خیلی از این ایده‌ها در قالب مقاله‌ای که در یک "سایت" منتشر میشه قابل اجرا نیست. من خودم بازی‌رایانه رو دنبال می‌کردم و از همون مثال می‌زنم، تو همون مجله نویسنده این مطالب جانبی رو عمدتاً در قالب یک "ستون جانبی" به مقاله اضافه می‌کرد (به یاد بیارید اون پیش نمایش بازی 2 Company Of Heroes نوشته سهیل منصوری رو که نویسنده خیلی زیبا اومده بود و مسئله ترجمه اسامی به فارسی رو زیر ذره بین برده بود). این مثلاً یکی از دلایلی هست که ما نمی‌تونیم این کار رو انجام بدیم چون سایت گیمفا چیزی مثل ستون جانبی یا شبیه به اون نداره. از طرفی نمیشه مثلاً وقتی که در مورد گیم پلی و داستان داره صحبت میشه، یک دفعه یک پاراگراف جدید گذاشته بشه که توش فرضاً هزینه‌بر بودن مراحل ساخت بازی رو توضیح داد چون به انسجام کلی متن (با اون قالبی که در سایت گیمفا منتشر میشه) ضربه میزنه.
در مورد مقالات جانبی دیگه هم مطمئناً اگر سوژه‌های جدید و جالبی به چشم ما بخوره حتماً کار برروی اون‌‎ها رو شروع خواهیم کرد.

- جا داره تقدیر به عمل بیاد از افرادی که به دور از حاشیه و قصد و غرض شخصی میان و خیلی محترمانه نظرات خودشون رو درمیون می‌ذارن. متاسفانه یه جوی در فضای مجازی راه افتاده که هر کسی "انتقاد کنه" و نسبت به مسائل "ناراضی و مخالف" باشه خیلی انسان بزرگ و روشن فکری هستش در حالی که اصلاً اینطور نیست! عده‌ای هم هستن که بیرون از گود نشستن فقط میگن "فلان چیز مشکل داره" ولی اینکه مشکلش اصلاً چی هست و مهم‌تر از اون چطور میشه حلش کرد رو بیان نمیکنن! خیلی خوبه فرق "انتقاد" با "تخریب شخص" رو بدونیم و سعی کنیم مورد دوم رو به اسم مورد اول به خورد بقیه ندیم.
با تشکر.
Life begins at the end of your comfort zone
پاسخ
(07-23-2016, 03:14 PM)ABYSS نوشته است:
(07-23-2016, 02:44 PM)You Never Win نوشته است:
(07-23-2016, 02:19 PM)ABYSS نوشته است:
(07-23-2016, 01:52 PM)Tyrion نوشته است:
(07-23-2016, 11:16 AM)ABYSS نوشته است: درمورد بخش دوم چیزی که فرمودید را قبول دارم.(خودم هم از اول میدونستم ایراد گرفتن از این موضوع چندان درست نیست.البته بازم میگم از ندیدن icewind dale یا یه crpg دیگه تو متن تعجب کردم.)
بگذریم S0 (2)

درمورد مقاله ها هم مسلما انتظار نمیره که نویسنده ها از خودشون مطلبی دربیارن و خواهی نخواهی باید از اطلاعات موجود استفاده کنند اما نویسنده میتونه با نثر خوب،دادن اطلاعات از نسخه های قبلی سری،trivia های جالب و... کیفیت متن را ببره بالا.چیزی که تو مقالات اکثر نویسنده هایسایت دیده نمیشه.انتظار میره کسی که مقاله مینویسه،حتی اگه خودش نمیدونه،یه سرچی هم درباره نسخه های قبلی بزنه برای پیدا کردن اطلاعات جالب که از قضا کم هم نیست و برای مثال تو ویکی هر بازی اطلاعات کاملی هست.برای مثال کسی که پیش نمایش ff7 remake را مینویسه،میتونه به مسائل جالبی مثل رکورد هزینه ساخت نسخه قبلی تو زمان خودش اشاره کنه.

علی ای حال ممنون که پاسخگو بودید.سایت داره روز های خوبی را تجربه می کنه و امیدوارم بهتر هم بشه.

اگه ممکنه یه بخش هم بگذارید برای بازی های رترو یا سبک ها و بازی ها و سبک هایی که زمانی شاهکار بودند اما الان فراموش شدند.

بازم ممنون.

سلام.

این تیکه که بولد کردم یه بیس و پایه کلی برای نوشتن مقالات به حساب نمیاد. یعنی یه چیز اختیاریه که نوشتنش چندان فرقی نمی‌کنه و برای بالا بردن کیفیت مقاله کمک حال نیست. به نظر من این مرور نسخه‌های قبلی هرچند که کار خنثی و بدون ثمری هست ولی بازم اضافه گویی به حساب میاد. خواننده انتظار اطلاعات داره نه تاریخچه و حاشیه‌های سری.

با این حال من به شخصه خوشحالم که مقاله‌های سایت رو می‌خونید و انتقاد به‌جا می‌کنید.  S0 (74)
علیک سلام.اون فی المثل بود.مقاله باید چیزی فراتر از اطلاعاتی که خواننده داره بهش بده.برای مثال:
توی پیش نمایشی که یونس از بازی دووم برای بازینما نوشت،اطلاعات خوبی از بیلد اولیه و روند ساخت بازی داد.من خودم میدونستم که بیلد اولیه اون بازی خوب نبوده و... ولی چیزی که یونس نوشته بود به اطلاعات من اضافه کرد.و واقعا پچرا که نه؟اطلاعاتی که تو یه مقاله داده میشه را میشه تو بحث ها ازش استفتده کرد و در کل دایره اطلاعاتی افراد را میبره بالا.الزامی نیست اما تفاوت یه نقد متوسط که صرفا کلاسه بندی اطلاعات موجوده را با یه نقد خوب که چیزی به اطلاعات افراد اضافه می کنه ،مشخص می کنه.

راستی.خواهشا اگه jrpg باز ندارید برای فاینال فانتزی 15 پیش نمایش ننویسید.به شخصه حاضرم بنویسم.ویرایشش را هم میدم یکی از اعضای تحریریه که میدونم قبول می کنه.مقدمه را هم که دادم جناب اقا بابایی.فقط هنوز جواب نگرفتم S0 (23)

سلام.
پیش از هر چیز تشکر می کنم بابت انتقاد خوبتون دوست عزیز.
ببینید در یه مقاله دادن اطلاعات اضافی دادن درست نیست. منتقد چیزی رو که در بازی تجربه کرده و دیده به تحریر در میاره. شاید شما هم همونو دیده باشین شاید ندیده باشین. ممکنه بعضی از عناوین در بعضی جاها مثل نوشته‌ها و غیره اطلاعاتی داده باشن که بازم در صورتی که نویسنده بخواد میتونه اونا رو برسونه اونم به شرطی که ربطی به مقاله داشته باشه و به اون کمک کنه. بیان یه چیز جانبی، نیاز نیست و درست هم نیست. در پیش نمایش هم نویسنده چیزی رو که در تریلرها، عکس ها، اطلاعات، اخبار و آرت ورک ها دیده بیان میکنه و به رشته تحریر درمیاره. حالا خوندن اون و اضافه شدن به اطلاعات مخاطب، در چند حالت رخ میده؛ یکی این که مخاطب اون اطلاعات رو نداشته باشه و بررسی شون نکرده باشه یکی این که توجه نکرده باشه و یکی این که کلاً بازی رو دنبال نکرده باشه. اگر غیر از این شرایط باشه و خواننده با دقت تمام کل مسائل بازی رو بررسی کرده باشه خوندن یه پیش نمایش به اطلاعاتش اضافه نمی کنه. خوندن یه پیش نمایش توصیف بازی، اطلاعات و ... در قالب نظرات و قلم نویسنده هست و بیشتر از این لازم نیست. اولین نگاه هم به همین صورته.
JRPG باز هم بنده هستم و پیش نمایش عنوان فاینال فانتزی رو هم در برنامه هام دارم. گرچه امیدوارم انتظارتون از پیدا کردن اطلاعات جدید در مقالات رو یه خورده پایین بیارید. البته قابل ذکره در بعضی مقالات اطلاعات جدید در حالی به دست میاد که فرضاً در پیش نمایش یه بازی نویسنده یه نسخه بازی دمو باشه یا نسخه وِیژه و ... رو بازی کرده باشه و اطلاعات اون رو به اشتراک بزاره.
بازم ممنون از انتقاد خوبتون.
سلام.
نتیجه ای که من از چیزی که گفتید گرفتم، اینه که اگه من بازی را بازی کرده باشم یا اخبارش را دنبال کرده باشم،خوندن پیش نمایش یا نقدش فقط وقت تلف کردن وقتمه.حرف شما در باب اینکه تو نقد با پیش نمایش از از اطلاعات موجود استفاده میشه و یه سری هم اونا را میدونند درسته ام در این مورد که میگید اطلاعات اضافی دادن کار درستی نیست،کاملا غلطه.من اسم بهزاد میرمظفری و یاشار ذوالفقاریان را بعد از این همه سال که از نعطیلی بازی رایانه گذشته به خاطر این یادم نمونده که چیزهایی که میدونستم را تو نوشته هاشون گفتن.بلکه به خاطر نثر شیواشون و ذکز کزدن مطالب تازه در خلال متن هاشون بوده.
اگه بخواهیم بر اساس گفته شما عمل کنیم،90% مقاله های سایت بی ارزش میشه.چون بخش خبر در حد سایت های خارجیه و اخبار را به طور بسیار مناسبی پوشش میده.
در نهایت اینکه اینکه میگید دادن مطالب اضافی(که خواننده را از موضوع پرت نکنه) کار اشتباهی هست یا لازم نیست،کاملا غلطه.شاید شما تمایلی به این امر نداشته باشید که اون یه مسئله دیگست.و الا این چیزی هسن که نویسنده خوب و موفق انجامش میده و نویسنده معمولی نه. 
خلاصه اینکه:
من انچه شرط بلاغ بود با تو بگفتم
تو خواه پند گیر و خواه ملال

موفق باشید.

(07-23-2016, 03:04 PM)علیرضا! نوشته است: امیدوارم در اینده بیشتر شاهد مقاله هایی باشیم که دنیای گیم رو زیرذره بین ببرن چند وقت بیش هم مقاله ای مرتبط با داستان MGSV منتشر شد که جز از این دسته مقالات بود ولی متاسفانه مقاله به اون حجم که کلا میشد در 5یا 6 بند توضیح اینقدر حجیم بود و بر از موارد اضافی درون مقاله تنها کسی که کمی بنظرم نزدیک به این دسته مقالات اقابابایی هستند که اونم کلا در حیطهTOP10.TOP50....هستند که جز کوچکی از این دسته هست بطور مثال مقالات با مرتبط با فلسفه ساخت بازیها فلسفه استفاده از فلان نوع باس فایت المان و....

اون مقاله قسمت دونش هم در حال نوشته شدنه.یکی ،دو ماه دیگه میاد روسایت.

با تمام احترام...
قسمت اول هم بنظرم کمی اضافه بود
تمام اون کلمات جملات بازی با کلمات و....
بنظرم ایشون هر چقدر هم نویسنده خوبی باشن اگر در کاری به این صورت تخصصی میخوان کار کنند از کسایی که در این زمینه اطلاعات دارن درباره متال یا هر بازی دارن استفاده کنند بجز خودم که داستان متال رو میدونم تو بارت اول مقاله هدف به این میخواست به این جمله برسه:اسماعیل کیست؟از مقدمه تا نتیجه گیری در مقاله کلا در یک جمله خلاصه میشد
بهتره اگه میخوان واقعا تخصصی کار کنند امیدوارم همه ی نکات بازی رو زیر ذره بین ببرند در قسمت اول به بسیاری از نکات که ابید اشاره میشد نشد بنده همین چند وقت تو یک بست اهنگ The man who sold the world رو که بررسی کردم نه در قالب یک مقاله و...فقط بررسی کردم کلا داستان بازی در ابیزود اول و دوم در این اهنگ گفته میشه حتی بایان بازی هم تاحدودی مشخص میشه 
امیدوارم قسمت دوم تامل تر باشه S0 (29)
پاسخ
نقل‌قول: با تمام احترام...
قسمت اول هم بنظرم کمی اضافه بود
تمام اون کلمات جملات بازی با کلمات و....
بنظرم ایشون هر چقدر هم نویسنده خوبی باشن اگر در کاری به این صورت تخصصی میخوان کار کنند از کسایی که در این زمینه اطلاعات دارن درباره متال یا هر بازی دارن استفاده کنند بجز خودم که داستان متال رو میدونم تو بارت اول مقاله هدف به این میخواست به این جمله برسه:اسماعیل کیست؟از مقدمه تا نتیجه گیری در مقاله کلا در یک جمله خلاصه میشد
بهتره اگه میخوان واقعا تخصصی کار کنند امیدوارم همه ی نکات بازی رو زیر ذره بین ببرند در قسمت اول به بسیاری از نکات که ابید اشاره میشد نشد بنده همین چند وقت تو یک بست اهنگ The man who sold the world رو که بررسی کردم نه در قالب یک مقاله و...فقط بررسی کردم کلا داستان بازی در ابیزود اول و دوم در این اهنگ گفته میشه حتی بایان بازی هم تاحدودی مشخص میشه 
امیدوارم قسمت دوم تامل تر باشه 

مشخصاً شما وقتی مقدمه‌ی مقاله رو خوندید و دیدید براتون گنگه بی‌خیالش شدید و عدم تسلط‌ کافی‌تون رو داستان متال گیر و این‌که مقصود مقاله رو نگرفتید رو می‌خواین بندازید گردن منِ بی‌چاره! شاید بهتر باشه یه بار اون مقاله رو دربارش شفاف‌سازی کنم، اون‌وقت اگه شما دیدید بازم هدف کلی مقاله هویت اسماعیل بوده، حرف شما رو بی‌بروبرگرد قبول می‌کنم.

بخش مقدمه که حتی یه کلمه هم از اسماعیل حرفی زده نشده. بخش بعدی هم تشریح پایان بازی هست و وقتی قراره پایان گنگ بازی رو تشریح کنم باید بگم اسماعیل کی بود، که اونم بدون هیچ کش دادن اضافه عرض کردم. قسمت بعدی هم اقتباس از آنالیز چهار ساعته‌ی کانال PythonSelkanHD بود که اگه با این کانال آشنایی داشتید و ویدئوشون رو می‌دیدید متوجه می‌شدید خیلی هم گذرا به اسماعیل اشاره می‌کنه. اون بخش صرفاً بازگویی تناقض‌های بازی بود و این‌که چرا نباید این پارادوکس‌ها رو ازش گذشت. قسمت بعدی هم دوباره واضحه؛ فلسفه‌ی زبان. خب تو فلسفه‌ی زبان حتی از اسم اسماعیل هم استفاده نشده. اون قسمت همون‌طور که نوشته شده حول‌وحوش ارتباط بین اشیا فیزیکی و مفاهیم انتزاعی می‌چرخه؛ یعنی تمایز بین «معنی و ایده‌های بیان شده از طریق نماد و متمایز از شکل فیزیکی که می‌بینیم» و «شکل فیزیکی نماد»ها. به زبون ساده‌تر این بخش درباره‌ی واکاوی مفهوم زبان داخل فانتوم پین هست. پس باز این هم ربطی به اسماعیل نداره. بخش‌های پایانی هم درباره‌ی پایان مخفی و بمب‌های اتمی هستش که من باز هم جز پارت «متافوری از مردی که دنیا را فروخت» دیگه جایی رو نمی‌بینم که روی هویت اسماعیل تمرکز کرده باشم. من از همون زمان تاْسیس ساب‌ردیت NeverBeGameOver مدام تئوری‌های بازی رو دنبال کردم و بعد از ده ماه پیگیری اونجا به هیچ فرضیه‌ای اعتقاد ندارم که درباره‌ی هویت اسماعیل بحث زیادی انجام بدم. چون اسماعیل همون بیگ باسه و کل اشاره‌ی من به اسماعیل تو همین جمله خلاصه می‌شد. با همه این تفاسیر باز هم کل مقاله تو چهار-پنج بند جا می‌شد و همه‌ش درباره‌ی اسماعیل بود؟ نه، اون همه نوشته بود برای رسیدن به مفهومی که خود بازی و نیچه به ما می‌گه؛ یعنی تاْیید فراسوی نیک و بد و رد کردن چیزهایی که چشم‌بسته از روی بازی پذیرفتیم‌شون. فکر می‌کردم احیاناً کسی متوجه‌ی مقاله نشه، ولی فکر نمی‌کردم عین یه کیک و پایان باز برای خودش برداشت اشتباه کنه. امیدوارم ابهامات رو رفع کرده باشم دوست گرامی.  S0 (74)

قسمت دوم مقاله هم سعی می‌شه هر لغت گنگی که استفاده می‌شه رو طی پاورقی یا هر چیز دیگه‌ای توضیح کافی بدم تا بهتر متوجه شید. موفق باشید
پاسخ
جناب امیر مهدی نامجو.
اول که خسته نباشید برای مقاله "۲۰ عنوان فانتزی برتر در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای "
بهتر بود چون لیست بر اساس رتبه نبود شماره نمیزدید کنار هر کدوم.
امیدوارم تو قسمت بعد حداقل یه crpg ببینم.
موفق باشید.
پاسخ
باسلام
همون طور که مستحضرید، پروژه بخش سینمایی گیمفا هم به پایان رسیده و امروز 10 مرداد 95 شاهد رونمایی از این بخش هستیم.
بخش سینما هم مانند ۳بخش دیگرش( خبری و انجمن و تحلیلی) جزء کلیت گیمفاست و اگر پیشنهاد انتقادی برای این بخش دارید در همین تاپیک اعلام کنید یا به سردبیر بخش اعلام کنید.

کادر فعلی بخش سینما:
سردبیر/ عرفان استادی
سرپرست/ شایان شفایی
نویسندگان/ نگار درستکارفر - محمدزمانی - مهرشاد ابراهیمی - محمدحسین صفری - معین کلهری
[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]
پاسخ
واقعا تو گیمفا چه خبره؟سایت و فروم داره به قهقرا میره.استعفای سه تا مدیر فروم در فاصله دو هفته.کیفیت به شدا نازل مقاله های اکثر نویسنده ها،خیل عظیم نوب هایی که سایت را با چت روم اشتباه گرفتن.تا حالا من با کسی با لحن تند صحبت نکردم(خودتون شاهد بودید) اما الان دیگه خونم به جوش اومده .خواهشا یه دفعه به جای اینکه ژست روشنفکری بگیرید و بهتون بر بخوره،قبول کنید که دارید خراب می کنید.خیلی هم داره خراب می کنید..سه ساله تو گیمفام.هر سال داره بد تر میشه.به خصوص سایت که الان با باغ وحش فرقی نداره.پر شده از یه سری بچه که نهایت هنرشون دعوا و ترول بازی و دادن فحس ناموس به همه.توی هر پست به جای چارتا کامنت حسابی،پر شده از اراجبف های یه سری بچه ننر که میان کله کچل کریتوس را به ایلومیناتی ربط میدن.انقدر سطح کاربرا پایینه که مقاله های یونس بهرامی را که یکم ثقیل می نویسه عملا نمی تونن بخونن و بفهمند.اخه این چه وضعشه؟سایت گیمه یا چت روم؟شایدم کانون بررسی انواع تئوری های توطئه هست.یا شایدم اموزشگاه عالی فحش آموزیه.یا شایدم محفل نئو نازی هاست.به جای اینکه نویسنده ها را مجبور به نوشتن یه مقاله در هفته بکنید و کمیت را ببرید بالا،کیفیت  را به حداقل های لازم برسونید.چرا کاربر ها را به طور گسترده بن نمی کنید؟چرا سیستم مثبت و منفی را که باعث اصلی خیل عظیم اسپم هاست دوباره برگردوندید؟به جای اینکه اینطوری آمار بازدید سایت را ببرید بالا،با افزایش کیفیت کاریتون باعث جذب مخاطب بشید.تو اکثر پست ها اسپم پشت اسپمه که ردیف شده و اراجیفی که ادم جوابشون را که میده بازم اسپم به حساب میاد و این سیکل معیوب همین جور داره تکرار میشه.
به خدا من اون گیمفایی که رتبش تو الکسا 480 بود خیلی بیشتر از این گیمفایی که رتبش 380 هست دوست داشتم.

اگه واقعا مدعی کاربلد و به حق بودنید کامنتم را پاک نکنید.
پاسخ
میخواستم بدونم ، چرا یک بخش برای نویسنده های آماتور و تازه کار در انجمن در نظر گرفته نمیشه  ؟
یه بخشی که بچه های اهل قلم ، بتونن یادداشت ، نقد یا تحلیل در رابطه با بازی ها ، بنویسن .
من مدت زیادی هست که به صورت پراکنده مینویسم ولی شدیدا علافه دارم به یک محیط پویا و زنده که بچه هاش اهل نوشتن و بحث کردن باشن.
متاسفانه برای مثال بازی سنتر که یکم معروفه تو این زمینه به شدت ضعیفه و مدیریتش هم با برخوردهای سلیقه ای ، فرومش تبدیل شده به فرومی عقب مونده و منفعل.
چنین حفره ای تو جامعه گیم ایران شدیدا احساس میشه. اکثر محتوای گیم آنلاین ما شده محتوای ترجمه ای و بازنشر اخبار زرد ، خیلی کم تالیف داریم.
میخواستم بدونم گیمفا ، مشخصا اعضای مولف و با تجربه ، برنامه ای برای این موضوع ندارن ؟
پاسخ
(08-03-2016, 12:43 AM)Clegane نوشته است: میخواستم بدونم ، چرا یک بخش برای نویسنده های آماتور و تازه کار در انجمن در نظر گرفته نمیشه  ؟
یه بخشی که بچه های اهل قلم ، بتونن یادداشت ، نقد یا تحلیل در رابطه با بازی ها ، بنویسن .
من مدت زیادی هست که به صورت پراکنده مینویسم ولی شدیدا علافه دارم به یک محیط پویا و زنده که بچه هاش اهل نوشتن و بحث کردن باشن.
متاسفانه برای مثال بازی سنتر که یکم معروفه تو این زمینه به شدت ضعیفه و مدیریتش هم با برخوردهای سلیقه ای ، فرومش تبدیل شده به فرومی عقب مونده و منفعل.
چنین حفره ای تو جامعه گیم ایران شدیدا احساس میشه. اکثر محتوای گیم آنلاین ما شده محتوای ترجمه ای و بازنشر اخبار زرد ، خیلی کم تالیف داریم.
میخواستم بدونم گیمفا ، مشخصا اعضای مولف و با تجربه ، برنامه ای برای این موضوع ندارن ؟

والا تو اینجا هرکسی هرمقاله ای که دلش بخواد میتونه بنویسه، بقیه هم نظر میدن و کمکش میکنن اشکلاتش رفع بشه. اصلا کلا فروم برای کاربرای ساده و غیرحرفه ایه! تحریریه جدیدا مطالبشون رو تو فروم هم میذارن تا هم خالی نباشه و یه تکونی بخوره، هم بقیه ببینن چهارتا چیز یاد بگیرن. در کل فروم اصلا جای مقالات ساده و نویسنده های آماتوره
این تاپیک هم واسه نقدهای خیلی ساده س:
https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9...8%B3%DB%8C
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(08-03-2016, 01:04 AM)Qeiji نوشته است:
(08-03-2016, 12:43 AM)Clegane نوشته است: میخواستم بدونم ، چرا یک بخش برای نویسنده های آماتور و تازه کار در انجمن در نظر گرفته نمیشه  ؟

والا تو اینجا هرکسی هرمقاله ای که دلش بخواد میتونه بنویسه، بقیه هم نظر میدن :
https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9...8%B3%DB%8C

مطمئن هستید که میشه در اینجا مطلب نوشت ؟ اگر اینطور باشه که من خیلی خوشحال میشم فعالیت داشته باشم.
از اونجایی که نوشته ها همگی از طرف مقاله نویس های رسمی و اصلی سایت هست ، تصور میکردم فقط و فقط برای این افراد هست و بقیه اعضا نباید چیزی ارسال کنند! البته هنوز هم شک دارم S0 (2) 
در رابطه با قسمت نقدهای ساده ، بیشتر یکجور پاراگراف نویسی هست و مطلقا نمیشه اسمش رو نقد یا یادداشت گذاشت.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک انتقادات و پیشنهادهای تحریریه گیمفا dark_prince277 45 18,141 04-11-2016, 07:10 PM
آخرین ارسال: Tyrion
  بیوگرافی اعضای تحریریه سایت گیمفا dark_prince277 44 22,280 08-29-2015, 01:06 PM
آخرین ارسال: The White Witcher

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان